Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2008., 22:38   #21
Nema te Velike lige koja sadašnje timove i velike i male i svijeh drugijeh četvoraka može učinjet dobrijema. Najprije valja stvorit nekakav kvalitet, pa onda pravit ligu. Imena neće privuć gledaoce ako iza toga ne stoji neki kvalitet. S toga razloga najprije moramo sačekat da ta velika četvorka bude superiorna makar u svojijem ligama, te još par dobrijeh timova i tek onda pravit ligu. Velika liga je i velik trošak. Ako nema gledalaca i sponzora nema ni novca. Đe nema novca nema ni tycoona, a zna se ko je gospodar nogometa. "Navijači" su tu najmanji problem. Samo imat zakone ka Britanci i nema $ekiracije.
__________________
Podpisujem!
Armadillo is offline  
Old 26.11.2008., 00:40   #22
Quote:
markosplit kaže: Pogledaj post
Potpuno se slazem s tobom. Hrvatski stadioni su rijetko puni iznimka su kada igraju hajduk i dinamo, ali u zadnje godine hajduk je slab i ni tada vise nisu puni ova bi liga zasigurno dovela navijace na tribine ,a neredi su, ja mislim, glavni problem sto se liga ne ostvari
ovi idioti su glavni problem
http://au.youtube.com/watch?v=GseDLq...eature=related
mozda za 20-30 godina
dazsas71 is offline  
Old 26.11.2008., 01:02   #23
Protiv sam YU lige iz niz razloga, previše je tu niskih strasti ali nekakva šira liga koja bi uključivala Mađarsku, Sloveniju, možda i neke klubove iz Bosne, svakako.

Zadnje uređivanje Sedmica : 26.11.2008. at 01:08.
Sedmica is offline  
Old 26.11.2008., 01:14   #24
progooglajte malo na youtube kako je zavrsila utakmica zrinjski -partizan u mostaru prosle godine..i tu ne mislim na nogometni rezultata nego na situaciju na tribinama i poslije po gradu...

a zrinjski koliko god bio za BiH ligu jAk nije dorastao jednom partizanu ni navijacki ni organizacijski ni u bilo kojem drugom smislu...


epilog je bio puno povrijedjenih ( jedan grobar ostao bez prstiju), partizana Uefa izbacila iz takmicenja,velika materijalna steta po gradu, i velik sukobi svih sa svakim...

bez regionalne lige molim
west_HB is offline  
Old 26.11.2008., 01:26   #25
Kužim zašto bi bilo dobro napraviti veću loptačku ligu, no ne kužim zašto bi to delali s zemljama bivše Juge. Kaj fali Austriji, Mađarskoj, Češkoj, Slovačkoj, ...?
Hello Operator is offline  
Old 26.11.2008., 07:38   #26
Onaj nesretni Hajduk bi mozda izvuko bod od FK Svinjareva
bijesna glista is offline  
Old 26.11.2008., 12:48   #27
Tereni su loši i izgledaju kao kaljuže.
U Maksimir i Poljud bi se stadion napunio kad dođu Zvezda i Partizan, i to samo prve godine da se vrijeđa i pljuje. Vojvodinu ili Maribor ne bi nitko došao gledati kao ni Cibaliju. Nakon par gostovanja popustilo bi i svima dojadilo.
A i s obzirom na stanje HR klubova ne želim gledati kako Dinamo i Hajduk redovito gube od Beograđana.
Master27 is offline  
Old 26.11.2008., 13:30   #28
Sa sportskog aspekta:
Da zajedničkoj ligi. Što jača liga je dobra za svaki klub, jer jak protivnik te čini jačim. Nema boljeg treninga od jake utakmice. Činjenica je da dok je bila Jugo-liga svi klubovi iz te lige su mnogo bolje prolazili u europi, neki su čak i prvaci iste bili, i nije se moglo ni pod razno desiti da se ispadne od Iraca, Ciprana, Maltežana... itd.

Sa političkog aspekta: E ovdje su stvari kompliciranije . Treba garantirati sigurnost, nikom netrebaju mrtve glave na tribinama.

