Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2005., 18:54   #21
Evo jedan globalni forum koji je usko specijaliziran samo za ovo:
http://www.curevents.com/vb/forumdisplay.php?f=40

a evo i grcka javlja da su nasli 30 mrtvih peradi

http://www.ekathimerini.com/4dcgi/_w.../10/2005_61788
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 19:18   #22
Ja sam antivirusni serum nabavio (5 doza)...
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 19:49   #23
uopce ne razmishljam o tome

kao ni o sarsu, antraxu, kravljem ludilu i svachemu nechemu chime nas svakih par godina bombardiraju.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 20:13   #24
Quote:
Ona007 kaže:
Cujem da u HR nema vakcina jos najmanje 6 mjeseci..
Izjava prof.dr. Ire Margan Gjenero
pa koliko znam, nema ga još nigdje

naime, sve dosadašnje transmisije virusa ptičje gripe su išle s peradi na čovjeka ... a još nije zabilježen prijenos s čovjeka na čovjeka, što je uvjet za nastanak pandemije

za prijenos s čovjeka na čovjeka virus mora mutirati ... a kako ćeš raditi cjepivo, kad još ne znaš kakva će biti mutirana varijanta?
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 20:19   #25
Izgleda da se moze prenijet s covjeka na covjeka



Q: Can avian flu be passed from person to person?

There are indications that it can, although so far not in the feared mutated form which could fuel a pandemic.

A case in Thailand indicated the probable transmission of the virus from a girl who had the disease to her mother, who also died.

The girl's aunt, who was also infected, survived the virus.


http://news.bbc.co.uk/1/hi/health/3422839.stm
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 20:34   #26
Quote:
Ona007 kaže:Izgleda da se moze prenijet s covjeka na covjeka



Q: Can avian flu be passed from person to person?

There are indications that it can, although so far not in the feared mutated form which could fuel a pandemic. ....

A case in Thailand indicated the probable transmission of the virus from a girl who had the disease to her mother, who also died.

The girl's aunt, who was also infected, survived the virus.[/b]

http://news.bbc.co.uk/1/hi/health/3422839.stm [/B]
postoje indicije zasad, a ništa drugo (btw, naglašavam indicije, jer se i kod nas, a i vani u novinama krivo rabi riječ indikacija u tu svrhu)

ovaj primjer koji su naveli nikako ne govori tome u prilog, jer su to osobe iz iistog kućanstva, što znači da je vjerojatnije da su se sve tri zarazile od iste kokoši, patke, ili što već.

postoje projekcije da se prave pandemije javljaju svakih 100 godina (mada su i te projekcije na relativno klimavim nogama, jer koliko-toliko sigurne podatke imamo samo za zadnje stoljeće). Budući da je zadnja pandemija bila 1918-1920. (tzv. španjolica ili šanjolska gripa), postoji bojazan da bi nas pandemija mogla lupiti u sljedećih nekoliko godina, pa se puše i na hladno (sjeti se one velike medijske frke oko SARS-a, a ispala je manja smrtnost nego od obične gripe u malo većem gradu).
Novinari takve bojazni jedva dočekaju, pa naprave katastrofične naslove, jer je prodaja bolja.

Ne zaboravi da su i dvije velike i moćne multinacionalne farmaceutske kompanije u zadnjih par godina pustile u opticaj antivirusne lijekove (baš za gripu) od kojih očekuju veliki prihod, pa je i njima u interesu da se šire katastrofična predviđanja ... a nije da nemaju baš nikakav utjecaj na preporuke Svjetske zdravstvene organizacije, jelte
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 20:45   #27
a problem je u tome što je do sada zabilježena samo jedna prava pandemija gripe (1918) pa se sve projekcije prave na temelju toga.

