Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2009., 16:26   #1001
Ja imam pitanje, sto se tice traktorskih kosilica, koliki je max. nagib sto mogu kositi s njima, npr. MTD-om?
MORBID_ANGEL is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 18:38   #1002
Quote:
MORBID_ANGEL kaže: Pogledaj post
Ja imam pitanje, sto se tice traktorskih kosilica, koliki je max. nagib sto mogu kositi s njima, npr. MTD-om?
Tecumseh motori ugrađeni u MTD traktoriće imaju uljnu pumpu, tj. podmazivanje pod pritiskom. Nagib je s time dakle ograničen jedino sa stanjem podloge, i dezenom guma na pogonskim kotačima. Ako je podloga suha, i sa standardnim gumama mogu se savladavati dosta velike strmine. Sa traktorskim dezenom guma još i veće, a sa lancima najveće.

Što se tiče veličine prednjih kotača, i ja sam to primjetio - moj (stariji) model MTD-a (RS 125/96) ima veće prednje kotače od večine današnjih.....
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 21:25   #1003
Na mom huskyu LT126 su nešto manji kotači nego npr. na LT151, ali nisam u praksi primjetio nikakvih problema radi toga, a teren mi je dosta grbav na mjestima - jedan slog je pred koju godinu bio oran i na njemu je bio krumpir i do traktora sam ga mogao kositi samo sa trimerom jer je mala Jonseredka jako zapinjala, ali s traktorom ide bez ikakvih problema, zapravo taj slog sad liči kao fini travnjak usporediv sa ostalim slogovima koji nisu bili orani.
__________________
... da i ovako dobro je, a nije ...
dizzy_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 21:41   #1004
Imam viksu sa cca 5000 m2 okučnice pa me zanima kakvu bi kosilicu trebao kupiti za toliki travnjak?(zemljište je uglavnom ravno pod blagim nagibom)
duplić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 22:27   #1005
To je kvadratura za traktor. Tu s rotacionom nemaš kaj tražiti ukoliko ne želiš sezonu provesti isključivo na travnjaku. Osobno bi svakom ko ima preko 2500 kvadrata preporučio traktor.
__________________
... da i ovako dobro je, a nije ...
dizzy_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 11:52   #1006
Quote:
totejapitam kaže: Pogledaj post
Nego, vezano uz prethodni post, vidim da su sad kosilice po cca 800 kn u prodaji (3,5 ks motor, nož 51 cm) pa mi je palo na pamet da bi se dalo izvesti (u nedostatku sredstava za pravi traktorčić za košenje) spajanje recimo dvije ili tri kosilice paralelno, (odnosno srednja malo naprijed a lijeva i desna otraga da ne ostaju između tragovi nepokošene trave). Mislim da bi to trebala biti kučišta sa bacanjem trave otraga da se međusobno ne guše, povezana poprečno s nekim željeznim profilom možda preko opruga radi lakšeg amortiziranja neravnina, možda izbaciti postojeće kotače i staviti samo krajnje ali veće... E sad koliko bi to bilo teže za vući i kolika bi bila buka, teško je reći, no smatram sa bi se s nekim preinakama moglo napraviti a da funkcionira. Ili napraviti jedno veliko kosište kao kod traktorčića pa ubaciti motore umjesto remenja ili uzet originalno kosište s motorom... ali to sve bitno poskupljuje izvedbu.
Interesira me vaše mišljenje o tome?
je, i ovu srednju, ona nek bude samohodna
dinamo94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 13:52   #1007
Quote:
dinamo94 kaže: Pogledaj post
je, i ovu srednju, ona nek bude samohodna
Neznam bas, ako ima one nazubljene kotace oni su iovak optereceni, a obicno su plasticni, pa to zna pucat, a kamoli sa ovolikim teretom.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 09:07   #1008
ne sviđa mi se jesen. ne volim jesen....
__________________
...drva drva drva drva...
kiko1833 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 09:03   #1009
Hmmm da jesen nam je stigla, ja sam u subotu kosio, da se razumijemo nisam baš morao ali ljepše je vidjeti kada je travnjak fino podšišan, ne znam hoće li biti još koje košnje, evo sezona se primiće kraju....
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 09:10   #1010
Rekli su cijeli tjedan lijepo vrijeme i za vikend isto tak. Planiram još jednu košnju tokom ovog tjedna i to će biti to za ovu sezonu, skidam i čistim kućište, trimer na klin i laku noć do proljeća dragi moji strojevi ...
__________________
... da i ovako dobro je, a nije ...
dizzy_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 09:25   #1011
Po dvorištu svakih par dana čistim lišće (usisavam) sa običnom kosilicom, a u voćnjaku ispod vinograda sam pokosio s traktorićem prije 10-tak dana, zadnji puta u ovoj sezoni. Kod kuće će vjerojatno biti još poneko košenje traktorićem na vrtu i okućnici, a onda ću skinuti kučište, dobro ga očistiti, zaštititi i prefarbati, kao i svake jeseni do sada.

