Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2014., 23:19   #1
Unhappy Mislim da padam u depresiju!

Pojednostavit cu ovo sto vise mogu. Dakle: Imala sam najboljeg prijatelja duže vrijeme i stvarno smo bili jako bliski i jednostavno smo si bili NAJBOLJI. No, posvađali smo se oko gluposti, ja sam se naljutila on se nije ispričao...i nepricamo sad vec cca 2 mjeseca. Strašno mi fali i nemogu bez njega stalno razmišljam sta bi sad bilo da smo mi jos prijatelji i tako svaki dan cijeli dan. Glupo mi se ispričat nakon tolko vremena pogotovo zato sta se ni inace bas nevolim ispričavati a i smatram da sam u pravu. Od kad nema njega u mom životu, sve mi je nekako drukčije tužnije, jednostavno teze. Prije sam misla da cu ga s vremenom "prebolit" ali mi neide. Stalno sam strašno tužna i nisam bas...hmm...kako da se izrazim...druželjubiva. Neznam sta mi je. Al teško mi je. A kolko sam cula njega bas boli briga. Ko da se nikad nismo poznavali, Msm da me cak zamjenio nekom glupacom iako u to nisam sigurna. U jednom sam trenutku cak i pomislila o samo ozljeđivanju ali sam se nekako spriječila. Gledala sam malo, i vidla da imam većinu simptoma koj se javljaju tokom depresije, ali nisam sigurna, vjerovatno pretjerujem, ali i dalje Neznam sta da radim sta da mislim...jednostavno Neznam...osjećam se ko govno...ko glupača...osjećam se grozno. Sta da radim, kako da ga "prebolim"? Sta bi me moglo oraspoloziti? STA DA RADIM???
Zbunjena7272 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 23:31   #2
Pozovi ga na cugu.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 23:39   #3
On je pametan - pustio te, i okrenuo se novim ljudima. Savjetujem i tebi isto; jer to te život upravo sada to pokušava naučiti, upravo sa ovom situacijom - da naučiš da pustiš. I da se vratiš ka sebi. Prvo postani sebi najbolji prijatelj, i neće ti biti nikada depresivno, obećajem. Počni pričat sa sobom, promatrati se, pružiti si nešto fino i korisno. Heeej aloo i ti si tu! Tebi od TEBE treba malo više pažnje, alo saberi se, dijete! Kakva rezanja, kakve depresije, nemoj još i žrtvu pravit od sebe.. čista gluparija.

Reći ću ti ovako; ako ne vidiš SEBE i gledaš i tražiš samo druge da zabave TEBE, čemu onda TI? Od koga ćeš tražiti utjehu, ljubav, sigurnost za sebe, nego li od same sebe? Nije li to najlogičnije? Najsmislenije? Najsvetije? Najpametnije??

Ništa ne postižeš depresijom i žaljenjem. Samo privlačiš još i još istoga.
Iochannes` is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 06:44   #4
Ne možeš tu ništa ako je on krenuo dalje. Slažem se s prethodnim komentarom da se posvetiš sebi. Također se počni upoznavati i družiti sa novim ljudima. S nekime nećeš uopće kliknuti, s većinom samo razviti poznanstva, ali se možda stvori i neko novo prijateljstvo.

Poslao sam ti i privatnu poruku sa nekim savjetima. Pogledaj!
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 08:56   #5
Hah, lako je to reci. Ispričati se, za to je kasno. Zaboraviti ga, da to želim, posvetiti se vise sebi, to želim. Ali Neznam kako, nemogu ga zaboraviti, da bar mogu. Ja sam se okružila novim ljudima i stekla neke prijateljice al niti jedna nije kao on. On mi je bio ono nesto sta mi je trebalo i sad kad ga vise nema kao da nema jednog dijela mene. Pokušavam ga zaboraviti ali neide. Jedno su rijeci, a drugo su djela!
Zbunjena7272 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 12:04   #6
[QUOTE=Zbunjena7272;51959581]On mi je bio ono nesto sta mi je trebalo i sad kad ga vise nema kao da nema jednog dijela mene.QUOTE]

Što ti je to trebalo, a što je on imao, a da je tebi oduzeto, njegovim odlaskom? Definiraj to.
Iochannes` is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 13:08   #7
Prijatelja. Onaj kojem sam se mogla povjeriti i onaj s kojim sam mogla pricat o svemu. Onaj koji bi me uvijek saslušao, podržao me, dao mi dobar savjet. :/
Zbunjena7272 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 15:01   #8
Dobro. A zašto to ti nisi? Zašto ti nisi taj prijatelj? Imaš li ''prijatelja'' u sebi? Imaš li sposobnost da slušaš, da podržiš?
Vidiš, ti si sada kao vampir. Samo želiš da uzimaš, da očekuješ, da primaš. Kako ti se čini ta slika o tebi?

Ajmo sa drugom slikom; Budi izvor onoga što želiš. Budi prijatelj, budi onaj koji sluša, onaj koji podrži, onaj koji daje savjet, onaj koji pomaže, onaj koji ima srce da dade, koji ima mir da unese, koji ima ljubav da pokaže.

Odaberi tko si. Sada. Odaberi. Što je tvoj idući potez? Kako ćeš demonstrirati ljubav koju nosiš u sebi, mir, hrabrost, i prijatelja?

Hoćeš prijatelja? Budi prijatelj. I to je to. Ljudi će doći, ljudi će te osjetiti!

Da li bi ti bila dobra sa nekime tko je zavisan od tebe, tko je depresivan i samodestruktivan kada tebe nema? Kako bi ti to služilo? I što to govori o toj osobi?
U čemu je smisao ponašanja u kojem uništavaš samoga sebe?? Eto to mi reci, samo to. Ustvari, ne moraš meni reći, reci to sebi. Uzmi si vrijeme za sebe i popričaj sa sobom.. što doista želiš.

I obećajem ti ovo sada: što god želiš, to već imaš. Želiš mir? Unosi mir drugima. Želiš prijatelja? Budi prijatelj. Želiš ljubav? Voli! Koga i šta? Sve što ti uzbuđuje duh.. i onda kreni tim putem. Lagano, polako, nežno, strpljivo.
Iochannes` is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 16:12   #9
Quote:
Zbunjena7272 kaže: Pogledaj post
Prijatelja. Onaj kojem sam se mogla povjeriti i onaj s kojim sam mogla pricat o svemu. Onaj koji bi me uvijek saslušao, podržao me, dao mi dobar savjet. :/
Pa ti si se na njega naljutila jer ti je rekao da preboliš simpatiju. On vjerojatno smatra da nije kriv, a ti smatraš da si u pravu. Ne želiš mu se ispričati, on se naljutio i vjerojatno bi bilo kakav daljnji razgovor vodio u svađu. I valjda te zato prekrižio.
__________________
Koga, cega janjetine , komu, cemu meni s kim, s cim sa kapulicom mladom meni, meni
'oću bruto plaću na ruke
Tomolav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:39.