Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2011., 12:00   #281
Quote:
majama12 kaže: Pogledaj post
Hvala Vam! Teško je kad sam to već prošla. Čekam jesen i novi termin. Vjerujem svom doktoru, ali straha i strepnje ne mogu se riješiti.
Vjerujem da je teško i strah je užasan. Ne znam koja Vam je veličina tumora. Mom suprugu je bio 3.8 cm i nije mogao na gamma nož a u Njemačkoj rade to sa Cyber nožom do 4 cm tako da se ne mora ići na klasičnu operaciju što kod mog muža isto nije bilo moguće. Ako želite pošaljite mi privatnu poruku da se čujemo na tel. ili mob. ako Vam ikako mogu pomoći . Pozdrav!
superoirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 11:18   #282
Pozdrav ljudi citala sam prethodne postove i krsna slavo..Mozda imam,tj sigurna sam za ovo vec godinu dana i mnogo me strah.Glavobolja je pocela je pre godinu dana,prvo je sevalo u celu,trajalo je deset dana,posle mesec dana je pocelo svaki dan,svaki put razlicito,pece,probada,tupo boli,seva,nije stalno,isprekidano,ne bira gde ce da zaboli.Vadila sam krv,bila kod oftamologa,na ORL,slikala sinuse,sve je dobro.Bila sam kod neurologa,zena mi je sve objasnila,kaze da su psihogene,ali da ce ipak da mi da uput za eeg.EEG je dobar,normalan.Mene brine to sto mozda doktorka nije saslusala sve moje simptome,to da mi je stalno muka,vec pet godina,ponekad ujutru i povracam,mada je to bilo i pre cetiri godine,jer mi se sleva iz nosa i stalno mi je grlo upaljeno.Odakle mi se sleva??Ne znam da li eeg moze da prikaze ako ima neki ekspanzivni intrakranijali procesi,jer je doktorka shvatila da je mene mnogo strah da nemam rak ili tako nesto,jer sam strasno panicila,cak sam se i raspalkala u ordinaciji,i rekla je da moje glavobolje nemaju veze s tumorom i ms.e sada,ja sam citala svakakve price na netu o raznim slucajevima,pa sam se jos vise uspanicila,mislim o tome i nocu i danju.Da li ima potrebe ako eeg bude dobar da idem i na mr?Imam 16 godina i jos mali milion simptoma i zasto??Svi su slicni ovima,ne toliko,al ajde E skoro sam pre dva dana bila prehladjena i celo telo me bolelo,svaki deo,glava nije,dve nedelje pre toga povremeno vrtoglavicu,grlo me kida i upaljeno je,jeste da nema veze,al me sada sinusi bole kada se sagnem,a citala sam da zbog povisenog intrakranijalnog pritiska boli,ja ga nemam,ako ga u medjuvremenu nisam dobila,mnogo me strah..Hocu na magnetnu,al niko nece da me salje,cak ni mama doktorka,niko
Sladja22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 13:29   #283
Quote:
Sladja22 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi citala sam prethodne postove i krsna slavo..Mozda imam,tj sigurna sam za ovo vec godinu dana i mnogo me strah.Glavobolja je pocela je pre godinu dana,prvo je sevalo u celu,trajalo je deset dana,posle mesec dana je pocelo svaki dan,svaki put razlicito,pece,probada,tupo boli,seva,nije stalno,isprekidano,ne bira gde ce da zaboli.Vadila sam krv,bila kod oftamologa,na ORL,slikala sinuse,sve je dobro.Bila sam kod neurologa,zena mi je sve objasnila,kaze da su psihogene,ali da ce ipak da mi da uput za eeg.EEG je dobar,normalan.Mene brine to sto mozda doktorka nije saslusala sve moje simptome,to da mi je stalno muka,vec pet godina,ponekad ujutru i povracam,mada je to bilo i pre cetiri godine,jer mi se sleva iz nosa i stalno mi je grlo upaljeno.Odakle mi se sleva??Ne znam da li eeg moze da prikaze ako ima neki ekspanzivni intrakranijali procesi,jer je doktorka shvatila da je mene mnogo strah da nemam rak ili tako nesto,jer sam strasno panicila,cak sam se i raspalkala u ordinaciji,i rekla je da moje glavobolje nemaju veze s tumorom i ms.e sada,ja sam citala svakakve price na netu o raznim slucajevima,pa sam se jos vise uspanicila,mislim o tome i nocu i danju.Da li ima potrebe ako eeg bude dobar da idem i na mr?Imam 16 godina i jos mali milion simptoma i zasto??Svi su slicni ovima,ne toliko,al ajde E skoro sam pre dva dana bila prehladjena i celo telo me bolelo,svaki deo,glava nije,dve nedelje pre toga povremeno vrtoglavicu,grlo me kida i upaljeno je,jeste da nema veze,al me sada sinusi bole kada se sagnem,a citala sam da zbog povisenog intrakranijalnog pritiska boli,ja ga nemam,ako ga u medjuvremenu nisam dobila,mnogo me strah..Hocu na magnetnu,al niko nece da me salje,cak ni mama doktorka,niko
Da postoji nešto u glavi EEG bi to sigurno registrirao. S obzirom koliko dugo imaš tegobe, da imaš tumor i kao posljedicu njegovog rasta famozni intrakranijalni tlak za koji si se zakvačila, već bi ti se odavno stanje vidno pogoršalo i pojavio bi ti se barem neki neurološki ispad, ako bi još uopće bila živa.
