Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2014., 23:58   #1
Thumbs up La Štruk - super mjesto za štrukle

Dame i gospodo, da i ja jednom otvorim temu za neko novootvoreno mjesto u Zagrebu, a da me ne preduhitri Allexis.


Predstavljam vam La Štruk, maleno nepretenciozno mjesto u gradu, tik kraj Umamija (također relativno nedavno otvorenog) u Skalinskoj (koja povezuje Tkalčićevu i Opatovinu).
Evo link na njihovu Facebook stranicu.

Radno vrijeme:
Mon - Sat: 10:00 - 21:00
Sun: 12:00 - 17:00

Nepretenciozno je tek time što je površinom malo. Do sad (ova 2 tjedna koliko rade) nisu imali terasu (za razliku od Umamija i pogotovo za razliku od groznog Nokturna preko puta njih), no sad će ju dobiti (po riječima konobara) jer će se Umami ipak malo vratiti u svoje gabarite (koje je zadnjih mjeseci malo proširio prema Nokturnu).

Unutrašnjost lokala je super uređena- prečisto i s ukusom. Nemaju WC (kao i Umami), jer zbog male površine- zakoni- ovoono... ali veli konobar ako treba možete se poslužiti našim WC- om. Lijepo od njega.

A na meniju- štrukli. I samo štrukli.
Pa to je divno. Naravno ako su odlični štrukli. I ako volite štrukle sa sirom. A ja ih volim. A i ovi jesu divni. Uzeli smo jedne zapečene slane sa sirom vulgaris i jedne također zapečene slane sa sirom uz dodatak ulja 'tartufa' (u najvećoj mjeri ulje od tartufa koje daje fora aromu (volite li miris tartufa, jasno).
Stiglo je kroz 20ak minuta. Mirisno, vruuuuuuće iz pećnice i vizualno vrlo primamljivo. Već po boji znao sam da su mi suđene.
I naravno prije fotkanja sam zabo nož u sredinu, a onda se sjetih da bih vam baš mogao i pofotkati da vidite.
Pa evo fotki interijera i naših štrukli:











Konobar je vrlo pažljiv i simpatičan, maaalo povučen (što ne smatram minusom, no mislim da bi generalno mogli biti malo probitačniji u samoreklami i proboju na tržište centra kako kod domaćih ljudi- po firmama uvesti dostavu, tako i kod stranaca pri primamljivanju kako baš svi ne bi otišli u Nokturno na jeftinu hranu s lošom uslugom).
Naime šta! Nemaju još dostavu, imaju 4, 5 stolova (sve izgleda presuper unutra, nisam sve fotkao ali nema veze, pogledajte na Facebook profilu kod njih), uskoro će uvesti dostavu jer nema posuda za dostavu baš te veličine kolike su te njihove duguljaste štrukle... eeeeej! Prebacuj u neke posudice centimetar i pol duže i vozi- na tome bi svaki dan mogli dobiti tisuću više.
Napiši neku reklamu vani na finom engleskom, neka rustika s kredom ovoono... i eto stranaca.
Jer ova jela to zaslužuju. Jako je ukusno. A cijene vrlo prihvatljive za jedan doručaj, gablec ili večericu- uglavnom je po 25 kuna, uz iznimku ovih s tartufima za 35 kuna i još 1 po toj cijeni (u totalu je 10- 15 inačica, vidio sam tamo i opciju s borovnicama, uostalom evo i menu s Fejsa

Imaju i super šalice za čaj, neka ženska pila stol preko puta nas, bez problema bih tamo otišao i samo na čaj.

Jeste već bili? Eto pa odite, uživat ćete (bar ja jesam) u prefinim i prefriškim štruklima. Mljac!
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 00:56   #2
štrukle

sutra se ide obvezno
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 01:07   #3
I da napišeš svoje mišljenje iza



Je l' pravilno štrukle ili štrukli?
Nemam pojma, nisam Zagorec.
Ne general Zagorec, nego rodom Zagorec. Je l' to uopće jelo Zagorja?
Ili sjeverne HR općenito?
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 01:13   #4
ovo će sad možda biti svetogrđe... ali ja volim jesti salatu uz slane štrukle. zelenu, ili ciklu.

bilo tko drugi tako nastran?
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 01:17   #5
baš sam linkala frendici zagorki - kaže da su štrukli i da su tradicionalno zagorski i ničiji više...jedva čekam sutra
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 04:24   #6
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
ovo će sad možda biti svetogrđe... ali ja volim jesti salatu uz slane štrukle. zelenu, ili ciklu.

bilo tko drugi tako nastran?

