Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2007., 21:13   #61
Charlyse, što se mačke tiče, ja ju ne bih blizu dok sam trudna i potpuno se slažem s Wedding.Da se samo radi o riziku da ja kihnem i šmrcnem- to je tako nevažno, ali činjenica da svježa zaraza s toksoplazmom može trajno oštetiti moje dijete je neprihvatljiva.
Ako imaš ikakvih strahova, pitaj ginekologa ( i prije slijedeće predviđene kontrole) i vidjet ćeš što će ti reći. U svakom slučaju, ako se bojiš zaraze s toksoplazmom, možeš se javiti u zaraznu i pitati kome ići na pregled i kakve pretrage trebaš.
Držim ti fige, ali treba se informirati i biti ponekad i dosadan.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 21:26   #62
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ja bi ju na tvom mjestu odvela na cijepljnja, okupala ju i tek nakon toga stupala u kontakt sa njom a pijesak mozes cistit slobodno jer sumljam da netko dira drek sa rukama

BTW: ako je macka oboljela od toxa mozes se zarazit i preko dlake jer se macka cisti jezikom pa tako cisti i anus i i cijelo tijelo pa mislim da ti vise ne moram objasnjavat zasto i dlaka
e sad me stvarno prpa

A da li može veterinar nekako ustanovit da li je mačka zaražena??

Kako ja mogu provjerit jesam se zarazila, mogu li nalazom krvi??

Joj......
__________________
B & B
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 22:57   #63
na pregledu kog ginekologice trazi je da ti napravi bris na toksoplazmozu ili sta vec uzrokuju macke, saznat ces za par dana, i to ti govorim za gin na socijalnom!bez obzira na rezultat, izbaci mackuiz kuce u vrt dok si trudna ili je udomi kod nekog svog!
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 23:29   #64
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
na pregledu kog ginekologice trazi je da ti napravi bris na toksoplazmozu ili sta vec uzrokuju macke, saznat ces za par dana, i to ti govorim za gin na socijalnom!bez obzira na rezultat, izbaci mackuiz kuce u vrt dok si trudna ili je udomi kod nekog svog!
Sutra će je netko odnest veterinaru na pregled i cijepljenje! Inače sam kod priv. ginekologa koji u polikliniku dolazi 1 tjedno, danas sam bila, tako da ništa do slijedećeg pon.
šmrc
__________________
B & B
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 00:58   #65
pa odi radi svoje mirnoce kod socijalnog, mozes odmah sutra...privatni ti moze uzeti cca 800-900 kn za kompl. pregled sa uzimanjem briseva, a kod socijalnog je besplatno...a na kraju briseve oba salju na isto mjesto, u bolnicu
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 11:15   #66
Quote:
charlyse kaže: Pogledaj post
Sutra će je netko odnest veterinaru na pregled i cijepljenje! Inače sam kod priv. ginekologa koji u polikliniku dolazi 1 tjedno, danas sam bila, tako da ništa do slijedećeg pon.
šmrc
Nema briseva na toksoplazmu nego se određuju određena protutjela koja govore u prilog stare ili nove infekcije. Vald briseve može veterinar raditi mački, to zbilja ne znam.
Javi se kod odabranog ginića koji ti piše uputnice te se s njim posavjetuj i neka te šalje u zaraznu na pretrage. Također on može tražiti i mišljenje infektologa. Mislim da tu vrlo vjerojatno nema mjesta panici, no bolje odmah to rješavati i riješiti se dileme i strahova.
Držim fige da sve dobro prođe i javljaj se da znamo kaj si riješila.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 12:28   #67
Bok curke!
Evo da vam se i ja pridružim.
Ušla sam u četvrti mjesec i sva sam uplašena.
Naime, tek sam sad saznala da je folna kiselina jako važna u prva tri mjeseca (gin mi to uopce nije rekla). I tek sam je sad pocela uzimati
Osim toga gin mi je tek sada rekla da ne preporuča trudnicama normalne spolne odnose jer da sperma može izazvati spontani.
Do sada smo mm i ja imali normalne odnose, a sada smo oboje u strahu.
I strah me je zbog toga sto su me prva dva mjeseca stvarno pucali hormoni tako da sam i uzela persen koji put. Ne znam moze li on biti stetan ali cinjenica je da sam se nakon njega smirila. Mozda je to ipak bolje nego prenositi stres na bebicu.
Inace sam kod soc gin i tako se nekako lose osjecam. Valjda zena ima puno posla pa nas samo reda kao na traci. Koliko cesto treba ici na preglede? Moja je mene narucila za mjesec dana. Napravila sam vadjenje krvi, briseve, ovaj tjedan idem na prenatalni. Ima li jos nesto sto se treba napraviti?
Ovo za suncanje sam tek od vas cula. I da... kad se pocinju nakupljati kile? Ja sam od pocetka trudnoce dobila 0,5 kg a i inace sam mrsava
Sorry ako postavljam glupa pitanja ali stvarno sam u panici...
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 12:36   #68
Kao prvo dobrodošla
Kao drugo, mijenjaj ginekologa, to što ti je ona napričala su gluposti. Ako ti je trudnoća normalna, ne vidim zašto ne bi mogla imati odnose sa mužem, to su stvarno gluposti
Što se tiče pregleda na početku trudnoće pregled se obavlja svaka četiri tjedna, tj. jednom mjesečno pa je to ok.
I ono najvažnije, opusti se i uživaj u svom malom bebolinu koji raste u tebi i ako imaš kakvo pitanje svrati na Forum, ja sam tu saznala više stvarinego bilo gdje drugo.