Također će biti problem regularnost. Tko može garantirati da klub neće pustiti bodove drugom klubu iz iste države da bi oštetili klub iz druge države u borbi za naslov ili ispadanje... itd.

Ja ipak mislim da će mediji i kapital prevladati i da ćemo opet imati zajedničku ligu (koja se neće zvati Jugo liga nego nekako čudno politički korektno ).

To je samo pitanje vremena
Skeewe is offline  
Old 26.11.2008., 14:52   #29
Quote:
dr.vukdragovic kaže: Pogledaj post
Ovo se zove argument !!! Znaci bolji je "derbi" Hajduk -Primorac Stobrec,hahahah....

Daj ti jedan valjan argument zasto bi netko isao u Hrvatskoj gledati tu regionalnu nogometnu ligu.
Kvaliteta nogometa bi bila veca,jeli? Veliki svjetski igraci igraju trenutno u Srbiji i BiH.
Usporedivanje sa bivsom tugoJugom je glupost jer je u to vrijeme bilo zabranjeno odlaziti vani mladjima od 28 god.
Bili ti doveo svoje dijete na utakmicu npr.zvezda-Dinamo?
Ako trebamo igrati sa njima onda jedino kada se sretnemo u Euro kupovima.
josnik12 is offline  
Old 26.11.2008., 16:14   #30
Klubovi iz Srbije treba da se udružuju sa klubovima koje su iz jačih liga od same srpske (grčka, rumunska i bugarska) a ne sa klubovima iz liga koje su na evropskom dnu. Dakle ne bi se dobilo na kvalitetu a to je ključ svega kad se potežu ovakve priče. Evo i preseka za sezonu 2008/2009 gde se potencijalne lige-učesnice nalaze u renkingu po UEFA koeficijentu:

20. Srbija
26. Hrvatska
29. Slovenija
30. Bosna i Hercegovina
38. Makedonija
51. Crna Gora

Uzimajući u obzir sadašnji fudbalski poredak desilo bi se ono što gledamo u košarkaškoj regionalnoj ligi a to je apsolutna dominacija klubova iz Srbije. Od kad su se tom takmičenju u sezoni 2003/2004 priključili klubovi odavde svake godine je pobednik bio iz Srbije a prosek svih ovih godina je da na Final Four-u su 3 kluba iz Srbije a samo jedan iz drugih država (pretprošle sezone je čini mi se bio slučaj da sva 4 kluba budu iz Srbije).

Isto ili slično bi se desilo i u fudbalu.

Dakle NE regionalnoj fudbalskoj ligi, time srpski fudbal ne bi dobio ništa!
Bogiša is offline  
Old 26.11.2008., 16:20   #31
Od sve te boranije iz bivse Jugoslavije, jedino mozda malo vrijedno spomena jeste Dinamo i Partizan. Ali i oni su u trecoj evropskoj ligi. Nesto fol urade dok ne nalete na ispodprosjecnog tima u evropskim okvirima i onda je u pravilu
bijesna glista is offline  
Old 26.11.2008., 16:22   #32
Quote:
Bogiša kaže: Pogledaj post
Klubovi iz Srbije treba da se udružuju sa klubovima koje su iz jačih liga od same srpske (grčka, rumunska i bugarska) a ne sa klubovima iz liga koje su na evropskom dnu. Dakle ne bi se dobilo na kvalitetu a to je ključ svega kad se potežu ovakve priče. Evo i preseka za sezonu 2008/2009 gde se potencijalne lige-učesnice nalaze u renkingu po UEFA koeficijentu:

20. Srbija
26. Hrvatska
29. Slovenija
30. Bosna i Hercegovina
38. Makedonija
51. Crna Gora

Uzimajući u obzir sadašnji fudbalski poredak desilo bi se ono što gledamo u košarkaškoj regionalnoj ligi a to je apsolutna dominacija klubova iz Srbije. Od kad su se tom takmičenju u sezoni 2003/2004 priključili klubovi odavde svake godine je pobednik bio iz Srbije a prosek svih ovih godina je da na Final Four-u su 3 kluba iz Srbije a samo jedan iz drugih država (pretprošle sezone je čini mi se bio slučaj da sva 4 kluba budu iz Srbije).