Daska za snijeg spremna je još od prošle sezone, samo se nadam da ove zime neće biti puno teškog i mokrog snijega. Čišćenje "običnog" snijega s traktorićem je prava igrarija, a mokri snijeg prošle zime pao je kod mene samo jednom.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 12:17   #1012
Je da ralica je spremna još od lani, ali ove godine treba još dobiti dodatak u vidu hidraulike, naime složio sam si dvosmjerni klip tako da će podizanje i spuštanje ralice ove zime raditi hidraulika.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 12:43   #1013
Za tako nešto potrebna ti je još i hidraulična pumpa, pogon hidr. pumpe, dvosmjerni hidraul. razvodnik, spremnik ulja, sigurnosno-preljevni ventil i cijevi - spojni vodovi, te mjesto i način kako će sve to biti učvršćeno na traktorić. Puno previše komplikacija i novaca za tako mali stroj, kad se to može riješiti sa običnom polugom..

Čak i veliki traktori (koji bi mogli čistiti puno više) rijetko imaju ugrađenu prednju hidrauliku, nego ljudi na postojeće stražnje poluge stavljaju daske za snijeg.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 13:27   #1014
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Za tako nešto potrebna ti je još i hidraulična pumpa, pogon hidr. pumpe, dvosmjerni hidraul. razvodnik, spremnik ulja, sigurnosno-preljevni ventil i cijevi - spojni vodovi, te mjesto i način kako će sve to biti učvršćeno na traktorić. Puno previše komplikacija i novaca za tako mali stroj, kad se to može riješiti sa običnom polugom..

Čak i veliki traktori (koji bi mogli čistiti puno više) rijetko imaju ugrađenu prednju hidrauliku, nego ljudi na postojeće stražnje poluge stavljaju daske za snijeg.
Ček ček tebe izgleda da slabo služi pamčenje, kada si ti radio ralicu, a sječaš se i tko je onda isto radio ralicu, pa ja ali nisam je montirao na spydera nego na moj mali zglobni traktor, e da jel se sad sječaš, dobro sjedi 5.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 13:33   #1015
Quote:
Mačakvn kaže: Pogledaj post
Ček ček tebe izgleda da slabo služi pamčenje..
Oprosti, sasvim si u pravu, na zglobnom traktoriću to je sasvim drugi par rukava! Šteta što u sezoni košenja nisi stavio više fotki ovdje, da se vidi kak to radiš, kao i rezultati košenja.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 14:32   #1016
Ma stavio bih ja slika ali me bilo sram, mislim nije me sram ali malo ipak pretjerujem sa uređenjem vočnjaka pa ono nije u redu da se tu k....m.
ma da imam tih slika na početku ovog posta a i tko ga sada čita od početka, a dobra ti je ideja, trebalo bi malo obnoviti.
No nisam ja spavao cijelu godinu, obnovio sam prikolicu i to temeljito, rastavio sam ju skroz te sve dobro očistio i pobojao pa sam napravio novi pod i sredio stranice tako da sada imam opet novu prikolicu,


a kompletno završenu slikam danas. Inaće koristim ju više sa spyderom nego sa traktorom, idealna je za prijevoz granja, voća a i pse vozim u njoj.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 14:38   #1017
Kada smo kod toga što smo sve radili evo imam pitanje, da li je netko od vas valjao travnjak?

Ja jesam i to rano u proljeće i rezultat je izvrstan, sada razmišljam i o prozračivaču,,,,,,,
Što vi ostali mislite o valjanju travnjaka?
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 16:21   #1018
Radije uzmi brane da odmah poravnaš i krtovince...
... i riješil si odmah i ravnanje i prozračivanje
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 09:50   #1019
Ja nemam krtica u mom travnjaku, riješio sam ih još prije 2 godine, a prozraćivanje travnjaka ima i svojih prednosti.
Ma ja sam lud za travom,,,,,,,,
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 09:17   #1020
Pozdrav ekipi!Imam pitanje u vezi ovih malih traktorčića.Pročital sam dost o tome po netu i forumima al nisam nigdje našel kolku kosinu mogu kositi sa takvim čudom.Moj grunt je velik oko 4000 kvadrata al je problem u tome kaj je teren kos,cca 40-45 stupnjeva i fakat je problem pokositi.Trava je u dobrom stanju i održavana,nema drveća i odrvenjenog drača.
Imam samohodnu kosilicu al se dobro nahodam pa tražim neki jednostavniji način za srediti stvar.
Bimbo77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:53.