S toga i mama i liječnik imaju pravo. Nema potrebe za MRom. Sve da i ideš i da se opet pokaže kako nije ništa, ti bi i dalje živjela u svome uvjerenju, čini mi se. Probaj sjest sa sobom i vidit di je zapravo problem. CUra od 16 bi trebala izlaziti s vršnjacima i zabavljati se, a ne sebe uvjeravati kako je teško bolesna.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 15:48   #284
pozdrav svima. čitam prethodne postove i divim se hrabrosti koju imate za sebe i svoje bližnje. svaka vam čast. i meni ulijevate mnogo hrabrosti i nade. ja imam beningnu tvorevinu u glavi već evo 15 god. na takvom je mjestu da bi operacijom izgubila 70%vida. posljedica te tvorevine su epileptički napadi. nekako je sve povezano sa hormonima jer se dese u vrijeme pms-a. doktori su nakon obavljene biopsije nastavili tretirati epilepsiju a tvorevina za sada stoji. veličine je 60*70mm. uskoro je idem snimat opet samo kontrole radi da se nebi širila ili napredovala. u trudnoći se malo pomakla i to je sve. strah i oprez su uvijk tu. glavobolje?? skoro svakodnevnica. kako brzo dođu tako i prođu. život s epilepsijom kao posljedicom??? hmmmmm živim. pratim vas i želim svima puno sreće. zbog ovog foruma znam da uvijek postoji netko tko će shvatiti taj strah i strepnju.
janad is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 16:44   #285
Ivanicapeca,hvala na odgovoru..Sramota me sto Vama postavljam ovakva pitanja,znam da je glupo,al sta cu,n zm kako to da izbijem iz glave,to moje uverenje da imam nesto.Svaki dan trazim simptome na net,i odmah sutradan ih imam i ja Onda prodju pa se pojave drugi,posto idem u medicinsku skolu,citala sam po knjigama i internoj da je tako nesto nemoguce,al sve je kriv internet,tj ja glupaca koja trazim simptome.Pa ne znam,mozda i skupljam pare za snimanje,posto sam maloletna ne verujem da ce bez roditelja,hocu privatno,posto ovako niko nece da me salje..Izvinite,procitala sam ono sto je napisao Janad,i mozete li da mi kazete,kakve su te glavobolje,karakteristike?

Zadnje uređivanje Sladja22 : 18.08.2011. at 16:59.
Sladja22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 19:39   #286
Quote:
janad kaže: Pogledaj post
pozdrav svima. čitam prethodne postove i divim se hrabrosti koju imate za sebe i svoje bližnje. svaka vam čast. i meni ulijevate mnogo hrabrosti i nade. ja imam beningnu tvorevinu u glavi već evo 15 god. na takvom je mjestu da bi operacijom izgubila 70%vida. posljedica te tvorevine su epileptički napadi. nekako je sve povezano sa hormonima jer se dese u vrijeme pms-a. doktori su nakon obavljene biopsije nastavili tretirati epilepsiju a tvorevina za sada stoji. veličine je 60*70mm. uskoro je idem snimat opet samo kontrole radi da se nebi širila ili napredovala. u trudnoći se malo pomakla i to je sve. strah i oprez su uvijk tu. glavobolje?? skoro svakodnevnica. kako brzo dođu tako i prođu. život s epilepsijom kao posljedicom??? hmmmmm živim. pratim vas i želim svima puno sreće. zbog ovog foruma znam da uvijek postoji netko tko će shvatiti taj strah i strepnju.
