Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2012., 09:05   #1
Pomoc pri izboru (linkovi ukljuceni)

http://www.njuskalo.hr/auti/opel-vec...-oglas-5236964

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-...-oglas-2664914

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-...-oglas-4329195

http://www.njuskalo.hr/auti/opel-vec...-oglas-5300261

sto se isplati najvise uzet?
budzet je do 2000 eura
~Razor~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 10:21   #2
Od ovih tu ni jedan.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 10:44   #3
kako,zasto?
koji onda?
~Razor~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 10:56   #4
ma dajte ljudi...tko još kupuje auto po forumskim savjetima? čim si napravio neki izbor znači nešto od ta dva dolazi u obzir. oš kupiti daciu? ja ti preporučam nju,9 god. stara,plin,klima,oprema 2300 eu ,skinut se cijena može sigurno. sad ćeš napisati da ne bi nju a mi ćemo pitati kao i ti...zašto??? i tako danima prepiske bez rezultata,uostalom imaš ovdje tema takvih pa pogledaj na što to izađe na kraju .
ddarkok. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 11:11   #5
Quote:
~Razor~ kaže: Pogledaj post

sto se isplati najvise uzet?
budzet je do 2000 eura
Pogresno si postavio temu.

Trebao si napisati koliko imas godina i koji ti je to auto, gdje ces se najvise voziti pa bi onda dobio kvalitetnije savjete.

Za ta godista auta koje si dao linkove vrijedi samo jedno, kupuje se auto koji je u najboljem stanju i ima najduzu registraciju, da u startu imas sto manje popravaka i ulaganja.

Ne zaboravi da je zlatno pravilo da kad se kupi rabljeni auto da se odmah napravi veliki servis da budes miran, pa racunaj i za to odmah cca 2.000 kn.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 11:21   #6
Tako je. Ja sam pretpostavio da si neki mlađi dečko, pošto kupuješ do 2000e vjerovatno nisi pri nekim velikim novcima. Ti auti dosta troše, dosta često su i od 5., 6. vlasnika, osiguranje im je dosta skupo (pogotovo ako nemaš 50%), gume nisu najjeftinije a i za te novce je teško dobit auto te klase da bude u ok stanju. Zato sam napisao da ni jedan. A ti napiši malo što ti je bitno. Stavio si Vectru i Megane. A oni su budimo realni, dosta različiti.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 11:24   #7
Nisam vidio navedenu kilometražu vektrama (nije da bi odmah povjerovao u istu). Ona imocki-vektra je nadoštukljavana, pogle auspuh... Spustio cijenu za 200ojra unazad kojih mjesec dana... Lokalna ekipa jamačno zna, zbog čega NISU kupili tu vektrolinu... Ona druga nije ni regana (nisam siguran ni za prvu, da je rega važeća), bog zna koliko dugo i zbog čega sve... Motor žutog megi-kupea djeluje friško opran (vjerojatno ne iz razloga što propušta sve moguće tekućine iz svih mogućih rupa,spojeva, već zbog visokih higijenskih standarda aktualnog vlasnika), a i onaj filter zraka mi ne djeluje baš originalno za dotično prometalo, premda mu je ona plava izolirka baš pasent uz žutu boju KARO-SERI-JE... Ne znam što bih ti rekao o plavom megiju, osima da mi se ne sviđa rega... Nego, osim što želiš kupit auto iz splitsko-dalmatinske županije i misliš INICIJALNO (a poslije, bogznakoliko) uložiti 2kiloojra, koji su ti još kriteriji? Klase nisu, jer gledaš kupe i lemozinu. Za što ti točno treba auto, koliko km godišnje,imaš dobrog pouzdanog mehu, koji će neku od predloženih razvaljotina moći dovesti u pristojno stanje?
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 12:32   #8
To je kad ljudi zele puno auta sa " markom " za diskontnu cijenu. Ja cu ti rec samo jedno uzmi Fiat Mareu 1.6 16v plin/ne plin full oprema 99/00 godina.
Ti auti ako ih nades za 2000 eur, su u vrhunskom stanju od 1. ili 2. vlasnika. Sam vozim mareu iz 99. drugi vlasnik, full oprema, 150tkm pravih. Najbolja kupnja za takav novac. Auto je bolji od svih ovih navedenih.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 13:17   #9
Čudno biraš! Obiteljska limuzina, i skučeni četverosjed koji iza ima gotovo pomoćna sjedala. Inače, Vozim vectru, ali 1999-a (redizajn) i baš je nedavno počela zezati sa trzanjem, i pali se engine check lampica. Kod mene je od 2006-e i ja sam zadovoljan. cestovna krstarica za puno ugodnih kilometara.

