Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2010., 11:30   #1
Reći ili prešutjeti

ukratko, imam dečka oko pola godine, i sviđa mi se kako se veza razvija, mislim da bi to moglo biti nešto ozbiljno, uskoro ćemo i počet živjet skupa i tako...uživamo

od početka smo iskreni jedno prema drugom, ali mene muči jedan detalj iz moje prošlosti. kao klinka sam doživjela pedofilsko iskustvo, ja sam sada ok s tim, prihvatila sam to kako je i znam da to nisam mogla promjeniti niti utjecati na to, ali me zanima što vi mislite? trebam li mu reći ili ne?
definitivno je još prerano da mu kažem sada, ali želim se pripremiti kako mu reći ako dođe do toga ili kako mu prešutjeti, a da ništa ne primjeti

eto molim savjete
sysi is offline  
Old 28.02.2010., 11:33   #2
Nemoj šutit u vezi toga
Chansomps is offline  
Old 28.02.2010., 11:34   #3
Na tebi je da odlučiš... Ako te voli, neće ti ništa, samo će se zabrinuti za tebe, a ako te odhebe, ne voli te. A sada, možda mu ne trebaš reći. Na tebi je.
__________________
It shouldn't make you sad - it should make you happy to see, hear and realize that there's beauty in everything
Falco SM is offline  
Old 28.02.2010., 11:37   #4
Ako mu je stalo do tebe ne bi trebalo biti nikakvih problema, svakako mu reci prije stupanja u zajednički život, iako možeš prvo i porazgovarati o tome sa stručnom osobom.
ema007 is offline  
Old 28.02.2010., 11:42   #5
razgovor sa stručnom osobom sam obavila, i to je zapravo ono kaj me zbunilo
on mi je rekao da nikako i nikada to nesmijem reći ni jednom muškarcu
sad kad razmišljam o tome stvarno dovodim u pitanje tu njegvou stručnost

a i već sam jednoj osobi to bila rekla, to je bio moj bivši, nakon 3 godine veze, i on nije dobro reagirao, zapravo užasno je odregirao
razumno mi je nekako da mu kažem, jer želim da zna sve o meni, a opet s druge strane tu su te neke kočnice
i zbilja nisam sigurna da bi to mogla izgovoriti pred nekim opet
sysi is offline  
Old 28.02.2010., 11:42   #6
Ja sam bio u suprotnoj situaciji, jedna moja cura je imala takvo iskustvo. Od tamo negdje mjesec dana veze kad su se stvari počele "uozbiljivat" i kad je vidjela da će možda i bit nešto od nas, rekla mi je da ako ostanem s njom još neko vrijeme da će mi reć jednu njenu groznu priču. Ja san reka da se nadan ostat s njon radi nje, a ako bude osjećala da mi može reć da mi kaže, ako ne, opet okej. Nisan zna o čemu se radi sve dok mi nije rekla.

Kad mi je rekla došlo mi je da tražin tog čovika i da ga doslovno ubijen, ili makar osakatim. Nisam o njoj mislio ništa lošije ni manje, dapače, bila mi je još i draža nakon što mi je to priznala. ALI!! da mi i nije rekla nebi me previše kopkalo jer je to ipak bio dio njene intime i nije mi "morala" reć. Ja nisan ima namjeru navaljivat niti mi je bilo prebitno da mi kaže, ali kad mi je rekla, shvatija san da san uša u veoma uski krug ljudi koji to znaju i time mi je dala do znanja da sam joj bitan.

Eto, a ti sad vidi. Po meni, ne možeš falit. Ako ne kažeš, u pravu si jer to je ipak (ma koliko si ti prešla preko toga) jedan ružan dio tvoje prošlosti koju je najbolje zaboravit, a opet ako kažeš onda si opet u pravu jer mu daješ do znanja da ti je bitan i da želiš s njime dijelit i lipo i ružno. Dakle, šta god odabereš, odabrala si ispravno
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Old 28.02.2010., 11:47   #7
ja ne vidim razloga da mu ne kazes... ako to zelis naravno
zasto bi ti strucna osoba rekla da nikad to ne kazes nijednom muskarcu?
je li naveo/la neki razlog za to?
StefJura is offline  
Old 28.02.2010., 11:52   #8
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
Ja sam bio u suprotnoj situaciji, jedna moja cura je imala takvo iskustvo. Od tamo negdje mjesec dana veze kad su se stvari počele "uozbiljivat" i kad je vidjela da će možda i bit nešto od nas, rekla mi je da ako ostanem s njom još neko vrijeme da će mi reć jednu njenu groznu priču. Ja san reka da se nadan ostat s njon radi nje, a ako bude osjećala da mi može reć da mi kaže, ako ne, opet okej. Nisan zna o čemu se radi sve dok mi nije rekla.

