Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2014., 21:57   #3821
Evo da i ja predstavim svoj novi/polovni traktorcic









E sad imam dva pitanja.
S obzirom da stoji u grijanoj garazi, da li trebam posebno ulje za rad zimi. Ako da, da li je dobro kao sto mi se navodi u uputama od motora da i za ljeto i za zimu mogu koristiti jedno te isto ulje FULL sintetsko 5W-30????


Drugo i najbitnije kosio sam sat vremena i nakon toga ugasio motor. Nakon 2 min nije htio upaliti, samo je verglao i nista. i kad je proslo cca 15 min upalio ko da nista nije bilo. Pa ako neko zna rijesenje tog problema bio bih zahvalan na infu
hrvac100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 23:28   #3822
Čestitke, pa to je makina s kojom se i u krčmu možeš dopeljati, sasvim fino izgleda! Ako je to ulje tvornički preporučeno, onda nemaš kaj razmišljati. Ovo s paljenjem toplog motora mi je čudno, kod mene topli pali bez čoka odmah. Samo mu puni gas treba dodati.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 10:51   #3823
Hvala na cestitkama. Budem i do birtije s njim

Kad sam ga palio toplog bez coka sam palio. Filter zraka je ociscen. Probat cu kad stignem karburator rastaviti i ocistitit i mozda ak nadjem negdje ono za provjeravat zazor ventila, onda i ventile provjerit. Malo sam proucavao na youtubeu kak se to dela pa mi se cini ko da bi mogo i sam te stvari provjeriti
Inace pali na prvi zub hladan i to bez coka jer je u toploj garazi i s pol gasa kresne, nemoram uopce na full gas kod paljenja. Tak da mi je to bilo full cudno kak nije htio upalit kad se zagrijao. Mozda da i svjecicu i filter goriva promjenim?
hrvac100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 11:07   #3824
Vjerujem da je moj traktorić pokosio barem duplo više trave od tvojega, a još uvijek ima originalnu svijećicu, rasplinjač do sad nije još ni taknut, filter goriva također.. Probaj sa svijećicom, to je najlakše.. makar čisto sumnjam i u to. Niti podešavanje ventila neće puno pomoći, jer ako bi ventili bili jako razdešeni, pucalo bi u auspuhu, ili u usisu.

Ovo su simptomi kao da motor (možda) radi s presiromašnom smjesom, pa probaj samo izvaditi i propuhati glavnu diznu.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 11:12   #3825
Koliko se sjećam, ja sam najviše problema s paljenjem imao dok je akumulator bil pri kraju. Nakon dopunjavanja strujom, hladan je još nekako i uspio upaliti, a zagrijani nije htio. U kakvom je stanju akumulator?
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 12:04   #3826
Akumulator je novi. Znaci vergla ko sretan
Budem probao diznu propuhat.
hrvac100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 12:06   #3827
E da, jednaput je puknuo na auspuh kad sam ga ugasio na full gasu i pod opterecenjem.
hrvac100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 18:42   #3828
Probaj ga upaliti.
Ako neće skini svječicu i provjeri:
Ako je masna - previše goriva dobiva pri paljenju vidi što je sa čokom.
Ako je suha, našpricaj nalu žlićicu benzina i probaj upaliti. Ako pali - nema dotok goriva kod startanja.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 21:00   #3829
Dobro znaci ako je nekaj od toga, treba rastavit karburator i sve pocistit ako se nesto zaglavljuje od naslaga?
Dizne pocistit s Carb cleanerom, iglu vidjet jel dobro sjeda, i solenoid jel zatvara dobro?
hrvac100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 03:37   #3830
Hrvac, sprava ti lijepo izgleda.

Koliko si dal za toga Troy-anskog konja?
Koliko je star?
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 21:09   #3831
Hvala.
Zaljubio sam se na prvi pogled u nj.
2009. godiste 7 i pol tisucica nasih vrijednih krznenih zivotinjica
hrvac100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 09:29   #3832
Takav traktor sam gledao kad sam kupovao svog prije hm hm hm...5 godina.
Imali su ga u "Uradi sam"
Širina košnje 117 cm, mislim 14 000 kn.
Odustao sam zbog cijene i meni malo preširokog kosišta.

Sve u svemu super dizajn
Motor je identičan mojem Yard Manu.
deksonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 14:31   #3833
Evo cisto da napisem, rastavio sam karburator i pocistio ga, bilo puno smeca u posudi i zastopana jedna dizna i shut off solenoid zastekao i ostao otvoren. Uspio sam ga razraditi ali ne cini mi se da ce poziviti tak da moram nabaviti novi. Ugradit cu i pipicu za rucno zatvaranje goriva.
hrvac100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 14:47   #3834
Ja sam tu pipicu ugradio čisto onak... nek se nađe, jer su neki drugi pisali o preljevanju, makar se kod mene to nikad do sad nije dogodilo. Ispočetka sam tu pipicu neko vrijeme koristio, sad već par godina stoji stalno otvorena. Moj traktorić nema niti taj shut-off ventil, ima samo mali filter goriva nasred crijeva između tanka i rasplinjača.

U 10 godina doslovno ništa oko raspinjača još nije ni taknuto, ali uvijek koristim jedan samo karnister za benzin, nečistoća jako teško može dospjeti u tank.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 07:52   #3835
Ima i moj filter na sredini ali nije to neki filter, to je vise za krupnije necistoce.
Dobro, nije to bila necistoca u smislu iz tanka, nego nekakva hrđa, naslage od benzina bijelkaste boje ala kamenac ali mekse
To sam pocistio, sad je posuda cista i dizne ciste. Shut off sad recimo radi pa ne bu preljevao. Ali ja bum svejedno ipak stavio pipicu. Pa bumo vidli, mislim da sad ne bi trebalo biti problema.
Nabavljena je i ralica pa se sad cekaju zimske gadosti da se i to proba
hrvac100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 07:57   #3836
A lance na kotačima imaš? Bez njih nema ozbiljnijeg čišćenja...
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 10:25   #3837
Je, znam
Nabavit cu ih ovih dana. Tak da ce biti kompletiran za zimu. Onda mi samo fali kabina i grijanje
hrvac100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 17:31   #3838
Čestitke na kupnji, još jedan lijepi traktorić!

Napuni accu, po mogućnosti s pametnim punjačem, nemoj ga stavljati na toplo, jer samopražnjenje i sulfatizacija brže napreduju kako raste temperatura. Benzin ne trebaš vaditi, pogotovo u hladnoj garaži. Noževe nemoj spuštati, opruge se natežu kad su noževi spušteni.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 19:35   #3839
E sad gdje se može kupiti onaj brojač radnih sati i kako se montira?
sugarray is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 19:53   #3840
S brojačem, bez brojača... traktorić bude kosio jednako, više efekta donose nabrušeni noževi...

eBay, Chipoteka, kinezi imaju puno web shopova. Za moj traktorić, možda je bolje da ne znam koliko ima ukupno rh.. Bitno je da ide.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:24.