Zadnje uređivanje putnica : 19.10.2007. at 00:43.
Durica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 14:47   #69
Quote:
sunnyah kaže: Pogledaj post
Bok curke!
Inace sam kod soc gin i tako se nekako lose osjecam. Valjda zena ima puno posla pa nas samo reda kao na traci. Koliko cesto treba ici na preglede? Moja je mene narucila za mjesec dana. Napravila sam vadjenje krvi, briseve, ovaj tjedan idem na prenatalni. Ima li jos nesto sto se treba napraviti?
Ovo za suncanje sam tek od vas cula. I da... kad se pocinju nakupljati kile? Ja sam od pocetka trudnoce dobila 0,5 kg a i inace sam mrsava
Sorry ako postavljam glupa pitanja ali stvarno sam u panici...
Bok i dobrodošla!
Persen mislim da neće škoditi što si jednom uzela, no pronašla sam da se ne preporuča u trudnoći i tijekom dojenja. Ginekolozi preporučuju i propisuju Normabel 2 mg, pogotovo kod rizičnih trudnoća jer osim što smanjuje tjeskobu i napetost, opušta i mišiće. Ja to baš ne volim uzimati, jer smiruje i bebu, no povremeno mi ipak dobro dođe pa pitaj ginekologicu.
Od pretraga vjerujem da si napravila krvnu grupu, Rh faktor i senzibilizacije, testiranje na Hepatitis B i sifilis(Zavod za transfuziju)- to ide kao neki standard.
I još, osim standardnih pretraga krvi ( krvna slika, bubreg, jetra, urin) važno je učiniti urinokulturu jer kod trudnica su česte bakterije u urinu koje ipak treba liječiti bez obzira ako nema simptoma.
Kod svakog pregleda je važno da te sestra izvaže, da joj daš urin i da umoči traku i da ti izmjeri tlak.
Kaj se kila tiče, sad će one krenuti gore kako ti se bude pojavio apetit.
I, ako nisi zadovoljna s ginekologom- mijenjaj ili odi privatno. Gdje god da dodješ kod soc. ginića svi imaju premalo vremena i previše pacijetica i jednostavno moraš biti informirana, hrabro pitati svašta, pa ma kako ti se pitanje glupo činilo jer je to važno za tvoju i samo tvoju bebu i tebe. Samo hrabro i bez imalo ustručavanja!
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 21:50   #70
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Od lijekova protiv bolova smije se uzimati Lupocet (ili Lekadol, tj. paracetamol). I ono kaj je meni, bar mislim, pomoglo je to što pijem puno vode.

nedavno sam slušala emisiju o alergijama i lijekovima i veli doktor da su najnovije studije pokazale da paracetamol (iako je najpreporučljiviji za trudnice) u trećem tromjesečju može rezultirati pojačanim alergijskim reakcijama kod djeteta... najbolje je ništa ako se može..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.