Isto ili slično bi se desilo i u fudbalu.

Dakle NE regionalnoj fudbalskoj ligi, time srpski fudbal ne bi dobio ništa!
pričaš gluposti dečko. Jedino dobro u srpskoj ligi je Partizan i tu priča staje. Među 200 klubova u europi po Uefa rankingu imaš samo Partizan iz Srbije i 4 kluba iz Hrvatske. Partizan je od svih ex yu klubova najbolje plasiran, ali ruku na srce imali su dvije sezone veelike sreće pri ždrijebu i ušli u Ligu Prvaka, a ti koeficijeni još vrijede. Kada prestanu vrijediti nema ni Partizana nigdje -daj malo otvori oči. Ali sve skupa su klubovi u banani.-..
denman is offline  
Old 26.11.2008., 16:38   #33
Quote:
denman kaže: Pogledaj post
Jedino dobro u srpskoj ligi je Partizan i tu priča staje. Među 200 klubova u europi po Uefa rankingu imaš samo Partizan iz Srbije i 4 kluba iz Hrvatske.
Šta je onda sa Zvezdom i ona je bolje plasirana od bilo kojeg drugog ex-YU kluba (osim Partizana)? Drugo, imate 3 a ne 4 kluba među prvih 200. UEFA Team ranking za 2008:

94. Partizan
116. Crvena Zvezda
121. Dinamo Zagreb
181. Hajduk Split
187. Domžale
192. Kamen Ingrad
195. Maribor
196. Olimpija Ljubljana

Btw, čačanski Borac je dalje dogurao ove godine u Evropi nego Hajduk
Bogiša is offline  
Old 26.11.2008., 16:54   #34
Quote:
Hello Operator kaže: Pogledaj post
Kaj fali Austriji, Mađarskoj, Češkoj, Slovačkoj, ...?
Ne fali ništa sem da ne biste puno dobili na kvalitetu jer osim Češke nijedna nema nešto posebno jaku ligu:

13. Češka
22. Austrija
24. Mađarska
25. Slovačka

Dakle, samo češka liga je ispred srpske.

Srbija bi, ako bi se krenulo sa regionalnim ligama, trebala da gleda da se udruži sa Rumunima (7. na UEFA lestvici), Grcima (15.) i Bugarima (16.). Liga sa jednim Panatinaikosom, Olimpijakosom, AEK-om, PAOK-om, Steauom, Dinamom Bukureštom i Klužom je mnogo jača od lige u kojoj bi se srpski klubovi takmičili sa npr. MTK, Žilinom, Interom iz Bratislave, Salcburgom, Dinamom, Hajdukom. Čak i istorijski gledano ova liga odnosi prevagu: na jednoj strani liga sa 2 evropska šampiona i 2 evropska vicešampiona (Zvezda i Steaua; Partizan i Panatinaikos), na drugoj ništa.
Bogiša is offline  
Old 26.11.2008., 17:09   #35
Quote:
Bogiša kaže: Pogledaj post
Ne fali ništa sem da ne biste puno dobili na kvalitetu jer osim Češke nijedna nema nešto posebno jaku ligu:

13. Češka
22. Austrija
24. Mađarska
25. Slovačka

Dakle, samo češka liga je ispred srpske.

