Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2010., 22:09   #81
Quote:
lucylu kaže: Pogledaj post
sve je to lagano i lako probavljivo....
a kaj ti inace dajes 14-mjesecnom djetetu da jede, lazanje?

Quote:
adrenalin34 kaže: Pogledaj post
A 3,4 stolice dnevno i nije neki proljev.
whaaaaaaaat???
Malena10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 08:17   #82
swanmia, hvala na receptu, probala bih ovo, ako mi možeš pojasniti razliku izmedju čajne i kavene žličice, ili to i nije tako bitno? hvala
martinica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 10:36   #83
Quote:
Malena10 kaže: Pogledaj post



whaaaaaaaat???

kaj se scuđavas ko pura dreku, pa to se ne smatra prvim proljevom ali da je upitanju duplo vise stolica e to je vec nesto za zabrinuti (pa moja kcer od 15 mjeseci ima ponekad po 4 stolice dnevno a ja dan danas obavezno imam 2 ali cesce i po 3
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 10:40   #84
Evo, nakon 3 tjedna konačno mogu reći da se stvari vraćaju u normalu kakač lagano poprima oblik

I ja sam naišla na proturječne stavri - neki savjetuju da se jede sve, a opet drugi da bude na dijeti Ja sam išla za tim da ipak malo pripazimo, ne u smislu da gladuje, ali sam potpuno izbacila mlijeko, jogurte i slatko, kao što je i Malena10 napisala, i mi kad nas muči probava pazimo, pa kako ne bebači. Sad, da li je to imalo veze s prestankom, ili bi se normaliziralo samo od sebe... ne znam, ali ja sam se bolje osjećala.

Hvala svima na savjetima, nadam se da će i drugima biti od pomoći!
__________________
The happiest people don't necessarily have the best of everything; they just make the best of everything they have.
simonsanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 10:49   #85
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
kaj se scuđavas ko pura dreku, pa to se ne smatra prvim proljevom ali da je upitanju duplo vise stolica e to je vec nesto za zabrinuti (pa moja kcer od 15 mjeseci ima ponekad po 4 stolice dnevno a ja dan danas obavezno imam 2 ali cesce i po 3
da, ja se fakat scudavam tolikom dreku

ni ja, ni mala nemamo toliko stolica kao vi (sad kad vec idemo u detalje), dakle sve od covjeka do covjeka.

u nasem slucaju je bila jedna obilna vodenasta stolica dnevno i to se tretira kao proljev.

al fora je kako uzimas sebe kao kriterij svima
Malena10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 10:50   #86
ja svome dajem bioaktiv kad ima proljev.
ja isto jedem bioaktiv kad imam proljev.
makar...mi uglavnom jedemo bioaktiv...imali proljev ili ne.
mlijeko bih recimo izbacila (makar moj ne pije kravlje mlijeko, ali ja ga pijem s kavom)... ali jogurt koji sadrži probiotike ne bih izbacila.
al ne sjećam se kad smo zadnji put imali proljev.

jedino što u slučaju proljeva dodajem u prehranu malo više riže i banana jer riža ipak umiruje želudac i crijeva. banana regulira probavu.
bioaktiv obnavlja crijevnu floru.
što je prilično poželjno za vrijeme proljeva.

sjećam se nekih recepata za vrijeme proljeva... čokolada s rižom ili čokolada za kuhanje.
mislim... ok...čokolada s rižom je fina...ali to je totalno bezveze jer na kraju može dovest do začepljenja. i kaj onda?
gore je imati zatvor nego proljev.
proljev je obrambena reakcija organizma.
ako se organizam bori-to je super. nači da je metabolizam dobar.

i 3-4 stolice dnevno nisu nužno proljev.
zna se šta je proljev i kako izgleda. i da je popraćen težim grčevima.
3-4 stolice dnevno ako nisu bolne i ako su uzrokovane pravilnom ishranom mogu biti samo plus.
pa ja preko ljeta serem po par puta dnevno neko normalno govno
jer jedem najviše voća i povrća.
i to razlikujem od one sraćke koju dobijem od npr previše cedevite (ponekad mi se zalomi)... i tad je to već proljev i boli me trbuh i znam da to nije ok.
preko godine mi je govno uvijek kašasto.
rijetko kad je tvrdo.
obično je tvrdo kad previše pečenog mesa pojedem.
ali čudilo bi me da mi je govno tvrdo s obzirom da svaki dan jedem juhe s povrćem, lanene sjemenke i svakakve žitarice.

