Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2007., 17:02   #1
Pribor za šišanje psa

Imam mješanca maltezara i shih tzu-a. Dlaka mu jako brzo raste, i ako hoću da bude uredan trebalo bi ga šišati svakih 2 mjeseca, a budući da šišanje košta preko 100 kn, malo mi je previše izdvajati toliko novaca za to. Da li ima netko tko svog psa šiša sam da mi da kakav savjet kako da to radim sama. Najradije bi ga šišala sa mašinicom, jer se bojim da ga ne upiknem sa skarama, malo je previse nestasan, pa neznam kakva se to mašinica koristi, ista kao i za šišati ljude ili ima neka posebna za pse!
Unaprijed zahvaljujem!
Pozdrav svima!
Didlle is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 14:52   #2
Quote:
Didlle kaže: Pogledaj post
Imam mješanca maltezara i shih tzu-a. Dlaka mu jako brzo raste, i ako hoću da bude uredan trebalo bi ga šišati svakih 2 mjeseca, a budući da šišanje košta preko 100 kn, malo mi je previše izdvajati toliko novaca za to. Da li ima netko tko svog psa šiša sam da mi da kakav savjet kako da to radim sama. Najradije bi ga šišala sa mašinicom, jer se bojim da ga ne upiknem sa skarama, malo je previse nestasan, pa neznam kakva se to mašinica koristi, ista kao i za šišati ljude ili ima neka posebna za pse!
Unaprijed zahvaljujem!
Pozdrav svima!
Čuj, ja se na tvom mjestu ne bih ovak povodila savjetima s neta, ako želiš da ti pas izgleda nekako. Odi lijepo jednom s njim na šišanje i insistiraj da ostaneš uz njega dok se šiša (naravno, groomer će preokrenut očima na tvoj zahtjev, ali ostani pri svome, a onda sjedni u neki ugao i ignoriraj svog pesa, izbjegavaj kontakt s očima i prati samo što radi groomer) i prati što i kako se radi. Kasnije kad pas ima formu frizure, samo je s vremena na vrijeme održavaj. Tako ja radim sa svojim jorkićem, ali ipak jednom godišnje opet odemo kod nekog stručnijeg, da ipak ponovo formira "bazu"
p.s. ako psa okupaš sama dan prije doma i naučiš mu sama istiskivati analke, samo šišanje ti može doći i manje od 100 kn kod nekih groomera za tako male pse.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 22:41   #3
ja ti imama maltezera i vodim ga 2 puta godisnje na sisanje,ali samo na sisanje.sama ga okupam doma(ne vidim razlog zasto bi kupanje placala),odrezem nokte tako da mi nije neki preveliki trosak.bas kao sto pise u prethodnom postu,na takvim stvarima mozes ustediti.inace,moja mama sama sisa moju maltezericu i to njuskicu,dlaku oko ociju,sapice i pisu,ostalo ne.ubiti,ona skrati dlaku prema onom kako je ona vec formirana od strane frizere.ako te strah i ne znas kako bi pocela,odvedi psica u salon za pse i budi tamo s njim i gledaj ,tako da poslije mozes sama neke dijelove sama skratiti.
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 01:29   #4
Češljanje pasa, pribor za češljanje ...

nisam nasla thread... pa da pitam...
citala sam o furminatoru recimo... i naravno, ne odgovara mom psu...
kako odrzavate svoje ljubimce ? recimo one koji nisu za furmi? s cim tocno cesljate recimo tibetance ili maltezere?

kao moj pas recimo
moj nema poddlaku i ne linja se... cupavac je teske kategorije... imam 7 (slovima sedam cetki raznih vrsta) ali bez obzita na cesljanje 3 put tjedno, njegova dlaka ne da radi cvorice, nego se onak, mucasto spoji....
po stanu nema niti jedne dlake, ali se nadje ona hrpa mucica u kutovima koje je lako pokupit tu i tam... sam me svejedno zanima, kako takve njegujete.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 01:31   #5
a da ga šišneš??
na kraće ?
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 01:36   #6
Nije li njih potrebno voditi na šišanje i trimanje?
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 01:46   #7
ja ga vodim na sisanje za mjesec-dva dana prije sezone krpelja. do tad smo samo na advantixu.
njemu dlaka cudo raste, i ima neki razlog za to valjda. i ne pada mi napamet ga trimat i sisat usred zime, jer ako je bundas, nek bude bundas.
receno mi je da ima dlaku tibetanca.. nemam pojma kakva je to. ali nisu svi tibetanci na nulerici tijekom zimskih mjeseci.
sigurno ga sad necu istrimat.
mislim, meni je on preslatki i dok se osisa na nulericu, tak da nije razlog jel ljepsi ovako ili onako, i jel ga je lakse odrzavati ovako ili onako... jednostavno pitam s cim netko odrzava dugodlakog nelinjajuceg psa... i temu sam otvorila, jer nisam nasla slicnu, osim za furmininator.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 01:50   #8
Quote:
papi73 kaže: Pogledaj post
j
njemu dlaka cudo raste, i ima neki razlog za to valjda. i ne pada mi napamet ga trimat i sisat usred zime, jer ako je bundas, nek bude bundas.
Nije li nepotrebno šišanje psa shvatiti kao šišanje ovce? Mislim, pitam jer ne znam - zar se ne može skratiti i prosrijediti dlaka tokom zime a da "bundaš" ne ispadne doberman?
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 01:55   #9
ne razumijem zašto bi ga trimala zimi ali ga možeš kraće šišati da spriječiš te mucice..one očito nastaju kad je dlaka dulja nego treba biti pa se mrse..
to se dešava i otu, ali ga zato šišam i ne češljam ga uopće jer nakon toga izgleda k'o šećerna vata

