Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2010., 08:35   #1
Kiropraktičar prije hitne operacije???

Dakle, tribam ici na hitnu operaciju kraljeznice, ustanovljeno je da mi je disk iskocija 12 mm i da mi pritišće živce. Osjecam bol u donjem djelu kraljeznice, vise u djelu lijeve strane straznjice koja seže sve do stopala. Pjedini mišići mi trne kao i prsti na lijebovj strani noge. Kako trebam raditi MR za operaciju na kojeg se ceka jako dugo al eto usija sam nesto preko veza iskemijat pa da MR rijesim u sljedecih tjedan dana. U međuvremenu sam razmišljao da odem kod kiropraktičara i da mi on pomogne. E sad s obzirom na moju situaciju dal uopce preporucujete takav tretman. Strah me da se nebi još gore napravilo...
stana20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 15:38   #2
Ako ti je disk iskočio za 12mm (kako je to dijagnosticirano, CT, CT mijelografija?), znači da ti je vanjski čvrsti dio diska koji formira prstenastu strukturu pukao i kroz taj otvor je u kralježnični kanal iscurio mekani središnji dio koji komprimira kralježničnu moždinu ili korijenove živaca.

U tako ozbiljnoj situaciji ti je kiropraktičar super ideja ako planiraš recimo ostati nepokretan.

Šalu na stranu, nemoj ni pokušavati.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 16:54   #3
Ni ne pomišljaj!
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 18:05   #4
MIruj do operacije i nemoj praviti nagle okrete i pokrete i pazi da se ne potreses na tvrdu tlu ili stepenicama ili da padnes.
Ne igraj se nikakvih masaza.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 21:42   #5
Da da putem Ct-a!
Sad cekam na MR, tj MR mi je tek za mjesec dana iako mi je hitna operacija al njima ocito niej toliko hitno al sva srica vezama i vezicama pa cu to obaviti u sljedecih par dana i onda saljem nalaze jos u zagreb na misljenje(da nebi sve na jednom misljenju ostalo) i picim pod noz...

A za kiroprakticara sma pita jer mi to masu ljudi govori kao otiđi ovo ono, međutim skeptičan sma i odlučija sam do sljedećeg doktorovog misljenja nakon MR-a niste ne poduzimat....
stana20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 22:41   #6
Nemoj ni slučajno kod kiropraktičara. On ti može napravit samo gore... Ako je stvar takva kakva je, najbolje je operirati se.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 23:12   #7
Ako nemaš motoričkih ispada svakako potraži i drugo mišljenje prije nego što odeš pod nož. Sama utrnutost nije indikacija za operaciju, rješava se konzervativno.

Kiropraktika...hm, na osobnu odgovornost. Netko tko zna što radi ne bi ti smio naškoditi, ali naši kiropraktičari nisu regulirani nikakvim zakonom i svatko može za sebe tvrditi da je kiro.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 23:13   #8
Quote:
Termination kaže: Pogledaj post
Nemoj ni slučajno kod kiropraktičara. On ti može napravit samo gore... Ako je stvar takva kakva je, najbolje je operirati se.
Pa to je zapravo dobro pitanje.... recidiva nakon op kao u priči, samo se preseli na susjedni segment.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 23:58   #9
Slažem se da je kod diskus hernije redovito najbolje rješenje prvo pokušati s konzervativnom terapijom, ali operacija često ostane jedino rješenje. Jednostavno je nužno zlo, koje često uzrokuje recidive ali i pomogne ljudima kojima ne bi pomoglo ništa drugo.. Ne mogu ovako forumski ništa konkretno reći, ali mislim da ako je specijalist rekao da je stvar za hitnu operaciju i ako mu je segment "iskočio" 12 mm, da mu u tom slučaju neće pomoći nikakav kiropraktičar, pogotovo ne hrvatski kiropraktičar. A to da mu mogu napraviti gore, u to sam, iz svog iskustva, potpuno siguran. Čovjek ne spominje samo utrnulost, nego i standardnu bol od slabina pa do prstiju. Mislim da je u svakom slučaju najbolje poslušati mišljenje neurokirurga, jer je jedini kompetentan za davanje stručnog mišljenja. Može se potražiti i drugo mišljenje, ali samo od drugog neurokirurga. Eto, to bi bio moj stav.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 01:14   #10
Ja se nikako ne slažem da prva linija liječenja u ovakvim slučajevima bude operacija ako ne postoji jedna od tri glavne indikacije za zahvat. Preskupo, neefikasno i veliki stres. Pogotovo ne da netko leži u krevetu 2 mjeseca i čeka operaciju. Takav se nikad neće oporaviti 100%.
Bol koja se širi skroz do stopala nije indikacija, to imaju svi kod standardnog "išijasa" i takvih sam pacijenata imala jako puno, pa im je sad dobro - nisu išli na op, nego konzervativno liječenje.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 13:55   #11
Quote:
stana20 kaže: Pogledaj post
Dakle, tribam ici na hitnu operaciju kraljeznice, ustanovljeno je da mi je disk iskocija 12 mm i da mi pritišće živce. Osjecam bol u donjem djelu kraljeznice, vise u djelu lijeve strane straznjice koja seže sve do stopala. Pjedini mišići mi trne kao i prsti na lijebovj strani noge. Kako trebam raditi MR za operaciju na kojeg se ceka jako dugo al eto usija sam nesto preko veza iskemijat pa da MR rijesim u sljedecih tjedan dana. U međuvremenu sam razmišljao da odem kod kiropraktičara i da mi on pomogne. E sad s obzirom na moju situaciju dal uopce preporucujete takav tretman. Strah me da se nebi još gore napravilo...
Milimetri sami po sebi nista ne znace. Na pregled kod neurokirurga da se ustanovi kolika je stvarno hernija i koja je njezina pozicija. Na osnovu toga se odredjuje jesi li uopce pogodan za fizikalnu terapiju i naravno za operaciju.

