Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2013., 11:22   #201
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Da se ne zaboravim - zahvaliti.

Nakon što sam jedan dan, dobrih pol sata provela na Dolcu, pitajući usput svakoga: Oprostite, ispričavam se, ne vidim, koja se mesnica popularno zove: Dlapek? jer ne znam kako mi je to ostalo, a ono drugo promaklo, onda puknem u subotu prije sedam do Kvatrića, pa nađem Borošaka, ali mu ćevapi stari tri dana, a bilo toplo, pa mi se to nije uzimalo.

No, sve u svemu, završim u Žumberčanki, pitam pristojno: Jeste vi najbolja mesnica u Zagrebu? Kaže lik: Ma u Hrvatskoj! Kupim nekih osam kila mesine, od vratine do kobasica, pacanog ramsteka, ćevapa i ostalog. Sve je bilo super.
Pohvaljujem posebno kobasice, jer malo gdje mi pašu.


I svakako, hvala onome, tko je spominjao kako raditi šampinjone na žaru; jako su fini, blagi i sočni.

hahahaha ne mogu vjerovati.Sad se mesari na Dolcu pitaju:tko je taj novi mesar
hahahaha. osvjezio si mi dan
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 19:43   #202
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
hahahaha ne mogu vjerovati.Sad se mesari na Dolcu pitaju:tko je taj novi mesar
hahahaha. osvjezio si mi dan
Čujem da se na Kvatriću otvara O'Shea's & Dlapek Butchers.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 09:59   #203
ja sam kod žumberčanke kupio šiš i par pećenica, čisto da se zasladim. Kupio jednom davno prije i nisu me se dojmili.
No ovaj put, cura nije mogla to jest, što bi značilo da je šiš-šiš a ne ćevap na štapiću. Papreno kako treba biti. Mljac!
Kobasicama nisam bio nešto fasciniran, no i one korektne.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 15:29   #204
jambrešić češnjovke probal kuhane, odlične, odlične!
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 15:56   #205
Samo da zahvalim forumskom općinstvu na informacijama o Žumberčanki, od tamo sam isprobao odležane ramsteke, vratinu i roštilj kobasice.

Sve je bilo ekstra kvalitete, a ramsteci ajmeeeeeeeeeeee

Imaju li odležanih i sad ili je kraj sezone roštilja?
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 16:09   #206
Žumberčanka rules. Čini mi se da sad nema odležanih, ali vjerojatno će Pelle bolje znati.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 16:20   #207
Žumberčanka je stvarno najbolja, ali oni sad negdje prestaju s ramstecima jer završila je sezona roštiljanja...Ali tko proba Black Angus iz Bonkulovića, toga još kod nas nije bilo... to je ko ona "Once you go black (angus), you never go back"
jermyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 18:13   #208
nisam primjetio da nemaju ramsteke!uglavnom ih imaju uvijek, barem je takvo moje iskustvo.
jednom mi nisu htjeli prodati, jer su rekli da su ih tek stavili u pac!

u srijedu sam kupio zadnji put i bili su preslani, a prije sam ih znao dosoljavati. nadam se da je ovo bilo slučajno!
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 22:33   #209
Može mi netko reći točno gdje je ta famozna Žumberčanka na Kvatriću i koliko bi me moglo ispasti 2kg ćevapa?
Jojer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 10:17   #210
Quote:
Jojer kaže: Pogledaj post
Može mi netko reći točno gdje je ta famozna Žumberčanka na Kvatriću i koliko bi me moglo ispasti 2kg ćevapa?
zatvoreni dio tržnice, glavni ulaz, samo ravno do kraja, zadnji štand s lijeve strane. trenutnu točnu cijenu ne znam, sori, ali ne odudaraju od ostalih
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 12:05   #211
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
zatvoreni dio tržnice, glavni ulaz, samo ravno do kraja, zadnji štand s lijeve strane. trenutnu točnu cijenu ne znam, sori, ali ne odudaraju od ostalih
Danas sam vidjela iz tramvaja dok sam prolazila, ali hvala. Ma bubni okvirno, ne znam ni što da očekujem jer nikad nisam kupovala tak ćevape u mesnici. Kila 40kn npr.? Tak sam neš našla na netu, al otprije par godina pa...
Jojer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 17:31   #212
Quote:
Jojer kaže: Pogledaj post
Danas sam vidjela iz tramvaja dok sam prolazila, ali hvala. Ma bubni okvirno, ne znam ni što da očekujem jer nikad nisam kupovala tak ćevape u mesnici. Kila 40kn npr.? Tak sam neš našla na netu, al otprije par godina pa...
nije mi se činilo da ima smisla nagađati, pa zato javljam tek danas kad sam na licu mjesta provjerila - 39 kn/kg. i jako su fini
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 16:24   #213
Kolko je cijena ćevapa i sličnog mesa za roštilj kod Jambrešića ak neko zna?
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:37.