Istina je da su od španjolice, za razliku od kasnijih običnih gripa, najviše umirali mladi ljudi između 20..-30.-te godine života. Međutim, ne uzima se u obzir da je u to vrijeme još masovno harala tuberkuloza i da je vjerojatno dosta tih mladi ljudi imalo istovremeno i neprepoznatu tuberkulozu.
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 20:47   #28
Quote:
allegra kaže:
postoje indicije zasad, a ništa drugo (btw, naglašavam indicije, jer se i kod nas, a i vani u novinama krivo rabi riječ indikacija u tu svrhu)

ovaj primjer koji su naveli nikako ne govori tome u prilog, jer su to osobe iz iistog kućanstva, što znači da je vjerojatnije da su se sve tri zarazile od iste kokoši, patke, ili što već.

postoje projekcije da se prave pandemije javljaju svakih 100 godina (mada su i te projekcije na relativno klimavim nogama, jer koliko-toliko sigurne podatke imamo samo za zadnje stoljeće). Budući da je zadnja pandemija bila 1918-1920. (tzv. španjolica ili šanjolska gripa), postoji bojazan da bi nas pandemija mogla lupiti u sljedećih nekoliko godina, pa se puše i na hladno (sjeti se one velike medijske frke oko SARS-a, a ispala je manja smrtnost nego od obične gripe u malo većem gradu).
Novinari takve bojazni jedva dočekaju, pa naprave katastrofične naslove, jer je prodaja bolja.

Ne zaboravi da su i dvije velike i moćne multinacionalne farmaceutske kompanije u zadnjih par godina pustile u opticaj antivirusne lijekove (baš za gripu) od kojih očekuju veliki prihod, pa je i njima u interesu da se šire katastrofična predviđanja ... a nije da nemaju baš nikakav utjecaj na preporuke Svjetske zdravstvene organizacije, jelte
ma nisam ja uplasena.. samo zainteresirana jer sam bas nedavno gledala filmove i citala na temu spanjolske gripe iz 1918..

sto se tice ovoga o istom kucanstvu..to nije istina.. majka djeteta je zivjela daleko od djeteta a dijete sa tetkom.
kad se dijete razboljelo majka je doputovala jer je dijete bilo u bolnici i bila je s bolesnim djetetom non stop i onda se i ona razboljela i umrla.. a tetka ( s kojom je dijete zivjelo) se rabojela ali nije umrla nego prezivjela..
ovo sam procitala na bbc site-u prije nekoiko dana.. neda mi se sad trazit..

mi sad ( za 20 min) imamo specijalne vjesti na ovu temu.. pa cemo vidjet sto kazu..
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 20:50   #29
Quote:
Ona007 kaže:
majka djeteta je zivjela daleko od djeteta a dijete sa tetkom.
kad se dijete razboljelo majka je doputovala jer je dijete bilo u bolnici i bila je s bolesnim djetetom non stop i onda se i ona razboljela i umrla..

to ju je Bog kaznio shto je pustila dijete tetki.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 20:52   #30
Quote:
magic kaže:
to ju je Bog kaznio shto je pustila dijete tetki.
to sam i ja pomislila
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 20:52   #31
A ovo još nije Top tema?
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 20:58   #32
Quote:
Pollux kaže:
Ja sam antivirusni serum nabavio (5 doza)...

ne smijem ni pomisliti shto bi s ovom planetom bilo da se ti razbolish

srecom, pobrinuo si se na vrijeme : otireznojschela:

zajebanciju na stranu, vi se uistinu bojite?
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 21:52   #33
Ja se baš i ne zamaram...

A s obzirom da radim u bolnici baš me zanima kakve bi posljedice imala gripa na moje stažiranje (da me bar pošalju doma , dosta mi je već besplatnog crnčenja).
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 22:14   #34
Dakle.. imali smo i te specijalne vjesti o pticjoj gripi..
Dvojica najvecih strucnjaka na ovim podrucjima iz V Britanije su potvrdili da misle da je epidemija neizbjezna tj neminovna .. oni ne govore ako bude nego kad bude ( ovo me je malo uplasilo, moram priznat ali jos uvijek sam skepticna).
To 'kad bude' a ne 'ako bude' ponovili su svi strucnjaci..
No kad ce biti nitko ne zna.. mozda za deset dana a mozda za deset godina..
Isto je potvrdjeno da vakcine nema.. vakcine za tu mutaciju virusa.. oni imaju neke rezerve vakcina za slucaj iz Vjetnama (cini mi se) ali da li je ta vakcina dovoljno dobra nitko ne zna rec..

Drugo su neki zastitni ljekovi koje imaju ali nije sigurno da li ce ti ljekovi djelovat..