Zadnje uređivanje putnica : 19.10.2007. at 00:43.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 22:32   #71
Gin. mi je napisao preporučene pretragem a to su: KKS, URIN, URINOKULTURA, GUK,KG, Rh faktor, HBs antigen, JETRENE PROBE, CITOMEGALOVIRUS, TOKSOPLAZMA
Da li mislite da bi još nešto trebao a nije napisao??
Kod njega idem tek 20.8. koliko prije moram radit ove pretrage
__________________
B & B
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 09:52   #72
help!!!!

pozdrav svima u drugoj dimenziji...meni još prilično imaginarnoj....što je normalno u tom drugom stanju? slušaš iskusnije, već majke, kako ne treba nositi teško, ne umarati se...gotovo se osjećam bolesno od tih super savjeta. ja sam puna snage, istina nekada se brže umorim ili brže izgubim volju da neki posao kojeg se uhvatim i dovršim...trebam nekog u istom blaženstvu da me ohrabri. ipak mi je first time...and it is so sweet!
FIRSTIME is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 09:59   #73
Quote:
charlyse kaže: Pogledaj post
Gin. mi je napisao preporučene pretragem a to su: KKS, URIN, URINOKULTURA, GUK,KG, Rh faktor, HBs antigen, JETRENE PROBE, CITOMEGALOVIRUS, TOKSOPLAZMA
Da li mislite da bi još nešto trebao a nije napisao??
Kod njega idem tek 20.8. koliko prije moram radit ove pretrage
Ovak- KG, RH faktor, HBS antigen znam sigurno da radi transfuzija, nalaz za 2-4 dana, urinokultura oko 8 dana, a ako odeš u mirogojsku 16 u HZJZ možda i malo manje. Najbolje ih je nazvati i pitati kad primaju uzorke jer u domu zdravlja (DZ) primaju u određene dane.
KKS, jetrene,Urin, GUK- za 1-2 dana u DZ
Citomegalo(CMV) i toksoplazma vjerojatno na zaraznoj i ne znam koliko se čeka. To možeš odmah vaditi kao i sve traženo na transfuziji.
Ostalo si posloži tak da do kontrole imaš sve nalaze.
Ovo sve sam i ja vadila no meni su tražili kontrole za bubreg (urea, kreatinin, K, Na) i u transfuziji sam vadila pretragu na sifilis dok CMV i Toxo nisam. To je valjda individualno.
Možda CMV i Toxo radi transfuzija- nazovi i pitaj ih i za kolko je nalaz gotov.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 10:13   #74
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
nedavno sam slušala emisiju o alergijama i lijekovima i veli doktor da su najnovije studije pokazale da paracetamol (iako je najpreporučljiviji za trudnice) u trećem tromjesečju može rezultirati pojačanim alergijskim reakcijama kod djeteta... najbolje je ništa ako se može..
Baš ti hvala na ovoj informaciji, proguglat ću da vidim o čem se radi. Svakako se slažem da ne treba uzimati lijekove ak se može i bez njih.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 10:13   #75
Quote:
FIRSTIME kaže: Pogledaj post
pozdrav svima u drugoj dimenziji...meni još prilično imaginarnoj....što je normalno u tom drugom stanju? slušaš iskusnije, već majke, kako ne treba nositi teško, ne umarati se...gotovo se osjećam bolesno od tih super savjeta. ja sam puna snage, istina nekada se brže umorim ili brže izgubim volju da neki posao kojeg se uhvatim i dovršim...trebam nekog u istom blaženstvu da me ohrabri. ipak mi je first time...and it is so sweet!
e pa dobrodošla!

ja ne znam koji bih ti savjet dala. najvažnije je da se opustiš, koliko je to moguće. simptomi su razni i razlikuju se od osobe do osobe... moj stav je da što manje čitaš po netu jer ćeš poludjeti ako imaš neke simptome koji tamo pišu ili imaš neke koji nisu nabrojani

naravno, za svaku stvar se obrati tu curama. iskustva su od velike pomoći. ja guram kroz sve ovo uz njihovu pomoć i u puno situacija me umire i zbog njihovnih savjeta mirnije zaspim...

dobra je stvar kaj tu možeš pitati i podijeliti s nama najveće radosti i tuge, pitati bedasta i pametna pitanja i mi ćemo sve biti na raspolaganju a to je važno! biti u krugu ljudi koji razumiju


samo hrabro naprijed... jedan "Oče naš" izmolim svake večeri za sve nas... i bit će dobro
tockica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 13:30   #76
Bok svima, evo još jedne zbunjene mlade trudnice (6tj) kojoj je već sad muka, ali ne od trudnoće već od svega "što se smije" i "što se ne smije".

