Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2011., 09:36   #81
Quote:
Mango_man kaže: Pogledaj post
Nama je doktor kada je beba imala 6 mjeseci rekao da joj ne treba braniti sjedenje ako je sposobna sama stabilno sjediti.
tak je i nama rečeno... ako beba može biti stabilna kad je se posjedne sa 6 mj - nek sjedi
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 12:05   #82
Moj je s 5 mjeseci i 4 dana stavio nozni palac u usta,ali ne mislim zato da mu je vrijeme za sjediti,jos cemo mi cekati,iako se on sam odiže od podloge!
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 19:25   #83
sjedenje

Ovako moja beba ce uskoro 6.mj.jos ne sjedi(kasnimo)a ja nezelim ni forsirati.,nego zanima me kad bebe jos ne sjede kako ih se vaze u savjetovalistu(mene cim udjem pita koliko je stara i jel sjedi)
seka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 19:27   #84
Quote:
seka77 kaže: Pogledaj post
Ovako moja beba ce uskoro 6.mj.jos ne sjedi(kasnimo)a ja nezelim ni forsirati.,nego zanima me kad bebe jos ne sjede kako ih se vaze u savjetovalistu(mene cim udjem pita koliko je stara i jel sjedi)
ne brini ne kasni ti beba, sjedenje treba svladati oko 8-9mj
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 19:32   #85
Quote:
seka77 kaže: Pogledaj post
Ovako moja beba ce uskoro 6.mj.jos ne sjedi(kasnimo)a ja nezelim ni forsirati.,nego zanima me kad bebe jos ne sjede kako ih se vaze u savjetovalistu(mene cim udjem pita koliko je stara i jel sjedi)
ne kasnite, sve je ok. ne treba još samostalno sjediti. a što se tiče vaganja- moju su još sa 6 mjeseci vagali ležećki
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 21:06   #86
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ne kasnite, sve je ok. ne treba još samostalno sjediti. a što se tiče vaganja- moju su još sa 6 mjeseci vagali ležećki
A moju sa 7,5 lezecki. A ona udri u plac i tako dok nismo izasli iz ordinacije!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 21:28   #87
Jel kod vas beba koja se posjedne sama stabilno sjedi ili je kriva ko paragraf?
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 21:35   #88
Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
Jel kod vas beba koja se posjedne sama stabilno sjedi ili je kriva ko paragraf?
evo moja se počela posjedati (ako se to naziva sjedenjem) ali ne sjedi onako ravno i usparvno već je nagnuta na stranu i pridržava se rukom. pretpostavljam da je to početak pravog posjedanja...
__________________
11.09.2010. stiglo moje malo sunce
GOTA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 21:37   #89
Moja je nageta naprijed, ne ispravi jednu nogu kako treba i ima tendenciju da padne na stranu ili na potiljak. Meni to nije sjedenje?
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 22:13   #90
Quote:
GOTA kaže: Pogledaj post
evo moja se počela posjedati (ako se to naziva sjedenjem) ali ne sjedi onako ravno i usparvno već je nagnuta na stranu i pridržava se rukom. pretpostavljam da je to početak pravog posjedanja...
to je vježbanje
moj je tako dugo bio naheren i kifotičnih leđa, skoro mjesec dana
i onda se nedavno posjeo, sjeo ravnih leđa, stabilno, bez pridržavanja
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 16:54   #91
ja ne vjerujem da kad beba stavi nozni palac u usta da je spremna sjediti jer po tome je moj kad je imao 4 mj mogao sam sjediti. sad ce za tjedan dana 6 mjeseci i ne stavljam ga sjediti dok sam to ne bude mogao. a sa 3 mjeseca se okretao sa trbuha na ledja a sa 5 sa ledja na trbuh. i sad pokazuje volju za puzanjem. trudi se dodji do neceg sto mu upadne u oko. ali mene izludjuju ljudi sto se cude da sto mi mali ne sjedi a ima skoro 6 mj. i jos kad mi ga uzmu i sjednu sebi u narucje i kazu vidis da moze sjediti. sve bi ih
ancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 17:36   #92
Quote:
ancika kaže: Pogledaj post
ja ne vjerujem da kad beba stavi nozni palac u usta da je spremna sjediti jer po tome je moj kad je imao 4 mj mogao sam sjediti. sad ce za tjedan dana 6 mjeseci i ne stavljam ga sjediti dok sam to ne bude mogao. a sa 3 mjeseca se okretao sa trbuha na ledja a sa 5 sa ledja na trbuh. i sad pokazuje volju za puzanjem. trudi se dodji do neceg sto mu upadne u oko. ali mene izludjuju ljudi sto se cude da sto mi mali ne sjedi a ima skoro 6 mj. i jos kad mi ga uzmu i sjednu sebi u narucje i kazu vidis da moze sjediti. sve bi ih
Hajd se ne sekiraj. Prastara škola. Reci da je pedijatar strogo zabranio posjedanje dok se sam ne posjedne. Danas se zna da se djecu ne treba učiti sjediti, posjedavati i podboltavati jastucima.Toje važno zbog tog da mu ojačaju mišići leđa koji trebaju u sjedećem položaju nositi težinu tijela, a ne da težinu tijela nose meki kralješci.
Kad bude spreman za sjedenje, sam će se posjesti, a to se događa između cca 7 i 10 mjeseci, ako se ne varam. Sad sa 6 mj. je u fazi 'cimanja' gore dole na sve četiri, nakon toga počnu pružati jednu nogu u stranu ( stav na 3 točke) nakon čega se nakraju posjednu u stranu i/ili se na sve četiri guraju rukama prema natrag dok se ne posjednu.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 10:28   #93
Moja sad vec ljepo stabilno sjedi bez ikakvih pomagala...tak je vec 2 mjeseca...prije mjesec i pol se sama pocela dizat iz lezeceg u sjedeci i nikad nepada..al ja joj stavim iza jastuk jer me strah da nebi pala i drmnula glavom od pod,mada se to nikad nedesi,al eto....
I ima jedno mjesec dana da se sama uhvati za krevet ili stolic i digne se da stoji...i tak stoji po 30 sekundi ili minut pa na dupe sjedne opet
I niko sretniji od nje kad se tak digne....
Za puzanje bas ni ne pokazuje neku volju
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 14:33   #94
mene to sve zbunjuje...
jedan od znakova spremnosti za dohranu je da beba može sama stabilno sjediti (da je se može staviti u hranilicu), ne i sama se posjesti... jer se ne preporučuje da jede ležečki ili u polusjedećem položaju... ali izgleda kao da se nitko na to ne obazire

