Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2015., 00:04   #1
Question Koliko je teško upisati fakultet?

Zanima me je li itko od vas bio dosta loš u srednjoj školi, a ipak upisao fakultet ? Ja sam prošao prva 2 razreda s ocjenom dva, 3. s tri, a 4. s četiri i stvarno bih htio ić na faks(očito nisam na vrijeme razmišljao o tome), ali vidim da je danas dosta teško upast.Pa ono ak ima koji loš učenik da mi kaže da je svejedno moguće upast iako si se zaje**** u srednjoj
AcaDujm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 06:22   #2
riješi dobro maturu
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 08:04   #3
imam isti problem.... a ubijam se oko mature, i što je najgore sad sam pametnija i starija i znam da bi bila među boljim studentima jer me zanima sve što me nije zanimalo u srednjoj. ništa, nadajmo se da će dobra matura utjecati na to da nam se šanse za upis povećaju.
tratinchica92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 09:56   #4
Nije teško upasti na fakultete gdje nije velika navala. Možeš si povećati šanse za upad tako da dobro riješiš maturu.
No možda želiš upisati popularan studij, tada ti savjetujem da potražiš ima li tog studija na drugim fakultetima i kolika je navala na njima, pa možda razmotriš upis na njih.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 09:59   #5
a što planirate studirati?
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 14:01   #6
Moj odgovor s druge teme vrijedi i ovdje.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=53670654&postcount=3
eqinor is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 18:22   #7
Ja sam elektrotehničkoj prolazio s tri, pa upisao PMF-biologiju, mislim da sam bio negdje 39. po prijemnom od 343 ili 334, ne sjećam se, uglavnom, ako te to zanima da dobro napraviš, napravit ćeš.

Sve je u želji i radu.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 21:46   #8
Danas hvala Bogu imaš fakulteta i veleučilišta gotovo u svakom gradu čak uključujući i Gospića koji broji svega 13 000 stanovnika. Znači ako neupadneš na faks/veleučilište u neki veći grad kak je Zagreb nije sve tako crno. Odeš u neki drugi grad upišeš to što želiš jer je konkurencija puno manja u odnosu npr. u Zagrebu u tolikoj mjeri da čak nakon što se svi upišu koji su se prijavili ima još prazna mjesta, zatim odeš u dom ili skupa sa cimerom podijeliš troškove stanovanja i riješen problem.

U Zagrebu je inače problem upasti jer svi žele studirati u Zagrebu zbog toga što je to metropola, i zbog toga što imaju osjećaj da diploma u Zagrebu više vrijedi nego neka diploma iz drugog grada čak i u usporedbi sa Splitom što naravno nije istina.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:04.