Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2007., 12:09   #41
u st nemaju uvjete. Doslovno. A ne bi bilo loše da postoji mogućnost nadoplate makar za poneki nadstandard. Na žalost, bojim se, da neće baš biti bogznakako bolje ni u novom rodilištu. Imaju, naime 10 kreveta manje nego u starom, a zatvaraju se mala rodilišta u okolici Splita.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 12:16   #42
Quote:
Lelija kaže: Pogledaj post
npr. ja sam radila uzv od 7 tj svaki put i to mi je baš super, imam fino slikice male točke, pa veće i tako redom... vjerujem da nijedan pregled nije bio bezveze tj. bezrazložan
ja sam dobila nekoliko neovisnih mišljenja da se u urednoj trudnoći preporuča raditi 3-4 ultrazvuka
dosad sam bila na tri - u 7. (da se vidi plod i srčana akcija), 12. (nuhalni) i 20. tjednu (morfologija bebe i organa).
privatnici po defaultu naručuju na pregled i ultrazvuk svaki put jer ti ga i naplate. ja sam pitala kad me htjela automatski naručit za uzv je li taj uzv potreban - rekla je da nije i nisam išla.

ne jer mislim da je štetan (znam da ima diskusija o tome, ali priznajem da o tome nemam stav jer nemam nimalo informacija) nego jer mislim da je uzv dijagnostički medicinski pregled koji ne služi tome da bi se roditelji veselili jer su vidli bebicu ili da bih ja imala slikice doma

jedini ustupak tome je ovaj 4D na koji idemo tatici tehno friku za ljubav i veselje.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 12:23   #43
Ja isto ne idem često na uzv... ispočetka sam u prvim tjednima trudnoće bila 2,3, puta zbog prijašnjeg pobačaja, pa kasnije opet u 12.tjednu radi kontrole nuhal.nabora, sad u 21.tjednu i opet me naručio na uzv (ako sve bude u redu) tek za 2 mjeseca .
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 13:35   #44
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
Ja isto ne idem često na uzv... ispočetka sam u prvim tjednima trudnoće bila 2,3, puta zbog prijašnjeg pobačaja, pa kasnije opet u 12.tjednu radi kontrole nuhal.nabora, sad u 21.tjednu i opet me naručio na uzv (ako sve bude u redu) tek za 2 mjeseca .
Ja sam bila na UZV na prvom pregledu, kada se samo ustanovila trudnoća, pa onda opet dva tjedna iza toga kada se vidjelo srčeko da kuca, pa u 12. tjednu u Vinogradskoj (nuhalni nabor i triple test), pa u 16. tjednu opet Vinogradska (double test), pa u 22. (privatno), a idem na 3D sada u 24., a u Vinogradskoj su mi rekli da bi mi radili u 25. ili 26. (iako ja možda i ne bi jer ću sada na 3D, pa bi pričekala do 29. tjedna). A u Vinogradskoj mi inače svaki put i kažu da li će mi raditi UZV i što će biti na slijedećem pregledu, zbilja su ok. UZV je dobar, pogotovo onaj na kojem sam bila u 12. tjednu, zauzimao je cijelu sobu i izgledao uistinu svemirski, a ne plaćam ništa.
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 13:47   #45
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ja sam dobila nekoliko neovisnih mišljenja da se u urednoj trudnoći preporuča raditi 3-4 ultrazvuka
dosad sam bila na tri - u 7. (da se vidi plod i srčana akcija), 12. (nuhalni) i 20. tjednu (morfologija bebe i organa).
privatnici po defaultu naručuju na pregled i ultrazvuk svaki put jer ti ga i naplate. ja sam pitala kad me htjela automatski naručit za uzv je li taj uzv potreban - rekla je da nije i nisam išla.

ne jer mislim da je štetan (znam da ima diskusija o tome, ali priznajem da o tome nemam stav jer nemam nimalo informacija) nego jer mislim da je uzv dijagnostički medicinski pregled koji ne služi tome da bi se roditelji veselili jer su vidli bebicu ili da bih ja imala slikice doma

jedini ustupak tome je ovaj 4D na koji idemo tatici tehno friku za ljubav i veselje.
moja nažalost nije bila uredna trudnoća...
Lelija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 13:50   #46
Quote:
Lelija kaže: Pogledaj post
moja nažalost nije bila uredna trudnoća...
uf, žao mi je...
znam, šogica je do 20. tjedna bila jedno 10 puta na uzv-u. zbog toga je odustala od ideje da ide na 3D jer misli da je i previše puta bila dosad
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 20:40   #47
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
imaš sreće što imaš super doktoricu u domu zdravlja
ja bih bila najsretnija da ne moram caltat zvaki put

inače, svaki put dbojem račun na kojem je točno specificirano što sam koliko platila
ja istina, ne idem bas kod privatnika jer nemam neku placu, al i ono malo puta sto sam bila ne sjecam se da sam dobila racun...a da li se npr.racun za 3d uzv moze staviti u poreznu prijavu?ja mislim da da i bilo bi pametno svaki put trazit racun...meni ga je gin dao, ali nije na njega napisao moje ime i prezime, pa ga ne mogu iskoristit...da sam se sjetila, upozorila bih ga i dobila 100 kn natrag, a sta ces
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 23:04   #48
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
ja da li se npr.racun za 3d uzv moze staviti u poreznu prijavu?
za račune na liječenje do određene svote dobiješ povrat poreza...mislim da je do 5000 kuna godišnje, al nisam sigurna...ili 10?

