Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2009., 22:36   #61
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Nisam pristalica tzv. šok terapije.Pokušao sam. Bilo mi je sto puta gore.Ne bi to nikom preporučio.
Pogrešno si shvatio

Nije riječ o šok terapiji, nego o načinu savladavanja koji je dotična metaforički nazvala šok terapijom
__________________
_-_Help yourself_-_
Logicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:37   #62
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
"psihičke" reakcije su upravo uvjetovane reakcijom i interakcijom neurona, promjenom biokemijskog statusa. i za epi napade su ljudi odavno mislili da ti je upao neki duh u glavu, pa se onda otkrilo da je to rezultat neispravnih releja među neuronima. sve počiva na našem fizičkom tijelu. duhovnost ostavi za druge topice.
ne volim baš kad nas se svodi samo na hormone u mozgu i njihov manjak šta li već..
već sam pisala kak sam bila pala u depru rješavala onaj test za depresiju nekakav B.barometar,rezultat je bio preko 40,a 26 i više znači teška depresija.
mislila ići psihiću da mi poveća i ovako veliku dozu seroxata (30mg),no onda sam seodlučila trgnuti,napraviti rez i to je bilo to.ne, nije bilo lako.i znam da nekim ljudima trebaju AD da pobjede depresiju kao što meni trebaju za soc.fobiju,no ne odustajem od toga da mi nismo samo fizička nego i duhovna bića koja sama mogu učiniti puno toga.ne želim misliti da je moj smješak upućen drugom čovjeku samo znak ravnoteže u mozgu tamo nekih tvari.želim se osjećati dobro kao osoba koja voli ljude,kao ona koja će odgovoriti na smješak drugoga..kao rezultat svoje volje,karaktera,osobnosti koju graduim cio život..želim da mi taj dobar osjećaj bude nagrada. ona sam koja je spokojna u zagrljaju dragoga,vjerujte ni jedan xanax ne miruje kao njegov zagrljaj!

Zadnje uređivanje marinella : 09.01.2009. at 22:42.
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:37   #63
vjerujem da su pn posljedica neke traume u životu, kod nekih je to prometna nesreća, kod nekih smrt neke osobe
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:39   #64
Quote:
Logicboy kaže: Pogledaj post
Pogrešno si shvatio

Nije riječ o šok terapiji, nego o načinu savladavanja koji je dotična metaforički nazvala šok terapijom
ma shvatio je on o čemu ona priča, znam iz njegovih prijašnjih postova
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:39   #65
Quote:
Logicboy kaže: Pogledaj post
Tu i jesmo da tješimo jedni druge i dijelimo iskustva

zato sam i napisala onu svoju nebulozu.... PN radi djetetovog kašlja??????? kome to mogu objasniti ako ne poznaje PN?
stjugo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:41   #66
Quote:
stjugo kaže: Pogledaj post
zato sam i napisala onu svoju nebulozu.... PN radi djetetovog kašlja??????? kome to mogu objasniti ako ne poznaje PN?
možda radi straha da će se djetetu nešto desiti od kašlja, da će se ugušiti ili da će ta viroza prijeći u nešto još gore
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:42   #67
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
vjerujem da su pn posljedica neke traume u životu, kod nekih je to prometna nesreća, kod nekih smrt neke osobe
To je dokazano... A i ja svjedočim da jest. Imao sam vrlo, vrlo težak život... Neopisivo težak... No o tom drugom prilikom, ako je bude
__________________
_-_Help yourself_-_
Logicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:43   #68
Quote:
Logicboy kaže: Pogledaj post
Jedno je duhovnost, drugo realnost... Kako ti znaš što je čime uvjetovano... Jesi siguran da promjene biokemijskog statusa i interakcija neurona nije uvjetovana psihičkim promjenama i smetnjama
kaj se toga tiče, upravo zbog takve strukture neurona koju imamo, imamo i takve reakcije na stresne događaje oko sebe, odnosno, zbog biokemijskog statusa u neuronima upravo tako reagiramo i osjećamo kako se i osjećamo. ono što nazivamo "psihičkim" je samo verbalizacija ili ponašanje, reakcija i pokazivanje onog što nam se biokemijski događa u mozgu. da nemaš tijelo ne bi imao ni pa, zar ne?

