Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2015., 22:00   #1261
Ma uzas,opcenito mi se smuci od tih bolova,grcevi u trbuhu i nakon 2h previjanja od bolova krene povracanje.Tako je oduvijek,scena- 4 srednje,bolovi me uhvate na tramvajskoj stanici,naravno tbl nemam i toliko je neizdrzivo bilo da je hitna dosla po me.Dali injekciju protiv bolova i ostala kod njih pola sata.
Od tog dana,pazim da uvijek imam tbl i naravno da na vrijeme popijem iako bas prosli mj zanemarim pocetne bolove i malo zadrijemam- huge mistake!
Ali recept postoji i to je dobro,samo jadne zene kojima ni tbl ne more pomoc.
mjesecarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 18:37   #1262
Razmijem te, tak i mene trga ta menstruacija...

Naime, nisam imala intervencija, ali popijem na vrijeme tabletu
Doricamerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 18:07   #1263
možda netko može reći kako se riješiti užasne napuhanosti pred menstruaciju?
meni je ta napuhanost trbuha neizdrživa i to počinje već 10 dana prije slijedeće menstruacije, trbuh tvrd i ogroman da mi je to neizdrživo, čitala sam što bi moglo pomoći, protiv nadutosti nema baš nešto, pa ako možda ovdje netko zna neko učinkovito sredstvo
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 11:33   #1264
Kažu da treba izbjegavati gazirano, slano.....
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 23:21   #1265
I mislim da treba izbjegavati mliječne proizvode,, kruh i ostalo sa brašnom. Pij dosta tekućine. Također razmisli o uzimanju kalcija i magnezija tijekom PMS-a.
~*MiSs-AnDy*~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 19:50   #1266
Ja ništa ne izbjegavam, ali kad osjetim da će doći popijem Zaldiar i bude dobro.
Katka4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 15:28   #1267
Quote:
Katka4 kaže: Pogledaj post
Ja ništa ne izbjegavam, ali kad osjetim da će doći popijem Zaldiar i bude dobro.

Zaldiar? Jesus, cudi me da njega pijes posto je dosta jak a i lijecnici ga izbjegavaju pisat posto sadrzi tramadol
mjesecarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 19:01   #1268
Sorry cure al bolovi koji trgaju tak da moras na Zaldiar nisu normalni. To je terapija koja se propisuje kod bolova uzrokovani metastaziranim rakom i uzasno je jak i mozes se navuc na njega. Nije mi jasno kako ga uopce dobijete.
Ovakve abnormalne bolove treba stavit pod povecalo tj.treba obaviti temeljit ginekoloski pregled. Isto tako treba razmotriti i neku od ab pils varijanti jer i to je manje zlo od pucanja Zaldiarima, Tramalima, Ketonalima...
Ja imam endometriozu i uvjeravali su me tri gina da je samnom sve ok dok nisam trazila uzv pa se pokazalo da bas i nije tako.
Uglavnom tko vam kaze da je normalno da toliko boli, nije normalan i trazite drugo misljenje, obavezno!
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 12:09   #1269
Moram se nekome, negdje izjadati... Bolne menstruacije imam odkad znam za sebe i svaki mjesec je sve gore. Jutros sam evo dobila oko 7,povratila sam 9 puta i popila koktel tableta voltaren+ketonal+brufen i još jedan voltaren čepić. Čini se previše ali samo mi ta kombinacija koliko-toliko smanji bol iako je ona i dalje prisutna. Prošli put mi se dogodilo da sam pala u nesvijest od bolova, točnije ležala sam u krevetu, bolilo je užasno i onda sam se samo pogubila, nisam zaspala nego me je samo presjeklo i pao mi je mrak na oči. Probudila sam se nakon tri sata.....
Obišla sam dosta ginekologa, čak i privatnika, svi se slažu da je sa mnom sve u redu nego eto takav mi je kao oblik maternice i to mi izaziva bol. Pokušala sam s kontracepcijom, bilo je još gore i nije ništa pomoglo. Ja više stvarno ne znam šta da radim
marwiiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 17:23   #1270
Quote:
marwiiz kaže: Pogledaj post
Moram se nekome, negdje izjadati... Bolne menstruacije imam odkad znam za sebe i svaki mjesec je sve gore. Jutros sam evo dobila oko 7,povratila sam 9 puta i popila koktel tableta voltaren+ketonal+brufen i još jedan voltaren čepić. Čini se previše ali samo mi ta kombinacija koliko-toliko smanji bol iako je ona i dalje prisutna. Prošli put mi se dogodilo da sam pala u nesvijest od bolova, točnije ležala sam u krevetu, bolilo je užasno i onda sam se samo pogubila, nisam zaspala nego me je samo presjeklo i pao mi je mrak na oči. Probudila sam se nakon tri sata.....
Obišla sam dosta ginekologa, čak i privatnika, svi se slažu da je sa mnom sve u redu nego eto takav mi je kao oblik maternice i to mi izaziva bol. Pokušala sam s kontracepcijom, bilo je još gore i nije ništa pomoglo. Ja više stvarno ne znam šta da radim

