Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2008., 14:57   #1721
Quote:
abondazieri kaže: Pogledaj post
kod mene je drukčija situacija, mene su stavili na ab pilule, zapravo sad za koji dan triban počet, i nije mi baš svejedno. operirala sam se u 10. mj i od tada ništa nisam uzimala, dr. reka da moram sada počet, ja bi radije bez ičega, al eto, moram.
tebi držim fige za bebaća

hvala, i ja tebi!
__________________
always look on the bright side of life
Tiambia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 16:24   #1722
Question

Quote:
abondazieri kaže: Pogledaj post
bit će sve ok, nadam se da si se malo smirila
Pa eto Upravo sam se vratila od doktora, on je odlucan vezano za operaciju, tamo negdje oko 7. iza Nove godine, sta cu kad moram. Ne zna reci da li ce mi ostati jajnik ili ne. Imam povjerenja u njega, tatin je dugogodisnji prijatelj. Poslije ce slati to tkivo na patologiju. kako si ti prosla sa tim nalazom?
sunshine75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 22:34   #1723
sunshine75 meni ti u nalazu samo stoji da se radilo o endometriozi i da mi je jajnik rekonstruiran. ovaj dr. šta me operira reka mi je da mi je odstranija 70% jajnika na kojem je bila velika cista, i da ovo šta je ostalo funkcionira normalno. međutim to je mojoj doktorici (soc.) bilo čudno jer u nalazu piše rekonstrukcija, a ne uklanjanje dijela jajnika (neki latinski nazivi neman pojma) i ka da po uvz-u ne bi rekla da mi ga toliko fali. al opet računam valjda doktor zna šta je radija u sali, a nju buni nalaz. uglavnom bitno je to da je jajnik osta, ne baš cili ali tu je i da je u dobrom stanju.
jel ti dr. šta spominja kako bi te operira, klasična operacija ili laparoskopija??
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 08:22   #1724
Veliki pozdrav,svim curama!Zelim vam Sretan i blagoslovljen Bozic kao i sve najbolje u Novoj 2009 godini,da pobjedite ovu dosadnu bolest...sve cure koje zele bebaca,da im se ta zelja ostvari....
Ja se osjecam relativno dobro,pokusavam sto manje razmisljati o endici,sto mi u zadnje vrijeme jako dobro uspijeva jer sam se rijesila onih strasnih nuspojava od umjetne meno pauze...
Danas se spremam put Hrvatske-Slavonije....
Ma zasluzila sam ovih 10 dana odmora,nakon svega sto mi se dogadalo u zadnjih 7 mjeseci...
Na hranu nesto previse ne pazimmanjila sam slatko,crveno meso.vise voca i povrca...ali sad ce biti jako tesko jer u slavoniji zna se sta se najvise jede...
nadam se da mi nece previse naskoditi
Jos jednom sve najbolje puno zdravlja,veselja,bebaca i cujemo se slijedece godine
ruzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 09:08   #1725
Quote:
abondazieri kaže: Pogledaj post
kod mene je drukčija situacija, mene su stavili na ab pilule, zapravo sad za koji dan triban počet, i nije mi baš svejedno. operirala sam se u 10. mj i od tada ništa nisam uzimala, dr. reka da moram sada počet, ja bi radije bez ičega, al eto, moram.
tebi držim fige za bebaća
Ko kaže da moraš,ništa ne moraš...ako se ti dobro osjećaš bez njih, i planiraš u međuvremenu raditi na bebici onda ne moraš piti pilule, niko te ne može natjerati..Čim si rekla da bi radije bez njih znači da postoji neki razlog zašto bi radije bez njih, i treba slušati sebe i svoj organizam
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 09:09   #1726
Quote:
Tiambia kaže: Pogledaj post
bit će, nego šta!
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 09:16   #1727
Quote:
abondazieri kaže: Pogledaj post
sunshine75 meni ti u nalazu samo stoji da se radilo o endometriozi i da mi je jajnik rekonstruiran. ovaj dr. šta me operira reka mi je da mi je odstranija 70% jajnika na kojem je bila velika cista, i da ovo šta je ostalo funkcionira normalno. međutim to je mojoj doktorici (soc.) bilo čudno jer u nalazu piše rekonstrukcija, a ne uklanjanje dijela jajnika (neki latinski nazivi neman pojma) i ka da po uvz-u ne bi rekla da mi ga toliko fali. al opet računam valjda doktor zna šta je radija u sali, a nju buni nalaz. uglavnom bitno je to da je jajnik osta, ne baš cili ali tu je i da je u dobrom stanju.
jel ti dr. šta spominja kako bi te operira, klasična operacija ili laparoskopija??
Klasicnom operacijom. Valjda ce biti dobro.
sunshine75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 10:55   #1728
sunshine, nista se ne brini. bit ce to ok
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 11:34   #1729
Curke, pozdravljam vas, a posebno sunshine-dobrodošla!!
cure su već sve rekle, ja jedino mogu da se ne brineš jer će ti to samo naškoditi, uskoro ćeš ići na op, ne brini, sv eće dobro proći!!!

