Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2013., 20:17   #41
Quote:
aurora3 kaže: Pogledaj post
Prije mjesec dana sam zaspala i ubro se probudila sa jako ružnim osjećajom da umirem. Srce mi je "lupalo" milijun na sat, pritisak na prsima je bio nepodnošljiv, osjećala sam lagane trnce u lijevoj ruci, mantalo mi se i počela sam drhtat. odmah su samnom na hitnu - krv uredna, EKG uredan, tlak uredan, otkucaji srca uredni!

Zaključuju da je napad panike, stres.
Sutradan cijeli dan osjećam nelagodu u prsima i kao da mi srce sporije lupa.

Noćaš opet probudim se ali ovaj put srce nelupa kao da hoće iskočit vani nego samo taj nemir i osjećaj neki tešak na prsima. Lijeva ruka opet trne. Cijeli dan tako osjećam nemir. mjerila sam tlak i otkucaje.. 115/70 otkucaji 60.

Šta mislite dal to stvarno ima veze sa napadaom panike ili možda nešto drugo?
Vjerojatno panični napad, ali bi bilo dobro provjeriti hormone štitnjače, ako nisi.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 20:49   #42
Može li mi netko tko koristi brahmine i ashwagandha biljke, odnosno tablete reći gdje se mogu nabaviti i po kojoj cijeni?
Prvi put čujem za njih pa je svaka informacija poželjna. Isprike zbog off topica.
mislim- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 20:49   #43
Provjerila sam i štitnjaču, nalazi u granicama normale!
aurora3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 00:34   #44
Quote:
aurora3 kaže: Pogledaj post
Provjerila sam i štitnjaču, nalazi u granicama normale!
Napravi još i ultrazvuk štitnjače, jer su meni i pored normalnih
hormonskih nalaza našli upalu štitnjače, ciste i promjenjenu
strukturu. Kad to obaviš, onda si mirna.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 12:06   #45
Znam kako ti je...
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 11:19   #46
Pozdrav svima!

Čitam i proučavam, no nadalje nisam sigurna da kuda da krenem.
Nedavno smo preselili u drugo mjesto, promijenila sam posao. Na novom poslu već 2 mjeseca sam izložena mobingu od strane šefa, ne samo ja, svi zaposleni.
Unatrag zadnjih tjedan dana pojavila mi se neka unutrašnja drhtavica, kao da me nešto treska iznutra, nema vanjske vidljivosti, nemir, ne mogu biti na jednom mjestu.
Jučer nakon povratka iz kina u automobilu odjednom su mi oči počele treptati same od sebe velikom brzinom, srce se uzlupalo i ostajala sam bez zraka.
Suprug je odmah produžio na hitnu ( na koju na kraju nismo otišli jer sam se smirila nakon 10 min ).
Cijelo vrijeme napada sam bila sabrana, nije bilo straha koji se spominje kao jedan od osnovnih simptoma paničnih napada, kao da je tijelo radilo zasebno odvojeno od uma i nisam mogla doći do riječi da objasnim suprugu da sam dobro.
Treptanje očiju, drhtavica, plač, ubrano disanje, grčenje mišića i uzlupano srce.
Jel netko doživo takav oblik paničnog napada ili da uzroke tražim negdje drugdje?
Nisam uplašena, samo sam napeta i nemirna.
Unaprijed hvala!
Mašolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 11:57   #47
Quote:
Mašolina kaže: Pogledaj post
Čitam i proučavam, no nadalje nisam sigurna da kuda da krenem.
Nedavno smo preselili u drugo mjesto, promijenila sam posao. Na novom poslu već 2 mjeseca sam izložena mobingu od strane šefa, ne samo ja, svi zaposleni.
Unatrag zadnjih tjedan dana pojavila mi se neka unutrašnja drhtavica, kao da me nešto treska iznutra, nema vanjske vidljivosti, nemir, ne mogu biti na jednom mjestu.
Jučer nakon povratka iz kina u automobilu odjednom su mi oči počele treptati same od sebe velikom brzinom, srce se uzlupalo i ostajala sam bez zraka.
Suprug je odmah produžio na hitnu ( na koju na kraju nismo otišli jer sam se smirila nakon 10 min ).
Cijelo vrijeme napada sam bila sabrana, nije bilo straha koji se spominje kao jedan od osnovnih simptoma paničnih napada, kao da je tijelo radilo zasebno odvojeno od uma i nisam mogla doći do riječi da objasnim suprugu da sam dobro.
Treptanje očiju, drhtavica, plač, ubrano disanje, grčenje mišića i uzlupano srce.
Jel netko doživo takav oblik paničnog napada ili da uzroke tražim negdje drugdje?
Nisam uplašena, samo sam napeta i nemirna.
Unaprijed hvala!
to je panični napad koji se javio kao rezultat promjene posla, mobbinga, gutanja i potiskivanja negativnih emocija
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 11:58   #48
mijenjaj posao što prije.
Heroin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 21:14   #49
Hvala na odgovorima, napad se ponovio na poslu. Sad sam na bolovanju i tražimo uzroke.
Samo da se psihički malo dignem da se uspijem vratiti na posao. :-(
Dobila sam helex, ali strah me i popiti ga s obzirom koliko me apaurin koji sam dobila u infuziji na hitnoj srušio do razine da nisam mogla hodati.
Mašolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 00:00   #50
Quote:
Mašolina kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima, napad se ponovio na poslu. Sad sam na bolovanju i tražimo uzroke.
Samo da se psihički malo dignem da se uspijem vratiti na posao. :-(
Dobila sam helex, ali strah me i popiti ga s obzirom koliko me apaurin koji sam dobila u infuziji na hitnoj srušio do razine da nisam mogla hodati.
drugačiji mehanizam djelovanja, helex smanjuje tjeskobu, omekša te, ali opet svatko drugačije reagira. jesi dobila najnižu dozu od 0,25 mg?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 00:58   #51
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
drugačiji mehanizam djelovanja, helex smanjuje tjeskobu, omekša te, ali opet svatko drugačije reagira. jesi dobila najnižu dozu od 0,25 mg?
Da, ja sam popio helex jedan od 0,25 i tad sam shvatio da je moj problem psihički. Ako ne umreš nakon uzimanja helexa znači da si zabrijala neke veće simptome, ako te nešto boli ili osjećaš prečudne stvari po tijelu i ne možeš zaspat nakon uzimanja, onda traži uzroke, ako se ništa od tog ne dogodi onda (znam da je lako reć al) se opusti.
I da, možeš se opustit bez tableta, samo probaj ne razmišljat o tvom "stanju", a ako ne ide onda se trudi jače, kad tad će ti proć koliko ovdje vidim ljudima to traje godinama, ali u nekoj mojoj teoriji ako nemaš dodira sa bolnicama, psihijatrima, općenito specijalistima za bilo što i pogotovo simptomima bolesti na internetu , puno će ti lakše biti u životu. (osim kad ti stvarno trebaju doktori, onda rješavaj to, ali samo to - ne nešto imaginarno, jer većina ljudi odbija vjerovati da se svi ti fizički simptomi mogu uzrokovati samo mozgom pa traži racionalno objašnjenje po bolnicama jer to "mora bit neka boleščura". (tako je meni bilo)
sqrtofkonjsqr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:48.