Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2014., 20:33   #201
Šeik a zašto jednostavno ne nazovete doktora i ne pitate koje su to tablete? Lupocet je em slab em nije baš najsretniji izbor za jetru (općenito paracetamoli nisu baš neka sreća za jetru).

I kao što Body reče (a zna čovjek šta priča ) probajte sa silimarinom, mislim da je klinički dokazano da potiče oporavak jetre i savjetuje ga se uzimati dok se piju lijekovi koji oštećuju jetru. Evo ja baš planiram popiti jednu turu silimarina.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 22:23   #202
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Nema...

Mogao bi napisat opežan traktat zašto ali neda mi se mljeti o nečem što nikome neće ništa promjenit, uglavnom to se rješava prilagodbom doze lijekova koje daješ, ne davanjem antidota za otrovanje...
Tvoje je pravo da ne melješ ima li, ili nema smisla ponuditi organizmu sulfhidrilne skupine potrebne u metabolizmu glutationa.

No, mene ipak zanima, kako bi ti "prilagodio" paracetamol 500mg tbl, a da bude istodobno:

1. učinkovit kao analgetik
2. neškodljiv za jetru- pogotovo ako je od prije poznata lezija jetre (ne znamo etiologiju, kliničku sliku, komorbiditet, ostalu terapiju, te uzrok boli)
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 19:17   #203
Dakle, pun mi je više kufer migrena koje su mi zadnjih mjeseci postale neizdržive. Mučim se kao životinja i ne mogu više ovako. Probala sam hrpetine analgetika i ništa ne djeluje, ali baš nimalo, kao da su tic tac bomboni. Sad sam odlučila prijeći na tešku artiljeriju.
Zato molim preporuku za lijek na bazi morfija koji bih mogla uzimati u tu svrhu.
Također, zanima me kolike su uopće šanse da mi ih dr. prepiše za jednu "banalnu" stvar kao što je migrena.
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 15:23   #204
Question

Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Dakle, pun mi je više kufer migrena koje su mi zadnjih mjeseci postale neizdržive. Mučim se kao životinja i ne mogu više ovako. Probala sam hrpetine analgetika i ništa ne djeluje, ali baš nimalo, kao da su tic tac bomboni. Sad sam odlučila prijeći na tešku artiljeriju.
Zato molim preporuku za lijek na bazi morfija koji bih mogla uzimati u tu svrhu.
Također, zanima me kolike su uopće šanse da mi ih dr. prepiše za jednu "banalnu" stvar kao što je migrena.
A da istrazis uzrok svog problema,odkud potjece tvoja migrena i sa cim je izazvana? Mozda pokusati nekim prirodnim terapijama,joga vjezbama, cajevima, nim, dzumbir koje su istodobno zdrave za cijeli organizam i mogu izljeciti pravi problem neravnoteze u organizmu a ne samo simptome. Uzimati tako teske tablete znajuci da ti istodobno stete organima i mogu izazvati veci problem od same migrene...zasto???cemu???
mahasadhana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 08:54   #205
sorry, što dižem ovu temu iz pepela...

je li netko čuo onaj novi jingl za lijekove protiv bolova?
neki dan sam čuo nećaka u vrtiću kako to pjevuši...loše nam se piše!
AntiB is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 10:59   #206
Ma kakva boool tu je Raaaapidoool!
Lako ulazi u uši, to je cilj reklame.
Za sve ostalo upitajte ljekarnika !
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 11:03   #207
Cool

Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Ma kakva boool tu je Raaaapidoool!
Lako ulazi u uši, to je cilj reklame.
Za sve ostalo upitajte ljekarnika !
to je jedina tableta za bolove koje znam...a ne znam ih, jer ih ne koristim!

pravi muškarac to ne koristi...samo morfij ili ništa!
AntiB is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 19:34   #208
ako mi ko moze pojasnit koja je razlika između neofena i ibuprofena,nije mi jasno mislila san da je to isti vrag, prvi se moze normalno kupit, dok drugi ne,samo na recept ide?
battleaxe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 19:47   #209
Quote:
battleaxe kaže: Pogledaj post
ako mi ko moze pojasnit koja je razlika između neofena i ibuprofena,nije mi jasno mislila san da je to isti vrag, prvi se moze normalno kupit, dok drugi ne,samo na recept ide?
Funkcionalno je to isti lijek, jednako efikasan u istoj dozi.
Barem bi trebao biti.

Koje je opravdanje, zbog čega Neofen ide bez recepta- moram priznati, da baš i ne znam

Moguće je, kako su se Neofenom početno "uvukli" ispod radara dozom od 200mg, koja je svojedobno bila točno 1/2 dotad najmanje single-doze na tržištu
I postupno povećali dozu.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 19:56   #210
hvala na odgovoru ma gluposti ...
battleaxe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 21:01   #211
Quote:
battleaxe kaže: Pogledaj post
ako mi ko moze pojasnit koja je razlika između neofena i ibuprofena,nije mi jasno mislila san da je to isti vrag, prvi se moze normalno kupit, dok drugi ne,samo na recept ide?
To je isti lijek tvornice Belupo.

Stvar je u zakonskoj regulativi.
Malo pakiranje (Neofen 10x400 mg, 20x400 mg) može se kupiti bez recepta jer je tako registriran pri Halmed-u. kao OTC-lijek, za kratkotrajno liječenje boli.

