Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2007., 13:11   #61
E pa super. Možda i budem...
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 23:15   #62
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
u takenoku ak odes samo na sushi ne moras potrosit bogatstvo. evo, dragi i ja nekad uzmemo takeaway 18 raznih sushi rolls (zapravo, maki rolls) i jos neku przenu piletinu za predjelo i dodje nas oko 200 kn.

Hm, to mi se i ne čini baš malo, uzevši u obzir veličinu pojedinog sushija...dobro, piletina je možda konkretnija...ali bez cuge...
Općenito japanski restorani slove za jedne od najskupljih, bez obzira na to gdje su.
A jel ovi ovdje kod nas koriste onu pravu, ljepljivu rižu?
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 23:27   #63
ubila bih se za sushi moje najdraze jelo

Quote:
pikica_24 kaže: Pogledaj post
Meni se to čini ok, nažalost nisam probala ali skoro sam pala na onaj u Metro-u koji imaju kao gotovo. Okreneš sastav a ono E-456, E-566, E-222, E 868, E 693, E 205, E_294 toliko ih je bilo da sam skoro povratila. Baš šteta mislila sam iskušati na brzinu...
Kaj to nije japansko?
ako hoces uzivati u sushiju, onda treba otici u sushi-bar, po mogucnosti gdje rade japanci. jer japanci to rade ipak najbolje. nikako ne kupovati u ducanu, jer to nije to. onaj u zagrebu u kaptol-centru je pristojan. ja i muz smo bili zadovoljni. najbolji sushi do sada sam jela u jednome japanskome sushi-baru u bernu. (uz napomenu da do sada nisam jos nikada bila u japanu, brijem da je tamo ipak najbolji sushi ).
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 12:37   #64
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
Hm, to mi se i ne čini baš malo, uzevši u obzir veličinu pojedinog sushija...dobro, piletina je možda konkretnija...ali bez cuge...
Općenito japanski restorani slove za jedne od najskupljih, bez obzira na to gdje su.
A jel ovi ovdje kod nas koriste onu pravu, ljepljivu rižu?
u japanu ima skupih sushi restorana, al ima i "sushi zalogajnica" gdje su cijene nize.

naravno da cijena nije mala al meni 200 kn nije puno za ovo. inace, govorim o maki rolls-ima (to su svici na americki a oni su dosta veci od japanskih verzija). ja bih se mogla najesti i od toga, ali dragi bas i ne, pa onda jos jedem i piletinu skupa s njim. e, da, u ovih 200 kn dodju dvije porcije przene piletine (torikaraage, ako koga zanima, najtoplije preporucam ).

ne znam koju rizu koriste ali sushi im lijepo izgleda, kompaktan je i ne raspada se, tako da vjerojatno znaju sto rade. uostalom, jedan od kuhara im je japanac
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 16:33   #65
ja sam radila i sama. nije uopće problem kad se ufuraš, sasvim su solidni. samo kaj ih obično radim s dimljenim lososom ili onim račićima jer me strah. naravno, i u svim povrtnim kombinacijama (krastavci, mrkva, avokado) jednom sam radila sa svježom tunom, još pozvala ljude u goste i (iako sam kupila svježe svježe) umrla od straha. ali da su najbolji s ribom, definitivno

inače meni jedna od najboljih klopa. navukla se davno u akakiku u beču i nema šanse da bih otišla u beč bez posjeta tom divnom mjestu
mayy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 22:18   #66
Quote:
valerossi kaže: Pogledaj post
evo to nisam nikad probao pa me zanima jel to valja kaj? jel se isplati ic probat i kolko to uopce dodje u kineskim restoranima po zg? hvala...
SUSHI nije kinesko nego japansko.al mozda kod vas to prodaju pod kinesku klopu.licno-ja probala iz japanskog restorana ali ne valja mi.narocito one razne rolls sirove...volim japanese kuhinju ako je sve peceno.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 20:08   #67
mljac!!!
planiram kupiti sastojke u sljedećih par dana i slagati maki po prvi put u životu
Maisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 19:02   #68
Quote:
valerossi kaže: Pogledaj post
evo to nisam nikad probao pa me zanima jel to valja kaj? jel se isplati ic probat i kolko to uopce dodje u kineskim restoranima po zg? hvala...

naravno da se isplati ..al morat ces u japanski a ne kineski kad jednom probas stalno ces se vracati po jos

cijena .. predjelo,vino,jelo,desert oko 700 kunica se skupi za dvije osobe .. naravno ako samo bockas sushi i nekaj drugo pijes mozes i jeftinije proci
zlatna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 08:11   #69
akakiko.......

joj, bila nedavno u becu i ubila se 2 puta u japanskom... mljac!!!!!!
Lya is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 11:43   #70
a kakve su cijene u tom takenoko restoranu?
another cheetah is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 14:00   #71
ja sam cula da je cca 70kn po jelu...
Lya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 18:44   #72
Svježi losos (i ostala riba za sushi)

pozdrav,

znate li gdje ga se može nabaviti ?

hvala
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 19:44   #73
ako si u zg, ima ga u ribarnicama na dolcu, vidio sam u merkatoru, iperkopu

pravi se suši ha?

aj poslikaj pa okači da vidimo
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 20:41   #74
to mora biti tip top svježe, ak imaš nekog provjerenog.

ma napravit ću ga pa makar mi to zadnje što pojedem u životu.
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 21:02   #75
ima u metrou isto....
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 23:18   #76
u zeljezariji
sori, ali mislim da ovo bas nije za temu. riba se kupuje u ribarnicama, odnosno ducanima koji imaju odjel ribarnica
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 11:49   #77
@lola, bitno je pitanje o svjezem lososu koji ce se jesti SVJEZ (sushi) a to ne mozes sa svakim.

mislim da nije lose dobiti preporuke za pouzdano svjezu ribu.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 00:40   #78
ja sam radila od tune. svi su preživjeli . nakon mnogih premišljanja, kupila u ribarnici u metrou jer su me tamo uputili da je super svježe. rekla sam frajeru koji tamo radi da mislim raditi sushi i da mi kaže ima li kaj izrazito svježe ili da radije kupim dimljeni losos. bio je super, rekao je tuna svježa i da ju bez brige mogu uzeti. tako da, ja bih pitala na odjelu za ribu i obavezno kupila u nekom većem dućanu gdje nisu pod pritiskom prodati mi ono kaj imaju jer znaju da uvijek mogu kupiti dimljeni.
mayy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 22:11   #79
da, najbolje je napomenuti da ti treba riba za sushi (ipak će se jesti sirova) i onda će ti iskreno reći što im je najsvježije ili će ti reći koji dan imaju dostavu određene ribe i kad je najsvježije.
Maisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 09:27   #80
Quote:
Lola kaže: Pogledaj post
u zeljezariji
sori, ali mislim da ovo bas nije za temu. riba se kupuje u ribarnicama, odnosno ducanima koji imaju odjel ribarnica
Metro ima odličan izbor ribe. I uvijek je svježa (barem dosad) što se ne bi moglo reći za ribu u mnogim ribarnicama....
daz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:00.