Ahhhhhhhhhhh, štrukli i kristalka s bučinim uljem, ahhhhhhhhhhh...
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 08:12   #7
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post

Ahhhhhhhhhhh, štrukli i kristalka s bučinim uljem, ahhhhhhhhhhh...
oh, da mogu reć da je i ono ulje od pistaccia iz Lidla ispalo jako dobro na salaticama, malo za varijacije od bučinog.

ma kad sam vidjela ovaj meni, palo mi je na pamet kako ću tamo vodit neke strance koji mi uskoro trebaju doći u goste, a onda da će njima faliti salate na jelovniku... a Dolac je blizu, baš bi i mogli nešto smislit
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 10:50   #8
izgleda suuuper simpaticno i ideja je odlicna. neka su strukle upola dobre i nema sanse da propadnu

tanveer +1
takodjer volim zelenu salatu uz strukle (ciklu ne volim na salatu pa to otpada iz kombinacije)
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 12:56   #9
priznaj išao si na wc, pa probao štrukle.

super izgleda, puno uspjeha im želim!
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 14:57   #10
Uuuuu, ja sam štruklofetišistica strašna, a baš si kontam gdje bi danas prije kazališta, eto sad znam
YesYesNoProblem is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 21:46   #11
bila danas i mogu samo reći vraćam se opet....

prostor čist i lijepo uređen, osoblje ljubazno, štrukle fine - slatki sir i borovnica...uz to muškat, super što imaju vina u ponudi....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 09:35   #12
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
baš sam linkala frendici zagorki - kaže da su štrukli i da su tradicionalno zagorski i ničiji više...jedva čekam sutra
Još jedna Zagorka potvrđuje da su zagorski štrukli
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 13:18   #13
ovo jako fino izgleda

zna li netko rade li danas?
__________________
BLOG ~~FB~~
Nivia179 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 14:28   #14
štrukli sa borovnicama idu sa slatkim sirom?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 20:41   #15
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
I da napišeš svoje mišljenje iza



Je l' pravilno štrukle ili štrukli?
Nemam pojma, nisam Zagorec.
Ne general Zagorec, nego rodom Zagorec. Je l' to uopće jelo Zagorja?
Ili sjeverne HR općenito?
U mom frtalju Zagorja su štruklji i to obavezno slani.
I da, štruklji su samo ono kaj se dela sa svježim kravljim sirom, vrhnjem i putrom. Ovo sve ostalo je da ne velim kaj.
Muljuzator is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 20:47   #16
Quote:
Muljuzator kaže: Pogledaj post
U mom frtalju Zagorja su štruklji i to obavezno slani.
I da, štruklji su samo ono kaj se dela sa svježim kravljim sirom, vrhnjem i putrom. Ovo sve ostalo je da ne velim kaj.
ajd, ajd pa treba se malo modernizirat a ne "tak je moja babica rekla i tak je i nikak drugačije"
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 20:50   #17
Ostalo su štrudle
Muljuzator is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 20:52   #18
štrudl je nekaj sasvim drugo


mjesto jako simpa izgleda i super da se i tako nešto otvorilo
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 23:10   #19
Koliko se čeka?
evo Ivica na drugoj temi kaže da njemu treba pola sata dok ih skuha pa onda zapeče... jel su tu već gotovi pa ih podgriju, kako to funkcionira?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 04:10   #20
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Koliko se čeka?
evo Ivica na drugoj temi kaže da njemu treba pola sata dok ih skuha pa onda zapeče... jel su tu već gotovi pa ih podgriju, kako to funkcionira?

Pravi zagorski štruklji se samo pečeju.
Pri Varaždinu se ili samo kuhaju ili samo pečeju.

Štrukli iz tog lokala su već skuhani, a onda ih preliju vrhnjem i zapeku.
To je zagrebačka verzija štrukli
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"

Zadnje uređivanje pinzgauer : 02.05.2014. at 04:22.
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:23.