Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2003., 22:07   #81
probala sam travu. Povremeno popijem nesto. Bila sam dugogodisnji pusac ali sam uspjela prestati pusiti - vec vise godina, ali dobro to nije bitno.

Bitno je samo jedno - nema ljepse stvari od uzivanja u zivotu koji se prima samo osjetilima koja nisu napadnuta od nicega. Uzimanje droge je napad na percepciju i iskrivljavanje iste. Uzivanje u cijeloj sceni je cisto negiranje realnosti i svjesno oduzimanje kontrole samom sebi - nad psihom i nad tijelom. Cilj je individualan. Svrha ne postoji.

To su naravno cinjenice koje mogu spoznati odrasli ljudi.
xena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2003., 23:40   #82
Recimo da se slažem sa xenom, koja podupire moju teoriju - da netko može biti narkoman bez obzira da li samo puši travu.

Jer mislim da čovjek koji pridaje više važnosti prcepcijama izazvanim različitim stimulansima, a ne onima koje prisustvuju u 'realnom životu', da ih prihvati kao apsolutno i jedino. Bijeg od stvarnosti itd, je u velikoj opasnosti da živi puno drukčije nego večina ljudi.

Na primjeru marihuane već se može primjetiti čemu dijete naginje.

Večina ljudi jako dobro razgraniči to, stoga nemaju nikakvih problema.

Zato od početka mislim da je relativno uspiješno riješavati problem narkomanije time da se kaže da marihuana vodi u heroin.

Stiča bi rado pitao u kojim je to komunama 'pomagao', možda je htio reći volonterski radio kao bivši ovisnik i pomagao ljudima koji su dovedeni u krizi, ako zaista jesi bivši ovisnik, skidam ti kapu, jer mislim da je taj tvoj agresivni gard jako pozitivan, jer malo toga pali osim toga, kada se čovjek nakon dvije godine vrati u okolinu u kojoj je rastao.

Samo nemoj mi nabacivati te sentimentalne priče kako su ti prijatelji umrli itd, jer što meni hočeš time reći, da se natjećemo u tome, ma daj... pali s tim...

( Uspust za pravopis me zaboli )
Akinetoh blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2003., 00:31   #83
Griješiš. Ključno je da se čovjek ne vrati u tu okolinu, da razje.e prijateljstva, makar bila dugogodišnja. Nema druge. Jer, kad ti se frend vrati iz Remetinca i Lepoglave, kaže da je čist, pa za pola sata pita za neke ljude, nešto u cijeloj priči nije u redu. A sve ionako počne zbog društva.

Možda sam previše oprezan, OK. Ali gledam što se dogodilo s tim mojim dečkima. Jedan mi je frend u Švicarskoj na liječenju, jedan čak na Novom Zelandu, a jedan u Slavoniji. Neki doista više nisu živi. Jedino ja normalno funkcioniram. Što ne znači da mi ne dođe žuta minuta. Ali klonim se starih frendova kao vrag tamjana. Novima ne popujem, izađem van kad zapale džoint. No, nije li loše što velika većina ljudi uživa u tome, a i u koječemu drugom?

Naime, odmah se sjetim svoje srednje škole i zajedničkih izjava "nikad ništa osim mariške". Neko smo vrijeme doista funkcionirali tako, no brzo smo prešli na šit, tripove, speed i bonkase.
Zatim su opet došle rečenice, ovaj put "nikad žuto, nikad bijelo". Dobro, koka nam je uglavnom bila preskupa. Ali hors nije. Uostalom, što je razvući "lajnu" vikendom? Ništa, ne može se čovjek tako navući na dop. Pretpostavljam da znaš ta opravdanja. Uglavnom, svi smo smatrali da smo pametniji od milijuna ljudi koji su umrli od toga.
Eh, a kad ti nakon nekoliko mjeseci treba sto maraka da uopće izađeš iz kreveta, brijačina izgubi svoje draži. Ali, tada je već debelo prekasno.

Mislim da ne trebam više objašnjavati. Rekoh da spadam u onih dva posto, koji se nikada ne vraćaju. Ostali se skinu, pa se opet ubodu. Psihička ovisnost, oholost, ima mnogo razloga, da ne nabrajam. Ali ja se ne dam. Znam da sam se provukao kroz iglene uši. Ništa putem nisam pokupio, zdrav sam i, što je najvažnije, oprostio sam si. Imam osjećaj da bi se i brda pomaknula ako viknem. I to me nosi dalje, ta snaga i samopouzdanje. Nema dopa koji mi to može dati. I o tome ovdje govorim.