A i ovi Meganići su mi
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 13:58   #10
ma bitno mi je da me odveze od tocke a do tocke b uz minimalne troskove
trazio sam po markama na njuskalu a kriterij je bio da bude mlade od 1995. godine i u splitskoj zupaniji jer mi je blizu
u najgoru ruku da mogu do faksa otic njim kad pada kisa XD i na more

cak dvojim izmedu toga ili motorica kakvog

hvala svima na odgovorima jer mi je svaki savjet dobrodosa
~Razor~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 14:26   #11
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Čudno biraš! Obiteljska limuzina, i skučeni četverosjed koji iza ima gotovo pomoćna sjedala. Inače, Vozim vectru, ali 1999-a (redizajn) i baš je nedavno počela zezati sa trzanjem, i pali se engine check lampica. Kod mene je od 2006-e i ja sam zadovoljan. cestovna krstarica za puno ugodnih kilometara.

A i ovi Meganići su mi
ove vectre su mi sumnjive totalno...imoCku je valjda vozila neka nadobudna seljačina koja je na svakom semmaforu do blokade slala,a ova prva ko zna jel to uopće valja,osobno,megane i ostale renaulte nebi nikad ni pogledao...ako ti je do faxa i na more kupi corsu ili astru g,veće ti netreba

hasnfefer...provjer injektore i filter goriva,možeš i pumpu,meni su bili isti simptomi a kvar je bio sve odreda začepljeno zbog lošeg goriva
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 14:28   #12
Astra G za 2000e je sigurno vrhunski primjerak. Em je opel em je izvožena prastara raga!
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 14:34   #13
Za tu lovu opet cemo doci na punta ili una.Jos ti ostane za eventualne popravke ili zamjene necega koje ces svakako imati.
Za od tocke A do tocke B kako si i sam rekao puntic ti je odlican.
Jasno da nije konfor nit sminka,al meni se uvijek bilo radje po odvratnom vremenu i zimi vozit ko siromah nego pjesacit ko gospon
http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-pun...-oglas-5302998
yoshimura-nipon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 23:56   #14
prva vectra i prvi megane su ti ove tablice dobili unutar zadnjih 6-7 mjeseci, to može biti iz mnogo razloga, ali može biti i iz razloga što je netko kupio auto a nema za gorivo, servise i ostale troškove, pretpostavljam da su svi ovi auti gaženi, to mi nekako govori izgled, ja bi na tvome mjestu pogledao bar jedan od ovih auta ali se nebi zalijetao, pretpostavljam da smo blizu po godinama ( ja imam 22) to vidim po izboru automobila, ako ti je prvi auto preporučio bi ti ipak nešto manje i jeftinije po pitanju popratnih troškova http://www.njuskalo.hr/auti/renault-...-oglas-4846553 , http://www.njuskalo.hr/auti/opel-cor...-oglas-5101556 , nisu preslabi, ne troše puno, registracija je podnošljiva, povedi nekoga tko se kuži u aute i objasni mu što ti od auta želiš, ako ćeš inzistirati na vectri i meganeu nebi ti bilo loše malo povećati budžet, ja sam imao kadetta GSI-a prethodni vlasnik bio lola iz imotske krajine i mogu ti reći da mi je to jedna od najgorih investicija, zvuk je bio dobar, auto je bio brz, al kada je počeo sa kvarovima skoro pa sam izvadio pokaznu kartu, inače teme ovoga karaktera na ovome forumu većinom završe sa svetim fiatima, vrhunskim daciama, i smeću, šrotu, bljuvotini zvanoj opel ( ovo oko opela nije moje mišljenje ali se čini da je mišljenje većine forumaša jer gsi je bio smeće ali vozio sam se i u vrhunskim opelima), te bezgrešnom i skoro pa svetome Das Autu, ako hoćeš opela uzmi opela, ali nađi nekoga dobroga, očuvanoga, od maksimalno drugoga vlasnika, ali za 2000€ ne očekuj čuda, i pazi ne je*e lijep nego ispravan
zippo6969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 23:59   #15
Zasto je netko opet morao sa puntilakom doci..:
Pa jel moze proci ijedna tema bez da netko preporuci putna?

