Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2010., 05:42   #1
Preuzimanje kredita

stvar je ovakva ......prijatelj bi mi prodao auto a on je na kredit kupljen,ostalo mu još taman toliko rata koliko je tržišna vrijednost automobila..e sad dal bi se taj kredit mogao prebaciti na mene da ja otplatim ostatak i naravno koliko bi banka uzela provizije za takav posao jer ako se da sigurno i nešto košta,vjerojattno neki postotak od doga koliko je ostalo?? je nemam nikakvih zaduženja i kod mene nebi trebalo biti problema jer mi rata pokriva prosjek od trečine primanja........nadam se da je pitanje na pravom mjestu ako ne nek ga modovi pobrišu....hvala
__________________
da.....Westy je zakon
cobico is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 21:54   #2
Quote:
cobico kaže: Pogledaj post
stvar je ovakva ......prijatelj bi mi prodao auto a on je na kredit kupljen,ostalo mu još taman toliko rata koliko je tržišna vrijednost automobila..e sad dal bi se taj kredit mogao prebaciti na mene da ja otplatim ostatak i naravno koliko bi banka uzela provizije za takav posao jer ako se da sigurno i nešto košta,vjerojattno neki postotak od doga koliko je ostalo?? je nemam nikakvih zaduženja i kod mene nebi trebalo biti problema jer mi rata pokriva prosjek od trečine primanja........nadam se da je pitanje na pravom mjestu ako ne nek ga modovi pobrišu....hvala
Ja mislim da ne možeš preuzeti tuđi kredit ali nisam 100% sigurna. Ali možeš recimo ti podignuti nenamjenski kredit na svoje ime i dati njemu te novce da on vrati svoj kredit banci za auto. Tako ti dobiješ auto i svoj kredit, a on je čist. Banka će mu izračunati ostatak duga, tj. glavnicu i na tu glavnicu plaća 2% (ovisno od banke do banke vjerojatno) naknade za prijevremenu otplatu. Ne radim u banci ali imam iskustva sa prijevremenim vraćanjem kredita..
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 07:50   #3
iskreno sumnjam da ce ti dat, znam da mojim starcima nisu dali da netko drugi preuzme njihov kredit iako su prodali to vozilo
jednostavno valjda ovisi o kuci kod koje je bio leasing
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:09.