Ne rijetko je i takve benigne tumore moguće riješiti onkološkim liječenjem. Raspitaj se o toj opciji.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 21:23   #287
E vidiš to mi nitko nikad u ovih 15 god nije predložio.bila sam na Rebro gdje su mi radili biopsiju i bila predviđena za gamu ali su me u zadnji tren otpremili kući. uredno friško probušene lubanje,sa svim puntima i to dva dana prije skidanja punata. tako da sam se satrala putovanjem. nakon toga su mi samo nastavili tretirat epilepsiju. malo ću se raspitat jel ovo mi je novost ali ne bih želila pod nož što se kaže.
ako si upućena znaš li koje su to možda metode pa da malo proguglam? hvala
janad is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 21:29   #288
Quote:
Sladja22 kaže: Pogledaj post
Ivanicapeca,hvala na odgovoru..Sramota me sto Vama postavljam ovakva pitanja,znam da je glupo,al sta cu,n zm kako to da izbijem iz glave,to moje uverenje da imam nesto.Svaki dan trazim simptome na net,i odmah sutradan ih imam i ja Onda prodju pa se pojave drugi,posto idem u medicinsku skolu,citala sam po knjigama i internoj da je tako nesto nemoguce,al sve je kriv internet,tj ja glupaca koja trazim simptome.Pa ne znam,mozda i skupljam pare za snimanje,posto sam maloletna ne verujem da ce bez roditelja,hocu privatno,posto ovako niko nece da me salje..Izvinite,procitala sam ono sto je napisao Janad,i mozete li da mi kazete,kakve su te glavobolje,karakteristike?
neznam kako bi ti opisala. meni je to tupa bol,traje po sat-dva i prođe. nekad s desne strane a nekad u čelu. ako nisi napravila pretrage i nemaš dijagnozu nemoj tražit simptome. samo češ se uznemirit bzvz. glavobolje mogu biti od najobičnije gluposti-propuha,klima uređaja...od sinusa čak. nemoj tražit zlo tamo gdje ga nema. da se umiriš odi liječniku i bit češ mirnija. vrtoglavicu od baglog ustajanja ima bar 70%ljudi koje ja poznajem. a polovini njih glavobolja dođe na način da im samo sijevne. popiju tableticu i ode. nemoj brinit toliko. samo se opterečuješ bzvz toliko da češ zbog stresa imat posljedice.
janad is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 21:43   #289
Hvala Vam sto ste mi rekli,stvarno mi neprijatno.Znam da moram da prestanem da trazim simptome,al n mg OPK.
Sladja22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 23:23   #290
Quote:
Sladja22 kaže: Pogledaj post
Hvala Vam sto ste mi rekli,stvarno mi neprijatno.Znam da moram da prestanem da trazim simptome,al n mg OPK.
Kad se sve drugo isključi, ostaje psihološki faktor. I to nije u domeni "moram prestati", nego postoji i stručan naziv za tvoje stanje, kao i stručna pomoć. Anksioznost, opsesivno-kompulzivni poremećaj - to su dvije najčešće opcije, obično u duetu.

Dakle, ako su liječnici sigurni da ti nije ništa (u smislu da nemaš tumor i na što već ciljaš), neka te pošalju psihologu ili psihijatru za djecu i adolescente s kojim ćeš porazgovarati i koji će procijeniti stanje kao i mogućnosti da se to riješi.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 00:51   #291
E hvala i Vama,pa lekari misle da mi nije nista,ali ja mislim da mi je nesto.Kada bih zaradjivala platila bih snimanje,ovako mojima se ne trose pare "za gluposti i nesto sto nije potrebno".Stalno ocekujem neki novi simptom..Ne znam zasto,mozda je neka aura.Ne znam kada sam ovakva postala,strah me od bolesti,ali ne mislim da sam hipohondar,ne.Pardon,pogresno sam napisala OKP.Svasta radim,imam ritualne neke uvrnute,brojim.Problem je sto sam neprilagodljiva(doktorka je tako rekla) objasnila mi zena lepo sve i netolerantna prema drugima,moram malo vise da se druzim.Sreca pa sam skoro pocela da izlazim,inace bih potonula jos dublje,mojom mami je bilo tesko da me gleda kako po ceo dan placem u sobi,ne kako placem stalno nego zasto sam nesrecna?Mnogo.Sada je bolje,al simptomi me samo tako drze.Raspolozenje mi se strasno menja,citala sam da kada je ovo o cemu je tema moze da dodje i do psihickih promena,pa sam onda procitala da je u pitanju letargicnost,usporenost,pomirenje sa simptomima..puno znaci..teska depresija.Daleko cu da doguram ako ovako nastavim
Sta Vi mislite o mojim simptomima?