Srbija bi, ako bi se krenulo sa regionalnim ligama, trebala da gleda da se udruži sa Rumunima (7. na UEFA lestvici), Grcima (15.) i Bugarima (16.). Liga sa jednim Panatinaikosom, Olimpijakosom, AEK-om, PAOK-om, Steauom, Dinamom Bukureštom i Klužom je mnogo jača od lige u kojoj bi se srpski klubovi takmičili sa npr. MTK, Žilinom, Interom iz Bratislave, Salcburgom, Dinamom, Hajdukom. Čak i istorijski gledano ova liga odnosi prevagu: na jednoj strani liga sa 2 evropska šampiona i 2 evropska vicešampiona (Zvezda i Steaua; Partizan i Panatinaikos), na drugoj ništa.
Odlično ,drago mi je da je jedan Srbin dosao do zaključka da netrebamo nikakvU regionalnU ligU.Vi imate svoje klubove,igrajte kako i sa kim hoćete.
Usput,kako to da je srpska reprezentacija jače rangirana od Hrvatske?Nismo li mi od osnUtka NEZAVISNE DRŽAVE HRVATSKE 98. bili brončani na Svj. prvenstvu i sudjelovali sa većim ili manjim uspjehom na svim velikim natjecanjima?čini mi se da to sa Srbijom nije slučaj.
josnik12 is offline  
Old 26.11.2008., 17:18   #36
Quote:
josnik12 kaže: Pogledaj post
Odlično ,drago mi je da je jedan Srbin dosao do zaključka da netrebamo nikakvU regionalnU ligU.Vi imate svoje klubove,igrajte kako i sa kim hoćete.
Usput,kako to da je srpska reprezentacija jače rangirana od Hrvatske?Nismo li mi od osnUtka NEZAVISNE DRŽAVE HRVATSKE 98. bili brončani na Svj. prvenstvu i sudjelovali sa većim ili manjim uspjehom na svim velikim natjecanjima?čini mi se da to sa Srbijom nije slučaj.
Drago mi je da se slažemo oko klubova Kud te lepe sreće da nam se putevi nikada nisu ni ukrštali ni u sportu ni u bilo čemu drugom...

Što se repki tiče, koliko znam da čitam latinicu ovo nije tema o regionalnoj ligi reprezentacija, otvori novu temu pa možemo i o tome. Do tada, stay focused
Bogiša is offline  
Old 26.11.2008., 17:51   #37
Quote:
Bogiša kaže: Pogledaj post
Drago mi je da se slažemo oko klubova Kud te lepe sreće da nam se putevi nikada nisu ni ukrštali ni u sportu ni u bilo čemu drugom...

Što se repki tiče, koliko znam da čitam latinicu ovo nije tema o regionalnoj ligi reprezentacija, otvori novu temu pa možemo i o tome. Do tada, stay focused
Oprosti,nisam fokusiran.Da šteta što smo ikada imali išta jedni sa drugima.Mnogi su platili glavom rastavu.
josnik12 is offline  
Old 26.11.2008., 18:07   #38
Ta Jugoliga ne zvuci tako lose, ali treba puno investicija, puno para, milione treba uloziti u infrastrukturu, naime samo Crvena Zvezda i Dinamo imaju dobre uslove za odrzavanje kvalitetnih prvoligaskih utakmica, dok kod drugih Fudbalskih Klubova, nisu bas neki uslovi. Treba dok se strasti smire, pa treba zakoni bolji koji rigoroznije tretiraju nasilje na tribinama itd, treba puuuuno ulaganja da bi to bilo dobra liga, treba takozvanu "fudbalsku" mafiju pohapsit, drugim rijecima, treba puno posla uraditi da bi se organizovalo takvo nesto.
-Ekser- is offline  
Old 26.11.2008., 20:35   #39
Naravno da nista ne moze preko noci,ali i najduzi put pocinje prvim korakom .Mene licno ne zanimaju ni Dinamo iz Bukuresta ,niti Krajova ,Ferncvaros ,Ujpest Doza, Crnomorec, Levski,to mi je nekeko supljo ,bez mirisa i okusa ,iako su neki od tih klubova povremeno imali bolje rezultate nego klubovi iz stare Juge.Jebi ga ,ta nasa inetrakcija ,ili rivalstvo (samo bez krvi) ,uvijek mi je bila simpaticnija i zanimljivija ,ali tu se i stvarala kvaliteta,htio to neko da prizna ili ne,...vrijeme ce pokazati.
dr.vukdragovic is offline  
Old 26.11.2008., 20:45   #40
Hvala, ali ne.
red_star is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:10.