Ipak imam i ja neka pitanja. Spremam se na more, doktor rekao da je za sad sve u redu (iako se vidi samo točkica), nema opasnosti od krvarenja, al je sam sumnjičava što se tiče kupanja. Znam da u ranoj trudnoći nije pametno ići po bazenima (zbog klora i boleština) a što je s morem?

A drugo pitanje odnosi se na začinsko bilje. Poznato mi je da origano, bosiljak, ružmarin pogotovo,itd kao aromatično ulje nisu preporučljivi za trudnice jer mogu uzrokovati pobačaj, no da li se to odnosi i na začine jelima? Guglala sam ali nisam baš nešto konkretno pronašla o tome pa ako netko zna nešto nek se javi...
__________________
hoću biti mama...
Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 13:38   #77
Ja se kupam u moru gotovo svaki dan, ali ipak biram plaže gdje je manje ljudi - tj. gdje je barem malo više čišće more. I uvijek se poslije svakog izlaska iz mora presvućem u suhi kostim. Naravno, ni ne pomišljam odlaziti na plažu prije 17.30 sati jer mi je prevrće. I naravno faktor 25 stavljam. U moru plivam pa tako vježbam.
Eto to ti je moje iskustvo i do sad nije bilo problema.
Što se tiče začina, ja ih stavljam u hranu kao i do sad. Nisam nigdje vidjela ta upozorenja da se ne smije jesti. U umake stavljam i origano i bosiljak i peršin. Naravno u umjerenim količinama.
Ma mislim da se sve u nekim normalnim količinama smije.
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 13:56   #78
Quote:
Jacqueline kaže: Pogledaj post
Bok svima, evo još jedne zbunjene mlade trudnice (6tj) kojoj je već sad muka, ali ne od trudnoće već od svega "što se smije" i "što se ne smije".

Ipak imam i ja neka pitanja. Spremam se na more, doktor rekao da je za sad sve u redu (iako se vidi samo točkica), nema opasnosti od krvarenja, al je sam sumnjičava što se tiče kupanja. Znam da u ranoj trudnoći nije pametno ići po bazenima (zbog klora i boleština) a što je s morem?

A drugo pitanje odnosi se na začinsko bilje. Poznato mi je da origano, bosiljak, ružmarin pogotovo,itd kao aromatično ulje nisu preporučljivi za trudnice jer mogu uzrokovati pobačaj, no da li se to odnosi i na začine jelima? Guglala sam ali nisam baš nešto konkretno pronašla o tome pa ako netko zna nešto nek se javi...

Meni je dr rekao nakon operacije (a i prije nakon biopsije) da se slobodno sto prije i sto vise kupam u moru, jer je more najzdravije sto postoji a i da je nase puno joda pa dezinficira eventualne ranice...

A ja cekam slijedeci pregled da mi kazu dal sam jos otvorena i ak ne jako dal se mogu kupat i plivat (za sad su mi tjelesne aktivnosti zabranjene)
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 20:46   #79
Curke mene zanima dal se smijem mazat kremom protiv celulita? Al samo po nogama i guzi. Šta kažete?
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 21:20   #80
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Curke mene zanima dal se smijem mazat kremom protiv celulita? Al samo po nogama i guzi. Šta kažete?
Hm, pa nekako ne vidim razlog zasto ne. Svojedobno je bilo i dilema smije li se bojati kosa za vrijeme trudnoce - smije.
Cuj, moja gin ima odlicnu stranicu, pise dosta toga sto se smije, sto ne. Pogotovo vezano za hranu. A i ima prikaz trudnoce iz tjedna u tjedan, pa evo.....
www.poliklinika-harni.hr

hm, valjda sam dobro to natipkala . ako nisam, malo poguglaj, zena se zove Vesna Harni.
Ollantay is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:32.