Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2021., 17:38   #1
Bauhaus poskupljenje

Ne znam pod koju podtemu bih stavila ovu obavijest da svi vide, pa sam otvorila novu. Nakon nekoliko dana se može zaključati.

Dakle, Bauhaus je jučer nestvarno digao cijene građevinskom drvu. Svi koji su pikirali na nešto, zatvorili financijsku konstrukciju i trebalo je samo otići po to, pazite da se ne iznenadite. Evo konkretnih primjera.
Letva od 2,4 m , 94x24 koja je do sada koštala 69 kuna, od jučer košta 127 kn. To je poskupljenje od 84% !!
Isti profil, ali od 2m, do danas je koštao oko 50 kn, a od danas košta 108 kn.
Letva 2,4 m, 24x74 imala je staru cijenu 55 kn, a nova je 99 kn.

Ja sam danas kupovala one iz prvog primjera i iznenadila se na blagajni jer mi nije ostalo u sjećanju da je to tako skupo. Onda sam se vratila do polica i tražila etiketu na kojoj piše 127 kn. Nije je bilo, ali je bila stara etiketa. Nisu svemu niti stigli promijeniti cijenu na polici, ali, jasno, promijenjena je u kompu. Uzela sam tu istaknutu cijenu i žalila se, pa su mi vratili razliku. Nakon toga je jedan radnik bjesomučno i nervozno mijenjao cijene, ljudi su se nešto raspitivali za brodski pod, a on je rekao da nitko ne može ništa kupiti dok se ne izmijene cijene. Vraga ne može!

Svi smo čuli da je građevinski materijal poskupio, ali ne znam u kojim se gabaritima to kreće. Međutim, poskupljenje od preko 80%

Bauhaus, shame on you !!
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2021., 18:05   #2
Dođe deda kod svećenika na ispovjed pa mu veli:
Oče, prije neki dan se baba nagnula u zamrzivač i meni došlo nešto, ja mrknem babu. Jel to grijeh?
Veli svečenik, ne, nema tu ništa grešno, to je prirodno i tako treba biti.
Sutra dođe baka i veli svečeniku:
Oče, prije neki dan ja se nagnula u zamrzivač da vidim nešto, a deda navalio, meni sve onako milo, kao da smo mladi. Jel to grijeh?
Veli njoj svečenik, naravno da nije. Bio je i vaš muž juče, njemu sam isto rekao da je to prirodno i da netrebate brinuti.
Pita baka, jesmo li i dalje dobrodošli u crkvu?
Odgovara svečenik, naravno....
Veli baka, dobro je, jer u Bauhausu nismo
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2021., 19:49   #3
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
Ne znam pod koju podtemu bih stavila ovu obavijest da svi vide, pa sam otvorila novu. Nakon nekoliko dana se može zaključati.

Dakle, Bauhaus je jučer nestvarno digao cijene građevinskom drvu. Svi koji su pikirali na nešto, zatvorili financijsku konstrukciju i trebalo je samo otići po to, pazite da se ne iznenadite. Evo konkretnih primjera.
Letva od 2,4 m , 94x24 koja je do sada koštala 69 kuna, od jučer košta 127 kn. To je poskupljenje od 84% !!
Isti profil, ali od 2m, do danas je koštao oko 50 kn, a od danas košta 108 kn.
Letva 2,4 m, 24x74 imala je staru cijenu 55 kn, a nova je 99 kn.

Ja sam danas kupovala one iz prvog primjera i iznenadila se na blagajni jer mi nije ostalo u sjećanju da je to tako skupo. Onda sam se vratila do polica i tražila etiketu na kojoj piše 127 kn. Nije je bilo, ali je bila stara etiketa. Nisu svemu niti stigli promijeniti cijenu na polici, ali, jasno, promijenjena je u kompu. Uzela sam tu istaknutu cijenu i žalila se, pa su mi vratili razliku. Nakon toga je jedan radnik bjesomučno i nervozno mijenjao cijene, ljudi su se nešto raspitivali za brodski pod, a on je rekao da nitko ne može ništa kupiti dok se ne izmijene cijene. Vraga ne može!