Cure moje, evo ja ko nova, osim onih kvrgica oko donje dvije rupice.. e sad.. što se tiče menge, tu ima jedan problem.. kako je vama bilo 1. put nakon op?
meni se točno u dan kad sam dobila nešto javilo, popraćeno menstrual.bolovima ko i obično, no više mi ništa nejde.. počela sam piti pilule taj 1 dan, kao što i trebam, no sad me muči da nije neš u redu kad mi je m nikakva.. zvala sam ginek, ne mogu je dobiti, štaš, blagdani...

helpajte da ne brinem
midmover is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 13:21   #1730
Quote:
midmover kaže: Pogledaj post
Curke, pozdravljam vas, a posebno sunshine-dobrodošla!!
cure su već sve rekle, ja jedino mogu da se ne brineš jer će ti to samo naškoditi, uskoro ćeš ići na op, ne brini, sv eće dobro proći!!!

Cure moje, evo ja ko nova, osim onih kvrgica oko donje dvije rupice.. e sad.. što se tiče menge, tu ima jedan problem.. kako je vama bilo 1. put nakon op?
meni se točno u dan kad sam dobila nešto javilo, popraćeno menstrual.bolovima ko i obično, no više mi ništa nejde.. počela sam piti pilule taj 1 dan, kao što i trebam, no sad me muči da nije neš u redu kad mi je m nikakva.. zvala sam ginek, ne mogu je dobiti, štaš, blagdani...

helpajte da ne brinem
nemoj se brinuti, bit će sve ok. sasvim je normalno da se stvari nakon op malko pošemere
a, osim toga, tu su i pilule, na koje se organizam treba priviknuti, stoga don't worry!
__________________
always look on the bright side of life
Tiambia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 13:38   #1731
mid, nemoj brinuti. bit ce to ok. kazu cure da je to normalno poslije op. meni je ovaj mjesec isto malkice naopako a ja nisam imala operaciju. to su ti these damn weather changes

dont worry
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 19:07   #1732
Quote:
sunshine75 kaže: Pogledaj post
Klasicnom operacijom. Valjda ce biti dobro.
biće
po mom mišljenju je bolja kalsična operacija,jeste da je duži oporavak i imaš rez (kojeg jako zavoliš-bar sam ja ova dva svoja ), ali mislim da ti tako bolje mogu očistiti žarišta i imati bolji uvid u situaciju
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 00:12   #1733
Quote:
amis kaže: Pogledaj post
Ko kaže da moraš,ništa ne moraš...ako se ti dobro osjećaš bez njih, i planiraš u međuvremenu raditi na bebici onda ne moraš piti pilule, niko te ne može natjerati..Čim si rekla da bi radije bez njih znači da postoji neki razlog zašto bi radije bez njih, i treba slušati sebe i svoj organizam
znam da ne moram, je da se ja super osjećam i to sve, al ne planiram bebicu još godinu, dvi max (iako bi rado odma ali....) i prepuna sam žarišta, strah me da se ne vrate baš kad budem bebu pravila.... kakve sam ja sriće.
ne bi ih pila samo iz tog razloga šta se prvi put susrećem s ovim tabletama, i uopće bilo kojim tabletama koje moram redovito uzimat, kad vidim one puste nuspojave muka me uvati malo me toga strah
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 08:49   #1734
Quote:
sunshine75 kaže: Pogledaj post
Klasicnom operacijom. Valjda ce biti dobro.

ma nego šta nego će bit dobro. i ja sam imala klasičnu operaciju. ne znam kako je drugim curama bilo, al meni stvarno ništa strašno. imam ožiljak od 13 cm i šta je rekla amis s vrimenom ga stvarno nekako zavoliš
bila sam 8 dana u bolnici, 5 dana nakon šta san došla doma već sam šetuckala po kvartu lagano. na kraju mi je najgore od svega vezano za operaciju bilo šta se nisam cili dan mogla popiškit nakon šta su mi izvadili kateter to su bile takve komedije, sve sestre na odjelu su navijale i svako malo mi dolazile u sobu da vide jesam li uspila, kad sam konačno to napravila slavilo se na ginekologiji
uglavnom ja sam isto mislila da će to sve bit puno gore nego je bilo.
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 09:36   #1735
Quote:
abondazieri kaže: Pogledaj post
znam da ne moram, je da se ja super osjećam i to sve, al ne planiram bebicu još godinu, dvi max (iako bi rado odma ali....) i prepuna sam žarišta, strah me da se ne vrate baš kad budem bebu pravila.... kakve sam ja sriće.
ne bi ih pila samo iz tog razloga šta se prvi put susrećem s ovim tabletama, i uopće bilo kojim tabletama koje moram redovito uzimat, kad vidim one puste nuspojave muka me uvati malo me toga strah
Kako god da odlučiš,sretno nadam se da se neće vratiti
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 13:59   #1736
hvala ti amis, i ja se nadam

e i samo još da poželim svim dragim forumašicama sretan Božić i sve najbolje u Novoj 2009. veliki pusek svima
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 22:49   #1737
pridružujem se željama... merry x-mas & happy new year svima
__________________
always look on the bright side of life
Tiambia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 11:31   #1738
Smile

Sretan Bozic, cure, sve najbolje! Hvala na podrsci, puno mi znaci.
sunshine75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 12:53   #1739
i ja se pridružujem čestitkama i lijepim željama.a posebna želja za sve endice je da više nikad nemamo endometriozu

amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 15:19   #1740
QUOTE=amis;17830287]i ja se pridružujem čestitkama i lijepim željama.a posebna želja za sve endice je da više nikad nemamo endometriozu

[/QUOTE]

riječi ti se pozlatile
__________________
always look on the bright side of life
Tiambia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:19.