čovjek koji bi srao 5 puta dnevno (a da sraćka nije proljev i da nije uzrokovana nekim crijevnim boleštinama)...živio bi 200 godina.

sve počinje od crijeva. čitav imunološki sustav.
kad dobijem gripu prvo kaj napravim-klistiram se.
nakon toga jedem jogurte i voće.
uglavnom me gripa onda drži taj jedan dan s jačim simptomima. idući dan već funkcioniram normalno.

o čemu ja pričam jebote. dijete mi je opet na adaptaciji u vrtiću.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 10:51   #87
Quote:
simonsanjar kaže: Pogledaj post
Evo, nakon 3 tjedna konačno mogu reći da se stvari vraćaju u normalu kakač lagano poprima oblik

I ja sam naišla na proturječne stavri - neki savjetuju da se jede sve, a opet drugi da bude na dijeti Ja sam išla za tim da ipak malo pripazimo, ne u smislu da gladuje, ali sam potpuno izbacila mlijeko, jogurte i slatko, kao što je i Malena10 napisala, i mi kad nas muči probava pazimo, pa kako ne bebači. Sad, da li je to imalo veze s prestankom, ili bi se normaliziralo samo od sebe... ne znam, ali ja sam se bolje osjećala.

Hvala svima na savjetima, nadam se da će i drugima biti od pomoći!
drago mi je da ste bolje!

te viroze su sad poharale sve, pola vrtica kod nas ima proljev
Malena10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 11:06   #88
Quote:
martinica11 kaže: Pogledaj post
swanmia, hvala na receptu, probala bih ovo, ako mi možeš pojasniti razliku izmedju čajne i kavene žličice, ili to i nije tako bitno? hvala
Eh sad,po meni je kavena ona najmanja kojom uzimamo šećer i promješamo espresso kavicu(one što se koriste u bircevima)...a čajna je po pravilu ona veća(obično njom mješamo nescafe i čaj).
Ja koristim ovu veću "čajnu žlicu" za ovaj recept.
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 11:12   #89
Quote:
Malena10 kaže: Pogledaj post
da, ja se fakat scudavam tolikom dreku

ni ja, ni mala nemamo toliko stolica kao vi (sad kad vec idemo u detalje), dakle sve od covjeka do covjeka.

u nasem slucaju je bila jedna obilna vodenasta stolica dnevno i to se tretira kao proljev.

al fora je kako uzimas sebe kao kriterij svima
ne ja ne uzimam uopce sebe kao kriterij (ali da imam dobar metabolizam jer se zdravo hranim i vjezbam) - mislim ovo mi je presmijesno


1 stolica proljevastog oblika je takva kakva je - s oprostenjem netko kaka tvrde bramborke, netko ima nazovimototako lijepi kompaktni drekic a neko i pisa na guzicu ali 1 stolica dnevno proljevaste konzistencije nije u sustini proljev i kao takva se ne tretira tako a nije niti znak panike od dehidracije


I da proljevom se smatra tek vise od 5-6 stolica dnevno a kada se brojka poveca na 10 ili vise to je vec za zabrinuti i potreban je jaka redihdracija
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 11:35   #90
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post

i 3-4 stolice dnevno nisu nužno proljev.
zna se šta je proljev i kako izgleda. i da je popraćen težim grčevima.
3-4 stolice dnevno ako nisu bolne i ako su uzrokovane pravilnom ishranom mogu biti samo plus.
pa ja preko ljeta serem po par puta dnevno neko normalno govno
jer jedem najviše voća i povrća.
i to razlikujem od one sraćke koju dobijem od npr previše cedevite (ponekad mi se zalomi)... i tad je to već proljev i boli me trbuh i znam da to nije ok.

čovjek koji bi srao 5 puta dnevno (a da sraćka nije proljev i da nije uzrokovana nekim crijevnim boleštinama)...živio bi 200 godina.

sve počinje od crijeva. čitav imunološki sustav.


nama je počelo s 6-8 stolica dnevno, baš proljevastim, tako da se radilo o "pravom" proljevu.... poslije toga smo došli na 3-4 mekana kakaća no nisam primjetila grčeve ni bolove, no ipak su mi izgledali sumnjivi...a sad smo na 2-3 (češće 3) kakaća koji su onako - ni tvrdi ni mekani... ja sretna!

Inače nikada nije imao problema s kakanjem, puno voli i jede sve vrste jogurta, voće obožava (imamo voćnjak, najdraže mu je dok si sam ubere jabuku ili krušku pa onako važno nosi unutra da mu ogulim koru, pa dok navali...) općenito nikad problema s hranom nije bilo.

Čujem da je išla neka viroza, i da je dosta djece imalo sličnih problema...no sada izgleda sve ok.