Ne razumijem kako znas da je disk "vani" 12mm ako nisi bio na MRI?

Ne boj se evenutualne operacije, Googlaj na temu - minimalno-invazivna kirurgija kraljesnice.

Pozdrav
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 16:06   #12
Kiropraktičaru nipošto ne idi.

Operacija uvijek treba biti zadnje rješenje, recidiva i neuspjelih operacija ima strašno puno.

Nisi jedini koji živiš sa tolikom ekstruzijom.

U potpunosti se slažem sa Lahor, adekvatne vježbe od strane iskusnih fizijatara itekako mogu biti od velike pomoći.
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 21:45   #13
Quote:
stana20 kaže: Pogledaj post
Dakle, tribam ici na hitnu operaciju kraljeznice, ustanovljeno je da mi je disk iskocija 12 mm i da mi pritišće živce. Osjecam bol u donjem djelu kraljeznice, vise u djelu lijeve strane straznjice koja seže sve do stopala. Pjedini mišići mi trne kao i prsti na lijebovj strani noge. Kako trebam raditi MR za operaciju na kojeg se ceka jako dugo al eto usija sam nesto preko veza iskemijat pa da MR rijesim u sljedecih tjedan dana. U međuvremenu sam razmišljao da odem kod kiropraktičara i da mi on pomogne. E sad s obzirom na moju situaciju dal uopce preporucujete takav tretman. Strah me da se nebi još gore napravilo...
Ne igraj se sa zivotom, ako je netko napisao hitno onda definitivno nije za kiroprakticara
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 13:34   #14
Quote:
ema007 kaže: Pogledaj post
U potpunosti se slažem sa Lahor, adekvatne vježbe od strane iskusnih fizijatara itekako mogu biti od velike pomoći.
A brate mili, pa valjda onaj koji je obavio pregled i dijagnostiku zna svoj posao, barem bi trebao.
Što bi sad čovjek trebao otići svom specijalistu koji ga je pregledao, očitao nalaze i dao preporuku za hitnu operaciju i reći mu - znate, doktori s foruma su mi rekli da je operacija zadnje rješenje i da idem na fizikalnu terapiju?

Čisto sumnjam da se operacije kičme sugeriraju olako i bez da se vide sve druge mogućnosti prije operacije.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 16:29   #15
dakle, ja sam se odlučio da probam još s kiropraktičarom prije operacije. u subotu sam poslije 5 tretmana prvi puta hodao bez bolova u nozi i bez šepanja. bio sam sretan kao malo dijete. danas osjećam lagano zatezanje ali to je daleko bolje nego prije kire. on je pregledao moje nalaze i radi vrlo oprezno. prilikom njegovih manipulacija ne osjećam nikakve bolove. zato ,moje je mišljenje da treba sve probati prije operacije naravno kod doktora kiropraktike kojih, i to jako dobrih ,ima i kod nas. zato stana ako hoćeš ime i adresu mog kiropraktičara javi mi se privatnom porukom.
ucitelj49 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:51.