Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2014., 23:42   #3681
Da, to je dobra alternativa, hvala. No kako bismo mogli dobiti tanki krug od čokolade, nešto kao čokoladna hostija ?
petit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 13:29   #3682
Quote:
petit kaže: Pogledaj post
Da, to je dobra alternativa, hvala. No kako bismo mogli dobiti tanki krug od čokolade, nešto kao čokoladna hostija ?
Istisni jednostavno čokoladu na masni papir i pusti da se ohladi
neće doduše biti sve jednako velike ni jednako debele, ali eto
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 13:50   #3683
Evo mojih! Nisam već dugo
Punjenje: ganache od milka noissete čokolade

Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 14:01   #3684
kokoš
mašala!
gdje si nabavila ove duguljaste kalupiće?

Quote:
Justin Thyme kaže: Pogledaj post


Napravi kavu u vrhnju, pa preli preko bijele cokolade, kako maslaca i na kraju umijesaj malo obicnog maslaca kad se ohladi, otprilike pola vrhnje, pola ostatak.
thanks, to dobro zvuči
međutim meni to je više krema, a meni treba baš kava u unutrašnjosti. ovako

to mi je super kad mi treba šut energije, tijekom planinarenja ili sl.

za to koristim ove kupovne, ali nisu mi baš jako fini. čoksa je slaba, a i punjenje je preslatko, i zna se često kristalizirat, pa sam htjela napraviti svoje.
__________________
hik.
ellory is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 16:16   #3685
Keiser,Lesnina. Mislim da je to prvi kalup koji sam kupila, pa ga onda nisam voljela kad sam otkrila sjajne, a sad smo se opet zaljubili
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 08:35   #3686
Kokosko, odlicne praline, lijepo izgledaju.
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Istisni jednostavno čokoladu na masni papir i pusti da se ohladi
neće doduše biti sve jednako velike ni jednako debele, ali eto
Moze se isto tako razmazati cokolada na papiru za pecenje ili na tvrdjoj plasticnoj foliji, kad se pocne susiti isjeci krugove kalupom za kekse,
slicno kao plocice za oblaganje torti.


Quote:
ellory kaže: Pogledaj post
thanks, to dobro zvuči
međutim meni to je više krema, a meni treba baš kava u unutrašnjosti.
U tom slucaju pogledaj post o tekucim punjenjima prije par stranica.
Justin Thyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 12:05   #3687
Tekuce punjenje od vruce cokolade s kestenima



Justin Thyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 21:20   #3688
Ajme Justin, nije fer .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 18:50   #3689
Ako je punjenje tekuće kako se napravi dno praline a da se čokolada ne pomiješa sa punjenjem tj da ne "propadne " u punjenje?
petit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 10:53   #3690
Evo, par stranica ranije smo raspravljali, post br. 3633, ove su napravljene po 2. nacinu.
Justin Thyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 13:06   #3691
Justin svaki put savrsene!!!
__________________
U životu uvijek treba imati na raspolaganju jedan topli osmijeh i jedno spremno "odjebi"!
julija_8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 21:14   #3692
već dugo me privlači da probam napravit praline i mislila sam da je to jako komplicirano i onda sam slučajno našla ovu temu i rekla pa idem i ja probat

prva runda nije baš ljepo ispala i pola sam ih potrgala kad sam vadila iz kalupa,i još mi je odjednom samo temperatura čokolade skočila sa 40 stupnjeva na 60 pa ih je večina bijela umjesto smeđa al nema veze


al zato druga runda iz papirnatih košarica je već bolja
i izvana su lijepo hrskave a unutra je ganache od milke noisette


essence balerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 18:54   #3693
Kolege pralinaši,
molim pomoć.
Planiram raditi veću količinu pralina za jedno obiteljsko okupljanje - recimo da bi ih trebalo biti 500. Ja to ne bih stigla ni mogla sve napraviti u jednom danu jer cu imati drugih obaveza pa me zanima mogu li ih napraviti prije i koliko prije i čuvati na hladnom da se ne pokvare? Jer sve koje sam dosad napravila su se pojele u roku dan, dva, pa nemam iskustva baš s tim kako ih skladištiti i koliko dugo. Npr. da ih počnem raditi deset dana prije po 4 kalupa il tak nešt. Jel to moguće?
Hvala unaprijed na savjetima
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 14:12   #3694
Quote:
Velika_kokos kaže: Pogledaj post
Kolege pralinaši,
molim pomoć.
Planiram raditi veću količinu pralina za jedno obiteljsko okupljanje - recimo da bi ih trebalo biti 500. Ja to ne bih stigla ni mogla sve napraviti u jednom danu jer cu imati drugih obaveza pa me zanima mogu li ih napraviti prije i koliko prije i čuvati na hladnom da se ne pokvare? Jer sve koje sam dosad napravila su se pojele u roku dan, dva, pa nemam iskustva baš s tim kako ih skladištiti i koliko dugo. Npr. da ih počnem raditi deset dana prije po 4 kalupa il tak nešt. Jel to moguće?
Hvala unaprijed na savjetima

Moues ih drzati u fridu u zatvorenoj posudi, 10 dana im mece biti nista a najgore sta se moze desiti je da izgube sjaj, tj to ce ti se sigurno desiti
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 22:30   #3695
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Moues ih drzati u fridu u zatvorenoj posudi, 10 dana im mece biti nista a najgore sta se moze desiti je da izgube sjaj, tj to ce ti se sigurno desiti

Mene zanima koliki je rok trajanja pralina koje se rade sa ganachom ako izvjesno vrijeme budu na nekakvoj sobnoj temperaturi.
Htjela bih napraviti više pralina (pa podijeliti kao znak pažnje dokorici. i sl.) pa ne bih voljela da su nakon otvaranja pokvarene tj da nisu za upotrebu.
petit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 21:58   #3696
Quote:
petit kaže: Pogledaj post
Mene zanima koliki je rok trajanja pralina koje se rade sa ganachom ako izvjesno vrijeme budu na nekakvoj sobnoj temperaturi.
Htjela bih napraviti više pralina (pa podijeliti kao znak pažnje dokorici. i sl.) pa ne bih voljela da su nakon otvaranja pokvarene tj da nisu za upotrebu.
Na sobnoj temperaturi se one tope, kako god mi temperirali cokoladu - nikad nisu kao tvornicke

U frizideru ih ne bi drzala dulje od 2 tjedna
Najbolje ti je testirat
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 13:59   #3697
Ako ima netko iskusan,zainteresiran...
Za 12.mj
tko bi želio napraviti jednu određenu količinu pralina, ali da nisu klasične, već neke specijalne, inovativne, tipa sa vinom, alkoholne, sa sirom, žirom, bundevinim košticama, kesten, bundeva..itd...
Ljudi će imati proslavu za cca 50tak ljudi, pa molim da se javite porukom i ponudom...
nabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 15:19   #3698
Pozdrav svima! Nova sam u izradi pralina, bolje rečeno još se učim. Trenutno sam u potrazi za kalipima i naišla sam na ovo http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/70257695/
Jel ih ima netko ili mi preporučate nešto drugo
aneri1008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 10:29   #3699
Plodovi tikve

Punjenje - praline pasta od sjemenki tikve i karamelizirane bijele cokolade



Justin Thyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 09:51   #3700
Kandirani pinjoli, isti kao s prethodnog natjecaja
Sare su nenamjerne, valjda su pinjoli izgrebali cokoladu
Ko prvi pronadje rupicu, ne dobija nikakvu nagradu



Justin Thyme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:00.