Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2007., 12:11   #21
Quote:
Škiljo kaže: Pogledaj post
Da, evo ja sam u 28. tjednu (dakle punih 6. mjeseci). Negdje prije sam pisala da mi malo natiču noge, jučer eto su mi natekle malo jače, ali ne opet tako jako. Gin. me na zadnjem pregledu ispipao po gležnjevima i rukama da vidi da li natičem i rekao da je to sasvim OK. Dakle, ne bi trebala naticati tako jako!!!!!
Sve je to na zalost normalno, netko natice u ranoj fazi trudnocr netko u kasnoj....... meni su stopala pocela naoticati oko 4 mjeseca ( cipele za vjencanje sam morala nosit na sirenje a sad nemogu ni prste navuc) i sve je ok....evo danas sam se probudila sa stopalima kao fig fut i naravno hodam u japankama od dragog jer nemogu svoje navuc ( ne znam kako ci uopce danas na pregled u bolnicu) ....... Ali po preporuci bi bilo dobro pregledat bubrege da se vidi dal je sve ok.

Kriticno je naoticanje koje se nastavlja i poslije poroda i tu moze biti naznaka svega i svacega
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 12:16   #22
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Sve je to na zalost normalno, netko natice u ranoj fazi trudnocr netko u kasnoj....... meni su stopala pocela naoticati oko 4 mjeseca ( cipele za vjencanje sam morala nosit na sirenje a sad nemogu ni prste navuc) i sve je ok....evo danas sam se probudila sa stopalima kao fig fut i naravno hodam u japankama od dragog jer nemogu svoje navuc ( ne znam kako ci uopce danas na pregled u bolnicu) ....... Ali po preporuci bi bilo dobro pregledat bubrege da se vidi dal je sve ok.

Kriticno je naoticanje koje se nastavlja i poslije poroda i tu moze biti naznaka svega i svacega
je,i ja sam naticala...kak slonica...i gledali bubrege...i šećer...a ja ih lijepo uvjeravala da natičem od puno previše kila...i nisu vjerovali...dok se nisu uvjerili...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 12:19   #23
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
je,i ja sam naticala...kak slonica...i gledali bubrege...i šećer...a ja ih lijepo uvjeravala da natičem od puno previše kila...i nisu vjerovali...dok se nisu uvjerili...
joj ja naoticem od vode jer mi se bebo spustio na pipicu , kaj da ti velim, pukla mi je koza ispod malog prsta na nozi od silne vodurine .... jedan dan se probudim sa normalnom facom a drugi dan izgledam ko lopta
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 12:21   #24
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
joj ja naoticem od vode jer mi se bebo spustio na pipicu , kaj da ti velim, pukla mi je koza ispod malog prsta na nozi od silne vodurine .... jedan dan se probudim sa normalnom facom a drugi dan izgledam ko lopta
ha...ja ne priznajem pod trudnicu one kaj dobe tak malo kg da ima nikaj nije...kaj neee... treba to natući...i onda slijedećih 20god skidati...kak neki...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 12:24   #25
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
ha...ja ne priznajem pod trudnicu one kaj dobe tak malo kg da ima nikaj nije...kaj neee... treba to natući...i onda slijedećih 20god skidati...kak neki...
a ne ne, ne treba natuci puno kila , tj. ok su kile od vode ali ne navuci i kile od papice
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 12:37   #26
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
a ne ne, ne treba natuci puno kila , tj. ok su kile od vode ali ne navuci i kile od papice
kaj si luuuuda... pa to mi je bil jedini period di mi nitko nije niš prigovaral...a najviše ja sama sebi...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 13:32   #27
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
kaj si luuuuda... pa to mi je bil jedini period di mi nitko nije niš prigovaral...a najviše ja sama sebi...
- joj sad su mi jos vise natekle moje čabatice
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 16:40   #28
meni su tek sad počele oticat nogeeeeeeeee
__________________
Lavić 01.08.2007 Moji Anđeli ♥♥ 22.02.2012 Zvrk 05.06.2013
Mai is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 16:59   #29
meni su noge počela oticati prije par dana, al onak zapraf!