što znači da mora stabilno sjediti, ne padati prema naprijed kad je se stavi u sjedeći položaj... kad bi se čekalo da se sama posjedne, dohrana bi prilično kasno za neke počela

meni je pedica rekla da od 6 mjeseci smije u sjedeći... ali mislim da to ipak ovisi o tome je li beba u tom položaju stabilna ili ne
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 14:39   #95
Quote:
dreamer~dreams kaže: Pogledaj post
mene to sve zbunjuje...
jedan od znakova spremnosti za dohranu je da beba može sama stabilno sjediti (da je se može staviti u hranilicu), ne i sama se posjesti... jer se ne preporučuje da jede ležečki... ali izgleda kao da se nitko na to ne obazire
što znači stabilno sjediti? sa 6 mjeseci možeš bebu staviti u hranilicu u sjedeći položaj, a rijetko koja beba u toj dobi stabilno sjedi. nakon navršenih 6 mjeseci možeš stavljati bebu u sjedenje, ali isključivo uz pridržavanje. tek kad se beba bude u stanju sama se posjesti možemo govoriti o stabilnom sjedenju, a to je nerijetko i s 10 mjeseci. ja se nadam da do onda dijete ima barem 2-3 obroka dohrane, a ne da se sdohranom tek počinje...
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 23:59   #96
ja sam mog neki dan prvi put stavila u hranilicu,ima 7 i pol mj,jos samostalno ne sjedi,npr kod mene u krilu da,ali da ga samog stavim sjest bez naslonit,padne,prevrne se,kad bi trebali samostalno pocet sjedit?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 01:07   #97
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
što znači stabilno sjediti? sa 6 mjeseci možeš bebu staviti u hranilicu u sjedeći položaj, a rijetko koja beba u toj dobi stabilno sjedi. nakon navršenih 6 mjeseci možeš stavljati bebu u sjedenje, ali isključivo uz pridržavanje. tek kad se beba bude u stanju sama se posjesti možemo govoriti o stabilnom sjedenju, a to je nerijetko i s 10 mjeseci. ja se nadam da do onda dijete ima barem 2-3 obroka dohrane, a ne da se sdohranom tek počinje...
mislila sam na to da sjedi bez da pada prema naprijed, da može stabilno sjediti, ali ne i posjedati se sama. sitting without support. ili barem s minimal support.