Duže liječenje mora odobriti liječnik i tada propisuje veliko pakiranje na recept Ibuprofen 30 x 400 mg.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 22:02   #212
Vadila sam umnjak, cupali, rezali, kasapili, sivali. Horor. Umirem 2 dana od bolova. Brufen 600 mne pomaze ni malo, kao ni voltaren forte. Molim vas pomoc. Sta da pijem? Ocajna sam
__________________
La vita e bella
TinčicaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 22:26   #213
Quote:
Tinďż˝icaZg kaže: Pogledaj post
Vadila sam umnjak, cupali, rezali, kasapili, sivali. Horor. Umirem 2 dana od bolova. Brufen 600 mne pomaze ni malo, kao ni voltaren forte. Molim vas pomoc. Sta da pijem? Ocajna sam
Probaj svaka 4 h naizmjence popit jednom Brufen, jednom Voltaren...trebalo bi pomoci. I ne na prazan zeludac.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 00:19   #214
Quote:
TinčicaZg kaže: Pogledaj post
Vadila sam umnjak, cupali, rezali, kasapili, sivali. Horor. Umirem 2 dana od bolova. Brufen 600 mne pomaze ni malo, kao ni voltaren forte. Molim vas pomoc. Sta da pijem? Ocajna sam
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Probaj svaka 4 h naizmjence popit jednom Brufen, jednom Voltaren...trebalo bi pomoci. I ne na prazan zeludac.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
Dva NSAID-a zajedno ?!

Nikako mi nije jasna logika, osim potenciranje nuspojava.

Kad god se radi nešto invazivno (a posebice u usnoj šupljini) ima smisla isključiti postojanje upalnog (bakterijskog) procesa - pregled operatera, ima smisla i CRP.
U konkretnom slučaju, loše je, što Brufen može prikriti upalni (bakterijski) proces na način, da nema mogućeg porasta tjelesne temperature.

S druge strane, s obzirom na šture podatke o učinjenom zahvatu, najvjeroajtnije je kako je Brufen nedovoljno dobar analgetik.
Metamizol (Analgin) često bude efikasan u sličnim slučajevima.

Zadnje uređivanje body halleck : 08.05.2016. at 00:36.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 07:46   #215
Od ocaja sam otisla i na hitni prijem ORL. S obzirom da sam iskombinirala brufen i voltaren (na preporuku tete iz ljekarne) nije mi mogao nista dati, osim antibiotika, da se ne upali. (Klimicin) rekao je da nastavim sa brufenima svakih 6 sati po jedan. E sad meni je danas treci dan od vasenja umnjaka. Potpuno sam disfunkcionalna i vjerujte mi da mi je oporavak od poroda bio macji kasalj naspram ovog horora. Apsolutno mi je neprihvatljivo da se u 21. stoljecu moraju trpiti ovakvi bolovi. A boli me kompletno cijela desna strana glave. Uho,grlo,glava, ne mogu mi zatvoriti usta jer mi je tako nekako sasiveno da mi smeta. Kao da si obraz grizem. S obzirom da taj brufen ne pomaze ni na pola sata, a kamoli na 6, a voltaren sam potpuno izbacila, mogu li otici na hitnu po taj analgin- Metamizol? Koje su mi opcije? U ljekarni su mi dali jedva voltaren forte bez recepta, tako da od njih nista, a moja doktorica i stomatolog rade tek sutra.
__________________
La vita e bella
TinčicaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 08:39   #216
neznam dali se smije da povecas dozu ibuprofena? umjesto 600 uzmes dvije od 400.
Ja sam uzeo tako kada me bolio jako zivac u leđima a nisam imao recept za ibuprofen 600.
Ja sam jače tj velike građe pa mislim da bi to bilo za tebe prejako ako si mala i mršava.
Ako uzimas jaku dozu ibuprofena poĹľelno je da se tijelo oÄŤisti od prethodnih lijekovova barem nista ne uzimati 6sati.

Vidio sam da nekima prepisu ibuprofen 800, pa i ja uzeo vecu dozu jer su bolovi u leđima bili nevjerojatno bolni. Nisam mogao spavati u nijednom položaju. Najudobniji položaj mi je bio sjedenje na stolicu i naslanjanje na stol, kada sam tako sjedio onda sam bio za kompom.



Poslano sa mog Asus Zenfone 2 (ze551ml)
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 08:50   #217
Upravo to je problem. Rekao mi je da mi moze dati brufen 800, ali onda ga smijem piti svakih 8 sati. A to je definitivno predug period. A na mojih 164 i 55kg ne da mi ni pomirisati vecoj dozi. Max 2400mg u 24h. Rekao je da riskiram cir u zelucu i krvarenje. Ma. Da nemam malu bebu doma kampirala bi im ispred hitne dok nesto ne smisle. A ovako ssm ocajna
__________________
La vita e bella
TinčicaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 11:02   #218
Možda Zaldiar? U njemu su manje doze tramadola. Možeš svojem doktoru da ti da recept jednokratno ako ne daju u apoteci.
S tim na kratke staze ne riskiraš ništa ako ne popiješ previše.
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 11:15   #219
U nekakvoj ozbiljnijoj hitnoj ti komotno mogu dati i nekakav pantoprazol (kao gastroprotektiv) te metamizol (Alkagin, Analgin), malo možda i Normabela.
Ovisno o kliničkoj slici (dakle, ipak tek nakon pregleda liječnika), može se razmotriti i uporaba Dexamethasona.

Tramadol u nekakvoj infuziji je isto opcija koju treba razmotriti.

Naravno, sve to mora procijeniti liječnik/-ica na licu mjesta, ja samo "naglas" razmišljam


Klindamicin (Klimicin) je mudra opcija - no, i uz njega bi ti mogao zatrebati nekakav gastroprotektiv (bar H2-blokator, npr. Ranix, Peptoran 150mg 2x1/dan kroz vrijeme uzimanja antibiotika).
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 21:33   #220
Koji je lijek najjaci nakon vadenja umnjaka??
candygirly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:42.