E, a tek bedra U tjedan dana su se tak povećala, ko da mi je neko ulil vodu ispod kože....ajme meni!

Još oko 2,5 tj. do poroda, pa bu onda valjda nestalo, molim boga
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 10:09   #30
a meni prestalo,noge ko balerina... a soliiim...
valjda zato što više mirujem
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 15:00   #31
ja sam mislila da nateknu samo pred porod noge, al ocito ne....
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 01:14   #32
evo ponovno teme
ja 36+6,prekjučer sam doručkovala domaće kobasice,doc zabranio,al ja sam tako natekla,ne više samo stopala nego cijela,noge koljena prsti na rukama me bole koliko su natečeni,čak i u licu,i usne isto,al to mi je malo previše da bi moglo biti od kobasice,nije slana,mislim nešto da se osjeti,i prije sam znala popapati grickalica koje su bile slanije pa mi nije bilo ništa
šogorica mi je rekla kad mi prsti nateknu i trbuh se spusti bit će ubrzo
i odjuri ona i ostavi me bez informacija
natečena sam za 3 trudnice al neznam kud mi trbuh treba otić,doc je rekao da se mali namjestio
sve mi trne kako sam natečena i boli
ima li netko slična iskustva?????????
__________________
naše slikice
Mirjana.P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 01:30   #33
Quote:
Mirjana.P. kaže: Pogledaj post
evo ponovno teme
ja 36+6,prekjučer sam doručkovala domaće kobasice,doc zabranio,al ja sam tako natekla,ne više samo stopala nego cijela,noge koljena prsti na rukama me bole koliko su natečeni,čak i u licu,i usne isto,al to mi je malo previše da bi moglo biti od kobasice,nije slana,mislim nešto da se osjeti,i prije sam znala popapati grickalica koje su bile slanije pa mi nije bilo ništa
šogorica mi je rekla kad mi prsti nateknu i trbuh se spusti bit će ubrzo
i odjuri ona i ostavi me bez informacija
natečena sam za 3 trudnice al neznam kud mi trbuh treba otić,doc je rekao da se mali namjestio
sve mi trne kako sam natečena i boli
ima li netko slična iskustva?????????
sve bu to otišlo kad rodiš, kakav ti je tlak i jesi li koji put na pregledu imala priteine u urinu?
Klementina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 01:36   #34
Quote:
Mirjana.P. kaže: Pogledaj post
evo ponovno teme
ja 36+6,prekjučer sam doručkovala domaće kobasice,doc zabranio,al ja sam tako natekla,ne više samo stopala nego cijela,noge koljena prsti na rukama me bole koliko su natečeni,čak i u licu,i usne isto,al to mi je malo previše da bi moglo biti od kobasice,nije slana,mislim nešto da se osjeti,i prije sam znala popapati grickalica koje su bile slanije pa mi nije bilo ništa
šogorica mi je rekla kad mi prsti nateknu i trbuh se spusti bit će ubrzo
i odjuri ona i ostavi me bez informacija
natečena sam za 3 trudnice al neznam kud mi trbuh treba otić,doc je rekao da se mali namjestio
sve mi trne kako sam natečena i boli
ima li netko slična iskustva?????????
ja sam imala takvih problema,doktor mi strogo zabranio suhomesnate proizvode sve slano,cokoladu,plakala sam jer nisam znala sta cu jest
a sve je to bilo zadnjih 2-3tjedna pred porod,toliko bi otekla da sam jedva mogla oci otvorit ujutroja nisam slusala doktora pa su mi nasli proteine u mokraci pa sam imala problema na porudu
moj savjet ti je da ne jedes sve ovo sto sam napisala zbog proteina a voda sto se nakupi ode odmah poslije poroda
kad sam ja rodila i pogledela se u ogledalo ko druga osoba,napokon sam mogla vidit svoje oci...
