Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2007., 15:22   #1
farmacija??

maturantica sam.. i sve sam razrede prošla s 4,9 4,8 5,0
sve mi ide dosta dobro, pogotovo matematika i biologija..
kemija bas i ne jer nemamo dobru profu (ali isla bi na poducavanje)
uglavnom jeli dobro upisat farmaciju, kolika je plaća kad završim i jeli faks težak..
nek kažu koji su završili
ili možda bolje medicinu...
aleshanee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 15:28   #2
Farmacija / farmaceut

kolika je plaća??
aleshanee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 15:34   #3
Quote:
aleshanee kaže: Pogledaj post
kolika je plaća??
tehničar ili mr.pharm?
Tehničaru kao i svakom tehničaru jadno, medutim mr. pharm - s obzirom da je to deficitarno zanimanje iznad hrv, prosjeka.Poznam osobno jednu magistru koja kao pocetnik u lijekarni ima 7000 kn
lovro001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 15:38   #4
Quote:
aleshanee kaže: Pogledaj post
maturantica sam.. i sve sam razrede prošla s 4,9 4,8 5,0
sve mi ide dosta dobro, pogotovo matematika i biologija..
kemija bas i ne jer nemamo dobru profu (ali isla bi na poducavanje)
uglavnom jeli dobro upisat farmaciju, kolika je plaća kad završim i jeli faks težak..
nek kažu koji su završili
ili možda bolje medicinu...
Uci i tudi se jako!!To ti je jako isplativo zanimanje ali imaj na umu da je jedan farmaceutski fakultet u hrvatskoj i ne primaju veliki broj studenata stoga samo najbolji upadaju.
lovro001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 15:48   #5
Quote:
lovro001 kaže: Pogledaj post
tehničar ili mr.pharm?
Tehničaru kao i svakom tehničaru jadno, medutim mr. pharm - s obzirom da je to deficitarno zanimanje iznad hrv, prosjeka.Poznam osobno jednu magistru koja kao pocetnik u lijekarni ima 7000 kn
mr. pharm.. onda je to sasvim ok.. početna, kažeš??
aleshanee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 15:52   #6
Quote:
aleshanee kaže: Pogledaj post
mr. pharm.. onda je to sasvim ok.. početna, kažeš??
Da ali i ovisi o podrucju hrvatske recimo cura radi u regiji gdje nedostaje mr.farmacije dok recimo u Zagrebu gdje ih ima vise place su manje,
Ne zamaraj se ti previse ovakvim stvarima , uglavnom prospektivno zanimanje ti lijepo uči i samo uči, jer dug je put do plaće!
lovro001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 22:26   #7
na otocima i do 10 000 kn
antest is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 22:27   #8
trenutno je to in Fax.. no sto ce bit za 5 godina dok ti zavrsis...
antest is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 23:29   #9
Quote:
antest kaže: Pogledaj post
trenutno je to in Fax.. no sto ce bit za 5 godina dok ti zavrsis...
Farmacija je in vec 15 godina, i jos uvijek vecina studenata ima posao prije nego diplomira. I imaju dobro placene poslove.

Je li tezak ili nije, ovisi o studentu. Vremenski je zahtjevan.

Na prijemnom je omjer 1:5.
mirta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 14:55   #10
Zavrsio sam med. biokemiju i mogu reci da sam zadovoljan. Ni kolege farmaceuti nisu nista bolje pozicionirani. Ako ti se prodaju ljekovi u nekom manjem gradicu ima posla ali ako zelis u zagreb onda je malo manje slobodnih mjesta. Mozes raditi i u farmaceutskoj industriji i u farmaceutskim predstavnisvima sto mozes i s biokemijom i medicinom. Place su u predstavnistvima su od 6.5K kn - 8K kn za pocetnika u istrazivackim laboratorijima nize, u labosu(za biokemicare)4000 i u zagrebakim ljekarnama (za farmaceute) 4500, lakse je dobiti radno mjesto za farmaceute i dosta ih se trazi ali po malim mjestima i onda daju dobre novce. S biokemijom puno lakse dobijes specijalizaciju sto je velika razlika u novcima pa se u bolnici primaknes cifri od 10000kn s dezurstvima.

U svakom slucaju ako vise volis prodavati odaberi farmaciju, a ako zelis setati po labosu i pregledavati nalaze odaberi biokemiju. obadvje struke mogu raditi u farmaceutskim predstavnistvima i istrazivackim laboratorijima ali ti ne preporucavam da previse nade polazes u istrazivanje jer nije bas placeno i jako se tesko ugurati.

Medicina je nesto drugo ali moras shvatiti da jako dugo traje s tim da ne mislim na studij nego na staz pa specijalizaciju i najcesce nemozes dobiti mjesto u bolnici koju zelis ili specijalizaciju koju zelis, lova je veca u farmaciji. I kao zeni bi ti preporucio farmaciju jer sve edukacije u medicini jako dugo traju i nemas vremena za obitelj, ali moras znati da i biokemija (ima i farmacija samo sto te nezeli nitko poslati) ima specijalizaciju koja isto traje ali nekako se lakse pregura.

Farmaciju i biokemiju ne smatram teskim(za medicinu neznam iz prve ruke) ali trazi svakodnevni rad i onda nije neki problem. Jedino je prijemni zafrknut ali mislim da je jednaka sansa upasti na medicinu i farmaciju jedino je biokemija za upisati nesto laksa ali to ovisi od godine do godine.
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 15:08   #11
Quote:
mirta kaže: Pogledaj post
Farmacija je in vec 15 godina, i jos uvijek vecina studenata ima posao prije nego diplomira. I imaju dobro placene poslove.
Istina. Moja firma je na burzi tražila dipl.farmaceuta i nije bilo niti jednog nezaposlenog! I to duži period.
__________________
Hello, is it me you're looking for?
icegirl78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 10:35   #12
ak planiras studirat samo radi love oprosti se s tim ,jer ak zelis studirat bilo koju prirodnu znanost prvo trebas to voljet...kemija ce te toliko izludit ako nemas zivaca za nju
majchy_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 20:32   #13
plače farmaceuta

Haj!! Zanima me kolike u plače farmaceuta u Zagrebu, i to sa sss, ??
__________________
Pilgrami
pilgrami is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 20:36   #14
plaČe??
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 09:15   #15
Misliš valjda na farmaceutske tehničare?
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 09:35   #16
I plaaaače, plaaaaače, farmaceuta
nad potočićem tiiiiiiim.....




Sorry. Znam da postoji realna mogućnost da ti hrvatski nije materinji, al nisam mogao odoljeti....

OT- 4000 - 6000.
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 13:41   #17
kamo nakon farmacije

i tako ja ucim za prijemni ispit za farmaceutsko biokemijski fakultet. a zelja mi je jednoga dana raditi u farmaceutskom marketingu. e sad, nigdje nisam vidio sto se tu tocno radi tj, koji je opis posla. mislim da imam malo krivu viziju tog posla, pa bih molio da mi neko to malo bolje objasni. Sto se radi u nekoj firmi na poziciji farmaceutskog marketinga a da sam magistar farmacije?

unaprijed hvala na odgovoru.
 
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 22:03   #18
a ja mislio da nemreš nać posao, kad sam pročitao naslov

daj se ti prvo potrudi da upadneš na farmaciju a onda uopće da ju završiš... onda ćeš imati realniju sliku
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 22:05   #19
frende pliva će te lovit tokom studija.
ako te to zanim i da ti se mrak posao te ćeka.
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 04:52   #20
GSK, 20k+ placa + auto + benefiti i mozak na pasu...
2cool4school is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:11.