Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2014., 13:25   #1
Gastro/Caffe koncepti

Kakve gastro/caffe maloprodajne koncepte preferirate?Klasicne restorane, fast food, snack barove, pekare, mjesavine nekih od tih koncepata?

Da li mislite da nedostaje neki koncept? Što bi željeli vidjeti, probati?

Dati cu primjer. Vapiano i njegov koncept odlicno prolazi u svijetu, a kod nije pobudio skoro nikakav interes. Starbucks jos ne pomislja na ulazak u RH (jer Hrvati ne vole hodati s kavom jel). Burger King nije jos u Hrvatskoj, a KFC ide vrlo oprezno i polako. Costa Caffe takoder nije uspio kod nas.

Moje misljenje je da nismo dovoljno otvoreni prema novim konceptima (generalno kao drustvo) pa ljudi imaju averziju uci u taj novi restoran, fast food, coffe shop, cheese shop i slicno, zbog neke nevidljive prepreke, straha od novoga koji ih navodi da rade odu u svoju kvartovsku pizzeriju. Utjecaja sigurno ima i ekonomska situacija, pa ces rade potrositi novac na sigurno nego taj jedan dan u mjesecu kad odes u restoran, otici na nesto novo sto ti se mozda nece svidjeti.

Što vi mislite i da li vam nešto nedostaje u gastro/coffe ponudi kod vas u kvartu, gradu, državi?
Calvin Candie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 13:56   #2
Vapiano je od početka bio osuđen na neuspjeh, taj dio grada je poslovni city gdje poslije 5 popodne više nema nikoga. Ljudi su dolazili na ručak od 12-15 a ostalo vrijeme zjapi prazno
Starbucks i slični mogu uspjeti na mjestima gdje se ne hoda jerbo rvat voli zasjest i pit kavu, to bi eventualno moglo proći na aerodromima i stadionima, ali na stadionu rvat više voli popiti pivo pa se potuče, mislim da na stadionima više nema pive
i to u Starbucksu nije kava nego slatki napici na bazi kave, našam čovjeku je draže popiti espreso
a KFC je krenuo sa strategijom po šoping centrima na periferiji ko ima volje ići tamo (osim ako ne živi u blizini), trebalo je to negdje u gradu, možda se opamete pa otvore koji

Zadnje uređivanje Krkimir : 13.05.2014. at 14:06.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 14:15   #3
Plus Costa COFFEE naplacuje 20kn po kavi. To mozda moze u UK jer su place drugacije, ali tko si to moze priustiti u HR?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 14:21   #4
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
ali na stadionu rvat više voli popiti pivo pa se potuče, mislim da na stadionima više nema pive
Onaj prosjecni? Pa naravno.
Ima na hokejskim utakmicama. Nitko se ne tuce, osim igraca, povremeno.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 14:35   #5
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ima na hokejskim utakmicama. Nitko se ne tuce, osim igraca, povremeno.
To nisu navijači nego pozeri, ne znaju nabrojati 3 igrača koji igraju u ekipi za koju oni navijaju.
E tamo bi se Starbucks dobro uklopio... ali to je ruska liga pa neće proći.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 14:49   #6
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
To nisu navijači nego pozeri, ne znaju nabrojati 3 igrača koji igraju u ekipi za koju oni navijaju.
To su dvije grupacije ljudi koji nemaju puno zajednickog.
Quote:
E tamo bi se Starbucks dobro uklopio... ali to je ruska liga pa neće proći.

Pa sam si napisao da se na stadionima pije piva.
Kavice, kolacici.. tesko.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 15:04   #7
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
To su dvije grupacije ljudi koji nemaju puno zajednickog.
ALl zajedno stvaraju prosjek.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 15:14   #8
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
ALl zajedno stvaraju prosjek.
Ne, ne te dvije grupe...oni samo uticu na prosjek...zajedno ga stvaraju sa svim onim istinskim ljubiteljima hokeja kojih ipak ima podosta..
A pozeri...oni vole samo pozirati, nije bas bitna ni igra, ni imena..bitno da poziraju (isto s pivom u ruci) i budu vidjeni. Njih ustvari i nema bas...ne toliko da bi se moglo reci da cine neki znatan broj i bitno uticu na dojam o prosjecnom navijacu. Na srecu.
Sorry na offu, necu vise....casna pionirska...
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 16:05   #9
Quote:
Calvin Candie kaže: Pogledaj post

Starbucks jos ne pomislja na ulazak u RH (jer Hrvati ne vole hodati s kavom jel). Burger King nije jos u Hrvatskoj, a KFC ide vrlo oprezno i polako. Costa Caffe takoder nije uspio kod nas.
čim se otvorio costa coffe, otišla sam tamo probati kavu (jer inače uzimam kavu za van i nemam vremena za sjedenje, jedna od rijetkih ), ali to nije kava....idu na kvantitetu umjesto kvalitetu....dala sam im još jednu priliku i odustala....radije odem u normalni birc koji ima julius meinl ili illy, a također drže za van...isto vrijedi za starbucks...a kolači su im svi prepuni šećera....

KFC, burger king, mcdonalds i slični američki fast foodovi mi ne trebaju - loša i odvratno masna hrana....

više mi se sviđa nešto poput talijanskih mini trattoria s odličnom kavom i finim paninima i salatama, pogotovo kad imaju provencette...ili francuske creperie, gdje osim ponude salata i baguettea, ima raznih slatkih i slanih palačinki te quicheova....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:33.