ne namjeravam s tobom polemizirati, samo ti ukazujem na neke nedovoljno argumentirane stavove koje, na žalost, mnogo ljudi pokupi tokom života, a ne znaju bit svega, jer naprosto nemaju prilike vidjeti i iz drugog kuta. u svakom slučaju, drago mi je da si riješio većinu svojih tegoba, pa ti još preostaju pa , dakle treba još puno raditi na sebi. a ako ti koja tableta pomogne, ne bježi od toga, nećeš se otrovati. u svakom slučaju treba raditi na obogaćivanju svoje ličnosti.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:43   #69
Quote:
stjugo kaže: Pogledaj post
zato sam i napisala onu svoju nebulozu.... PN radi djetetovog kašlja??????? kome to mogu objasniti ako ne poznaje PN?
Pogledaj temu od početka

O tome davno vodimo rasprave... Ja te razumijem u potpunosti... Mnogo stvari može biti okidač PN-u...

Vjerojatno ti je kašalj djeteta u podsvijesti pobudio sumnju za nečim strašnim što bi moglo iz toga proizaći, ili slično
__________________
_-_Help yourself_-_
Logicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:46   #70
Quote:
bezsmisla kaže: Pogledaj post
Imala sam prvi napadaj prije dva mjeseca. Osjecaj jake nelagode, neopisivog straha, hodanja bez cilja i bjezanja od nicega. Molila sam Boga da prestane, prestao je...ali sto je onda nastupilo? Onda sam se pocela preispitivati zasto ovo zasto ono...osjecaj nelagode je bio jak i bio je prisutan par dana...i strah od ponovnog napada...onda sam prosvrljala po internetu i skuzila za ovaj sistem i pokazao se djelotvornim, kolko vidim i kod drugih i kod mene jer stvarno treba razbiti taj krug. E onda kad sam se rijesila strahova i panike u glavi sam opet imala strah jer sam imala osjecaj kao da sam sve emocije izbacila i kao da mi je glava prazna. Znam svjesno da ga mogu dobiti u roku minutu ako zelim ali znam kako da ne razmisljam o njemu...al eto to je moja prica...priznam nisam se borila par godina s njima i na vrijeme sam ih sprijecila
Ti onda ni nemaš nikakava iskustva o PA, pa ni ne možeš davati savjete.
Ja imam PA cijeli život. POkušavao sam sve i sva, bio na 1000 pretraga. Odbijao i pomisliti otići kod psihijatra. Sad uzimam AD. Nisam imao mjesec dana PA.
Kako izgleda PA kod mene: Počinje s nesigurnosti u hodu. Moram se sjesti.Zatim se sav preznojim,imam visok tlak i puls. Ne mogu kontrolirati pokrete. I onda prevlada strah da ću se srušiti iako sjedim na stolcu. Uhvatim se rukama za stol i tresem skupa sa stolom. prestrašno. Ljudi misle da imam epi napad. I imam problema sa govorom. Nerazgovjetno govorim. Napad traje 2 sata. Kad počne ništa mi ne djeluje. prepuštanje panici? Ma priče za malu djecu. Još se više tresem i grčim.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:46   #71
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
no ne odustajem od toga da mi nismo samo fizička nego i duhovna bića koja sama mogu učiniti puno toga.[/B]ne želim misliti da je moj smješak upućen drugom čovjeku samo znak ravnoteže u mozgu tamo nekih tvari.želim se osjećati dobro kao osoba koja voli ljude,kao ona koja će odgovoriti na smješak drugoga..kao rezultat svoje volje,karaktera,osobnosti koju graduim cio život..želim da mi taj dobar osjećaj bude nagrada. ona sam koja je spokojna u zagrljaju dragoga,vjerujte ni jedan xanax ne miruje kao njegov zagrljaj!
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:48   #72
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
možda radi straha da će se djetetu nešto desiti od kašlja, da će se ugušiti ili da će ta viroza prijeći u nešto još gore

