Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2009., 17:41   #61
Da, i ja sam kupila mango prije par dana na akciji u Konzumu. Inače, ja koristim mnoge preparate koji sadrže ekstrakt manga ali mango kao takav nikad nisam jela pa reko, ajmo probati. Uglavnom, nije mi se svidio. Previše me podsjeća na mrkvu Pošto mi je to bio prvi put da ga jedem, nisam znala jel se jede korica (po debljini iste sam zaključila da ne) i mogu li se kockice manga posuti nečim (ja ih posula šećerom, kao i mrkvu). Je li do toga ili nečeg drugog, nemam pojma ali meni se nije svidio. Baš me zanima kakva je papaja.
__________________
20
tina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 18:04   #62
Upravo sam smazala jedan. Iz Konzuma. Za 4 kune.

Pa mislia sam si da ga treba mirisat', i jesam, i nije mirisao.

Tak' da, nije mi baš neš'.

Iako sam ogulila koricu.

Zadnje uređivanje Eyecandy : 05.12.2009. at 18:09.
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 06:49   #63
Quote:
tina88 kaže: Pogledaj post
Da, i ja sam kupila mango prije par dana na akciji u Konzumu. Inače, ja koristim mnoge preparate koji sadrže ekstrakt manga ali mango kao takav nikad nisam jela pa reko, ajmo probati. Uglavnom, nije mi se svidio. Previše me podsjeća na mrkvu Pošto mi je to bio prvi put da ga jedem, nisam znala jel se jede korica (po debljini iste sam zaključila da ne) i mogu li se kockice manga posuti nečim (ja ih posula šećerom, kao i mrkvu). Je li do toga ili nečeg drugog, nemam pojma ali meni se nije svidio. Baš me zanima kakva je papaja.
nažalost zeleni mango u našim supermarketima i npr. onaj slatki žuti iz indije imaju samo zajedničko ime.
razlika je otprilike kao kad bi probala breskvu il šljivu dok je još zelena, kisela i tvrda da ju nemožeš ni zagrist i kad je slatka i medeno se topi u ustima.
ove nezrele u indiji, meksiku i drugdje kisele kao povrće ili jedu kao što kažeš poput mrkve kao salatu koju sole i papre.

zreli mango pogotovo veliki slatki indijski je nešto fantastično i po okusu i po mirisu, ja bih ga jeo svaki dan bez obzira na cijenu al ove naše najčešće jednostavno zaobiđem.

koru ne jedeš al je sigurno ukusnija kora tog slatkog nego meso ovog našeg.

trebalo bi i nama nešto poput ovog bečkog supermarketa
http://www.prosi.at/prosi_vegetables.htm

Zadnje uređivanje ursamajor : 09.12.2009. at 07:50.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 22:27   #64
prepoznaje li tko ovu voćku?


x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 00:10   #65
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
prepoznaje li tko ovu voćku?
Nedozrila žuta marakuja?

Jel znaš pa nas testiraš il ni sam ne znaš pa pitaš?
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 10:18   #66
ne, za ozbiljno. kupio sam pod marakuja, ali kad sam otvorio vidio sam da je skroz bezveze pa sam mislio da niej marakuja. a ipak očito je. završilo je u kanti za smeće. budale nisu dobro procijenile koliko treba bit u zrijaoni
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 10:19   #67
ja obožavam ananas i mango!!!kokos i ne baš!
probala sam i karambolu i pomelo i one male mandarine kumqvat????

ovo na slici izgleda kao nezrela guava????
__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 12:12   #68
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
ne, za ozbiljno. kupio sam pod marakuja, ali kad sam otvorio vidio sam da je skroz bezveze pa sam mislio da niej marakuja. a ipak očito je. završilo je u kanti za smeće. budale nisu dobro procijenile koliko treba bit u zrijaoni
Najsličnije je marakuji mada ovakvu nisam vidio, al eto očito je što se dogodilo. Tako je kod nas za svo tropsko voće.

Prijateljica bila prošle godine u Tanzaniji i tamo je probala svega (samo nije tila izist slona) pa mi baš priča kako je mango koji stiže k nama zapravo najgori škart, najlošije kvalitete i tamo tu vrstu uopće ne konzumiraju.

Slične sam priče čuo i o bananama.

Di si uopće kupio marakuju? Nisam to nigdi kod nas vidio? Kaufland?
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 12:32   #69
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Najsličnije je marakuji mada ovakvu nisam vidio, al eto očito je što se dogodilo. Tako je kod nas za svo tropsko voće.

Prijateljica bila prošle godine u Tanzaniji i tamo je probala svega (samo nije tila izist slona) pa mi baš priča kako je mango koji stiže k nama zapravo najgori škart, najlošije kvalitete i tamo tu vrstu uopće ne konzumiraju.

Slične sam priče čuo i o bananama.

Di si uopće kupio marakuju? Nisam to nigdi kod nas vidio? Kaufland?
Ja mango obožavam Kad sam bila u Egiptu probala sam i sok od manga i stvarno sam ostala očarana! Ali ovaj mango kod nas nema ama baš nikakve veze s pravim mango.. Svaki put kad sam ga kupila razočarala sam se..
`bubica` is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 12:40   #70


__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 13:07   #71
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Najsličnije je marakuji mada ovakvu nisam vidio, al eto očito je što se dogodilo. Tako je kod nas za svo tropsko voće.

