Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2008., 16:40   #1
Lajčak: RS je neupitna

Quote:
Suđenje Karadžiću nije suđenje RS, jer ona nije Karadžićeva, nego tvorevina Dejtonskog sporazuma, izjavio je Miroslav Lajčak.

"Nije tačno da je Republika Srpska Karadžićeva tvorevina. To je tvorevina Dejtonskog mirovnog sporazuma", rekao je visoki predstavnik međunarodne zajednice u Bosni i Hercegovini Miroslav Lajčak za Televiziju Federacije BiH. On je kazao da je suđenje Radovanu Karadžiću suđenje njemu "i svim zločincima koji su mu pomagali da počini strašne zločine".

"Nije to suđenje ustavnom uređenju BiH, odnosno nijednom od entiteta", rekao je Lajčak.
Toliko o Silajdžićevom povezivanju RS sa Karadžićem.
Dream N is offline  
Old 06.08.2008., 16:53   #2
Quote:
Dream N kaže: Pogledaj post
Toliko o Silajdžićevom povezivanju RS sa Karadžićem.
Sad je tako i nema druge.
Kada sljedece godine dodje do promjene administracije u USA ocekujem drugu pricu.
bueno is offline  
Old 06.08.2008., 17:35   #3
Quote:
Dream N kaže: Pogledaj post

Lajčak:
Suđenje Karadžiću nije suđenje RS, jer ona nije Karadžićeva, nego tvorevina Dejtonskog sporazuma, izjavio je Miroslav Lajčak.

"Nije tačno da je Republika Srpska Karadžićeva tvorevina. To je tvorevina Dejtonskog mirovnog sporazuma", rekao je visoki predstavnik međunarodne zajednice u Bosni i Hercegovini Miroslav Lajčak za Televiziju Federacije BiH. On je kazao da je suđenje Radovanu Karadžiću suđenje njemu "i svim zločincima koji su mu pomagali da počini strašne zločine".


Toliko o Silajdžićevom povezivanju RS sa Karadžićem.
Ja se vrlo živo sjećam još rezolutnije izjave jednog bivšeg "gospodara Bosne" za vrijeme rata, Carla Bildta, u smislu da Republika Srpska ne postoji i NIKAD neće postojati i biti priznata.

Nadalje, mislim da se Lajčak ne bi uspio baš složiti sa bosanskim Srbima da je Karadžić počinio ikakve "strašne zločine".
Lucky Jim is offline  
Old 06.08.2008., 17:42   #4
Quote:
Lucky Jim kaže: Pogledaj post
Ja se vrlo živo sjećam još rezolutnije izjave jednog bivšeg "gospodara Bosne" za vrijeme rata, Carla Bildta, u smislu da Republika Srpska ne postoji i NIKAD neće postojati i biti priznata.
Vidiš, to i meni padne na pamet kad Lajčak kaže kako Republika Srpska neće biti nezavisna država.
Dream N is offline  
Old 06.08.2008., 17:45   #5
Može se i tako tumačiti.

Izvjesno je samo da se u ovakve "rezolutne" izjave europskih mlatimudana ne smije pouzdavati.
Pa makar bili, kao Lajčak, pravoslavci.
Lucky Jim is offline  
Old 06.08.2008., 17:46   #6
Quote:
Lucky Jim kaže: Pogledaj post
Pa makar bili, kao Lajčak, pravoslavci.
Otkad su to Slovaci postali pravoslavci ?
Dream N is offline  
Old 06.08.2008., 17:49   #7
Quote:
Dream N kaže: Pogledaj post
Toliko o Silajdžićevom povezivanju RS sa Karadžićem.
Jos mi reci da Silajdzica jos ko ozbiljno shvata...
Cosmopolita is offline  
Old 06.08.2008., 17:50   #8
Quote:
Lucky Jim kaže: Pogledaj post
Može se i tako tumačiti.

