Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2023., 08:31   #1
Problemi s maltretiranjem na poslu

Pozdrav svima,

otvaram ovu temu da se malo pojadam a možda i da postanem pametnija.
Sredinom 07/02023 postala sam voditelj određene organizacije koja se bavi djecom i osobama s poteškoćama ( prethodno sam radila u istoj ali samo 2 mjeseca, bitna informacija za kasnije)..

Uz sebe, trenutno imam jednu zaposlenicu ( mlade smo, ja 26 ona 28 godina, ženskog spola) i imamo ogroman problem s određenim gospodinom koji nam svakodnevno dolazi u svojstvu volontera ( gospodin ima 60+) godina. Meni se nikad nije dopao.

Moja zaposlenica mi se prije nekoliko dana povjerila da ju zlostavlja s sms porukama koje su u smislu " predivna si. divna. želim te.hajde da se nađemo". Ona mu je nekoliko puta izricito rekla da ju ne zanima i da ne želi imati s njim kontakta. No on taj kotakt nastavlja. Šalje joj pisa s odvratnim sadržajem, ostavio je rođendanski poklon i čestitku s novcima sto je ona vratila.
Ja sam imala nesrecu sresti ga privatno gdje mi se otvoreno ulizivao no on to negira jer su njemu ti komentati ocigledno normalni.

Jucer sam ga pozvala na razgovor gdje nas je on pokusao uvjeriti da je sve to bilo prijateljski, da je on produhovljen i bolja osoba od nas . Pokusao je voditi razgovor u uredu koji je moj i uvjeriti nas da smo to sve umislile i da imamo, pazite sad ovo, DRAMATURSKI karakter i sirimo traceve bez utemeljenja. Tu sam ga prekinula, da se on tako ne može razgovarati s nama i zamolila da napusti ured i vise ne dolazi. Napao nas je da je nas neka neviđena politika stavila na taj posao ( nemam pojma koja ali eto) i da to nije gotovo. Da nas brzo nece biti i on ce se vratiti.

Ne mogu reći da mi je svejedno jer smatram da on nije normalan. I ne smatram ga bezopasnim.
Sve njegove poruke i pisma imamo.

Što napraviti? Izbacila ga jesam, zabranila sam dolazak. Danas mi dolaze radnici popraviti nadzorne kamere.

Kad sam jutros dolazila na posao vidjela sam njegov auto na prilaznoj cesti.
Miss Nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2023., 08:46   #2
Moja prijateljica je imala sličan problem.
Tip se "zaljubio" u nju, slao joj poruke, pisma, poklone. Nije se potpisivao i nije znala o kome se radi.
Bilo je grozno neugodno, žena je u braku i ima 2 djece.
Trajalo je par godina, uglavnom se aktivirao oko njezinog rođendana.
Na kraju je počeo sa SMS porukama; otkrili smo da je broj prijavljen na firmu i napokon skužili tko je. Muž osobe s kojom je ona radila u istoj ustanovi.
Pozvala sam ga i popričala s njim, pokušala ga i urazumiti i uplašiti.
Bio je miran do sljedećeg rođendana. Onda se opet pojavio.
Tada je prijavila policiji. Moram priznati da su bili super a mislila sam da će ju otpiliti.
Otišli po njega doma, skupili ga u stanicu, ozbiljno razgovarali s njim.
Nikad se više nije javio.
BondWannabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2023., 08:46   #3
Pretpostavljam da imate i vi nekog pretpostavljenog (bilo osobu bilo organizaciju) pa bi njima proslijedila sve navedeno. Uz to, ako se bavite radom sa osjetljivim skupinama(djeca i osobe s poteškoćama) dužnost vam je takve frikove udaljiti od njih.
vodainebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2023., 08:50   #4
Vidjela si njegov auto gdje?Njega nisi vidjela? jel poštuje zabranu dolaska?
Prijateljica i ti blikirajte njegov broj, prijavi ovo nadređenima ako bi se nastavilo a ako bi došao opet onda uključi policiju.
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2023., 08:58   #5
Ja iznad sebe imam samo predsjednika Udruge i njemu smo sve rekle. On je rekao da to riješimo i razgovaramo s njim..
Auto samo, njega nisam vidjela. U blizini ima kafic te trgovina pa mislim da je tamo..

Edit 1- objavio je video na fejsu da se nasao u sredistu skandala pa moli sve ljude koji su nesto culi da ga nazovu. On naravno nije kriv.
Uhodio ju je cak, polagala je nesto i isao ju je od 6:00 sati cekati ispred ustanove da vidi kad dolazi i odlazi te da ju pita kako je proslo..

