Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2011., 21:54   #3701
Proci ce i te muke, kao da nikad nisu ni bile...
Nego, kako ti se cini novi nos, jel dobro uradjen?
Operisana si preko socijalnog/zdravstvenog?
Samazza is offline  
Old 27.01.2011., 09:16   #3702
Quote:
bk1700 kaže: Pogledaj post
jel ima tko od vas iskustva sa piercinzima i operacijom,mene zanima hocu li ih morat sve vadit (jezik najviše) i kad ih smijem vratit ako da..i cula sam da postoje zamjenski piersinzi koji se stavljaju kod rengenskog pregleda,pa da li tko zna za to... ps koliko je kod glušca operacija,jel moguće na rate
ja imam piercing u pupku i morala sam ga izvadit,znaci ne smijes imati nista metalno na sebi u slucaju ozivljavanja. a jezik pogotovo zbog cijevi za intubaciju.mene su pitali jel imam kakve proteze na zubima i slicno,dakle,ako imas i to,sve van. aposlije operacije normalno vratis.nece ti rupica zarast za tih par sati
lina1706 is offline  
Old 27.01.2011., 09:38   #3703
Quote:
lina1706 kaže: Pogledaj post
ja imam piercing u pupku i morala sam ga izvadit,znaci ne smijes imati nista metalno na sebi u slucaju ozivljavanja. a jezik pogotovo zbog cijevi za intubaciju.mene su pitali jel imam kakve proteze na zubima i slicno,dakle,ako imas i to,sve van. aposlije operacije normalno vratis.nece ti rupica zarast za tih par sati
meni su rekli da skinem sve naušnice s uha, ali pupak su rekli da ne trebam.
princess is offline  
Old 27.01.2011., 12:25   #3704
Quote:
mikr269 kaže: Pogledaj post
ljudi, evo mene s jednim potencijalno panicnim pitanjem
na desnoj strani nosa, ne na vrhu, nego onako po sredini, ne znam kako se to zove hrbat mozda lol...onako sa strane gdje se nos spaja sa obrazom, kako da kazem..uglavnom osjetim neku grbu,
ne vidi se, i u tome nije problem, ali me ipak malo plasi jer nije bas mala, i osjetim ju kad prodjem prstima po tom dijelu nosa
sto bi to moglo biti?
Hej, ma nemoj se brinuti, to ti je edem, i meni je tako, ali s obje strane. Na početku sam i ja mislila da su kvrge jer je djelovalo full tvrdo, no već sada, nakon 2 tjedna se smanjuje. I to mi je desna strana natečenija od lijeve. Uglavnom, proći će.
dejna0911 is offline  
Old 27.01.2011., 12:52   #3705
meni danas doc skinuo tampone i prodisala sam - dapače, dišem ko zmaj
već se puno bolje osjećam jučer sam bila dosta grogi

upozorili su me da će se nos još začepljivat slijedeća 2 tjedna zbog sluzi i krastica - dobila sam neke kapljice za po noći.

Malo je bilo neugodno vađenje tampona, ali niš prestrašno - sad sam pročitala da je bilo ljudi koje je bolilo skidanje kalupa - ja skidam u ponedeljak pa me malo frka.

Nos mi je otečen i izgledam malo ko svinjica - kolko vidim uopće od kalupa, al kolko sam skužila to je normalno jer mi je otok na vrhu nosa stvarno velik, pa valjda vuče nos prema gore.

Dobro veli princess, najbolje se uopće ne gledati u ogledalo
larlar is offline  
Old 27.01.2011., 13:07   #3706
^ skidanje kalupa nista ne boli, sve sto je "bolnoga" vec je za tobom. i ja sam izgledala kao svinjica ili jos bolje receno kao bokser jos nekoliko mjeseci hahah .... ali mi se sve to isplatilo! sretno s oporavkom!
__________________
La vita e bella!
miumiu is offline  
Old 27.01.2011., 13:15   #3707
Quote:
miumiu kaže: Pogledaj post
^ skidanje kalupa nista ne boli, sve sto je "bolnoga" vec je za tobom. i ja sam izgledala kao svinjica ili jos bolje receno kao bokser jos nekoliko mjeseci hahah .... ali mi se sve to isplatilo! sretno s oporavkom!

bokser, ha?

fala ti miumiu utješila si me za kalup

ps. jesi ti pitala za naočale - nakon kolko si ih ti počela nositi ponovno?
larlar is offline  
Old 27.01.2011., 13:49   #3708
Ne moze se operisati nos ukoliko imas fiksni aparatic za zube? Kojeg naravno ne mozes izvaditi... ??
Samazza is offline  
Old 27.01.2011., 14:14   #3709
^^ nema na cemu. ajoj naocale su bile jedini problem, ja sam ih pocela postepeno nositi poslije 3 mj., ali samo po cca. 20 min - 1 sat na dan, obicno prije spavanja zbog otekline (od naocala) koja je splasnula do jutra. u medjuvremenu su me spasavale lece. suncane naocale sam pocela nositi poslije cca. 6 mj. od zahvata (1-2 h/dan).

