Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2013., 11:46   #101
Ne znam gdje ste vi bili, ali u Maximilianu se ne puši, barem ne dolje, za gore ne znam jer rijetko sjedim gore!
Čekam da obnove malo kartu jer sam skužio da se sezonski mijenja. Vidio sam za sad samo da imaju juhu od buće, koja je provjereno dobra, ali zasitna!

pozz
Bajic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 15:25   #102
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
0.5 toceno svijetlo 17 kn, tamno i psenicno 18 kn. Imaju i krigle od 1l, to je veliki plus
Sad gledam stranicu, piva 19kn.
Znaci od ovog posta, malo vise od godinu dana, 2 kune gore.
17 mi se jos cini ok, ali 19 malo prevec za tu lokaciju, tu ponudu ...i lokal koji kao da (pretpostavka, nisam bila) cilja na neku siru publiku srednje platezne moci i za obicnu pivu koja nije losa, ali ne spada u neku skupocjenu kategoriju.
No, i na Oktoberfestu su cijene pive paprene, pa se valjada furaju na to.
Netko je biop napisao da bi bilo dobro da imaju jos koju svoju pivu tipa Augustiner i sl. sto imo ne bi bilo lose. A izgleda da nema ni malenih piceka pecenih, koji bi tu trebali biti na jelovniku. (malena polovica, fino peceno, dostatno, a ne pre skupo, za uz pivu)
Kako to da nema vec duze recenzija, ajde netko tko je bio nedavno ...jesu se popravili/pokvarili ili drze nivo?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 15:02   #103
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Sad gledam stranicu, piva 19kn.
Znaci od ovog posta, malo vise od godinu dana, 2 kune gore.
17 mi se jos cini ok, ali 19 malo prevec za tu lokaciju, tu ponudu ...i lokal koji kao da (pretpostavka, nisam bila) cilja na neku siru publiku srednje platezne moci i za obicnu pivu koja nije losa, ali ne spada u neku skupocjenu kategoriju.
No, i na Oktoberfestu su cijene pive paprene, pa se valjada furaju na to.
Netko je biop napisao da bi bilo dobro da imaju jos koju svoju pivu tipa Augustiner i sl. sto imo ne bi bilo lose. A izgleda da nema ni malenih piceka pecenih, koji bi tu trebali biti na jelovniku. (malena polovica, fino peceno, dostatno, a ne pre skupo, za uz pivu)
Kako to da nema vec duze recenzija, ajde netko tko je bio nedavno ...jesu se popravili/pokvarili ili drze nivo?
Oj! Evo da se ja opet malo javim. BAš sam nedavno bio i sve je po starom. Kloap fina, usluga top, jedino se jelovnik nešto promijenio! Čini mi se sve u svemu da ima i više ljudi, barem je bilo kad sam ja bio. Imaju živu svirku kaj mi je fora! Ne znam jedino jel to stalno ili sam slucajno naletio!
Sto se tice pive...znam da imaju akciju koju furaju vec dugo, neki happya houre di je piva 15kn! samo ne znam isto kad je to tocno! Inace je 19, sto smatram da nikako nije preskupo, recimo ovako zuju i ostalo smece pijes za 12-15kn i nis ne vaja..ovdje za 19kn dobis odlicnu njemacku pivu, znam da se proizvodi i puni u svabiji! Kad se sjetim bilo koje druge uvozne pive si sa 19kn jos dobro prosao! Ali naravno kako kome pase...moja ekipa i ja se ne bunimo, bolje popit postenu pivu i platit koju kunu vise!
Bajic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 15:14   #104
heh, Paulaner je za njemačke pojmove obična pivuša a ovdje se reklamira kao nektar za bogove... nego, jel još uvijek na podmetačima piše jedna cijena pive, a druga (viša) u cjeniku?
I jel ima neko drugo pivo osim Paulanera?

Zadnje uređivanje Krkimir : 11.11.2014. at 15:29.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 16:02   #105
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
heh, Paulaner je za njemačke pojmove obična pivuša a ovdje se reklamira kao nektar za bogove... nego, jel još uvijek na podmetačima piše jedna cijena pive, a druga (viša) u cjeniku?
I jel ima neko drugo pivo osim Paulanera?
Ziher.

http://www.ratebeer.com/beer/paulane...weissbier/647/

Paulaner je jedno od najboljih pšeničnih piva na svijetu.
Ja sam vrli pšeničnipivopija i probao sam gomilu Hefeweiss piva, Paulaner je top 3 uz Weihenstephanera (vrutak) i Franziskaner.
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 16:26   #106
Quote:
Zlikovsk kaže: Pogledaj post
Ziher.

http://www.ratebeer.com/beer/paulane...weissbier/647/

Paulaner je jedno od najboljih pšeničnih piva na svijetu.
Ja sam vrli pšeničnipivopija i probao sam gomilu Hefeweiss piva, Paulaner je top 3 uz Weihenstephanera (vrutak) i Franziskaner.