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 01:40   #35
100 sa 60 redovno,jesam jednom imala nešto pozitivno al prije par pregleda
i nikad nisam bila ovako natečena
__________________
naše slikice
Mirjana.P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 01:41   #36
Quote:
klara_23 kaže: Pogledaj post
ja sam imala takvih problema,doktor mi strogo zabranio suhomesnate proizvode sve slano,cokoladu,plakala sam jer nisam znala sta cu jest
a sve je to bilo zadnjih 2-3tjedna pred porod,toliko bi otekla da sam jedva mogla oci otvorit ujutroja nisam slusala doktora pa su mi nasli proteine u mokraci pa sam imala problema na porudu
moj savjet ti je da ne jedes sve ovo sto sam napisala zbog proteina a voda sto se nakupi ode odmah poslije poroda
kad sam ja rodila i pogledela se u ogledalo ko druga osoba,napokon sam mogla vidit svoje oci...
bok klara, meni su već u 17. tjednu pronašli proteine u mokraći i imala sam povišen tlak, sad sam u 25. i sad je i tlak o.k. i nemam proteina u mokraći ali ako je gestoza u pitanju i ja očekujem komplikacije kasnije. kak ti je prošao porod?
Klementina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 01:43   #37
Quote:
Mirjana.P. kaže: Pogledaj post
100 sa 60 redovno,jesam jednom imala nešto pozitivno al prije par pregleda
i nikad nisam bila ovako natečena
zvrcni doka sutra za svaki slučaj, ali ak je tlak sad o.k. ne brini!
Klementina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 01:54   #38
iskreno,dok sam lezala u predradjaoni babice su komentirale(misleci da ih ja ne cujem)da ih je strah za mene i bebu zbog tih proteina(bila je velika razina proteina-tako su mi poslije rekli)al moj porod ti horor ne samo zbog toga...o tom cu na drugoj temi
moj savjet ti je da pazis sto jedes,jer kombinacija visokog tlaka i proteina nije dobra-ja srecom nisamimala visok tlak
pa jeli ti ginic ista savjetovao u vezi prehrane
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 02:03   #39
Quote:
klara_23 kaže: Pogledaj post
iskreno,dok sam lezala u predradjaoni babice su komentirale(misleci da ih ja ne cujem)da ih je strah za mene i bebu zbog tih proteina(bila je velika razina proteina-tako su mi poslije rekli)al moj porod ti horor ne samo zbog toga...o tom cu na drugoj temi
moj savjet ti je da pazis sto jedes,jer kombinacija visokog tlaka i proteina nije dobra-ja srecom nisamimala visok tlak
pa jeli ti ginic ista savjetovao u vezi prehrane
redukcija soli, poprilično dobro se hranim, ne jedem suhomesnato i brzu hranu. gestoza je opasna bolest koja se menifestira kroz oticanje, povišeni tlak i proteine u urinu i jedini lijek je porod. Postoji mogućnost konvulzija a i kome. Pročitala sam sve kaj sam mogla naći na netu i sad se tješim da je za sad sve o.k. ali ak mi šizne tlak pakiram se u bolnicu.
Klementina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 02:07   #40
Quote:
Klementina kaže: Pogledaj post
redukcija soli, poprilično dobro se hranim, ne jedem suhomesnato i brzu hranu. gestoza je opasna bolest koja se menifestira kroz oticanje, povišeni tlak i proteine u urinu i jedini lijek je porod. Postoji mogućnost konvulzija a i kome. Pročitala sam sve kaj sam mogla naći na netu i sad se tješim da je za sad sve o.k. ali ak mi šizne tlak pakiram se u bolnicu.
ne znam sta da ti kazem osim pazi se da ti tlak ne skoci ali i ako skoci pravac bolnica,dosta zena ceka porod u bolnici zbog tlaka,
sve ce biti u redu,samo se nemoj sekirat
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:43.