Svi smo čuli da je građevinski materijal poskupio, ali ne znam u kojim se gabaritima to kreće. Međutim, poskupljenje od preko 80%

Bauhaus, shame on you !!

Nema to veze s Bauhausom. Cijene su otišle gore već početkom godine, a sada od 1.6.su drastično skočile u svim segmentima...


Jednostavno cijeli ovaj kaos s koronom dolazi na naplatu a glavni nedostatak je što drastično fali sirovina...
Francuzek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2021., 21:38   #4
Eh Anita pa ispod kamena zivis Globalno je drvo poskupilo duplo, negdje i vise. Vec je i vrijeme da se to odrazi na cijene kod nas. Nazalost.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2021., 22:39   #5
Ali pazi ovo! To je profil koji sam danas kupovala i koji sam navela u primjeru.

https://www.bauhaus.at/latten-rahmen...-94/p/14415921

Bauhaus Austria, cijena 9,5 eura, a kod nas 127 kn !!!
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2021., 22:40   #6
@anita

Nema to veze s Bauhausom, dobavljač definira cijenu proizvoda, a onda Bauhaus pridoda da zaradi na razlici. Drugim riječima Bauhaus je obična trgovina u velikoj "avionskoj" hali kako bi hrpa proizvoda bila na jednom mjestu.

Nije samo drvo poskupilo, baš sam u jednoj grupi bravarija na fejsu i majstori od Slovenije, Hrvatske pa sve do Srbije se žale kako je željezo drastično poskupilo po raznim željezarijama gdje inače kupuju. I onda imaju problema s mušterijama/klijentima koji kukaju zašto je izrada ograde na dužni metar tako poskupio. Naravno mušteriju ne zanima kako je cijena željeza porasla, ona gleda kako da prođe ukupno što jeftinije i ruke i materijal.

Ista priča je i sa Pevex-om čak što više nikad prije nije bio slučaj da je Pevex skupjiji od Bauhausa. Evo primjera obična kliješta za niveliranje pločica preko kajle u Pevex košta preko 200kn, a u Bauhausu tek preko 100kn. Proizvođač kao i model je isti.

Ti si baš uletijela kada su krenuli mjenjati cijenik pa si se iznenadila. To su po meni trgovci trebali sat vremena prije otvaranja postaviti cijenu proizvoda da bi bilo sve spremno. A ne ovako usred radnog vremena trgovine s hrpu kupaca idu mjenjati cijenik.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2021., 01:06   #7
A duglazija od 3 m im je poskupjela 320%: sa 127 na 402 kn ! Slučajno imam fotku sa starom cijenom.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2021., 06:33   #8
Znači, počela inflacija!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2021., 07:16   #9
Mačeta za sjeći šikaru bila je u Šumoopskrbi 22 kuneprije dvije god. , a Eurovrtu istog izgleda 69 kuna danas
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2021., 09:21   #10
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
@anita

