Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2009., 10:50   #61
Fida nemoj puder. Još će gore biti.
Puder začepi sve pore. Samo zamisli svoje lice kad staviš puder. Ja puder ne koristim na licu jer sam imala probleme (akne) i dermatolog je rekao nikakav puder jer začepi pore i onda je još gore - kanalići kojima znoj ide van se začepe i onda...
Samo tuširaj što češće i nemoj mazati. to je nama rekla pedica i pomoglo nam je. Tuširali smo se par puta dnevno.
Eventualno ima krema - to mi je frendica preporučila - koja je kao OK. Probala, bila je OK (jer inače se poslije tuširanja mažemo bademovim uljem) - Linolafett. Probaj.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 12:53   #62
ne znam da li sam pogodila temu, ali možda netko pomogne.
moj mali (skoro godinu dana) ima u pregibima prepone područje vrlo crvenog osipa (kao kad se koža iziritira brijanjem). izgleda kao upaljena koža od znoja, urina, pelena, već nešto. kožda je na dodir malo grbava. meni izgleda kao jaako nadražena i iziritirana koža. naravno da je sve skupa počelo s ovim vrućinama ovih dana.
bili smo kod pedijatrice i dala nam je geokorton mast. meni se to čini malo predrastičnim. a čitala sam sva "loša" djelovanja toga.
ima li netko iskustva s tom masti? koliko je to opasno? čini mi se bolje koristiti možda jgl riblju mast, pa možda bepanthen ili sudocream i sve ostalo...pa tek na kraju geokorton.
Annya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 20:48   #63
naš sinčić od 23 dana se stvarno jako znoji i izbili su mu prištići i crvenilo po pregibima i glavici (čelo i ostatak) pa ja njega fino često prebrišem mokrom krpicom po tim djelovima, osušim i stavim puder s vitaminima (ipak krema vlaži a puder održi kožu suhom neko vrijeme )...nestalo za pol sata i crvenilo a i prištići su se na pol povukli...tako ja to radim kad god vidim da je jako znojan...vidla pedijatrica tragove pudera i rekla ''svaka čast''...nama to funkcionira
__________________
1.07.'09. L ; 30.01.'13. J
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 08:46   #64
Moj micek je dobio osip sa nekih 15 dana po cijelom licu i malo po ručicama. Doktorica nam je prepisala mast MICROBACT (Belupo) i za dva dana sve je nestalo. Rekla je da to nije bilo ono "čišćenje" nego blaga infekcijica, da ga namažem nakon kupanja navečer. Isto tako mi je reka da ju koristim ako budem imala problema sa eventualnim osipom po ljeti od znojenja. Sada ima 3,5 mjeseci i pojavi se ponekad na vratu odozada malo crvenila, ali ne toliko da mu namažem..samo prođe za dan-dva. Malo off topic..što se pelenskog osipa tiče patronažna mi je na samom početku rekla da ne pretjerujem sa Pavlovićevom ili bilo kojom drugom nego tanak sloj i to da ako nema osipa i nemoram svaki dan. Već 2,5 mjeseci nisam namazala guzu i nema od rođenja ma ni jednu točkicu na guzi. Neznam jel to možda problematičnije kasnije kad svašta jedu(imam još dvoje djece, ali su bili bebe prije desetljeća pa se ne sjećam), ali uglavnom moj cica, pije malo Bebimila, čak je jučer probao malo jabuke(pssst ne reći Rodama) a guza ko baršun. Možda se neko ospe i ako je duže pokakan, a ovaj moj ne kaka po noći, a po danu ga odmah skužim tako nije dosad bio pokakan duže od pola minute.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 12:32   #65
samo da vam brzinski kažem da smo mi ipak otišli kod dr. i bilo je ili je alergija ili neurodermatitis,ali i za jedno i za drugo je kao Mustela...i ja kupila i mazala...e sad, to je išlo sve gore, čak mu se i proširilo na leđa i trbuščić....i ne budi lijena, vratim se ja primitivizmu i svakodnevno kupanje u maslinovom ulju-i evo, već nakon 3 dana je znatno bolje..
možda pomogne i vama-probajte...
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 22:04   #66
mogu samo reć da mažemo već 5 dana geokorton (preporuka je 5-7 dana) i nije osip povukao. samo nije više plamteće crveno. ali me to opće ne tješi. tako da mislim da u ponedjeljak ponovo se javiti ped pa da vidimo što dalje.

a što se tiče osipa od snoja, ima po ramenima, najprije kao crvene točice koje se sad ne vide, a sad ima pod rukom onako grbavu ko
u (nije hrapava kao kod dermatitisa). ja mažem već 3 dana Adermom xomega, ali još ništa...
Annya is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 10:45   #67
Quote:
Annya kaže: Pogledaj post
mogu samo reć da mažemo već 5 dana geokorton (preporuka je 5-7 dana) i nije osip povukao. samo nije više plamteće crveno. ali me to opće ne tješi. tako da mislim da u ponedjeljak ponovo se javiti ped pa da vidimo što dalje.

a što se tiče osipa od snoja, ima po ramenima, najprije kao crvene točice koje se sad ne vide, a sad ima pod rukom onako grbavu ko
u (nije hrapava kao kod dermatitisa). ja mažem već 3 dana Adermom xomega, ali još ništa...
MICROBACT
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 13:02   #68
Dižem temu.