zimi ga samo šišamo a ljeti i trimamo i šišamo
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 02:02   #10
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Nije li nepotrebno šišanje psa shvatiti kao šišanje ovce? Mislim, pitam jer ne znam - zar se ne može skratiti i prosrijediti dlaka tokom zime a da "bundaš" ne ispadne doberman?
ajmo ovako...
psu je skracena dlaka na pola prije zime... prije ljeta je bio oguljen do kraja...ja ga nemam petlje sisat ko dobermana prije zime.
sta ja sad da tebi velim, ja samo pitam DRUGE ljude koji imaju slicne pse, mozda cak tibetance, kako ih odrzavaju.
i ne, ne zelim u zimskom periodu sisat psa na celenku, ali DA, zelim se raspitat kako ljudi odrzavaju cupavce tokom zime. nist strasno.
po brzini rasta njegove dlake, mogu ga trimat jednom mjesecno, ali zasto? ako sam voljna ga cesljat svaku vecer, zasto bih ga sisala ?

Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
ne razumijem zašto bi ga trimala zimi ali ga možeš kraće šišati da spriječiš te mucice..one očito nastaju kad je dlaka dulja nego treba biti pa se mrse..
to se dešava i otu, ali ga zato šišam i ne češljam ga uopće jer nakon toga izgleda k'o šećerna vata

zimi ga samo šišamo a ljeti i trimamo i šišamo
mom psu se mucice rade na 1,5-2 cm... to je bilo ljetos. ja ga ne zelim sad sisati, koliko god vama bila okrutna . i ja zelim cesljati svog psa, meni to nije ni najmanji problem.. uzmemo si sat vremena pred tv-om i ok...on mi i lize ruku kad ga cesljam....
ne zelim si POJEDNOSTAVITI posao, samo pitam kako to netko drugi radi.

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 30.01.2011. at 03:19. Reason: Spojeni postovi, molim koristiti opciju "Edit"
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 02:06   #11
ne znam, moj oto ima takvu dlaku i tu ne dolazi u obzir češljanje

a na mjestima gdje se ućeba ( što bi rekli susjedi) tu kad je okupan stavljam malo regneratora i češljam u kadi..pa isperem...bokovi, na kojima leži.

ali kraćenje po centimetar dva mi je super
ne na golo, na golo samo ljeti

edit
pisale smo istovremeno

nemam ideju
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 02:15   #12
A gle, nemam pojma koji ti je, nitko te nije nazvao okrutnom niti je rekao da je strašno.

Ak te zanima, uključila sam se iz čistih sebičnih razloga, jer će mi prije ili kasnije takav pas doći u šinteraj, pa da znam kako se pobrinuti za njega.

Ono što me zanima jest: može li se psu prikratiti frizura ili ga se mora šišati odnosno trimati do kraja? Dakle ništa strašno.

Edit:
Inače, imam seosku čupu kojoj se zimska dlaka radi u loptice na "grivi"... pa ih, kad se formiraju, odrežem bez da diram ostalo krzno. Možda je to opcija?
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 02:16   #13
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
ne znam, moj oto ima takvu dlaku i tu ne dolazi u obzir češljanje

a na mjestima gdje se ućeba ( što bi rekli susjedi) tu kad je okupan stavljam malo regneratora i češljam u kadi..pa isperem...bokovi, na kojima leži.

