Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2013., 14:28   #1
Çalıkuşu

Çalıkuşu/ Grmuša
Jedan je put, a pripovjedač je grmuša.



Produkcija: Tims Production
Producent: Timur Savcı
Redatelj: Çağan Irmak - Doğan Ümit Karaca
Glavni koordinator : İlkay Doğan
Scenarist: Sevgi Yılmaz
Direktor fotografije: Veysel Tekşahin
Glazba: Aytekin Ataş
Autor priče: Reşat Nuri Gültekin

Glavni glumci: Fahriye Evcen (Feride), Burak Özçivit (Kamran),
Mehmet Özgür (Seyfettin), Elif İskender (Besime), Deniz Celiloğlu (Selim)


Riječ je o adaptaciji knjige Çalikusu autora Reşata Nuri Gultekina (The Autobiography Of A Turkish Girl / Grmuša). Prema istoj knjizi snimljen je istoimeni film (1966. g.) te serija (1986. g.) koja je imala 7 epizoda trajanja 45 minuta. Serija se snima desetak dana, a od rujna će se prikazivati na Kanalu D, prema sadašnjim informacijama ponedjeljkom u 20h. Osim Facebook stranice i nekoliko fotografije, nema nikakvih drugih sadržaja (najava, intervjua o seriji i sl.)


Njeno srce ostaje na pola puta, a ona nije ni potpuno žena,
ni potpuno dijete. Poput Feride - žene djeteta.


SLUŽBENA FB STRANICA
halitmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 14:38   #2
Fotografije i isječci sa snimanja

halitmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 09:27   #3
hvala na temi. snimanje je znači počelo. zanima me fragmani za prvi bolum, kako će to izgledati, kakva će biti kemija izmedju buraka i fahriye. jedino mi misterija kako misle graditi odnos na relaciji fahriye - burak kada po romanu oni maltene nisu ni skupa?! tek nešto na početku, on nju prevari, ona odlazi i sastaju se na samom kraju.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 22:00   #4
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
hvala na temi. snimanje je znači počelo. zanima me fragmani za prvi bolum, kako će to izgledati, kakva će biti kemija izmedju buraka i fahriye. jedino mi misterija kako misle graditi odnos na relaciji fahriye - burak kada po romanu oni maltene nisu ni skupa?! tek nešto na početku, on nju prevari, ona odlazi i sastaju se na samom kraju.
Ja sam pronasla na jednom forumu o novelama,gde je,takodje,otvorena tema o ovoj seriji-da je radnja romana "malo" promenjena.Prema tim postovima oni se vencavaju u prvim epizodama,ali ga ona ne voli i odnos im se polako gradi.Mislim da ce to biti jako lepo...sad ne znam kako deluju zajedno videcemo kad izadje najava.

Pitala sam na temi Turska Tv idustrija,pa me Bhea uputila ovde.Nadam se da je istina!Tamo nije naveden izvor,pa nemam pojma odakle im vest....
Butterflydream is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 00:17   #5
butterfly. da, ovo je tema za seriju pa možemo tu raspravljati. imaš gore link na sadržaj romana, a sad ovo što ti veliš ima više smisla zbog izgradnje odnosa kamran-feride. medjutim, ako su oni skroz skupa, opet neće štimat, jer roman nije baš skroz ljubavni, nego oslikava društvene prilike tog vremena. feride se stalno seli, radi kao učiteljica, kasnije se udaje za onog doktora kako ne bi došla na zao glas, on umire, ona dolazi u posjet u rodni kraj i tu se dogodi happy end sa kamranom. ako će oni biti vjenčani od početka, onda se gubi cijela ova priča njezinog odlaska, rada kao učiteljice itd. haj neyse, ne bi bilo prvi put da scenaristi rade adaptaciju romana/filma, pa totalno skrenu na X stranu.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 01:20   #6
Ne znam,zaista,sta je istina.Ja sam citala roman i secam se radnje- i da,vise je socijalni,nego ljubavni.Ako toliko izokrenu pricu,imacemo samo isti naslov Mada,meni bi se svidelo.Ipak ja zelim Burak-a u ljubavnoj prici Nadam se da ce uskoro izbaciti neki video,najavu..sta god.

Slike mi se svidjaju.

Zadnje uređivanje Butterflydream : 25.08.2013. at 01:25.
Butterflydream is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 10:21   #7
Konacno serija sa moje omiljene turske glumice. Fahryie sam zavoljela u Kada lisce pada i jedva sam cekala novu seriju. Nego ima li prevedenu knigu na engleskom, srpskom,hrvatskom.

Sent from my C2105 using Tapatalk 4
__________________
ja plovim daleko i sjećanjima rušim neki tuđi dom a ni'ko ne zna koliko sam voljela i kolika sam mora tuge popila u ovom vremenu bez nas
Ninochka_mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 11:06   #8
Çal

ninochka, roman po kojem je radjena serija je preveden i zove se "grmuša", pisac rešat nuri guntekin. gore u uvodnom postu imaš link "radnja romana @ mina_jasmina", klikni i onda možeš pročitati dalje.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 11:12   #9
Carić je inače Calikusu, ali je narodno ime Grmuša, nekako mi je to prikladnije
halitmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 10:59   #10
Fahriye teroriše kolege i ekipu na setu. Znači, ništa se promijenila nije.

http://gecce.com/foto-galeri/unluler...-teror-estirdi
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 18:00   #11
Još jedna sličica sa snimanja:

halitmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 19:50   #12
Quote:
S.N.O.B kaže: Pogledaj post
Fahriye teroriše kolege i ekipu na setu. Znači, ništa se promijenila nije.

http://gecce.com/foto-galeri/unluler...-teror-estirdi
Ja ne znam zašto ovoj "maloj" daju da glumi i to još glavne uloge. Kao prvo nema pojma glumiti a još se i umišljena i uvijek se ljuti, te postavlja neke glupe uvjete .

Mislim da će ova serija biti ukinuta ili bar se neće proslaviti.
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 19:56   #13
Quote:
seeni kaže: Pogledaj post
Ja ne znam zašto ovoj "maloj" daju da glumi i to još glavne uloge. Kao prvo nema pojma glumiti a još se i umišljena i uvijek se ljuti, te postavlja neke glupe uvjete .

Mislim da će ova serija biti ukinuta ili bar se neće proslaviti.

Ako zaista radi to što se piše, onda samo pokazuje kakva je glumica.
Snupika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 21:36   #14
Quote:
seeni kaže: Pogledaj post
Ja ne znam zašto ovoj "maloj" daju da glumi i to još glavne uloge. Kao prvo nema pojma glumiti a još se i umišljena i uvijek se ljuti, te postavlja neke glupe uvjete .

Mislim da će ova serija biti ukinuta ili bar se neće proslaviti.
Ja ne volim Fahrije nikako,o ponasanju ne bih ni komentarisala.Ako je tacno,sta reci....medjutim,pre par dana sam odgledala jedan film sa njom i skroz promenila misljenje da ona ne zna da glumi(Evim Sensin).
Butterflydream is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 10:44   #15


Ja ne mislim da će serija dugo poživiti, radnja seriji mi nije nešto.
Mislim, za knjigu da, ali za seriju
halitmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 14:01   #16
Mislim da ce uraditi nesto zanimljivo,da ce malo dodati i "dosoliti",cisto da bi se prica dopala gledaocima.Nema sanse da bi im placali toliko po epizodi,da ne veruju u uspeh serije.Nego,jel' se zna tacan datum premijere??

Zadnje uređivanje Butterflydream : 29.08.2013. at 14:07.
Butterflydream is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 14:29   #17
Quote:
Butterflydream kaže: Pogledaj post
Nego,jel' se zna tacan datum premijere??
TIMSovci kažu samo çok yakında iliti vrlo skoro.
halitmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 02:14   #18
Pozdrav svima! Drago mi je sto je ovde otvorena tema o ovoj seriji. Od kad sam cula da se snima zainteresovala me je, ali nisam nigde mogla da nadjem nesto posebno o ovoj seriji sem promo fotografija koje su objavljene. A i pomislila sam da je nekako pala u drugi plan i da nece biti prostora za komentarisanje. Procitala sam ukratko radnju romana i slazem se sa misljenjem da to nece opstati kao radnja serije jer bi bilo rastegnuto. Koliko sam shvatila roman opisuje polozaj uciteljice u tadasnjem drustvu a samo to nikako ne bi moglo da zadrzi seriju. Zato su verovatno su uzeli samo nesto osnovno a prica ce ici u drugom pravcu, ali videcemo... Ne volim ni ja nesto posebno Fahrye, ako cu gledati seriju onda ce to biti zbog Buraka. Jos ako je tacno da se ona tako ponasa na setu jos jedan minus s moje strane, jer ne volim razmazene "zvezde". Samo ne razumem zasto na sajtu Kanala D nije uvrstana u listu serija koje ce se prikazivati u sezoni 2013/2014, a na sajtu dizifilma postoji ali ne moze da se ode na stranicu o seriji pise da je u pitanju greska. Nadam se da nece ukinuti seriju, jer je Kanal D poznat po tome sto serijama sa malim brojem gledaoca ne ostavlja mnogo izbora. Prosle godine su ukinuli Kotu Yol i Sultan, ako se ne varam. @halitmy hvala za fotografije sa seta
abandoned2829 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 14:28   #19
Slika na bacanje ima, ali fragmanija nema na vidiku...

halitmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 21:50   #20
evo fragman ...slatki su.
TheWitch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:53.