Za komune pitaš? Treba li ti to? Javi mi se na mail, nema problema.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2003., 00:52   #84
Stitch, svaka cast!
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2003., 01:49   #85
Što, nećemo se više svađati?
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2003., 09:16   #86
Vise ne moram ustajati u 6, znaci - bitno sam bolje volje. Ocito ne, ali ostajem pri svojem.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2003., 19:39   #87
Da, žalosno je što nakon sranja večina ljudi ponovo se posere na sve što su dotada napravili, ali opet ima ljudi koji nakon toga postanu još snažniji. Zato primijećujem da su ljudi ogorčeni na te komune, ali što da se ukini i taj mali postotak ljudi koji se mogu vratiti u normalni život.

Sve što si napisao stoji, to sa ekipom, uvijek je to tako, nikad ništa drugo... samo jedan šut i amen...

Mislim da je bolje, definitivno, ne vratiti se u tu sredinu, ali recimo na primjeru manjeg grada od Zagreba, od dakle sam ja, gdje da se taj čovjek vrati, kako da se izdigne iz toga. Ja sam sada u Zagrebu, ne kažem da je Zagreb raj, ali čovjek ipak ima više izbora. A koliko sam informiran naše komune pri kraju lječenja najviše i rade na toj adaptaciji, šalju ga vikendom da posjeti familiju, pa se vrati itd.
Ali jebiga meni je svaki povratak kući jedan pogreb više, imam osjećaj da sam već otupio, sve su to momci s kojima sam igrao balun po gajbu pive.

Nitko se nije vratio u moj grad i ostao čist više od dva mjeseca, a osobne tragedije ostavljam sebi na dušu.
Akinetoh blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 03:21   #88
Quote:
stitch kaže:
Zatim su opet došle rečenice, ovaj put "nikad žuto, nikad bijelo". Dobro, koka nam je uglavnom bila preskupa. Ali hors nije. Uostalom, što je razvući "lajnu" vikendom? Ništa, ne može se čovjek tako navući na dop. Pretpostavljam da znaš ta opravdanja. Uglavnom, svi smo smatrali da smo pametniji od milijuna ljudi koji su umrli od toga.
Eh, a kad ti nakon nekoliko mjeseci treba sto maraka da uopće izađeš iz kreveta, brijačina izgubi svoje draži. Ali, tada je već debelo prekasno.
Najfascinantnije je da nisi nista pametno zakljucio iz tog iskustva. Pa cu ja zakljuciti u tvoje ime. Budala se rodi, budala umire. Mislim na budalu.
Quote:
Mislim da ne trebam više objašnjavati. Rekoh da spadam u onih dva posto, koji se nikada ne vraćaju. Ostali se skinu, pa se opet ubodu. Psihička ovisnost, oholost, ima mnogo razloga, da ne nabrajam. Ali ja se ne dam. Znam da sam se provukao kroz iglene uši. Ništa putem nisam pokupio, zdrav sam i, što je najvažnije, oprostio sam si. Imam osjećaj da bi se i brda pomaknula ako viknem. I to me nosi dalje, ta snaga i samopouzdanje. Nema dopa koji mi to može dati. I o tome ovdje govorim.
Uzas. Podsjecas me na mene kad puno pricam. Anyway, koliko si dugo cist da si ovako sretan? 2 tjedna, 2 godine? I sta te sad fura, s obzirom da se nisi promjenio? Inat? OK, samo sta se onda inatis tu ljudima koji nisu budale?

I kakve veze visoka doza precjenjeivanja osobnih sposobnosti ima veze sa ganjom? Da imas sta krivit za svoja sranja? A da to naravno nisi ti .
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 04:05   #89
Kao sto je netko vec spomenuo, svatko ima nekog bliznjeg tko je zaglavio s drogom. Moj brat je zaglavio s Canabisom, ali ne zdrastveno nego socijalno. Uhvatila ga je policija u posjedu dva-tri jointa. Slucaj je jos na sudu. On ima 19 godina, tek je zavrsio srednju skolu. Od presude dosta ovisi kakav ce mu biti dalji zivot. Ako bude osudjen, to mu ulazi u dosije. Koliko se sjecam, svaki puta kada sam se zaposljavao, trazili su me potvrdu o nekaznjavanju. Danas kada je posao ionako tesko naci, fleka u dosijeu to pretvara u "mission imposible".
Usporedjujete akohol i marihuanu. Ima slicnosti sto se tice ovisnosti, ali je jedna velika razlika: alkohol nije zakonom zabranjen (za punoljetne osobe).
Osudjujem svaku ovisnost, bez obzira da li je legalna ili ne.
__________________
DESIGNED TO PROVOKE EMOTIONAL RESPONSE
Invader is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 05:54   #90
Quote:
illegale kaže:
Najfascinantnije je da nisi nista pametno zakljucio iz tog iskustva. Pa cu ja zakljuciti u tvoje ime. Budala se rodi, budala umire. Mislim na budalu.
Ne uvijek. Čitajući te, vidim da ima i živih.