Kad mi je rekla došlo mi je da tražin tog čovika i da ga doslovno ubijen, ili makar osakatim. Nisam o njoj mislio ništa lošije ni manje, dapače, bila mi je još i draža nakon što mi je to priznala. ALI!! da mi i nije rekla nebi me previše kopkalo jer je to ipak bio dio njene intime i nije mi "morala" reć. Ja nisan ima namjeru navaljivat niti mi je bilo prebitno da mi kaže, ali kad mi je rekla, shvatija san da san uša u veoma uski krug ljudi koji to znaju i time mi je dala do znanja da sam joj bitan.

Eto, a ti sad vidi. Po meni, ne možeš falit. Ako ne kažeš, u pravu si jer to je ipak (ma koliko si ti prešla preko toga) jedan ružan dio tvoje prošlosti koju je najbolje zaboravit, a opet ako kažeš onda si opet u pravu jer mu daješ do znanja da ti je bitan i da želiš s njime dijelit i lipo i ružno. Dakle, šta god odabereš, odabrala si ispravno
hvala na rječima podrške
vjerujem da ću mu na kraju reći, jer jednostavno sam takva

kažeš da si osjetio bjes prema toj osobi koja je to učinila tvojoj curi
kod mene je situacija takva da je ta osoba još uvijek u mojoj okolini (sada manje otkako sam na faksu), ali dečko ga je već upoznao
i znam da moram bit užasno oprezna ako se odlučim reći mu, jer nikako ne želim nekakve scene
jer logično mi je ako mu kažem da će pitati tko je to bio, što ću onda reći, a nebi mu voljela lagati
taj sam scenarij prevrtjela u glavi mali milijun puta, i na sve moguće načine, i opet ne mogu odvagati
sysi is offline  
Old 28.02.2010., 11:53   #9
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
Ja sam bio u suprotnoj situaciji, jedna moja cura je imala takvo iskustvo. Od tamo negdje mjesec dana veze kad su se stvari počele "uozbiljivat" i kad je vidjela da će možda i bit nešto od nas, rekla mi je da ako ostanem s njom još neko vrijeme da će mi reć jednu njenu groznu priču. Ja san reka da se nadan ostat s njon radi nje, a ako bude osjećala da mi može reć da mi kaže, ako ne, opet okej. Nisan zna o čemu se radi sve dok mi nije rekla.

Kad mi je rekla došlo mi je da tražin tog čovika i da ga doslovno ubijen, ili makar osakatim. Nisam o njoj mislio ništa lošije ni manje, dapače, bila mi je još i draža nakon što mi je to priznala. ALI!! da mi i nije rekla nebi me previše kopkalo jer je to ipak bio dio njene intime i nije mi "morala" reć. Ja nisan ima namjeru navaljivat niti mi je bilo prebitno da mi kaže, ali kad mi je rekla, shvatija san da san uša u veoma uski krug ljudi koji to znaju i time mi je dala do znanja da sam joj bitan.

Eto, a ti sad vidi. Po meni, ne možeš falit. Ako ne kažeš, u pravu si jer to je ipak (ma koliko si ti prešla preko toga) jedan ružan dio tvoje prošlosti koju je najbolje zaboravit, a opet ako kažeš onda si opet u pravu jer mu daješ do znanja da ti je bitan i da želiš s njime dijelit i lipo i ružno. Dakle, šta god odabereš, odabrala si ispravno
Ovo je reakcija normalnih ljudi, samo nisu svi ovakvi nažalost.
miss_marple is offline  
Old 28.02.2010., 11:57   #10
Meni se čini da ćeš mu kad tad morati reći. Njemu ili nekom drugom za koga zaključiš da želiš njim provesti život.

Kad kažem morati onda mislim morati radi sebe, ne zbog njega ili nekoga drugog. Jer čini mi se da bi te to uvijek mučilo (s obzirom da te već sada muči) i uvijek bi se osjećala kao da imaš još jedan dio sebe koji nisi podijelila s njim.

Jer i to je nažalost dio tebe, dio tvog života, kao što i svatko od nas ima neke ružne uspomene, ružne događaje u svom životu, samo što za razliku od tebe, velika većina drugih ljudi te je uspomene/događaje stvorila svojim krivim odlukama i svojim pogreškama...