Slažem se....čak su meni i svijetla, crna a pogotovo Salvator mrak pive...ali dobro o ukusima se ne raspravlja...ali ju ne bi baš deklarirao kao "obicnu pivusu"....
Bajic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 16:59   #107
Quote:
Zlikovsk kaže: Pogledaj post
Ja sam vrli pšeničnipivopija i probao sam gomilu Hefeweiss piva
I ja isto

Volim Edelweis Hefetrub, od pokojnih tu su pšenični Pan i pšenično iz pivnice Medvedgrad... volim sva pšenična (pogotovo ljeti) a pšenični Paulaner je jedan od rijetkih koji mi nije dobar puno bolji mi je standardni lager.
Jebiga, nisam tip za Paulaner.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 19:34   #108
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
pšenični Paulaner je jedan od rijetkih koji mi nije dobar puno bolji mi je standardni lager.
Meni je Paulaner Weissbier među top3.
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Jebiga, nisam tip za Paulaner.
A što bi onda značila izjava "za njemačke pojmove"?
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 20:00   #109
za njemačke pojmove "obična pivuša" kakve ima svugdje po Njemačkoj, samo u Minkenu ima na desetine malih pivovara koje rade jako dobro pivo i Paulaner je njima nešto kao kod nas ožujsko

Zadnje uređivanje Krkimir : 11.11.2014. at 20:09.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 22:07   #110
Quote:
Zlikovsk kaže: Pogledaj post
Ziher.

Paulaner je jedno od najboljih pšeničnih piva na svijetu.
Ja sam vrli pšeničnipivopija i probao sam gomilu Hefeweiss piva, Paulaner je top 3 uz Weihenstephanera (vrutak) i Franziskaner.
Ali ovdje je (ako se ne varam) rijec o 19kn za obicnu pivu, ne psenicnu.
Istina, na cjeniku je i psenicna toliko i za nju mi je ok, ma ok je i za obicnu...ali ocekivala bih da je ta koju kunicu manje. Ili...da je psenicna vise, pa ...na kraju bolje je ovako.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 12:55   #111
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ali ovdje je (ako se ne varam) rijec o 19kn za obicnu pivu, ne psenicnu.
Istina, na cjeniku je i psenicna toliko i za nju mi je ok, ma ok je i za obicnu...ali ocekivala bih da je ta koju kunicu manje. Ili...da je psenicna vise, pa ...na kraju bolje je ovako.
kajperinja...ja na kraju niš ne kužim kaj bi ti!
Ma dobro, naravno da svako ima svoje mišljenje o tome. Nekome je puno nekome nije...meni iskreno s obzirom na kvalitetu nije puno! A i velim...neki put potrefim akciju pa je 15kn!
Bajic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 11:48   #112
Tko to zna kaj bi ja? Nema takvog.
Ustvari, ja tamo nisam bila, a nekako sam pretpostavila da je to nesto kao sto su vani takvi lokalni mali restorancici s nekim cijenama koje su pristupacne za mase. Na takvima zna biti pive po vrlo popularnim cijenama. Pa sam ocekivala obicnu svjetlu pivu za cca15-16kn. A sad...gledajuci jelovnik vidim da se ne moze reci da je bas jeftino. Nije ni strasno skupo, istina, cijene su restorantske, moj je problem sto sam imala krivu predodzbu o tom mjestu, pa ocekivala nesto nize. Za obicnu pivu mi se 19kn ucinilo puno, za psenicnu ne...no mislim da je bud u ceskoj pivnici 20kn tako da je ocito to tako...kad ima tko ce platiti zasto ne..
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 22:59   #113
Nas 4 bilo jučer na večeri.
Otvoren je samo donji dio, valjda gornji otvaraju kad se dole popuni
Uglavnom, kada smo došli (oko 18h) bilo je dosta popunjeno, možda 3-4 stola slobodna, ali se brzo ispraznilo: kada smo odlazili (oko 21h) bila su zauzeta valjda dva stola.

Hrana jako fina: barem koljenica koju sam ja jeo, i rebrica u BBQ umaku koje je jela moja draga. Probao sam i meka su i sočna, ali kako nisam ljubitelj BBQ umaka, nebih hvala.
Drugo dvoje je naručilo neke od kobasica, i nisu baš nešto bili ekstra oduševljeni, ali nije ni da im je bilo nejestivo.
Poslije smo naručili sve deserte koje imaju na meniju , sva 4.. I moram reći da nemam pojma kaj je kaj.. Čokoladna torta je možda najbolja, a nakon nje bi mi bile neke pohane jabuke ili kaj je već to bilo, naručivali su kada sam telefonirao, pa nemam pojma ...