i sa strane doktora je preporucljivo da se prvu god. izbjegava nosenju naocala, nazalost ....
__________________
La vita e bella!
miumiu is offline  
Old 27.01.2011., 15:18   #3710
kalup

gle,sve to s boli ovisi od osobe do osobe.mene je bolilo skidanje kalupa jer mi je to doslovno čupao sa nosa,a nos mi je još natečen i kad mi je dirao hrskavicu osjetila sam to dobrano,namaže te sa benzinom i onda ti skida flastere,moraš što bolje zatvoriti oči,ali svejedno me peklo i sestra mi je morala dati zavoj namoćen vodom da to obrišem s očiju.doktor koje me je operirao(na kraju sam saznala koji)je jako simpatićan i stvarno je napravio dobar posao,ali nažalost kad ideš preko socijalnog svi(uglavnom sestre,a i poneki doktor) te tretiraju ko stoku,nitko ti ništa ne kaže ako ne pitaš.
Kapetan_Nemo is offline  
Old 27.01.2011., 15:41   #3711
Quote:
miumiu kaže: Pogledaj post
^^ nema na cemu. ajoj naocale su bile jedini problem, ja sam ih pocela postepeno nositi poslije 3 mj., ali samo po cca. 20 min - 1 sat na dan, obicno prije spavanja zbog otekline (od naocala) koja je splasnula do jutra. u medjuvremenu su me spasavale lece. suncane naocale sam pocela nositi poslije cca. 6 mj. od zahvata (1-2 h/dan).

i sa strane doktora je preporucljivo da se prvu god. izbjegava nosenju naocala, nazalost ....
meni je rekao da mogu nakon misec već...ali da ne smiju biti teške
princess is offline  
Old 27.01.2011., 16:44   #3712
Quote:
princess kaže: Pogledaj post
meni je rekao da mogu nakon misec već...ali da ne smiju biti teške
zaboravila sam napisat da je meni nos ujutro kad se probudim ko kapula natečen, a tijekom dana splašnjava..... je li to još kome bilo ??
lana ST is offline  
Old 27.01.2011., 17:27   #3713
^ i meni, osobito ako jedem nesto salty / sweet ili ako popijem koju casu vina.
__________________
La vita e bella!
miumiu is offline  
Old 27.01.2011., 17:27   #3714
Quote:
lana ST kaže: Pogledaj post
zaboravila sam napisat da je meni nos ujutro kad se probudim ko kapula natečen, a tijekom dana splašnjava..... je li to još kome bilo ??
Meni,meni! Na to sam već naviknula..Jedno jutro sam si normalna,drugo već natečena..Otiče kad on hoće..haha A prošlo mi je od operacije fajn,fajn(čitaj 5 godina). To je valjd normalno,tokom dana mi splasne.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=xt6pp...eature=related
* Carum est, quod rarum est. - Skupo je što je rijetko
* Nec temere nec temide. - Ni strašljiv ni nepromišljen
LegeA is offline  
Old 27.01.2011., 19:04   #3715
Quote:
lana ST kaže: Pogledaj post
zaboravila sam napisat da je meni nos ujutro kad se probudim ko kapula natečen, a tijekom dana splašnjava..... je li to još kome bilo ??
hhahahah da...i meni je tako. jedno jutro ide u jednu stranu, drugo u drugu, jedno je ravan, jedno je vrh otečen, jedno je cili otečen, jedno je normalnan....nikad ne znaš što te čeka kad otvoriš oči
princess is offline  
Old 27.01.2011., 19:59   #3716
Hey dali netko zna dali se kod glumičića može plačati na rate i kako,na koliko rata i kojim karticama?I ako znate koliko košta pregled?
lidija23 is offline  
Old 27.01.2011., 20:50   #3717
Quote:
princess kaže: Pogledaj post
hhahahah da...i meni je tako. jedno jutro ide u jednu stranu, drugo u drugu, jedno je ravan, jedno je vrh otečen, jedno je cili otečen, jedno je normalnan....nikad ne znaš što te čeka kad otvoriš oči
5 godina nakon operacije ???????? ponavljam ; PET ??? ajme..... ahahahahahahahahahahaha......, a šta drugo nego da se smijem, nemam izbora, bolje i to, nego plakat..........
lana ST is offline  
Old 27.01.2011., 20:51   #3718
Quote:
princess kaže: Pogledaj post
hhahahah da...i meni je tako. jedno jutro ide u jednu stranu, drugo u drugu, jedno je ravan, jedno je vrh otečen, jedno je cili otečen, jedno je normalnan....nikad ne znaš što te čeka kad otvoriš oči
a čeeekaj, koje im je objašnjenje za to ??? moj ne zna ništa pa pitam znaju li vaši.....
lana ST is offline  
Old 27.01.2011., 22:56   #3719
Quote:
lana ST kaže: Pogledaj post
5 godina nakon operacije ???????? ponavljam ; PET ??? ajme..... ahahahahahahahahahahaha......, a šta drugo nego da se smijem, nemam izbora, bolje i to, nego plakat..........

To ti je sasvim normalno.Također,s novim nosićem ti je kao ujutro kad se probudiš i sva si ko napuhana,ka buhtla..i nakon par sati splasne lice,eee tako i nos..Prošlo tebi 5mjeseci od operacije,5godina il više..Das ist normal,trust me!
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=xt6pp...eature=related
* Carum est, quod rarum est. - Skupo je što je rijetko
* Nec temere nec temide. - Ni strašljiv ni nepromišljen
LegeA is offline  
Old 27.01.2011., 22:58   #3720
Quote:
lana ST kaže: Pogledaj post
a čeeekaj, koje im je objašnjenje za to ??? moj ne zna ništa pa pitam znaju li vaši.....
Moj kaže da je to normalno nakon spavanja,da će splasnit u toku dana,i tako je svaki dan..pa evo,čak i nakon 5 godina ! hahah
Kažem ti,to ti je kao i s licem ujutro kad se probudiš,valjda kužiš šta hoću reći..
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=xt6pp...eature=related
* Carum est, quod rarum est. - Skupo je što je rijetko
* Nec temere nec temide. - Ni strašljiv ni nepromišljen
LegeA is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:31.