Mene je najvise strah lekarskih gresaka,iako znam da su te price prenapumpane,jer i ja kao buduca doktorka,zelim da budem psihijatar,trenutno sam medicinska sestra u srednjoj skoli :-D,glupa medicinska sestra,kao buduca doktorka moram da branim svoju profesiju.Doktori nisu Bog,ne mogu da "zapru"dusu coveku,vec su tu da pomognu,ovo kazem zato sto sam citala svuda po netu kako ljudi krive lekare..E fora je sto je mene strah da nisu svi oni pogrsili,cak i doktorka pri oftamoloskom pregledu..Nisam normalna,priznajem

Zadnje uređivanje Sladja22 : 19.08.2011. at 00:57.
Sladja22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 10:13   #292
sladja22 nemoj se ljutit ali nešto bi te pitala. s obzirom da imaš 16 tek kako se slažeš sa vršnjacima i dali se nešto desilo u tvom životu prije tih 4-5god kad su počele te glavobolje? pitam te jer mislim da je doktorica možda u pravu i da ti hvala bogu nije ništa. možda stvarno samo previše tražiš simptome. svi imamo neke simptome ali to ne znači nužno da smo bolesni. glavobolje dođu i odu. normalna pojava. nekoga zaboli glava zbog velikog stresa a za tebe mislim da si stvarno pod stresom jer ti ovo nikako ne izlazi iz glave. pokušaj se opustiti,ne razmišljaj o bolestima. to svakoga ražalosti. kažeš da izlaziš. raduj se tim trenucima i druženju s prijateljima. ali pokušaj se zapitat zašto misliš da si bolesna,zapravo kažeš da si sigurna. što ti se to desilo pa da sebi tražiš simptome tako teške bolesti od koje se umire?! iako ja imam dojam da samo tražiš pomoć na neki način. pažnju. neznam u kakvim uvjetima i kakvoj situaciji živiš ali vjeruj mi sve prođe. premlada si za takve brige. oprosti ako sam preizravna ali takva sam
janad is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 14:24   #293
Quote:
janad kaže: Pogledaj post
E vidiš to mi nitko nikad u ovih 15 god nije predložio.bila sam na Rebro gdje su mi radili biopsiju i bila predviđena za gamu ali su me u zadnji tren otpremili kući. uredno friško probušene lubanje,sa svim puntima i to dva dana prije skidanja punata. tako da sam se satrala putovanjem. nakon toga su mi samo nastavili tretirat epilepsiju. malo ću se raspitat jel ovo mi je novost ali ne bih želila pod nož što se kaže.
ako si upućena znaš li koje su to možda metode pa da malo proguglam? hvala
E sad, to ovisi o tipu tumora i poziciji, ali čitala sam da je moguće zračiti čak i primiti par doza citostatika. To će ti znati najbolje reći onkolog. Preporučjem ti dr. Šanteka na Rebru. Zašto su odustali od game? To mi se čini vrlo efikasnim u tvome slučaju jer kad se tumoru "spali" žila koja ga hrani, jednostavno počne propadati i resorbira se na kraju.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 14:52   #294
Nikad mi nije objašnjeno zašto. Rekli su mi samo da bi klasičnom operacijom izgubila 70%vida i da mi ne preporučuju jer sam premlada. tada mi bilo 20. kasnije nikad nitko više nije spomenuo. gledala sam baš sve nalaze iz tog vremena i vidim u jednom preporuka za gamu,slijedi odlazak na Rebro,biopsija nakon koje sam trebala na gamu ali me dr.paladino otpustio kući.Možda zbog veličine nisam bila kandidat za gamu?! neznam.
janad is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 15:32   #295
Quote:
janad kaže: Pogledaj post
Nikad mi nije objašnjeno zašto. Rekli su mi samo da bi klasičnom operacijom izgubila 70%vida i da mi ne preporučuju jer sam premlada. tada mi bilo 20. kasnije nikad nitko više nije spomenuo. gledala sam baš sve nalaze iz tog vremena i vidim u jednom preporuka za gamu,slijedi odlazak na Rebro,biopsija nakon koje sam trebala na gamu ali me dr.paladino otpustio kući.Možda zbog veličine nisam bila kandidat za gamu?! neznam.
