Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2007., 21:19   #101
Baš ste dragi.....hvala vam svima....no zidovi mi se ne truse i zdravi su pa ne bi trebalo biti problema....
__________________
L'Amore e un' erba spontanea, non una pianta da giardino.....
Angels of God, my guardian dear, to whom God's love commits me here. Ever this day be at my side, to light and guard, tu rule and guide.
agnessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 15:30   #102
Eto, ja sam super zadovoljna svojim prvim farbanjem .
Sve je lijepo, ravnomjerno, a samo sam jednom prešla zidove, jer mi je bilo malo farbe...tu sam se jedino valjda malo zeznula - kupila sam 1l, tamo piše da je to dosta za 1 premaz 17m2, a zidovi koje sam farbala su ukupno cca 9m2...izgleda da je 'čupavi' valjak popio previše farbe..jer sam miješala vodu:farbu u omjeru 1:10 - upravo onako kako je pisalo
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 10:48   #103
latex boje

zanima me da li je netko farbao latex bojama? kako na zidu izgleda sjajna boja (onako kao "masna"?!); da li se nanose kompliciranije (da ne velim, da li treba biti pedantniji) nego obično farba?

thnx
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 13:28   #104
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
zanima me da li je netko farbao latex bojama? kako na zidu izgleda sjajna boja (onako kao "masna"?!); da li se nanose kompliciranije (da ne velim, da li treba biti pedantniji) nego obično farba?

thnx
Mi smo doma farbali jedan zid u ugradbenom ormaru sa latex bojom ali mat i moram priznati da je farbanje bila čista pjesma Naime, namučili smo se sto puta manje nego sa farbanjem zida običnom farbom u boji!
oko_zeleno is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 14:42   #105
Quote:
oko_zeleno kaže: Pogledaj post
Mi smo doma farbali jedan zid u ugradbenom ormaru sa latex bojom ali mat i moram priznati da je farbanje bila čista pjesma Naime, namučili smo se sto puta manje nego sa farbanjem zida običnom farbom u boji!

super, to me veseli jedino da mi je jos znati kako izgleda ta sjajna varijanta .. ja bi u kupaoni voljela pofarbati zid u to; plocice samo na zid uz kadu, ugradbeni ormar sa umivaonikom, a preostali zid i uz vrata u neku zgodnu nijansu
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 19:39   #106
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
super, to me veseli jedino da mi je jos znati kako izgleda ta sjajna varijanta .. ja bi u kupaoni voljela pofarbati zid u to; plocice samo na zid uz kadu, ugradbeni ormar sa umivaonikom, a preostali zid i uz vrata u neku zgodnu nijansu
Latex boja je super za nanošenje, odlično se razmazuje i još k tome je vodoperiva, što mi puno znači s obzirom da imam psa koji uleti u stan i nakon šetnje po kiši obavezno se onako fino strese da sve šprica. Sad lijepo vlažnu krpiciu u ruke i nema više ni traga točkicama. Samo riječi hvale!

Baš smo uzeli sjajnu varijantu i jako nam se sviđa, izgleda kao neka fina glazura. Moja preporuka ti je da čim više gletom izravnaš površinu jer se svijetlost po toj boji super širi na ravnoj podlozi, a neki su mi rekli da ima se čini kako neravnine (sitne rupice) dolaze do iz izražaja-mene to toliko ne bode u oči.

Jedino što nama nikada nisu pogodili traženu boju kada smo tražili miješanje pa smo je sami naknadno još mixali.
__________________
takav ti je život Carlotta
baboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 20:35   #107
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
zanima me da li je netko farbao latex bojama? kako na zidu izgleda sjajna boja (onako kao "masna"?!); da li se nanose kompliciranije (da ne velim, da li treba biti pedantniji) nego obično farba?

thnx
ako je to ona dulux boja, jesa ja.
boja ostaje savršeno na zidu, ne štrca i kasnije se može prat
imaš ju kupiti u bauhausu i miješaju ti je ispred tebe.

kupi široki valjak, srednji valjak, valjak za uglove, kistove za detalje (oko radijatora).
kupi kantu i ono sito za cijeđenje boje. dršku za valjak.
imaš za kupit radni mantil za 18 kuna da ne isprljaš odjeću te gro najlona za prekriti pod i eventualno namještaj ako ga imaš.
treba ti traka za izoliranje štekera, rubova, rubnika dolje na parketima.

glet masa za punjenje nekih rupica i ravanjanje nepravilnosti te špatula (mislim d au zagrebu kažu špahtla) za to izravnat.

ljestve ti možda trebaju, al to posudi.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 21:26   #108
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
ako je to ona dulux boja, jesa ja.
boja ostaje savršeno na zidu, ne štrca i kasnije se može prat
imaš ju kupiti u bauhausu i miješaju ti je ispred tebe.

kupi široki valjak, srednji valjak, valjak za uglove, kistove za detalje (oko radijatora).
kupi kantu i ono sito za cijeđenje boje. dršku za valjak.
imaš za kupit radni mantil za 18 kuna da ne isprljaš odjeću te gro najlona za prekriti pod i eventualno namještaj ako ga imaš.
treba ti traka za izoliranje štekera, rubova, rubnika dolje na parketima.