Nema to veze s Bauhausom, dobavljač definira cijenu proizvoda, a onda Bauhaus pridoda da zaradi na razlici.
Kužim ja da cijena koju plaćamo ovisi o nabavnoj cijeni. Ali ovdje se radi o robi koja je već ranije nabavljena, kojoj je Bauhaus već formirao cijenu i istaknuo je, a sigurno ju je formirao prema nabavnoj cijeni. Ta roba već minimum dva tjedna stoji na polici. Znam to posve sigurno .
Nije to nikakva nova pošiljka koju su morali kupiti po višoj cijeni.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2021., 14:15   #11
Nekada su u Beogradu tiskali/štampali dinare jer je krenula inflacija a prošle godine su to isto uradili u EU - eure i kao primjer;Jedna Slovenija je dobila 10.5 milijardi eura na dva miliona ljudi a Hrvatska je dobila kako mi se čini duplo više.
E sad,kada toliko peneza dođe u državu,očekujte da cijene idu gore a ne dolje.
Wanted123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2021., 15:23   #12
Uf donio si težak zaključak a teško ćemo se iskopati. Ako zadržimo kune nebu bilo više eura, a tiskanjem eura biće inflacijem biće gadno , jako gadno.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2021., 20:16   #13
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
Kužim ja da cijena koju plaćamo ovisi o nabavnoj cijeni. Ali ovdje se radi o robi koja je već ranije nabavljena, kojoj je Bauhaus već formirao cijenu i istaknuo je, a sigurno ju je formirao prema nabavnoj cijeni. Ta roba već minimum dva tjedna stoji na polici. Znam to posve sigurno .
Nije to nikakva nova pošiljka koju su morali kupiti po višoj cijeni.
Apsolutno nebitno. Mislis da nafta koja preko noći poskupi, istu tu noc stigne na benzinsku?
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2021., 23:10   #14
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
Kužim ja da cijena koju plaćamo ovisi o nabavnoj cijeni. Ali ovdje se radi o robi koja je već ranije nabavljena, kojoj je Bauhaus već formirao cijenu i istaknuo je, a sigurno ju je formirao prema nabavnoj cijeni. Ta roba već minimum dva tjedna stoji na polici. Znam to posve sigurno .
Nije to nikakva nova pošiljka koju su morali kupiti po višoj cijeni.
Možda baš u toj trgovini ima te robe, ali što je kod preostalih 7 trgovina koliko ih još ima u Hrvatskoj ? Da li i oni imaju tu istu robu na raspolaganju. Recimo u Jankomiru prošli tijedan nisu imali ta kliješta za niveliranje keramičkih pločica s kajlom, ali u ostalim trgovinama barem u Zagrebu je bilo na raspolaganju. I onda ta kliješta moraju nabaviti od dobavljača.

Bauhaus da bi bio u plusu što se tiće poslovanja jer smo mi stvarno malo tržište, mora stalno i isti tren mjenjati cijene prema dobavljačima. Ista priča kao s gorivom. Trgovine su raspoređene u samo 6 većih gradova, ostali gradovi skoro da nisu vrijedni spomena jer ima premali broj stanovnika i onda bi prodaja štekala. Zato su još otvorili online trgovinu da putem dostave pošalju u ostala mjesta u Hrvatskoj.
Bauhaus nije prehrambena trgovina kak Konzum da svi moraju ići u njega svaki dan. U takve trgovine idu skoro isključivo sam svoj majstor i majstori, ostali ljudi koji nemaju pojma o građevini uopće ne ulaze unutra.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2021., 23:41   #15
Kako god okrenem, ja sad moram negdje naći letve od cca 2,4 cm, širine cca 9,4 cm, a da metar ne košta 50 kn.
A da se nakon kupnje dugih nisam išla žaliti, nego da dam kupila još i kratke, od 2 m, pa se onda žalila, vjerojatno bi sve dobila po staroj cijeni.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2021., 16:41   #16
letva širine 9 ili 10cm je daska, hvala
mikislavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2021., 17:12   #17
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Eh Anita pa ispod kamena zivis Globalno je drvo poskupilo duplo, negdje i vise. Vec je i vrijeme da se to odrazi na cijene kod nas. Nazalost.
Ne bih rekao, osim ako nije egzotično.
Nedavno sam kupovao i štafle i letve .. daske mi ne fale
Podizanje cijena općenito nema veze sa stvarnosšću nego namjerom da se nadoknadi "dobit" jer su ljudi manje kupovali.
Varaju vas gdje god stignu ...
I drvo bi nabavljao preko ebay-a da je moguće
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2021., 17:27   #18
Quote:
mikislavac kaže: Pogledaj post
letva širine 9 ili 10cm je daska, hvala
Da, to je u ovoj priči najbitnije

@saugaro Nije problem kad fali daska. Problem je kad ne valja konstrukcija!
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2021., 17:45   #19
anita, fulala si temu i dilemu. Sva tvoja dilema stane u temu Gdje kupiti
Da si tamo napisala post kako treba, možda bi već u kupila sve potrebno. Ovako se sve pretvara u chat i skupljaš bodove za crvene slikice , kao u Konzumu.

Ostavio sam temu, ali iskreno ne vidim nikakvu svrhu, jer ništa ne rješava?!
Nestrpljivo očekujem .......koga..... U očekivanju Godota
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2021., 19:28   #20
Dileme nema otišao sam na https://www.frischeis.hr/aktualna_ponuda
cijene- slične
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:19.