ej, kod mene ti je slično. oduvijek su bolne, nekad se desi da doslovce ništa ne osjetim(vrlo rijetko, iznenadim se), većinom jaki bolovi i ekstremni pms(par puta sam se htjela ubiti itd.). tablete uopće ne djeluju - zadnji put sam kljuknula 3-4 neofena forte + plivadon zbog kodeina, tek onda je bol popustila. nikad nisam povratila ali zadnji put sam se skoro izvrnula i morala sam prileći na pod u kupaoni, dok skupim snage za trčanje do kreveta. također mi je ginekolog rekao da je sve u redu, mada hormone ništa nije gledao nego je dao blagu kontracepciju, i rekao da bi to trebalo riješiti probleme, kao bolno je zbog tih cistica na jajnicima, a vjerovatno je i neki horm.disbalans. još ih nisam krenula uzimati jer čekam mengu, pa ćemo vidjeti. jesi pokušala promijeniti kontracepciju?valjda znaš da ne odgovaraju svima iste?
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 18:18   #1271
Bok Dotty, hvala na odgovoru Znam u teoriji da ne odgovaraju svima iste ali nakon epizode s kontracepcijom sam rekla nikad više, iako svaki put kad dobijem menstruaciju razmišljam da pokušam opet. Imala sam problema s pms-om, aknama i još dosta toga od njih. Nekako sam već upala u tu kolotečinu i pomirila se da je to tako kako je.
Svašta sam prošla, nisam neka mimoza i imam visok prag tolerancije na bol. Ali ovu bol stvarno ne mogu podnijeti, moram biti u krevetu, ne mogu raditi.... Ukratko, užas.
marwiiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 21:04   #1272
Quote:
marwiiz kaže: Pogledaj post
Bok Dotty, hvala na odgovoru Znam u teoriji da ne odgovaraju svima iste ali nakon epizode s kontracepcijom sam rekla nikad više, iako svaki put kad dobijem menstruaciju razmišljam da pokušam opet. Imala sam problema s pms-om, aknama i još dosta toga od njih. Nekako sam već upala u tu kolotečinu i pomirila se da je to tako kako je.
Svašta sam prošla, nisam neka mimoza i imam visok prag tolerancije na bol. Ali ovu bol stvarno ne mogu podnijeti, moram biti u krevetu, ne mogu raditi.... Ukratko, užas.
znam kako je, i ja imam vrlo visok prag tolerancije boli, ali menstrualne bolove i pms(psihički) ne podnosim moraju postojati pilule koje bi ti pomogle, pokušaj, ako ti ne budu odgovarale jednostavno prestaneš. razmišljala sam isto ko i ti, kao neću kod doktora/ginića jer me ovaj put ne boli, nije toliko loše, odugovlačila dok nisam skužila da neću napraviti ništa od života ako obveze budem ravnala prema mengi i pms-u
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 23:37   #1273
Hvala, sigurno ću otići opet i pokušati s nečim drugim. Ako pomogne super, ako vidim odmah da ne ide, nikome ništa.
marwiiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 00:05   #1274
Quote:
marwiiz kaže: Pogledaj post
Hvala, sigurno ću otići opet i pokušati s nečim drugim. Ako pomogne super, ako vidim odmah da ne ide, nikome ništa.
a ne možeš odmah, treba nekih 3 mjeseca tijelu da se navikne na pilule.
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 14:37   #1275
Krivo sam se izrazila... Ako vidim neke teške nuspojave kao zadnji put odmah ću prestati... U svakom slučaju hvala na potpori
marwiiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 14:27   #1276
Evo vidim da nisam jedina koja svaki mjesec misli da će umrijeti od menstrualnih bolova iako ne umremo.
Ja sam isto tako ne sretnica koja se od svoje 12 godine ubija pijući svakakve otrove kako bih barem 5 minuta odahnula.
Mogu reći da ne postoje tablete u ljekarni za bolove a da ih ja nisam pila, ja sam kao pokusni kunić što se toga tiče.
Od 12 pa do 26 godine bolovi su bili abnormalni,uz povraćanje,vrtoglavice.groznice i vrućice i neizostavno bacanje po krevetu. E onda sam počela sa kontracepcijskim tabletama koje sam plaćala a pomagale nisu, dok nisam počela piti Diane35. E od njih mi je bilo kao u raju prvih godinu dana. Međutim kako sve tablete imaju nuspojave tako sam ja od Diana kroz četiri mjeseca nabila 10 kg i pretvorila se u bure vode. Vene su mi iskakale iz nogu i užasno su bolile i tu sam ja rekla zbogom kontracepciji zauvijek. I naravno menstrualni bolovi su se vratili ali ne u mjeri kao prije. Sad me boli za poluditi,ali nema povraćanja,vrtoglavica,groznice i bacanja po krevetu. I svejedno moram popiti najmanje 5-6 tableta prvi dan. Inače pijem Neofen forte ali kako ga dugo pijem tijelo mi je prestalo reagirati na njih pa sam sad na Blokmax lady tabletama. Netko je ranije napisao kako uzrokuju srčane, ja sam ih par puta pila od kako su na tržištu i nisam imala problema s njima a ja zaista znam pretjerati u tabletama kad me boli.
Violeta7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 15:46   #1277
Violeta7, nemaš ti možda kakve ciste na jajnicima?