Dakle, mislim da bi mu, prije prelaska u neku ozbiljniju fazu svoje veze, trebala reći, radi sebe prvenstveno. I mislim da ako te voli da nema niti jednog razloga na ovom svijetu zašto bi mu to smetalo, osim da osjeti s tobom jednu novu razinu bliskosti i da cijeni što si nešto tako strašno i intimno podijelila s njim. Drugim riječima, milsim da ako je on netko tko bi u tome vidio problem, ili bi mu to smetalo, nije netko s kim trebaš biti
green bubble is offline  
Old 28.02.2010., 11:57   #11
Quote:
StefJura kaže: Pogledaj post
ja ne vidim razloga da mu ne kazes... ako to zelis naravno
zasto bi ti strucna osoba rekla da nikad to ne kazes nijednom muskarcu?
je li naveo/la neki razlog za to?
to je bilo prije kojih dvije godine, i zapravo se i ne sjećam dobro što mi je sve govorio s obzirom da se uopće nisam slagala s tim što mi priča

uglavnom rekao mi je da je bolje takvu stvar ostaviti iza sebe, kao zatvoriti to poglavlje života, ne se prisjećati, i između ostalog ne pričati budućim partnerima o tome
sysi is offline  
Old 28.02.2010., 12:01   #12
Quote:
sysi kaže: Pogledaj post
to je bilo prije kojih dvije godine, i zapravo se i ne sjećam dobro što mi je sve govorio s obzirom da se uopće nisam slagala s tim što mi priča

uglavnom rekao mi je da je bolje takvu stvar ostaviti iza sebe, kao zatvoriti to poglavlje života, ne se prisjećati, i između ostalog ne pričati budućim partnerima o tome
A zasto bi isla govoriti drugome ako te to, kako kazes, ne opterecuje vise
__________________
-Intelektualac je netko tko je otkrio da postoji nesto zanimljivije od seksa... Aldous Huxley
-Trebali bi razmisliti da li je ovisnost o nikotinu poremecaj... Neki bi ( se ) ubili za cigaretu...
homer11 is offline  
Old 28.02.2010., 12:01   #13
Quote:
green bubble kaže: Pogledaj post
Meni se čini da ćeš mu kad tad morati reći. Njemu ili nekom drugom za koga zaključiš da želiš njim provesti život.

Kad kažem morati onda mislim morati radi sebe, ne zbog njega ili nekoga drugog. Jer čini mi se da bi te to uvijek mučilo (s obzirom da te već sada muči) i uvijek bi se osjećala kao da imaš još jedan dio sebe koji nisi podijelila s njim.

Jer i to je nažalost dio tebe, dio tvog života, kao što i svatko od nas ima neke ružne uspomene, ružne događaje u svom životu, samo što za razliku od tebe, velika većina drugih ljudi te je uspomene/događaje stvorila svojim krivim odlukama i svojim pogreškama...

Dakle, mislim da bi mu, prije prelaska u neku ozbiljniju fazu svoje veze, trebala reći, radi sebe prvenstveno. I mislim da ako te voli da nema niti jednog razloga na ovom svijetu zašto bi mu to smetalo, osim da osjeti s tobom jednu novu razinu bliskosti i da cijeni što si nešto tako strašno i intimno podijelila s njim. Drugim riječima, milsim da ako je on netko tko bi u tome vidio problem, ili bi mu to smetalo, nije netko s kim trebaš biti

eto, puno mi je pomoglo i ovih prvih nekoliko postova od vas dragi forumaši
samo mi je trebalo malo ohrabrenja, i tuđe mišljenje
zbilja vjerujem da mi je dečko razuman, i da će shvatiti
sysi is offline  
Old 28.02.2010., 12:01   #14
Quote:
sysi kaže: Pogledaj post
to je bilo prije kojih dvije godine, i zapravo se i ne sjećam dobro što mi je sve govorio s obzirom da se uopće nisam slagala s tim što mi priča

uglavnom rekao mi je da je bolje takvu stvar ostaviti iza sebe, kao zatvoriti to poglavlje života, ne se prisjećati, i između ostalog ne pričati budućim partnerima o tome
koliko si godina ti imala kada ti se to dogodilo?

da li je počinitelj prijavljen i kao je procesuiran?
zanzy is offline  
Old 28.02.2010., 12:05   #15
Quote:
sysi kaže: Pogledaj post
eto, puno mi je pomoglo i ovih prvih nekoliko postova od vas dragi forumaši
samo mi je trebalo malo ohrabrenja, i tuđe mišljenje
zbilja vjerujem da mi je dečko razuman, i da će shvatiti
Ja osobno ne bih volio znati osobu koja je počinila nedjelo mojoj curi, ne bih mu učinio ništa agresivno i divljački, ali bih poduzeo sve za kazneni progon i primjerenu kaznu.
zanzy is offline  
Old 28.02.2010., 12:06   #16
Quote:
homer11 kaže: Pogledaj post
A zasto bi isla govoriti drugome ako te to, kako kazes, ne opterecuje vise
zato jer je i to dio mene, i to je dio onoga što me na neki način odredilo u životu, i pretvorilo u takvu kakva jesam danas