Pošto čitam u temi da se tu broje pive, da kažem da smo popili svako po 3-4 pive (barem nas dva muškića). Pšenica je zakon, a i ono ekstra jako crveno

Uglavnom ,ne znam kada sam se zadnji puta toliko ubio od hrane. Čak i nisam jeo skoro pa cijeli dan, i na kraju nisam mogao disat od svega. Najvjerojatnije zbog popivene pive

Eh, da naručili smo i nekoliko pereca dok smo čekali drugare da dođu.. Stvarno su odlični. Meki, topli i podatni
Cijeli život sam imao traume od pereca jer mi ih je obično kupovala baka kada sam kao klinac išao sa njom na dolac vikendom, a onda ih je kupila od onog dede na kolicima kaj se muvao po trgu, i znam da su bili tvrdi kao kamen. Ne mogu vjerovati da sam živio u zabludi

Vidim da su neki ljudi spominjali patku, ali je nisam vidio na meniju .. valjda više nema.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 23:16   #114
Unutra se više se ne puši?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 10:13   #115
Nisam Primjetio da netko puši.
Onda valjda ne.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 10:49   #116
Nekad se moglo u odvojenoj prostoriji na gornjem katu, nisam sigurna da li se još uvijek može.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 06:49   #117
Kaj nitko ne ide ovdje osim mene?

Bili smo prekjučer žena, dijete i ja.

Ja sam naručio rebrica (iako sam se dvoumio da uzmem Black agnus biftek), a žena burger.

Rebrica su bila jako fina, a umak dosta ljut, što mi nije smetalo jer volim tako. Žena je oprobala i rekla da je preljuto, puno ljuće od zadnji puta kada ih je jela. Htio sam priupitati konobara zakaj je tako, ali smo ga čekali PK pa sam zaboravio.

Burger je izgledao malo jadno, i nije baš pretjerano oduševio moju dragu, ali opet nije ni da nije valjao.

Konobar baš i nije osvojio puno bodova: prvo je htio odnijeti moja rebrica bez pitanja dali sam gotov (draga ih je ćapala što nije skužio), a nakon toga nas je totalno izignorirao i nije pokupio tanjure sljedećih skoro pa pola sata, a kamoli pitao za desert ili kaj drugo. a nije da je bila neka gužva.
Pokupio ih je kada sam tražio račun, a ostavio sam mu 15 kn zbog simpatičnog mu kolege koji nas je služio zadnji puta i bio super, a ovaj puta je čak donio neke kocke našoj klincezi za igru.

Sve u svemu bilo je ok: ubio sam se od hrane i nisam čak mogao sve pojesti, i bilo je dosta fino.

Vidio sam na meniju da imaju "metar rebrica", i to je jela ekipa na stolu kraj našeg: njih 4ero .. To je količina
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 14:32   #118
Pozz Buraz,

ja znam povremeno otić kad mi se jede takva hrana i gulavnom sam zadovoljan. Mislim da je osoblje sada dobro. Znam da je prije znalo biti par pacijenta koji su bili sve samo ne konobari.
Za umak sam i ja primjetio, ja sam pitao zašto je tak a rekli su mi da umak sami rade s mnogo sastojaka pa su možda nešto zeznuli u miješanju tj. dodavanju sastojaka ali su navodno proslijedili poruku u kihjnu obečali da se neće ponoviti!
A više me čudi da burger nije oduševio, meni je to jedan od najboljih burgera! Čista junetina i to kao dry aged meso...meni govore mnogi pozanti da dolaze u Maximilian samo na burger...
Metar rebrica obavezno probati, ja bio s kolegama s posla i uništili smo se!
Bajic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 17:04   #119
Dobro posto metar tih rebrica i kakva su u odnosu na neke koje znam recimo... Mundoaka?
(Ako je neko jeo u oba da usporedi)

Jesu li super ili su okej? Kolko ljudi to jede i ubije se kako ste rekli?
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 20:33   #120
Nije baš bila draga preoduševljena burgerom, ali nije ni da joj nije valjao ..
Vizualno je malo izgledao jadno (barem spram drugim zg burgerarnicama), pa sam ga možda i zbog toga automatski degradirao. Nisam htio probati jer nakon ljutog umaka sa rebrica nije imalo smisla

Nisam probao Mundoakina, pa nemerem usporediti.
Cijena je kakvih 200 i nekaj kuna ako se dobro sjećam.. Vidio sam da ih jedu dva muškića i dvije žene, i izgledali su zadovoljno. Nisam gledao koliko su pojeli..
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:55.