Izvjesno je samo da se u ovakve "rezolutne" izjave europskih mlatimudana ne smije pouzdavati.
Pa makar bili, kao Lajčak, pravoslavci.
Slovaci nisu pravoslavne vjere, koliko ja znam..
Tel Aviv is offline  
Old 06.08.2008., 17:56   #9
Quote:
Tel Aviv kaže: Pogledaj post
Slovaci nisu pravoslavne vjere, koliko ja znam..
Nisu ali mora se naci neki "razlog" sa opravda ova izjava jer nije u skladu sa snovima pojedinaca koji misle da ce Radovanovo hapsenje staviti tacku na RS.
M0ssad is offline  
Old 06.08.2008., 17:57   #10
Quote:
Tel Aviv kaže: Pogledaj post
Slovaci nisu pravoslavne vjere, koliko ja znam..
U ogromnoj većini nisu, ali Lajčak jest
Lucky Jim is offline  
Old 06.08.2008., 18:01   #11
Quote:
Lucky Jim kaže: Pogledaj post
U ogromnoj većini nisu, ali Lajčak jest
Znaš mu babu i đeda pa si zaljučio ili ? Dokaz ?
Dream N is offline  
Old 06.08.2008., 18:25   #12
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
Nisu ali mora se naci neki "razlog" sa opravda ova izjava jer nije u skladu sa snovima pojedinaca koji misle da ce Radovanovo hapsenje staviti tacku na RS.
Ne treba nikakav razlog za "opravdavanje" ove izjave, niti se moji snovi vrte oko RS.

Lajčak je svećenik Daytonskog sporazuma i nikakva drugo spika osim daytonske se od njega niti ne očekuje. To znači: RS NIKAD izvan BIH & RS NIKAD neće nestati.

Ja ni u jedno nisam siguran i ovakve mi izjave nisu važne.
Lucky Jim is offline  
Old 06.08.2008., 18:29   #13
Quote:
Lucky Jim kaže: Pogledaj post
Ne treba nikakav razlog za "opravdavanje" ove izjave, niti se moji snovi vrte oko RS.

Lajčak je svećenik Daytonskog sporazuma i nikakva drugo spika osim daytonske se od njega niti ne očekuje. To znači: RS NIKAD samostalna država & RS NIKAD neće nestati.

Ja ni u jedno nisam siguran i ovakve mi izjave nisu važne.

Iako sam tebe citirao nisam mislio specificno na tebe. Ima ih par ovde koji kao papagaji ponavljaju "Uhapsen Karadzic = Ukida se RS", znaju oni ko su a i ne vjerujem da cemo ih vidjeti na ovoj temi.

A slazem se sa tobom da ostaje status kvo.
M0ssad is offline  
Old 06.08.2008., 23:04   #14
Quote:
Dream N kaže: Pogledaj post
Lajčak je visoki predstavnik, što bi Hrvati rekli "glasnogovornik" međunarodne zajednice i ne treba ga shvatati ozbiljno.
Mala ispravka:
"Glasnogovornik" se na narodnom srpskom kaže "portparol" .

Lajčak je nešto više, ima više moći i autonomije.

Na hrvatskom se to kaže "visoki predstavnik" a braća Srbi sigurno imaju neki narodskiji izraz, samo ga ja ne znam
Lucky Jim is offline  
Old 07.08.2008., 08:13   #15
Gdje su ona vremena kad su jihad internet ratnici otvarali po par tema tjedno o tome kako će efendija Lajćak pokazati Dodiku svoje i kako nema mile lale s tim Ćehom i Slovakom. Da će RS u smetje. A vidi sad preobrazbe. Još bi ih čovjek i žalio, da ne zna kakvi su.
Inkvizitor is offline  
Old 07.08.2008., 09:36   #16
Ne mogu da vjerujem da ima jos ljudi koji vjeruju da se sudbina BiH kroji od Bosanskohercegovackih politicara ukljucujuci u njih takodji i Lajcaka. Ne mogu vjerovati da ima tako naivnih jos. Sudbina BiH se kroji negdje daleko od BiH od ljudi koji nemaju nikakve etnicke veze sa BiH. Budu li velike sile htjele da BiH postoji, BiH ce postojati. Hoce li se sastojati iz jednog, dva ili tri entiteta ili ce biti podijeljena na ekonomske regije to ni u kojem slucaju ne odlucuju BiH politicari sa Lajcakom. Kada velike sile odluce sta je "najbolje" za Bosance i Hercegovce to ce ovi lokalni i usvojiti, bude li se neko od ovi lokalnih kurcio tu ce doci bonskeovlasti do izrazaja tj. bonske ovlasti ce biti koristene kao argument da to jeste "najbolje" rjesenje za Bosance i Hercegovce.