Jesi li uzimala maca prah za regulaciju? meni je izbalasirao hormone, nema dobivanja težine i poveća energiju.

Sada sam napravila pauzu i probavam još sa jednom drugom alternativom, lugolovom otopinom.
__________________
Ako zelite dusevni mir, dajte ostavku na mjesto generalnog direktora svemira.
LooneyTune is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 16:00   #1278
evo prva menga nakon početka uzimanja lyndette, nema bolova jupi! jedino što nije nimalo"light"krvarenje, prokisnula sam danas pms je isto bio ubitačan, imala sam migrene, htjela se ubiti, simptomi gripe, budila se potpuno mokra od znoja tresući se od hladnoće. nadam se da će se stanje popraviti što dulje budem uzimala jer samo zbog bezbolne menge se ne isplati. radije bi onako bolne menge ali bez ovakvog pms-a, nego obrnuto.

Quote:
LooneyTune kaže: Pogledaj post
Jesi li uzimala maca prah za regulaciju? meni je izbalasirao hormone, nema dobivanja težine i poveća energiju.
probala i to čudo, nema efekta osim trenutnog osjećaja razbuđivanja, kao da sam popila kavu. uopće ne vjerujem niti je dokazano da može regulirati hormone.

@violeta7, ako otkriješ neke bolje od neofen forte, javi. mislim da nema jačih bez recepta
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 16:50   #1279
Čula sam danas da žene koje imaju pretjerano bolne menstruacije lakše podnesu porod jer su spremije na tu vrstu bola. Ne znam jeli to totalna glupost ali nekako me tješi
marwiiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 19:41   #1280
Nemam ciste,bar moj ginekolog nije našao ništa. Nije se ustvari ni potrudio pokazati interes za neke posebne pretrage nego je samo rekao kako je tako kod mnogih žena i to bi bilo sve od njega.
Violeta7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:37.