ja uvijek dobijem račun gdjegod se privatno liječim...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 14:34   #49
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
za račune na liječenje do određene svote dobiješ povrat poreza...mislim da je do 5000 kuna godišnje, al nisam sigurna...ili 10?
do 12 000 kn godisnje... to je max olaksica ukupno, ali moze biti kombinirano ili samo za jednu od navedenih opcija (ljecenje, podstanarstvo, zivotno osiguranje, 3.stup, kamate na stambeni kredit kojim rjesavate stambeno pitanje itd..)
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 19:25   #50
eee, tnx...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 16:03   #51
Ja sam dugo isla u Cito,Flekica je napisala koliko kosta. BTW Flekice basmi je drago da imas takva iskustva s Citom,pretpostavljam da si u Dr.Sparca. Ja sam bila u Dr.Poljaka i odlucila promijenit DR bas zato sta je kod njega ko na traci, udjes, skines se, pregleda te u 1 min,nemas vremena ni pitanja postavit ili bilo sta, pozdravi te, kesnes pare i to je to. Kod njega su zene narucene svako 10 min a mislim da je to malo previse pa sam se prebacila u drugog Dr. s kojim imam normalniji odnos i s kojim se ne osijecam ko na traci-sta se para tice i on uzme slicno, zadnji put uzv i papa 300kn.

Cukerino, je li to uzv tvoje bebeice sa strane? Bas mi je drago da si dobro i da bebica super napreduje! Ja se nadam ubrzo pokusat ponovo, moram samo odradit briseve prije.
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 16:49   #52
Quote:
Mznatizeljna kaže: Pogledaj post
Cukerino, je li to uzv tvoje bebeice sa strane? Bas mi je drago da si dobro i da bebica super napreduje! Ja se nadam ubrzo pokusat ponovo, moram samo odradit briseve prije.
je, je! drzim ti fige da sto prije stavis svoju bebolinu u avatar!pusa
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 17:20   #53
moj savjet kloni se "sunca" lopovi prve klase,nikako jedan veliki dijagnosticki centar u kojem radi veliki broj lijecnika a koji ne rade samo za sebe nego za glavnog ne moze biti dobro.uvijek gledaj da odes kod jednod privatnog dr.koji ce ti pogledat sve.cijene su razlicite,ali ponekad za kvalitetan pregled i zdravlje ne treba covjeku bit zao dat vise novaca,ako to bude kako treba.sunce jos nisam cula od nekog tko je bio bolestan da su mu to otkrili,a ako je covjek zdar onda ni ne moze razlucit dal su mu pomogli ili ne.
boomba111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 17:21   #54
dr.fistonic
fantastican
boomba111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 12:17   #55
450 kuna pregled, ultrazvuk, papa test poliklinika katunar u crikvenici, bez guzve i stresa i tocno te prime u naruceni sat, ljubazni a i ginekolog doktor Vlastelic fenomenalan, uvijek nasmijan i doceka te i otprati s toplom rijeci i osmijehom
diana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 18:32   #56
Danas bili u poliklinici Vili kod dr. Kosa. 3D ultrazvuk platili 550 Kn. Znam da je netko ovdje napisao da je platio 300 kn, kao da je tražila samo kontrolni 3D, pa sam i ja tako tražila, ali račun je bio 550 KN. Naravno nije nam žao ni lipe, i savjetujem curama da idu kod dr. Kosa jer smo mi prvo išli u Eljugu (iako su nam u Vinogradskoj preporučili dr. Kosa jer je on definitivno najbolji u čitanju 3D ultrazvuka), ali tamo su nam isto rekli da nisu baš vični u čitanju rezultata i slike s 3D i da nam preporučuju dr. Kosa jer je on ipak radio na razvoju 3D-a. Tako da tko god je u ZGB-u preporučam da odete u Vili kod njega jer od 5 doktora smo čuli da je on za 3D najveći stručnjak. sada neprekidno gledamo cd već dva sata, vrti li se vrti. Ludnica. I da, još nešto, za najbolje očitanje sa 3D najbolje je ići u 24. tjednu jer su tada svi organi morfološki potpuno razvijeni, a beba je još dovoljno mala da se sve super vidi. (preporučili nam tako u Vinogradskoj i Eljugi)
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 18:34   #57
...600kn....
__________________
......nogom vrit i glavu gore...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 19:12   #58
ja sam u domu zdravlja kod ginica, za sada sve ok. Čovjek nije nešto pričljiv ali na sva pitanja odgovara te ih ja i rešetam.Uzv je svakih 4 tjedna, prva dva puta bila sonda a zadnji put klasični uzv da tata može vidjeti bebacha ! Sestra ljubazna, zna nas sve po imenu, zanima se i ona kako je beba, stanje, mama...Eto za sad ok, nadam se da ipak svi znaju što rade-ipak su to male bebice, njihovi i naši životi u pitanju! Jednostavno ne želim vjerovati drugačije...
Maret@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 21:11   #59
kod privatnika platim 200 kn,u to mi je uračunato mjerenje tlaka,vaganje,vaginalni pregled,urin, uzv4d
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 01:33   #60
600kn 3d,4d,slika bebice(faca) u 22tj trudnoce...beba ista ja...jedno 10 crno-bijelih slika i oko 5 kao u boji,cd-cjeli pregled ultrazvukom pola sata,naravno objasnjenje i ljubaznost
tatjanab is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:58.