iskreno, ni sama ne znam.... tragedija je tim veća što mi je posao usko vezan za medicinu. idem na suporte i dobila sam terapiju- ad i xanax upravo radi PN. Coaxil sad smanjujem, ali atake ne prestaju. Inače, uvijek sam bila ponosna na to kako kroz svoj, prilično gadan život prolazim borbrno i hrabro........... do prije godinu dana... sad usred ničega me uhvati ataka i ne znan kako dalje..........
stjugo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:48   #73
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
kaj se toga tiče, upravo zbog takve strukture neurona koju imamo, imamo i takve reakcije na stresne događaje oko sebe, odnosno, zbog biokemijskog statusa u neuronima upravo tako reagiramo i osjećamo kako se i osjećamo. ono što nazivamo "psihičkim" je samo verbalizacija ili ponašanje, reakcija i pokazivanje onog što nam se biokemijski događa u mozgu. da nemaš tijelo ne bi imao ni pa, zar ne?
S ovim se jednim dijelom slažem... Ali ne potpuno... Jer ne može se ustvrdit što je uzrok kojih promjena... Misliš da samo oscilacije hormona i neurona utječu na ljudsko ponašanje? Bez daljnjega da to nije čvrsto povezano... Ali što izaizva što, to nitko nikad neće dokazat... Kako bilo.... Zbog čega neće... Sad bi mogo puno o tome...

Pitanje, da li promjene na biokemijskom i neuronskom sustavu izazivaju PN i ostale smetnje, ili te smetnje iniciraju promjene na navedenim sustavima??

E, ja mislim da je ovo drugo... A sada, ja imam svoj stav, ti svoj... Tvoj poštujem i očekujem da i ti poštuješ moj.... Ja sam ga samo iznio... I niko ga promjenit nemože ni da oće... Stoga, u slučaju da to pokušavaš uzalud ti...
A što se mene tiče, ja poštujem svačiji stav pa tako i tvoj
__________________
_-_Help yourself_-_
Logicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:49   #74
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Ti onda ni nemaš nikakava iskustva o PA, pa ni ne možeš davati savjete.
Ja imam PA cijeli život. POkušavao sam sve i sva, bio na 1000 pretraga. Odbijao i pomisliti otići kod psihijatra. Sad uzimam AD. Nisam imao mjesec dana PA.
Kako izgleda PA kod mene: Počinje s nesigurnosti u hodu. Moram se sjesti.Zatim se sav preznojim,imam visok tlak i puls. Ne mogu kontrolirati pokrete. I onda prevlada strah da ću se srušiti iako sjedim na stolcu. Uhvatim se rukama za stol i tresem skupa sa stolom. prestrašno. Ljudi misle da imam epi napad. I imam problema sa govorom. Nerazgovjetno govorim. Napad traje 2 sata. Kad počne ništa mi ne djeluje. prepuštanje panici? Ma priče za malu djecu. Još se više tresem i grčim.
Pa jebemu mora ti nesto biti uzrok tom tvom PA...koji je...jel strah od straha ili....sam od sebe nemoze doc
bezsmisla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:51   #75
Quote:
Logicboy kaže: Pogledaj post
Ako mene pitaš, tablete bi trebalo izbjegavat koliko god je moguće
To sam i ja mislio, pa je ispalo da su mi AD pomogli i smanjili PA.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:51   #76
Quote:
bezsmisla kaže: Pogledaj post
sam od sebe nemoze doc
ja mislim da može
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:54   #77
Quote:
Logicboy kaže: Pogledaj post
Pogrešno si shvatio

Nije riječ o šok terapiji, nego o načinu savladavanja koji je dotična metaforički nazvala šok terapijom
Ne. Znam točno što je mislila:"Prepustiti se paničnom napadu" .Ponavljam, probao i nebi nikom preporučio.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:55   #78
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
ja mislim da može
nemoze jer je panika reakcija
bezsmisla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:55   #79
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
To sam i ja mislio, pa je ispalo da su mi AD pomogli i smanjili PA.
Ja sam generalizirao problem, govorio u globalu... Što se tiče AD i PN, sve je od osobe do osobe... Možda je u pitanu i placebo efekt, što je vrlo lako moguće... Možda i ne... Nekome djeluje ovako nekome onako

Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
ja mislim da može
Može, ali problem se krije u podsvijesti... Dakle, sam od sebe izvire, ali korijeni su duboki... Korijeni postoje...

Dakle, kada panika napadne, u tom trentku, izgleda da nije ničim iniciran, možda i nije, ali sigurno radi preopterećenja, ili raznih psihičkih trauma i stresića koji su se nagomilali u nama... Mislim da je PN odušni ventil, tako ispada...
__________________
_-_Help yourself_-_
Logicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:56   #80
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Ne. Znam točno što je mislila:"Prepustiti se paničnom napadu" .Ponavljam, probao i nebi nikom preporučio.
Pa ne mislis ga valjda kontrolirat pobogu, znas da se nemozes boriti protiv toga jer on uvijek pobjedjuje....
bezsmisla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.