ali kraćenje po centimetar dva mi je super
ne na golo, na golo samo ljeti

edit
pisale smo istovremeno

nemam ideju
eto vidis, nije isti pas.... ja sam njemu siske zadnji put sisala prije 2 mjeseca, sad su mu vec skroz do nosa, ne vide mu se oci
jos dva mjeseca i dlaka mu bude do poda ... cesljamo se stalno... i ja ga sama sisnem tu i tam kad se nekaj zapetlja. i voljna sam potrositi vremena na njegovo cesljanje, pa samo pitam s kakvom cetko, s kakvim preparatima... pilemile (:P)je strpljiv, tak da nama cesljanje navecer poslije setnje i klope ispadne vrijeme mazenja
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 02:17   #14
pa naravno da mu se može prikratiti frizura, samo što je njenom očito to onda prekratko, jer mu je na kratko zafrčkana...nezgodno, ali tako je i mom, pa ga ostavim da bude kakav jest i ne zamaram se s tim..

ne znam papi, ja nemam ideju
znam da postoje tekućine u sprejevime koje su za rasmrsiti dlaku, da pogledaš po pet shopovima ?

otu šiške šišam ja, jednom mjesečno inače mu se oči upale
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 30.01.2011. at 03:20. Reason: Spojeni postovi, molim koristiti opciju "Edit"
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 02:22   #15
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Ono što me zanima jest: može li se psu prikratiti frizura ili ga se mora šišati odnosno trimati do kraja? Dakle ništa strašno.
naravno da moze, kad ides kod pseceg frizera, to se zove : na pol dlake..

kad mi dodjemo kod frizera, on pita: hocemo li na snaucera ili na pol dlake?... a kvaliteta dlake mog psa i snaucera nemaju veze s vezom... )

alp ke pas koji vam dolazi jako upetljan i s jako dugackom dlakom, i ak to nema spasa...ja bih ga "oderala" do kraja..
ako nije upetljan, onda na pol... imas dedeka iz harmice... on je imao i govanca zaljepljena pa su ga skroz osisali i preporodjen pas... ako imas nekog psa kojem je glavni adut za udomljenje izgled, onda na pol dlake....

Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
znam da postoje tekućine u sprejevime koje su za rasmrsiti dlaku, da pogledaš po pet shopovima ?
eto vidis, znam na sto mogu naljepnice potrosit, bas cu ici vidjet )
ma nije on sav zapetljan )) al nadjem mu tam gdje manje obratim paznju kod cesljanja.... na preponi i tak

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 30.01.2011. at 03:20. Reason: Spojeni postovi, molim koristiti opciju "Edit"
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 02:39   #16
Quote:
papi73 kaže: Pogledaj post
naravno da moze, kad ides kod pseceg frizera, to se zove : na pol dlake..

kad mi dodjemo kod frizera, on pita: hocemo li na snaucera ili na pol dlake?... a kvaliteta dlake mog psa i snaucera nemaju veze s vezom... )

alp ke pas koji vam dolazi jako upetljan i s jako dugackom dlakom, i ak to nema spasa...ja bih ga "oderala" do kraja..
ako nije upetljan, onda na pol... imas dedeka iz harmice... on je imao i govanca zaljepljena pa su ga skroz osisali i preporodjen pas... ako imas nekog psa kojem je glavni adut za udomljenje izgled, onda na pol dlake....
Hvala!
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 16:57   #17
Mi našu jorkicu vodimo na šišanje svakih mjesec i pol.
Kupamo je jednom tjedno, a češljamo svaki dan s ovom četkom, a bradu i zastavice čekam s oblongicom.

Dlaku iz ušiju joj redovito čupkam, a od šampona i regeneratora koristim All Systems ili Ring5.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 00:18   #18
Definitivno slickerica (ova prva četka)

ja s tim i lagotta češljam, 1 tjedno kad je u dlaci, kad je na kratko nema potrebe

pokušaj s ovakvom fizurom

http://www.istockphoto.com/file_thum...an-terrier.jpg

može noge još kraće
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 00:21   #19
Ja sam Ota pokušala s ovim češljat ali to nema smisla, nema od toga ništa
Odustala sam, sad ga počešljam kad je u kadi i šišam ga redovito.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 01:14   #20
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
/detalji_proizvoda.50f923a7645944f19179baa83130f1a6 .all_systems_slicker_brush.aspx"]ovom[/URL] četkom, a bradu i zastavice čekam s oblongicom.
ovu prvu koristim i ja svaka 2 dana ...jedino mi se zna desiti da ocito propustim dio pa nadjem iduci put mucicu kad cetkam..

jos nesto, cesljate vlaznu ili suhu dlaku?


@mopsica... to mu i je frizura mjesec dana nakon sisanja, tak da sam i ja pocela razmisljat da onda to odrzavamo tih 7-8 mjeseci... samo opet, pusticu ga po zimi da bude cupavac, ionak ga mogu cesljat i dok mi u krilu lezi na ledjima i nema problema s tim... samo na kraju, kad ode na noge, sjedne i ceka nagradicu
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:46.