Zadnje uređivanje Miss Nice : 27.09.2023. at 08:59. Reason: dodano
Miss Nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2023., 09:04   #6
Smrad je skužio da bi se mogao uvaliti u govna, pa sad preuzima onu da je napad najbolja obrana. Ja bih ga preduhitrila i otišla s dokazima na policiju i prijavila ga za uhodenje/uznemiravanje.
__________________
ivoo20: Zbog takvih kao ti ljeto će se vratiti u 10. mjesecu.
makake is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2023., 09:06   #7
Ja bi ga isto odmah prijavila policiji. Uz naglasak gdje radis i koliko je vazna sigurnost djece.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2023., 09:08   #8
Prijavite ga policiji s dokazima obje i pozovite policiju kad vam se pojavi, verbalno vas napada, uhodi, osjećate se ugroženo i vi i djeca
mad cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2023., 09:16   #9
Quote:
Miss Nice kaže: Pogledaj post
Ja iznad sebe imam samo predsjednika Udruge i njemu smo sve rekle. On je rekao da to riješimo i razgovaramo s njim..
Auto samo, njega nisam vidjela. U blizini ima kafic te trgovina pa mislim da je tamo..

Edit 1- objavio je video na fejsu da se nasao u sredistu skandala pa moli sve ljude koji su nesto culi da ga nazovu. On naravno nije kriv.
Uhodio ju je cak, polagala je nesto i isao ju je od 6:00 sati cekati ispred ustanove da vidi kad dolazi i odlazi te da ju pita kako je proslo..
uh
prijava policij, POD HITNO
istog trena
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2023., 09:17   #10
Policija... Uhođenje i maltretiranje porukama je kazneno djelo.
__________________
…Wear your heart on your skin in this life...
Freyya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2023., 09:21   #11
Smrznes se koliko bolesnika ima oko nas... pa strasno nesto.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2023., 09:26   #12
Lik već priprema teren da se obrani, kako da ne.
Odmah prijava, nemojte čekati. Ne razgovarajte više s njim, ako je u kontaktu s djecom tko zna kakvim se radnjama bavi
mad cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2023., 09:37   #13
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Uz naglasak gdje radis i koliko je vazna sigurnost djece.
Ovo, ovo!
__________________
ivoo20: Zbog takvih kao ti ljeto će se vratiti u 10. mjesecu.
makake is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2023., 09:42   #14
Prijavi policiji danas.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2023., 10:03   #15
Quote:
vodainebo kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da imate i vi nekog pretpostavljenog (bilo osobu bilo organizaciju) pa bi njima proslijedila sve navedeno. Uz to, ako se bavite radom sa osjetljivim skupinama(djeca i osobe s poteškoćama) dužnost vam je takve frikove udaljiti od njih.
Ovo. Pogotovo ako imate dokaze u obliku poruka.

Ustanova mora znati da je jedan od njihovih volontera zlostavljac. A onda naravno i policija.

Aha sad tek vidim da voditelj prebacuje sve na vas. Ok, dakle policija.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2023., 10:18   #16
Predsjednik udruge je papcina koji im je rekao da to one rijese s njim.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2023., 10:18   #17
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Predsjednik udruge je papcina koji im je rekao da to one rijese s njim.
Da, i to isto
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2023., 10:19   #18
Quote:
Miss Nice kaže: Pogledaj post
....

Moja zaposlenica mi se prije nekoliko dana povjerila da ju zlostavlja s sms porukama koje su u smislu " predivna si. divna. želim te.hajde da se nađemo". Ona mu je nekoliko puta izricito rekla da ju ne zanima i da ne želi imati s njim kontakta. No on taj kotakt nastavlja. Šalje joj pisa s odvratnim sadržajem, ostavio je rođendanski poklon i čestitku s novcima sto je ona vratila.
...
imate li te poruke?
prikupite sve što imate u pisanim tragovima i prijavite
bilo bi dobro i da ste s predsjednikom udruge pismeno komunicirale
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2023., 10:23   #19
Da. Nadalje iskomuniciraj s Predsjednikom udruge mailom. Obavijesti ga da cete zvati policiju kad je vec vama predao odgovornost da se time pozabavite.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2023., 10:24   #20
Prijavi policiji odmah i danas. Pozvat će ga na razgovor, nakon kojeg će se usrati i pustiti vas na miru. Trenutno se osjeća jačim jer vas smatra balavicama. I krenuo je s napadom i prikupljanjem suosjećanja prvi. Obzirom da je djelatnicu i uhodio, ne čini mi se to toliko bezopasno.
Fashion Barbie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:44.