Prijateljica bila prošle godine u Tanzaniji i tamo je probala svega (samo nije tila izist slona) pa mi baš priča kako je mango koji stiže k nama zapravo najgori škart, najlošije kvalitete i tamo tu vrstu uopće ne konzumiraju.

Slične sam priče čuo i o bananama.

Di si uopće kupio marakuju? Nisam to nigdi kod nas vidio? Kaufland?
baš u kauflandu, kak si pogodio
ja sam ih vidio u metrou lani ali nisu ni slične ovoj, bile su veličine manjeg jajeta (onog 50gramskog) i posve crne.
a ovo s lošim troskim voćem koje dolazi do nas je pozanta priča. iako sam ja par puta naletio na fantastičan, žuti mango. i to nema veze s ovim nezrelim kakav se najčešće vidi.

blalla - ova slika ti baš nije reprezentativna. prvo - nar, kaki i smokva baš i nisu tropske voćke, a za guavu je ovakva žuta boja posve netipična, taman da je netom ubrana u nekom vijetnamskom vrtu. i nije ti ovo moje guava, guava je nabita i kompaktna u sredini, ovo je šupljikavo i puno zraka
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 13:12   #72
a di spada durian? ima li di u zg da to ima za kupit?
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 13:52   #73
ma baš su mi bile fora te sličice pa sam ih stavila,al ipak to je crtano nije fotografija.
by the way, i ja sam mislila da je marakuja tamna, ljubičasta
__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 18:40   #74
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
a di spada durian? ima li di u zg da to ima za kupit?
Sto to uopce ima za kupiti u EU?
__________________
...igra svijetla, vizija...
An'Lyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 18:43   #75
Quote:
An'Lyn kaže: Pogledaj post
Sto to uopce ima za kupiti u EU?
vidijo u beču, krivo mi ko psu šta nisam kupio
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 21:33   #76
Ozbiljno? Stvarno nisam znao da toga ima i "kod nas". Bas bi i ja volio to probati. Kazu da okus (srecom) nema veze s mirisom ...
__________________
...igra svijetla, vizija...
An'Lyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 22:11   #77
Quote:
`bubica` kaže: Pogledaj post
Ja mango obožavam Kad sam bila u Egiptu probala sam i sok od manga i stvarno sam ostala očarana! Ali ovaj mango kod nas nema ama baš nikakve veze s pravim mango.. Svaki put kad sam ga kupila razočarala sam se..
Eto, znači da je istina. Baš me zanimaju kakvi su ti pravi okusi pravog tropskog voća.

Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
baš u kauflandu, kak si pogodio
Kad sam bio mlađi, prvi sam put svo to tropsko voće vidio u Njemačkoj, u Kauflandu, a kod nas veliki centri nisu baš skloni uvozu tropskog voća, osim 'klasičnog tropskog' (mada u zadnje vrime ima tropskog sve više i više) pa sam eto pretpostavio da je rič o Kauflandu.

Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
blalla - ova slika ti baš nije reprezentativna. prvo - nar, kaki i smokva baš i nisu tropske voćke
Slažem se s tobom, al i mi smo nekome tropi

Čak i kod mene kaki raste, al nekako ga držim za tropsko voće..možda bolje rečeno egzotično iako se i kod nas, u Hrvatskoj, sadi i izvozi.
Samo ću se nadovezat na onaj Kaufland u Njemačkoj. Među svim tim voćem tada sam naiša na šipak/nar i smokvu. Uf, kad sam vidio da jedna smokva košta 1,20 ondašnjih maraka, pomislio sam kako bi bilo zgodno napravit dobar biznis s tim smokvama. Kod nas se jedva i poberu, a tamo koštaju cilo bogatstvo. Eto, šta ti je vizionar

Ovu cherimoyu s bllaline slike sam prvi put vidio ove godine u Španjolskoj*, a na slici nema pitahaye, meni baš lipog, oku ugodnog, voća. Al u Španjolskoj su bile skupe ko svi đavli...1/2 pitahaye - 1 euro.



* na slici se može vidit u donjem livom kutu, cijena 1kg cherimoye je 4,95 eura..
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 22:30   #78
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Ovu cherimoyu s bllaline slike sam prvi put vidio ove godine u Španjolskoj*, a na slici nema pitahaye, meni baš lipog, oku ugodnog, voća. Al u Španjolskoj su bile skupe ko svi đavli...1/2 pitahaye - 1 euro.



* na slici se može vidit u donjem livom kutu, cijena 1kg cherimoye je 4,95 eura..
jel to onaj plac u Barceloni na Rambli? ako je, tamo je kila smokava stajala 8,5€ prije 4 godine, pa ti vidi!
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 23:11   #79
Sto se Manga tice, ovaj koji se kod nas uvozi je samo jedan (i meni osobno ne najbolji, ali moze proci ako ga pustite da doma jos sazrije posto je u trgovini uglavnom prilicno nezrel), a ima ih vise razlicitih. Evo OVDJE mozete vidjeti sliku sa nekim od raznih sorti manga, a kojih gotovo sve kod nas nema ...
__________________
...igra svijetla, vizija...
An'Lyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 23:25   #80
Je, La Boqueria. Oduševila me. Ono je pijaca

Virujem ti! Bile su skupe smokve i kad sam ja bio prije par miseci. Ne sićam se točno koliko. To me malo iznenadilo za Španjolsku. Al eto...

@An'Lyn
dobar link
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:45.