Covjek da kupuje za 10000E vi bi mu preporucili punta od 3000e
Rizlamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 00:26   #16
Ma ne...Šalu na stranu, ali jedino mu preostaju uno i punto. Mala registracija, pouzdani motori sa jeftinim dijelovima. Samo je problem naći nekog koji nije krš.
Evo ne vjerujem da sam i ja preporučio Fiat. Valjda neka zaraza...
KrasnodarRora is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 00:36   #17
Quote:
KrasnodarRora kaže: Pogledaj post
Ma ne...Šalu na stranu, ali jedino mu preostaju uno i punto. Mala registracija, pouzdani motori sa jeftinim dijelovima. Samo je problem naći nekog koji nije krš.
Evo ne vjerujem da sam i ja preporučio Fiat. Valjda neka zaraza...
Ako raspolaže sa 2000€ Uno bi eliminirao, previše za takav auto, punto..., previše novaca za mk1, a na samom limitu za donekle neki mk2, mada dobro drže cijenu pa se jako treba potruditi da se nađe neki mk2.

Na njegovom bi mjestu razmislio o Brava/bravo 1.2 16v, ti motori jako malo troše, a idu solidno potegnu s obzirom na snagu, znači nisu tromi kao recimo 1.4 8v iz fiata.

Eto da ja kupujem dobro bi razmislio o ovome autu, jer ne troši ništa više od punta, za klasu je iznad i ono najbitnije dosta udobniji od punta, stvarno zahvalan auto, meni najdraži od svih koje sam imao.

A ova brava je i od prvog vlasnika, tako da...

http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-bra...-oglas-5247548


A ovdje su Bravo modeli, isto 1.2, samo kaj je kod Bravo medela mana da ih vole mladići koji ih baš ne maze

http://www.njuskalo.hr/index.php?ctl...d=0&f_age_id=0
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.

Zadnje uređivanje Josip4 : 08.06.2012. at 00:42.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 00:43   #18
Nije ova Brava s linka loš izbor.
Zaboravljaš da ima unića iz 2002.g. A i ne mora dati svih 2000 €. Može mu nešto i ostati. U puntu 1 sam se vozio mnogo punta i on je za mene obična kanta. Motor mu je o.k. , ali ja ne vidim niti jedan drugi njegov plus. Unića sam i sam imao i puno mi je bolji auto. Punto 2 ne bi nikad kupio jer je taj auto za mene totalno razočaranje.
Problem je samo naći unića sa dobrom limarijom.
A opet velim to su moja iskustva. Punto bi trebao biti veći i bolji od unića, ali na mene nije ostavio takav dojam.
KrasnodarRora is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 00:49   #19
Ova brava sta je josip dao je super, no jedina mana koju joj nalazim je to što auto nema klime, kao ni 80 posto 1.2 brava/bravo modela. Inace unatoc tome, ok cijena, moze koju stotku mozda i dole. Bolji auto od izrabljenih opela i renaulta starih koji ljudi bacaju.

Ovo bi bio moj izbor, regat i ofarbat krov, ima klimu. I to ti je 2000 eur. http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-bra...-oglas-4753631

Auto je mali potrošač i dobro ide. 5.5 otvorena, 8.5 grad.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 00:51   #20
Quote:
KrasnodarRora kaže: Pogledaj post
Nije ova Brava s linka loš izbor.
Zaboravljaš da ima unića iz 2002.g. A i ne mora dati svih 2000 €. Može mu nešto i ostati. U puntu 1 sam se vozio mnogo punta i on je za mene obična kanta. Motor mu je o.k. , ali ja ne vidim niti jedan drugi njegov plus. Unića sam i sam imao i puno mi je bolji auto. Punto 2 ne bi nikad kupio jer je taj auto za mene totalno razočaranje.
Problem je samo naći unića sa dobrom limarijom.
A opet velim to su moja iskustva. Punto bi trebao biti veći i bolji od unića, ali na mene nije ostavio takav dojam.
Znam da se Uno proizvodio do 2002., no mislio sam da ako postavljač teme baš želi potrošiti sve novce Uno mu nije baš najpametniji izbor, što zbog limarije, što zbog toga jer ga u pogledu dizajna vrijeme davno pregazilo, pa je meni Uno bolji izbor ako se kupuje do max 1000€ kao i mk1.

Od osobnih imam Grande P. i punto mk1 iz 1995. (koji mi je već drugi mk1) i složit ću se sa tobom da je mk1 kanta, kad sjednem unutra katastrofa, jednostavno vrijeme je pregazilo te automobile. Ja sam taj mk1 krajem prošle godine platio 8000 kn regan godinu dana i služi za ono što mu je i bila namjena, od točke A do točke B, razmišljao sam tada i o Matizu, ali se za te nove na kraju ipak ustanovilo da je mk1 bolji izbor, barem glede dijelova.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.