Traži ponovno konzultacije s njim i objašnjenje. Nije inače čovjek koji otpušta bez objašnjenja, ali treba ga se zatražiti. Liječnici ti se drže one "ako nema pitanja, sve je jasno". Nazovi njegov odjel i zamoli sestru da te zabilježi za razgovor s njim.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 17:50   #296
neće se sjetiti. to je bilo prije 9 god. dugo je vremena prošlo.
janad is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 18:04   #297
Quote:
janad kaže: Pogledaj post
neće se sjetiti. to je bilo prije 9 god. dugo je vremena prošlo.
tim više, toliko godina u medicini nosi puno novosti i stvari koje se sad daju a prije nisu išle.danas postoji i cyber knife npr.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 21:43   #298
Quote:
Sladja22 kaže: Pogledaj post
E,pogresno sam napisala OKP.Svasta radim,imam ritualne neke uvrnute,brojim. Sta Vi mislite o mojim simptomima?
Pa već sam rekla. Nisam liječnik ni medicinar, ali čak i ovako laički se može naslutiti da patiš od nekog oblika anksioznosti, OKP-a ili hipohondrije. I za to postoje rješenja. Sa svojih 16 godina, uputi se psihoterapeutu za adolescente, i s njim kreni korak po korak ka rješavanju svojih problema.

Zadnje uređivanje femmelatin : 19.08.2011. at 21:58.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 21:56   #299
Quote:
Sladja22 kaže: Pogledaj post
Ne znam kada sam ovakva postala,strah me od bolesti,ali ne mislim da sam hipohondar,ne.
Znam da ne misliš, ali pročitaj ovo:

"Kako se može dijagnosticirati hipohondrija?
Najprije, oboljeli je stalno i čvrsto uvjeren da boluje od neke ili nekih određenih tjelesnih bolesti, što potkrepljuje tipičnim simptomima koje nažalost nije moguće potvrditi raznim dijagnostičkim metodama. Uz to, oboljeli svjesno, često ljutito i agresivno odbija savjet svog liječnika i njegovo stručno uvjerenje temeljeno na dokazima kako nije riječ o tjelesnoj bolesti.

Pri općem anksioznom poremećaju, paničnom poremećaju, socijalnoj fobiji i drugim fobijama dominiraju simptomi anksioznosti, straha od gubitka kontrole, jedan opći i ukupni tjelesni nemir, a u hipohondrije mogu postojati ti simptomi kao prateći i uglavnom marginalni. Ipak, spomenuti poremećaji imaju brojne tjelesne smetnje hipohondričnog karaktera, ali za razliku od hipohondara, kada se isključi organski uzrok, ovi pacijenti prihvaćaju činjenicu da je njihova bolest psihogene naravi i tako je liječe.

Tijek, prognoza i liječenje hipohondrije

Liječenje hipohondrije je dugo, kompleksno, često “teško“ za pacijenta, ali i za liječnika. Potrebno je izraditi odgovarajući, za svakog pojedinca posebni i specifični, plan liječenja. Nužno je izgraditi povjerenje između pacijenta i liječnika. Uz razne oblike psihodinamskog liječenja, tehnika opuštanja, bihevioralne terapije, primjenjuju se i lijekovi tzv. psihofarmaci. "
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 10:27   #300
Quote:
janad kaže: Pogledaj post
Nikad mi nije objašnjeno zašto. Rekli su mi samo da bi klasičnom operacijom izgubila 70%vida i da mi ne preporučuju jer sam premlada. tada mi bilo 20. kasnije nikad nitko više nije spomenuo. gledala sam baš sve nalaze iz tog vremena i vidim u jednom preporuka za gamu,slijedi odlazak na Rebro,biopsija nakon koje sam trebala na gamu ali me dr.paladino otpustio kući.Možda zbog veličine nisam bila kandidat za gamu?! neznam.
Gamma knife se radi nad tvorevinom do 3 cmm, a cyber do 4 cmm. Tako su i kod mog supruga odustali od gamma zračenja jer mu je tumor bio 3.8 cm veličine te smo zato otišli na cyber knife zračenje i sada je sve ok i tumor se je smanjio na veličinu od 2,8 cm
superoirna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.