glet masa za punjenje nekih rupica i ravanjanje nepravilnosti te špatula (mislim d au zagrebu kažu špahtla) za to izravnat.

ljestve ti možda trebaju, al to posudi.
hvala svima ja čekam dovršenje novogradnje, pa ću ako je potrebno kupiti farbu sama, pa neka se profići time pozabave ... nadam se samo da ne budu zabrljali ... bit ću dosadan nadzor, ak je potrebno
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 11:30   #109
Quote:
baboom kaže: Pogledaj post
Latex boja je super za nanošenje, odlično se razmazuje i još k tome je vodoperiva, što mi puno znači s obzirom da imam psa koji uleti u stan i nakon šetnje po kiši obavezno se onako fino strese da sve šprica. Sad lijepo vlažnu krpiciu u ruke i nema više ni traga točkicama. Samo riječi hvale!

Baš smo uzeli sjajnu varijantu i jako nam se sviđa, izgleda kao neka fina glazura. Moja preporuka ti je da čim više gletom izravnaš površinu jer se svijetlost po toj boji super širi na ravnoj podlozi, a neki su mi rekli da ima se čini kako neravnine (sitne rupice) dolaze do iz izražaja-mene to toliko ne bode u oči.

Jedino što nama nikada nisu pogodili traženu boju kada smo tražili miješanje pa smo je sami naknadno još mixali.
Ne sjecam se vise,
ali zar nije potrebno staviti i impregnaciju prije te vodoperive?
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 11:49   #110
Kaj se treba napravit da se zid koji je prefarban vodoperivom farbom, moze opet frabat s "normalnom"?
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 22:42   #111
Quote:
manc kaže: Pogledaj post
Kaj se treba napravit da se zid koji je prefarban vodoperivom farbom, moze opet frabat s "normalnom"?
odgovorit cu ti kontrapitanjem,
kako se boja za zid prima recimo na lakirane stokove vrata kad ih ne zastitis?
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 02:02   #112
Quote:
chani kaže: Pogledaj post
Ne sjecam se vise,
ali zar nije potrebno staviti i impregnaciju prije te vodoperive?
Vidiš taj savjet nismo uopće niti dobili, a planirali smo impregnirat radi nekih drugih stvari. No pošto je dragi bio bez nadzora jednostavno je zaboravio. Ipak sve je ispalo super! Već sam ih i prala... prljavština pa-pa, a boja niti mrdac! Doduše taj zid je zadnji put bio prefarban s fasadnom bojom (zbog psa) pa je možda caka u tome?!
__________________
takav ti je život Carlotta
baboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 20:29   #113
Bila sam u Bauhausu......1kg Dulux boje je 100kn......da sve pofarbam tom bojom trebam više od 1000kn.....dulux za sada kod mene ne dolazi u obzir.....idem na jeftinije varijante.
__________________
L'Amore e un' erba spontanea, non una pianta da giardino.....
Angels of God, my guardian dear, to whom God's love commits me here. Ever this day be at my side, to light and guard, tu rule and guide.
agnessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 11:48   #114
Quote:
agnessa kaže: Pogledaj post
Bila sam u Bauhausu......1kg Dulux boje je 100kn......da sve pofarbam tom bojom trebam više od 1000kn.....dulux za sada kod mene ne dolazi u obzir.....idem na jeftinije varijante.
Heh,meni su jucer provalili da nema vise jupola ispod 150 kn u jednom ducanu, sad sam nasla za 125 kn preko neta,
ali sipol mi je recimo drazi jer ima vec onu fungicid impregnaciju u sebi 114,00 kn

a da ne pricam o cijenama teranila,
u bauhausu je oko 48 kn vreca, a u nasickoj boje i lakove oko 61 kn,
a Ileglet nemrem najti da je veliko pakiranje ...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 13:03   #115
Quote:
chani kaže: Pogledaj post
odgovorit cu ti kontrapitanjem,
kako se boja za zid prima recimo na lakirane stokove vrata kad ih ne zastitis?
Savrseno
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 18:45   #116
to iz Bauhausa je dosta za nekih 12m2.
i meni su uspjeli smiksat krivu nijansu. sad kemijam sam....
k2k0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 21:18   #117
Quote:
agnessa kaže: Pogledaj post
Baš ste dragi.....hvala vam svima....no zidovi mi se ne truse i zdravi su pa ne bi trebalo biti problema....
u takvim slućajevima, kad treba samo jedan sloj, mi doma smo uvijek farbali prskalicom http://thisoldhouse.typepad.com/hard.../2366278_1.jpg

ako se u stanu puši, zidove treba prethodno i oprati - obična voda sa nešto soli (10 dag na 10 l vode) - običnim partvišom ; pustiti da se osuše i drugi dan se baca boja
ako se ne puši dovoljno ik je samo dobro pomesti (opet običnim partvišem) ili usisati dlakavom četkom



nego, jel netko ima friških iskustava - kolko majstori naplačuju po m2 i jel je bila uključena i čistačica ??
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 23:33   #118
dosta naplacuju,zavisno jel idu blagi tonovi ili jaki tonovi i svaki koji drzi do svoje reputacije pocisti iza sebe ...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 02:01   #119
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
...ako se ne puši dovoljno...
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 02:04   #120
totalni off....

ali
__________________
takav ti je život Carlotta
baboom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:04.