a važan je znak spremnosti za dohranu zato što je to pokazatelj da je beba fizički spremna za dohranu - jednjak je spreman jer je beba u uspravnom položaju i neće se zagrcavati. to je osobito važno u pristupu dohrani pod nazivom baby-led weaning koji ja planiram provoditi.

naime, tražim informacije o spremnosti za dohranu na netu pa sam došla do toga da moja beba koja će uskoro napuniti 6 mj nije još spremna za dohranu jer ne sjedi... plus još neki drugi znakovi nisu ispunjeni (pincetni hvat, npr). prije sam mislila početi sa 6 mjeseci, ali sada vidim da nema smisla ako beba ne sjedi još. ne mislim čekati da se sama posjeda, naravno

evo jedan članak kao primjer:
http://www.babycenter.com/0_developm...itting_6505.bc
i quote iz članka:
By the way, most pediatricians recommend waiting until your baby is sitting with minimal support before starting him on solid foods.

ili drugi članci:
Infants are ready for solids when they have good control of their head, neck, and can sit without support - http://www.baby-mother-pregnancy-car...first-food.htm
Signs that indicate baby is developmentally ready for solids include: Baby can sit up well without support. - http://www.kellymom.com/nutrition/so...lids-when.html

Zadnje uređivanje dreamer~dreams : 30.08.2011. at 01:23.
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 06:56   #98
moj je sjedio da 7 mjeseci, a dohranu smo počeli s 5,5. sdtavila sam ga u hranilicu i bio je malo nagnut na stranu, ali dohranu je super prihvatio i nikad nije bilo nikakvih problema.
mislim da se danas s pojmom sjedenja bez potpore u svrhu dohrane pretjeruje i to ne malo.
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 07:51   #99
Quote:
dreamer~dreams kaže: Pogledaj post
a važan je znak spremnosti za dohranu zato što je to pokazatelj da je beba fizički spremna za dohranu - jednjak je spreman jer je beba u uspravnom položaju i neće se zagrcavati. to je osobito važno u pristupu dohrani pod nazivom baby-led weaning koji ja planiram provoditi.

naime, tražim informacije o spremnosti za dohranu na netu pa sam došla do toga da moja beba koja će uskoro napuniti 6 mj nije još spremna za dohranu jer ne sjedi... plus još neki drugi znakovi nisu ispunjeni (pincetni hvat, npr). prije sam mislila početi sa 6 mjeseci, ali sada vidim da nema smisla ako beba ne sjedi još. ne mislim čekati da se sama posjeda, naravno

evo jedan članak kao primjer:
By the way, most pediatricians recommend waiting until your baby is sitting with minimal support before starting him on solid foods.

ili drugi članci:
Infants are ready for solids when they have good control of their head, neck, and can sit without support
Signs that indicate baby is developmentally ready for solids include: Baby can sit up well without support.
Po tome mi ne bi krenuli s dohranom do njegovog 9 mjeseca, moje zlato je kasnilo u svemu, sa 6 se tek poceo okretati, s 9 stabilno sjediti ako ne i kasnije a i pincetni nam nije bio prije 7-8, a posjeo se u isto vrijeme nekako kad je i propuzao s 11 mj. Sad s god i mj. dana puze ko "veliki" cak i "trci" na sve 4, ustaje se i hoda uz namjestaj il zid, samostalno stoji...uglavnom napredovao je u ova 2 mjeseca vise nego u zadnjih 6. Ne znam meni je nekako dugo po tome da sam cekala...
__________________
L&N
"maslinica" is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 10:01   #100
Wink

meni se čini da postoji razlika između muških i ženskoh bebeica (temeljim na svom iskustvu i iskustvu frendica,poznanica...
moja curka je samostalno sjedila sa 5.5 mjeseci, s 3.5-4 mj je stavljala nogicu u usta, okretala se s 4 mj. Frendica ima curku 4 mj i također sve to radi (naravno ne sjedi još)
Moj sinek (sad 4.5 mj) ne radi ništa od toga, bili smo kod fizijatra (ja sam paničarka) i rekla je doktorica da s nim sve OK, dapače da je napredna beba (!?)
kaj vi mislite jel su cure zbilja naprednije u motorici?
Mindake is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:58.