voljela bi da zna apsolutno sve o meni,pogotovo o onim stvarima koje su mi na neki način promjenile život, i općenito pogled na svijet
i ja bi voljela znati sve o njemu
nije li to temelj za zdravu vezu?
iskrenost i otvorenost
sysi is offline  
Old 28.02.2010., 12:09   #17
Quote:
zanzy kaže: Pogledaj post
Ja osobno ne bih volio znati osobu koja je počinila nedjelo mojoj curi, ne bih mu učinio ništa agresivno i divljački, ali bih poduzeo sve za kazneni progon i primjerenu kaznu.
znam, zato mu i ne kanim reći tko je ta osoba, mislim da je nebitno da zna
imala sam 8 godina, nitko nije znao za to do pred jedno 2 godine, kad sam rekla bivšem dečku
sysi is offline  
Old 28.02.2010., 12:10   #18
Quote:
sysi kaže: Pogledaj post
zato jer je i to dio mene, i to je dio onoga što me na neki način odredilo u životu, i pretvorilo u takvu kakva jesam danas

voljela bi da zna apsolutno sve o meni,pogotovo o onim stvarima koje su mi na neki način promjenile život, i općenito pogled na svijet
i ja bi voljela znati sve o njemu
nije li to temelj za zdravu vezu?
iskrenost i otvorenost
Ne razumijem ovo boldano...pedofilsko iskustvo opisuješ u prilično nejasnom tonu - odredilo život, pretvorilo u takvu kakva jesanm danas, promijenilo pogled na svijet
zanzy is offline  
Old 28.02.2010., 12:11   #19
Quote:
sysi kaže: Pogledaj post
to je bilo prije kojih dvije godine, i zapravo se i ne sjećam dobro što mi je sve govorio s obzirom da se uopće nisam slagala s tim što mi priča

uglavnom rekao mi je da je bolje takvu stvar ostaviti iza sebe, kao zatvoriti to poglavlje života, ne se prisjećati, i između ostalog ne pričati budućim partnerima o tome
cuj, u jednu ruku se slazem da je to nesto sto bi trebala ostaviti iza sebe i nastavit ko da se nije desilo, cisto da te ne bi opterecivalo cijeli zivot...
u drugu ruku nisi stroj da to izbrises iz memorije pa kao da se nije desilo...
desilo se i tu je i uvijek ce biti, ne vjerujem da ce ikada doci dan kad ce ti bit svejedno u smislu da ces bit ravnodusna prema tome sto se desilo...

sad, da li to trebas govoriti svojim partnerima... mislim da ovisi o tebi, ako mislis da ce ti biti lakse, da ce te oni bolje razumijeti, pruziti ti podrsku u tome i sve onda bi trebala rec i siguran sam da ce te razumijeti ako je pravi...
da ce njemu bit svejedno... pa vjerojatno nece... ja bi isto reagirao na nacin da bi htio naudit osobi koja je to ucinila mojoj djevojci... ali s druge strane njoj bih uvijek pruzao potporu

Quote:
zanzy kaže: Pogledaj post
Ne razumijem ovo boldano...pedofilsko iskustvo opisuješ u prilično nejasnom tonu - odredilo život, pretvorilo u takvu kakva jesanm danas, promijenilo pogled na svijet
pa sta ti tu nije jasno? svaka osoba je zbroj dogadaja koji su obiljezili njen zivot, ne mozes rec da ti nije jasno kada netko kaze da je trauma poput tog pedofilskog iskustva imala dubok utjecaj na nju kao osobu... svaka trauma te mijenja, na bolje ili na gore, ali nisi definitivno isti, ne mozes ostat isti nakon toga
nije sigurno mislila da je to na bolje ili da je dobro ili sto god tebe vec tu zbunjuje
StefJura is offline  
Old 28.02.2010., 12:11   #20
Quote:
sysi kaže: Pogledaj post
zato jer je i to dio mene, i to je dio onoga što me na neki način odredilo u životu, i pretvorilo u takvu kakva jesam danas

voljela bi da zna apsolutno sve o meni,pogotovo o onim stvarima koje su mi na neki način promjenile život, i općenito pogled na svijet
i ja bi voljela znati sve o njemu
nije li to temelj za zdravu vezu?
iskrenost i otvorenost
Nije... temelj za zdravu vezu nije sto je tvoja i njegova proslost...
Hoces li mu ici govoriti sa kim si se sve jebavala prije njega

temelj za zdravu vezu su dogovori izmedju dvije osobe,
planiranje buducnosti...
__________________
-Intelektualac je netko tko je otkrio da postoji nesto zanimljivije od seksa... Aldous Huxley
-Trebali bi razmisliti da li je ovisnost o nikotinu poremecaj... Neki bi ( se ) ubili za cigaretu...
homer11 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:53.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger