Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2012., 02:49   #341
ja koristim kod afti propolis i fakat pomaže
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 02:17   #342
Meni pomažu vitamini i minerali od Twinlab DualTabs-a.
Inače ih iman od 7-8 godine,a sad iman 16.
Znale su biti po 3-4 u ustima,jako neugodno.Probajte ove tablete uzeti i malo poboljšati prehranu.
Ja ih više neman.
DJ.MUP is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 10:28   #343
Čaj od kadulje, provjereno i efikasno. I da, kod nekih ljudi se pojavljuju zbog nedostatka vitamina pa nije loše malo pojačati voće i povrće ili uzeti nadomjestak.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 13:49   #344
Meni pomažu tablete "Lysobact".Preporučila mi je žena u ljekarni.Čim osjetim da počinje rasti afta, stavim po dvije tabletice u usta i probam namjestiti da budu što bliže afti.Trebaju se rastopiti u ustima.Jedini je problem što im treba jako dugo da se rastope (3-4 sata), što je u biti dobro, jer lijek duže djeluje.Samo moram paziti da ih ne stavim prije jela da se imaju vremena rastopiti.To ponovim ujutro i popodne, i do drugog dana se afta povuče.Pomoglo mi je 3 puta za redom pa se nadam da će i vama.Svakako probajte jer nisu skupe (oko 30-40 kn).
happy libra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 23:45   #345
Afte

Odlucio sam se pokrenuti novi topic, s obzirom na to da nisam uspio pronaci nijedan drugi vezan za ovu temu. Imam problem s aftama na jeziku. To traje od 14 godine sve do sada. Bio sam i kod lijecnika i na pretragama na stomatologiji no bez nekog veceg uspjeha. Nedavno se pojavila jos jedna afta na jezik, tik pokraj ove, koja se s vremenom pretvorila u "posjekotinu". Zanima me ima li itko ikakvog iskustva s aftama i kako ih lijeciti?
RedBaron91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 19:50   #346
Jesi li bio na Zavodu za Oralnu medicinu Stomatološkog fakulteta? Oni će ti reći kako da ti afte što bezbolnije prođu i kraće traju
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 22:03   #347
Dal' su to afte?

http://www2.picturepush.com/photo/a/...g/11334685.jpg
catandmouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 17:07   #348
Koje? Što? Ovo bijelo na unutarnjem dijelu donje vilice?
chrascar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 00:41   #349
Ne, to su rugae palatinae, normalna morfoloska pojava kod svakog covjeka
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 00:16   #350
sto mislite da li bi malo obicnog medicinskog alkohola ubilo tu aftu -.-''
denser92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 13:26   #351
Nikako, samo bi si spalio sluznicu. Preporučam gengigel - hijaluronsku kiselinu za zaštitu, ili neki preparat tipa aftamed i sl.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 13:37   #352
Najjednostavnije najjeftinije i probano najbolje i ugodnog neutralnog okusa!! BETADINE Jod 1% oralno, fantazija protiv afti!! Po mom iskustvu ja sam si jodom iskorijenio afte!! Cijena bočice 24kn

Na koji način!! Bočica 1dcl potrošio u 5 dana 3-4 puta dnevno grgljao, mučkao po 30sec!! nakon 10 dana ponovio kuru isto tako 5 dana, nakon 15 dana ponovio kuru samo sam potrošio za 7 a ne 5 dana!! i sad jednom mjesečno jedna bočica 7 dana preventive i uistinu si mi afte nestale več nekoliko godina!!!

Zadnje uređivanje strastko : 23.11.2012. at 13:42.
strastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 21:03   #353
kod mene se pojavilo nešto kao porezotina. pomalo me bolilo pa sam išla pogledati, ali nema ništa bijelo, niti je okruglo nego kao ravna crta! s unutrašnje strane obraza.
jel netko to imao?
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 13:14   #354
ja sam imala aft dok sam bila mala, mama mi je mazala s nekom otopinom jako kiselom.. pojavljivale su mi se svakih 2-3 mjeseca i jako me je boljelo. zubar mi ej rekoa da imam slab imunitet i pitao me za četkicu, dali je otvorena, onako bez ikakve zaštite. i fakat, malo je pomoglo, kupila mi mama ono kao neku kućicu za četkicu i.. AFTA VIŠE NEMA! neznam jel sad to u pitanju, ali može vam to biti kao i herpes da kad pijete iz nečije čaše onda se zarazite. tako nešto.. držite se, znam kako vam je!!! <3
__________________
Mislim da je ona dobra prilika za tebe. Mislim, ženska nije najmlađa, al je dobro uščuvana.
Sultanija Tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 13:15   #355
Thumbs up

Quote:
strastko kaže: Pogledaj post
Najjednostavnije najjeftinije i probano najbolje i ugodnog neutralnog okusa!! BETADINE Jod 1% oralno, fantazija protiv afti!! Po mom iskustvu ja sam si jodom iskorijenio afte!! Cijena bočice 24kn

Na koji način!! Bočica 1dcl potrošio u 5 dana 3-4 puta dnevno grgljao, mučkao po 30sec!! nakon 10 dana ponovio kuru isto tako 5 dana, nakon 15 dana ponovio kuru samo sam potrošio za 7 a ne 5 dana!! i sad jednom mjesečno jedna bočica 7 dana preventive i uistinu si mi afte nestale več nekoliko godina!!!
definitivno pomaže!!!
__________________
Mislim da je ona dobra prilika za tebe. Mislim, ženska nije najmlađa, al je dobro uščuvana.
Sultanija Tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 22:30   #356
Afte nisu kao herpes i ne nastaju zbog infekta, samim time ih nazalost ni ne lijece antiseptici (jod) - oni samo sprjecavaju eventualnu suprainfekciju i pomazu da brze prodju
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 02:11   #357
afte su znak nedostatka vitamina B skupine
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 12:26   #358
Između ostalog, ali to nije jedini uzrok
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 11:45   #359
Quote:
josipjo kaže: Pogledaj post
ljudi vidim da trebate pomoć, isključivo iz tih namjera sam se registrirao na forum kako bi vam pomogao, jer sam i ja iz istih razloga mnogo tražio pomoći i po internetu i od lječnika i nikako nisam mogao izlječiti te probleme sve dok sam nisam počeo čitati knjige i analizirao probleme.

Kao prvo čudi me da u našem zdravstvu toliko budala radi da ne znaju ljudima reći njihove probleme, ja vam mogu reći o kojem se problemu tu radi, afte nastaju isključivo zbog candide ili ti kvašćevih gljivica, zato i izgleda afta tako bjelkastog oblika jer je candida ušla u krv,i tijelo je se riješava zato izlazi u ustima.Također candida se hrani ugljikohidratima zato joj i paše smeđi šećer kada staviš na aftu.Drugo svaki čovjek bi trebao u crijevima imati kvaščeve gljivice, ali kada čovjek koristi antibiotike te kvaščeve gljivice se rašire po tjelu jer im pašu antibiotici koji ubijaju dobre bakterije, koje kontroliraju kvaščeve gljivice.Ima tu još puno toga za napisati ali nemam vremena ovo sve brzo u prolazu pišem, znači trebate analizirati koje bakterije u tjelu spriječavaju vaše tjelo da digne imunitet i riješi se štetnih bakterija dali kandide ili neke druge koja je u vašem tjelu.
Također analizirajte svoje probleme kod mene je bio ovaj problem, nemam labaratorij da mogu 100% tvrditi da je kod svih vas isti problem, pa zato pišem makar da pomogne 25%ljudi ja zadovoljan.
istina, pojavila mi se opet afta a pila sam antibiotike prošli mjesec, i svaki put kad ih popijem pojave mi se beštije. što da radim?
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 23:38   #360
moderatorsko upozorenje: porucujem forumasu josipjo i svima koji podrzavaju njegov stav da slobodno odu na Alternativu dalje raspravljati. Ako ste tako pametni onda je lijek za afte vrlo lako naci? A zasto ga onda nema? Pa makar i iz kucne radinosti? Teorija zavjere? Zli medicinski lobi? Dajte se saberite. Ostale gluposti ne zelim ni komentirati.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije

Zadnje uređivanje Juji : 15.01.2013. at 00:28.
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:55.