Kome ce se vakcine davat ( jer ih ima u malim kolicinama i dok se velike kolicine proizvedui treba 7 mjeseci a do tada ce puno ljudi vec umrijet) odlucit ce vladini sluzbenici.. vjerojatno medicinskom osoblji i stubovima privrede i ekonomije da ne bi privreda i ekonomija propala ..

Nagadjaju da ce najveci udar gripe trajati 12 tjedana i tada tko prezivi prezivio je..

Moram priznat da se poslije ovog programa malo bojim.. no ako je neminovno onda se nadam da ce neimovnost doci sto kasnije ..tj za jedno tridesetak ili pedeset godina

Jos su rekli da ako epidemija bude u nekim zemljama prvo onda da ce druge zemlje morat dat svoje vakcine tim prvim zemljama da bi se pandemija sprijecila.. tj zaustavila da ne bi dosla do njih

Evo diskusije: (watch the discussion)
http://www.channel4.com/news/special...age.jsp?id=922
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 22:16   #35
za svaki sluchaj, pokajte se za svoje grijehe
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 22:20   #36
Quote:
Ona007 kaže:
...Kome ce se vakcine davat ( jer ih ima u malim kolicinama i dok se velike kolicine proizvedui treba 7 mjeseci a do tada ce puno ljudi vec umrijet) odlucit ce vladini sluzbenici.. vjerojatno medicinskom osoblji i stubovima privrede i ekonomije da ne bi privreda i ekonomija propala ..
eee bas me zanima koga smatraju za stupove privrede ... sigurno velike menagere koji ni ne znaju cime im se radnici bave ... s njima ce se sigurno privreda odrzati
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 22:25   #37
Quote:
Ona007 kaže:

Moram priznat da se poslije ovog programa malo bojim.. no ako je neminovno onda se nadam da ce neimovnost doci sto kasnije ..tj za jedno tridesetak ili pedeset godina
http://www.channel4.com/news/special...age.jsp?id=922
ajd, malo ti je prerano da se bojis

inace pandemija gripe ti ima tri udara i najsmrtonosniji je drugi udar
bez obzira kad ce se javiti, prvi udar ce biti u proljece (negdje oko ozujka) ili pocetkom jeseni u rujnu (znaci ovaj rujan smo vec pregrmjeli). Drugi udar se javlja 6 mjeseci nakon prvog

dakle, nema straha, ako se ne razbolis u prvom udaru, do drugog ces se stici cijepiti
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 22:34   #38
ma prepalo me je to 'kad se pojavi' umjesto 'ako se pojavi'
moje je shvacanje bilo da je situacija 'ako'

i nije mi se svidjelo oni 'tko ce dobit vakcinu je diskutabilna i teska odluka' i '50.000 ljudi bi moglo u v britaniji umrijet ove zime'

i nije mi se svidjelo da u ovom trenutku britanska drzava vise vremena, snage i sredstava polaze na pripremljenost u slucaju epidemije nego na terorizam.. znaci da je rizik da se ipak desi vrlo vrlo velik
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 22:54   #39
PA da bi mogli napraviti cjepivo moraju prvo odrediti tocan tip virusa.

Koliko ljudi u V.Britaniji umre svake zime od hladnoce,obicne gripe,AIDS-a i ne znam cega

Osim toga,mogli bi je razlicito od hoce ili budu...Rad se pretpostavke,analize,najgori scenariji.

I o SARS-u je bila panika,imas sada i nepoznat uzrocnik u Kanadi od kojeg je umrlo dosta ljudi u starackom domu.A tu je i ebola i svasta drugo....


A do tada,jacaj imunitet,papaj povrce,dosta spavaj,smanji stres i misli ruzicaste misli


Jer i ako se desi,u krajnjoj liniji,ti tu nista ne mozes,kao ni bilo tko od nas.Pa cemu onda panika
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 23:17   #40
Quote:
Noemi kaže:


Jer i ako se desi,u krajnjoj liniji,ti tu nista ne mozes,kao ni bilo tko od nas.Pa cemu onda panika
pa možeš u krajnju ruku nositi one maske za usta i nos ko što su u HongKong-u za vrijeme SARS-a
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:58.