Ne zaludzujte se izjavama lokalnih politicara, oni pricaju da bi novine imale sta pisati.
ghoust26 is offline  
Old 07.08.2008., 09:43   #17
Nijedan visoki predstavnik u BIH nije imao ili nije u većem obimu koristio svoje ovlasti. Zašto? Oni su nečije lutke na koncu,od Amera,Rusa,Britanaca,Francuza koji ih tamo postaviše.
Paddy Ashdown je imao karizmu i hrabrosti,ali nedovoljno političke snage da smakne Dodika,a trebao je
Constatinopol is offline  
Old 07.08.2008., 09:43   #18
Quote:
Dream N kaže: Pogledaj post
A vi vidili šta rade Slovenci i Hrvati pa skontali da ćete moći tako u multinacionalnoj BiH. Kakva greška...
MI ne vidimo niti jednu "grešku" u svojoj politici devedesetih.

VI bi ih mogli vidjeti - u Sarajevu, u Kninu, u Slunju, u Vukovaru, na Kosovu... Nekako ne mislim kako ste u poziciji drugim govoriti "kakva greška" i prodavati pamet.

Ali, bez podjebavanja:

Meni rješenje koje ste ratom nametnuli u BIH nije nešto čime biste se trebali ponositi.
Za mene ne može biti pravedno, npr., da Modriča bude "Srpska", iako su Srbi bili najbrojniji narod u njoj sa 35% učešća.

I to ne samo zbog onih 65% nesrba, nego i zato što jednostavno nema NIKAKVOG drugog osnova da je to SAMO srpski teritorij. Jasno vam je da ste išli na ponižavanje i gaženje susjeda.
Lucky Jim is offline  
Old 07.08.2008., 09:51   #19
Quote:
Constatinopol kaže: Pogledaj post
Nijedan visoki predstavnik u BIH nije imao ili nije u većem obimu koristio svoje ovlasti. Zašto? Oni su nečije lutke na koncu,od Amera,Rusa,Britanaca,Francuza koji ih tamo postaviše.
Paddy Ashdown je imao karizmu i hrabrosti,ali nedovoljno političke snage da smakne Dodika,a trebao je
Smene političara, zabrana bavljenje politikom su drastični primeri korišćenja ovlašćenja.
Ja kapiram da Zapad razume delikatnost upotrebe ovlašćenja Visokog predstavnika: Ako u BiH hoćeš da gradiš demokratiju, to moraš činiti sa ljudima koji su legalno izabrani, u suprotnom imaš protektorat koji ukoliko postane aktivniji, mora da postane i odgovorniji za život običnog čoveka. A Zapadu i VP toliko odgovornosti, baš i ne treba.
aleksije radicevic is offline  
Old 07.08.2008., 10:03   #20
Ali zanimljivo kako svakog ali baš svakog visokog predstavnika muslimani dočakaju ko Mesiju, ko nekog ko će njima muslimanim dati prava i ovlasti kakve nisu imali ni u Turskom carstvu, da će ukinuti RS, njima dati status temeljnog naroda, od vlaha ponovo stvorit kmetove, ono neviđeno nešto. I onda sve okolo maltretiraju, da će on ovo da će ono, da s ovim nema zajebancije, tako su ubijali u mozak s Lajčakom, mjesecima, a onda kako vrijeme prolazi, obećani čovjek se pretvara u šufta, niškorist, beznačajnog činovnika, nevažno biće i tako do slijedećeg još višeg predstavnika.

Ono stvarno, da ih ne znaš kakvi su, čovjek bi ih još i žalio.
Inkvizitor is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:35.