Quote:
illegale kaže:

Uzas. Podsjecas me na mene kad puno pricam. Anyway, koliko si dugo cist da si ovako sretan? 2 tjedna, 2 godine? I sta te sad fura, s obzirom da se nisi promjenio? Inat? OK, samo sta se onda inatis tu ljudima koji nisu budale?
Godinama. Što me fura? Pozitivne misli, lijepo moje pametno. Koje proizvodi čist i pribran um.

A rekoh već, o tebi sam stekao drukčije mišljenje. Kao i o starosti većine ljudi koji dolaze na ovaj forum.

Quote:
illegale kaže:

I kakve veze visoka doza precjenjeivanja osobnih sposobnosti ima veze sa ganjom? Da imas sta krivit za svoja sranja? A da to naravno nisi ti .
Nije to precjenjivanje nego podaci Ureda za suzbijanje zloporabe droge. Doduše, katoličke udruge i komune tvrde da je postotak izlječenja veći. No, one ne ulaze u te statistike.

Je li ovo bilo dovoljno kratko? Tako da ti mozak može shvatiti o čemu govorim?
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 06:06   #91
Quote:
Invader kaže:
Kao sto je netko vec spomenuo, svatko ima nekog bliznjeg tko je zaglavio s drogom. Moj brat je zaglavio s Canabisom, ali ne zdrastveno nego socijalno. Uhvatila ga je policija u posjedu dva-tri jointa. Slucaj je jos na sudu. On ima 19 godina, tek je zavrsio srednju skolu. Od presude dosta ovisi kakav ce mu biti dalji zivot. Ako bude osudjen, to mu ulazi u dosije. Koliko se sjecam, svaki puta kada sam se zaposljavao, trazili su me potvrdu o nekaznjavanju. Danas kada je posao ionako tesko naci, fleka u dosijeu to pretvara u "mission imposible".
Usporedjujete akohol i marihuanu. Ima slicnosti sto se tice ovisnosti, ali je jedna velika razlika: alkohol nije zakonom zabranjen (za punoljetne osobe).
Osudjujem svaku ovisnost, bez obzira da li je legalna ili ne.
Žao mi je tvog buraza. Znam za nekoliko sličnih slučajeva. Ljudi studiraju, a kad diplomiraju, imaju problema sa zapošljavanjem, npr. u školi, jer sve državne službe traže spomenutu potvrdu.

Koliko god bio protiv ovisnosti, smatram da je to prestrogo. Svakome treba dati priliku. Osim onima koji dilaju, njima ne bih praštao.

No, nipošto ne govorim o dekriminalizaciji ili, još gore, o legalizaciji pušenja trave. Tko voli, nek' izvoli, ali nemojte lupetati gluposti o tome da "to nije ništa". OK? Ili možda nije?
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 06:57   #92
Quote:
Akinetoh blues kaže:
Da, žalosno je što nakon sranja večina ljudi ponovo se posere na sve što su dotada napravili, ali opet ima ljudi koji nakon toga postanu još snažniji. Zato primijećujem da su ljudi ogorčeni na te komune, ali što da se ukini i taj mali postotak ljudi koji se mogu vratiti u normalni život.

Sve što si napisao stoji, to sa ekipom, uvijek je to tako, nikad ništa drugo... samo jedan šut i amen...

Mislim da je bolje, definitivno, ne vratiti se u tu sredinu, ali recimo na primjeru manjeg grada od Zagreba, od dakle sam ja, gdje da se taj čovjek vrati, kako da se izdigne iz toga. Ja sam sada u Zagrebu, ne kažem da je Zagreb raj, ali čovjek ipak ima više izbora. A koliko sam informiran naše komune pri kraju lječenja najviše i rade na toj adaptaciji, šalju ga vikendom da posjeti familiju, pa se vrati itd.
Ali jebiga meni je svaki povratak kući jedan pogreb više, imam osjećaj da sam već otupio, sve su to momci s kojima sam igrao balun po gajbu pive.

Nitko se nije vratio u moj grad i ostao čist više od dva mjeseca, a osobne tragedije ostavljam sebi na dušu.
O razvikanom dr. Sakomanu imam loše mišljenje, zovem ga dilerom hepova. Nikad se tzv. metadonska terapija nije pokazivala previše uspješnom. Čovjek najprije treba promijeniti stvari u glavi, početi se drukčije doživljavati, a za to treba vremena i truda. Nečega što državne institucije i ljudi koji rade u njima nemaju jer su zatrpani poslom.