Jedva čekam da mu vidim facu dok dođe s čuvanja kad mu pokažem BioAktiv Inače jedva dočeka da skinem onu foliju
__________________
The happiest people don't necessarily have the best of everything; they just make the best of everything they have.
simonsanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 12:31   #91
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ne ja ne uzimam uopce sebe kao kriterij (ali da imam dobar metabolizam jer se zdravo hranim i vjezbam) - mislim ovo mi je presmijesno


1 stolica proljevastog oblika je takva kakva je - s oprostenjem netko kaka tvrde bramborke, netko ima nazovimototako lijepi kompaktni drekic a neko i pisa na guzicu ali 1 stolica dnevno proljevaste konzistencije nije u sustini proljev i kao takva se ne tretira tako a nije niti znak panike od dehidracije


I da proljevom se smatra tek vise od 5-6 stolica dnevno a kada se brojka poveca na 10 ili vise to je vec za zabrinuti i potreban je jaka redihdracija
whatever, ocito si strucnjak, good for you
Malena10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 12:57   #92
kažu stari pametni ljudi da je sve normalno OD JEDANPUT U TRI DANA DO TRI PUTA U JEDAN DAN. sve ispod i poviše i nije baš
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 13:27   #93
Swanmia, hvala jos jednom.
martinica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 13:43   #94
Quote:
zrnce soli kaže: Pogledaj post
Dobro je davati djetetu jogurt s probiotikom poput Bioaktiva.
bioaktiv ili baktiv (novi naziv) ne sadrži probiotike.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 14:42   #95
Moj mali(1,5god) je prije 2 tjedna imao jako velike proljeve.Šta je pojeo automatski na guzu van.Toliko je jadan kakao da mu je guza bila toliko crvena da nije mogao sjedit.Kupili prolife i ujutro natašće to popili.Malo čok za kuhanje, anpren juhe....i polako se iznormaliziralo.Još mu je jadnom malo guza crvena.
Probajte prolife.Ozdravite brzo
__________________
Doći će i mojih 5 minuta.Kad - tad!!!
tajči13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 10:34   #96
Mi imamo proljev (kašasto i obilno, ponekad i kremasto) vec sigurno 2 tjedna s tim da smo u tom razdoblju odradili i virozu sa visokom temperaturom, kašalj, curenje nosa konstantno itd.

Sve je nestalo osim proljeva .

Istu stvar je imala i kad su joj rasli zubici sa 8mj. Proljev 2 tjedna.

Jesi razmisljala o tome? Nama sad isto rastu 4 kutnjaka (mislim da su petice) odjednom i SIGURNA sam da je to razlog proljeva.

Bili smo na zaraznoj i nije joj nista.

Eto, to je moje misljenje. Stolica je nekad po 4x dnevno, a nekad 1x, ali iste gustoce .
Ben77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 11:39   #97
Quote:
Ben77 kaže: Pogledaj post
Mi imamo proljev (kašasto i obilno, ponekad i kremasto) vec sigurno 2 tjedna s tim da smo u tom razdoblju odradili i virozu sa visokom temperaturom, kašalj, curenje nosa konstantno itd.

Sve je nestalo osim proljeva .

Istu stvar je imala i kad su joj rasli zubici sa 8mj. Proljev 2 tjedna.

Jesi razmisljala o tome? Nama sad isto rastu 4 kutnjaka (mislim da su petice) odjednom i SIGURNA sam da je to razlog proljeva.

Bili smo na zaraznoj i nije joj nista.

Eto, to je moje misljenje. Stolica je nekad po 4x dnevno, a nekad 1x, ali iste gustoce .
hm, hm, vidiš.... prije par dana sam primjetila da mu je probio gornji pretkutnjak (nisam odmah skužila jer još nema očnjaka - preskočilo ih ). A i donja dvojka probija....
__________________
The happiest people don't necessarily have the best of everything; they just make the best of everything they have.
simonsanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 11:41   #98
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
bioaktiv ili baktiv (novi naziv) ne sadrži probiotike.
A što je LGG?
__________________
The happiest people don't necessarily have the best of everything; they just make the best of everything they have.
simonsanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 09:38   #99
Imamo već par dana problema sa proljevom koji, ajmo reći nije čest, tek dva do tri puta dnevno, ali je bio jako rijedak. nije bilo ni temperature ni povračanja! curka sasvim normalno funkcionira, malo joj više juhice i lešog dajem i riže! naravno i biorela probiotik koji joj je do sada uvijek pomagao kod malo rijeđe stolice. sad nakon kolilko bi se trebale stvari vračati u normalu, pogotovo jer nema temperature i povračanje pa nije klasična viroza?!
__________________
12.12.2008 Emma 07.01.2011 Dino
litlle_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 19:19   #100
Proljev

Bok svima!

Prije 2 tjedna sin, kći i ja smo imali crijevnu virozu.( 2 dana je otprilike trajala ). Sara je jedan dan povraćala i onda se smirilo, ali još uvijek ima proljev, nekon 2 tjedna. Ima 1-2 stolice dnevno, ali vodene, tu itamo koja bude normalnija, ali sljedeće je opet kompletno tekuća. Ne znam da li bi trebali ići doktoru, koliko taj proljev još može trajati nakon viroza. Ona je inače odlično.

pozdrav
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:16.