Zvrk ima osip od znoja.. na leđima ispod vrata.. i počelo se širit po ramenima i naprijed ispod vrata. Non stop se kupa tako da ni to ne pomaže.. jel ima neka kremica ili nešto da pomaže a da ne treba recept?
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 13:09   #69
Ista stvar, moja po licu i glavi, crvenilo i prištići; jako se znoji dok cica; ostatak kože savršen. Mislim da je najbolje ne mazati s ničim; samo je češće obrišem s vodom; nadam se da će proći brzo.
Stavim joj tetru da nije u kontaktu s mojom kožom ali ne pomaže baš.
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 13:10   #70
Mislim da sam negdje pročitala da netko koristi puder za takve stvari, dječji puder.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 13:12   #71
ja vrat namažem sa sudocremom, i prolazi

a lice sam mazala sa melemom skroz tanko i isto su prošli prištići
__________________
A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself!
ančica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 13:22   #72
Ma puderom nekako ne bi mazala.. strah me da će mu zatvorit pore.. onda koža ne može disat..

Namazala sam sad sa Adermom... pa ćemo vidjet dal će šta pomoći.
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 13:25   #73
Ja svog mažem sa bepantenom za dojilje i djecu, ona tubica.. i brzo prođe..
__________________
Album
zlatna ivkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 14:16   #74
moj je i prošlo ljeto imao osip. svake godine ista priča.
prvo dobije iznad guze onako prst visoko (taman do kuda seže pelena), a zatim po prsima i leđima. Bili lani kod dermatologa i rekao nam da ničim ne mažemo. Kupam ga 100 puta na dan samo sa čistom vodom, a kad idemo nekud ponesem termalnu vodu, pa ga time špricam svako malo.
Ne znam kako da mu olakšam
gita50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 14:21   #75
Quote:
vjestica35 kaže: Pogledaj post
Mislim da sam negdje pročitala da netko koristi puder za takve stvari, dječji puder.
puder s cinkom
Ja ga koristim i pomaže. Al isto tako pomaže i bilokoja krema s cinkom
__________________
A2009/M2012/M2014
wilmica_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 21:15   #76
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Ma puderom nekako ne bi mazala.. strah me da će mu zatvorit pore.. onda koža ne može disat..

Namazala sam sad sa Adermom... pa ćemo vidjet dal će šta pomoći.
Moj P. ima osip od znojenja oko vrata i po prsima. Znam da je od znoja jer onih par dana kad je bilo zahladilo se povuklo.

Od kada se kupamo u moru i tuširamo svaku večer, a ponekad i više puta dnevno bolje je.
Meni su preporučili tekući puder s kalcijem i moram priznati da super djeluje, a to je neki apoteka home made uradak
On kao ne začepljuje pore
e i da, više ga uopće ne trackam kremicama i čak ga ni ne perem s kupkom svaki dan, možda svaki 2-3 dan.
Gricko2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 22:11   #77
Evo i mi smo osuti od vrucine i to poprilicno. 2 god i 5 mj. i cini mi se da je ovo ljeto puno gore nego protekla dva jer je M sad dosta aktivniji i vise se znoji. Tusiram ga 2 puta dnevno, ustvari po potrebi, trudim se ne mazati nicim ali danas sam morala A-Dermom namazati mu lice, ledja i vrat jer je zbilja pun tockica. Sad se do veceri gotovo sve povuklo ali vec sutra ce opet po starom biti.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 22:12   #78
Ja isto pustam da prodje samo od sebe, a ako je bas gadno, navecer nakon kupanja namazem onom Djecjom masti od JGL-a (imitacija Pavloviceve masti) i bude nam super, do jutra se povuce!
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 22:36   #79
Moja je večeras dobila osip i teško mi je i zaspala. Brijem zbog toga. Na tri puta sam ju uspavljivala i stavljala na cicu. Jadnica baš se namučila. I ja sam ju danas prebrisavala valjda 500 puta i tušitala 2 puta. svejedno su se prištići pojavili. ako se stanje pogorša morat ću i ja poduzeti nešto u vezi tih kremarija. A sirotani naši mali.
__________________
Žene su nakon 30-te najopasnije i dalje zgodne i mlade, ali nisu više naivne!!!! ;)
tockica83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 23:10   #80
I mi se mučimo s osipom već mjesecima, i to po cijelom gornjem dijelu tijela, zanimljivo pa mu je pelensko područje skroz čisto (već sam rekla da ću ga cijelog umotat u pelenu). Probali sve - kupanje u kamilici, mazanje raznim kremama (s cinkom -pojela kožu, Linola fett - pomagala dok nije buknulo, ostale - žali bože love),uglavnom pedijatar nam je dao Elocom al pokušavam time mazati što manje. Kupamo se u mlakoj vodi, preko dana je samo u peleni...
Već sam luda, jadan izgleda ko da ima šugu,mogu si mislit kako ga to svrbi i smeta... A vidim da svakoj bebi pomogne nešto drugo, pa dok pogodim koja je naša dobitna kombinacija već će doći zima...
slonić dumbo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:45.