Da se razumijemo, ne želim ti soliti pamet. Uostalom, od svih ljudi ovdje jedino ti donekle shvaćaš zašto sam toliko oštar. Smeta mi što današnji klinci travu počnu pušiti s 14-15 godina, što gutaju bonkase i tripove, što prebrzo žive... A nemaju iskustva niti samokontrole. Ne bave se sportom nego Playstationom i Netom. Na kojem svašta pročitaju, malo čega dobrog. Možda je Illegale u pravu, netko sa tri banke drukčije shvaća travu i opasnosti od nje. Ali u krivu je kada misli da je zbog toga može dizati u nebesa i proglašavati neopasnom. Izravno ili neizravno, svejedno.

Žao mi je što sam nekima pokvario rave party, ali nije mi se sviđala glazba koju su počeli svirati. Nema tu duše, sve je umjetno.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 10:33   #93
A što ste se toliko uhvatili te marihuane? Kao da je ona nesto. Ne kuzim ljude koji puše svaki dan, zaista mi nije jasno sto vide u tome.
Imam poznanike koji travu uzdižu u nebesa, fakat su mi nejasni.

Još bih nešto rekla da je legalna, ali meni je totalni bed to skrivanje, pokvari sav gušt. Ako te ulove s pljugom uvališ se u govna do brade. Totalno neisplativa stvar kad se gleda omjer užitka i rizika, bar kod nas.

Općenito, droge koje zamagljuju svijest su mi bezveze. Ostale su preopasne da bi se uzele vise od 2-3 puta u životu. Dakle, ostaje mi alkohol
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 16:37   #94
Ako ne radiš nikakva sranja briše ti se to iz dosjeja za 5 godina...
tak rekli pajkani mom starom ...
onak to je baš taman...odradiš fax i dođeš van čistog dosjeja...
__________________
esta revolution est eterna
kLošar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 18:29   #95
Nemam volje učiti kako se nekoga citira na forumu, ali lahor stvarno si me iznenadila. U nekim tvojim postovima vidio sam da se razumiješ u medicinu i da si kompententna što se tiće toga, ali očigledno nisi što se tiće ove teme, pričaš jedno, pa poslje pričaš drugo, ali dobro – ljudi smo. Moram ti reći da mi apsolutno izgleda imbecilna rečenica o drogi koja zamagljuje svijest, tu si valjda ciljala na neke teže droge, nemoj mi samo reći da trava ne zamagljuje svijest, jer da je tako nitko je ne bi ni pušio.

Stič za Sakomana dijelimo isto mišljenje, samo što ja idem i dalje jer mislim da centri za prevenciju ovisnosti isto tako dilaju heptima, što je jako unosan posao i za njih i za đankere.

Inaće ja sam već na početku rekao da ponekad zapalim joint ali isključivo solo, jer me u društvu puca paranoja, ne osjećam se dobro i čao.

Osobno volim elektronsku glazbu, House Jazz, Acid Jazz, D'n'B, ali ono što mene tjera sa takvih partija je užasno saznanje da dijeca od trinaest godina gutaju žetone ko da su fliperi, ja uglavnom na nekim takvim izlascima sjedim za šakom sa curom, pričam, slušam muziku, popijem malo i onda mi upadne neko dijete koje me pita imam li bombon, ja stvarno ne znam što bi mu napravio, da li bi ga vodio doma roditeljima ili mu opalio plesku i doviđenja.
Akinetoh blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 18:32   #96
Trava zamagljuje svijest, krivo si me razumio. Zato mi i je bezveze.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 18:40   #97
Ma dobro mislio sam da se razumijemo svaka droga, zamagljuje svijest, neka više neka manje, samo što vidiš i ti i ja da je tema daleko otišla od marihuane. Preostaje nam da popijemo jedan karolanjs ( ne da mi se mučiti kako se piše ), i ok.
Akinetoh blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 18:45   #98
Istina, svaka droga zamagljuje svijest, ali ne na isti nacin. LSD recimo totalno mijenja percepciju, ali ukoliko se ne uzme previse covjek je poprilicno cist u glavi. Trava te bas zamagli, sav si usporen od nje. Koka je opet sasvim druga prica, speed isto.

Bolje buteljku vrhunskog vina
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 18:49   #99
Quote:
Akinetoh blues kaže:
Ma dobro mislio sam da se razumijemo svaka droga, zamagljuje svijest, neka više neka manje, samo što vidiš i ti i ja da je tema daleko otišla od marihuane. Preostaje nam da popijemo jedan karolanjs ( ne da mi se mučiti kako se piše ), i ok.
ja mislim da je lahor htjela reći da je marica "inertna" droga koja te izblenda dok je pušiš i još pri tom (većina barem) ti ne daje energiju već te nekako spušta i baca na spavanje, jel' tako?

Eh, da: kacavida rulez!!
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 18:54   #100
Tako nekako.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:21.