Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2012., 18:57   #1
Rezultati referenduma i posljedice

Evo, kako smo se i dogovorili ovo će biti zbirna tema o rezultatima referenduma i posljedicama koje iz njih proizlaze.
Molim, lijepo se ponašajte, onako europski . Oni kojima rezultati idu u prilog neka slave, a oni kojima ne idu imaju se pravo ljutiti. Samo to nemojte raditi na račun jedni drugih, bez zluradosti i slično tome.
Ono što zasad znamo jest da je odaziv katastrofalan, samo u Zagrebu, Varaždinu i Čakovcu preko 40 posto do 16h. Što će nam to donijeti vidjet ćemo uskoro.
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 18:59   #2
Medijska i politička kampanja za opciju -za- je bila nepoštena. Šteta što povijest neće upamtiti kakva je atmosfera prethodila referendumu i tko je takvu atmosferu stvorio. I to je povijesna činjenica koja će se ,pretpostavljam ,gurnuti pod tepih.
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:04   #3
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
Medijska i politička kampanja za opciju -za- je bila nepoštena
nije.
bila je nakaradna.
(a) svatko s iole mozga u glavi je SAM(a) išao provjeravati sve činjenice - obzirom da se ovdje nije radilo o receptu za punjene paprike već nečemu što će utjecati na život ne samo nas nego i svih generacije koje dolaze.
porazan izlazak na glasovanje samo pokazuje kako sramotno hrvati razmišljaju: misle samo na svoju guzicu, a za sve ostale im se živo fućka.
"ispravak netočnog navoda": ne misle čak ni na svoju guzicu, jer da misle, dovukli bi se do glasovališta i glasovali "za" ili "protif".
__________________
vjeruj samo polovici onoga što vidiš i apsolutno ničemu (od) onoga što čuješ. (bruce lee)
šmokljanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 18:59   #4
Fascinantno mi je vidjeti kako je malo ljudi izašlo na referendum, bez obzira bili oni protivnici ili zagovornici našeg ulaska u EU. Kada se očekuju prvi rezultati?
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:05   #5
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Fascinantno mi je vidjeti kako je malo ljudi izašlo na referendum, bez obzira bili oni protivnici ili zagovornici našeg ulaska u EU. Kada se očekuju prvi rezultati?
hm, uzmem li u obzir da je meni miljama svjetlosnih godina udaljena i pomisao da bih mozda mogao izic na referendum - fascinantno mi je kak ih je puno izislo dat svoj glas
__________________
kako TANJUG javlja - volim te
cabon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:09   #6
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Fascinantno mi je vidjeti kako je malo ljudi izašlo na referendum, bez obzira bili oni protivnici ili zagovornici našeg ulaska u EU. Kada se očekuju prvi rezultati?

Neodaziv na izbore je takodjer glas za nesto, a to nesto je uvjerenje velikog broja biraca da je demokratski izbor vlasti, kakav se danas primjenjuje, irelevantan za sudbinu naroda. Izbori u takvom sustavu su farsa koja mocnicima sluzi da dobiju legitimitet za svoje postupke. Ovaj puta dobar dio naroda im to nije dao.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:20   #7
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Neodaziv na izbore je takodjer glas za nesto, a to nesto je uvjerenje velikog broja biraca da je demokratski izbor vlasti, kakav se danas primjenjuje, irelevantan za sudbinu naroda. Izbori u takvom sustavu su farsa koja mocnicima sluzi da dobiju legitimitet za svoje postupke. Ovaj puta dobar dio naroda im to nije dao.
Ne, to nije glas. To je šutnja! Misliš da će se sustav promijeniti ako dobar dio glasača ostane doma? Neće.

A narod? Narod bi konačno trebao preuzeti odgovornost za svoje postupke i shvatiti da je i nebiranje(ostanak doma) zapravo odabir. I to onaj najgore vrste.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:29   #8
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Misliš da će se sustav promijeniti ako dobar dio glasača ostane doma? Neće.
Tocno je, nece ali se nece promjeniti ni glasovanjem. To mnogi uvidjaju pa ne zele gubit vrijeme.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:38   #9
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Tocno je, nece ali se nece promjeniti ni glasovanjem. To mnogi uvidjaju pa ne zele gubit vrijeme.
A nego kako će se promijeniti? Tako da doma grintaš kako je to sve ionako odlučeno?

Ne možeš sjediti na guzici i očekivati da će se nešto promijeniti ili da će netko drugi promijeniti to umjesto tebe.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:24   #10
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Neodaziv na izbore je takodjer glas za nesto, a to nesto je uvjerenje velikog broja biraca da je demokratski izbor vlasti, kakav se danas primjenjuje, irelevantan za sudbinu naroda. Izbori u takvom sustavu su farsa koja mocnicima sluzi da dobiju legitimitet za svoje postupke. Ovaj puta dobar dio naroda im to nije dao.
Upravo tako. Neizlazak na izbore nije znak pasivnosti nego znak otpora. To je odraz neuvjerenja ljudi u regularnost cijelog procesa, sumnja u namještanje i odsustvo želje da se da legitimitet odlukama donesenima u netransparentnom i nedemokratskom procesu. To je sve.
Crvena Hamada is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:26   #11
Quote:
Crvena Hamada kaže: Pogledaj post
Upravo tako. Neizlazak na izbore nije znak pasivnosti nego znak otpora. To je odraz neuvjerenja ljudi u regularnost cijelog procesa, sumnja u namještanje i odsustvo želje da se da legitimitet odlukama donesenima u netransparentnom i nedemokratskom procesu. To je sve.
Postoji li neki limit izlaska na izbore ispod kojega se izbori moraju ponavljati?
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:29   #12
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
Postoji li neki limit izlaska na izbore ispod kojega se izbori moraju ponavljati?
Ne postoji.Teoretski,da jedan čovjek izađe na izbore ili referendum i da glasa,taj jedan njegov glas bi odlučio.
John Stooges is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:38   #13
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
Postoji li neki limit izlaska na izbore ispod kojega se izbori moraju ponavljati?
ne postoji, zar si mislio da bi političari sjekli granu na kojoj sjede?

Znaju oni nas u dušu,i točno su zbog ovog što se dogodilo danas mijenjali zakon o referendumu, u travnju 2011.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:27   #14
Quote:
Crvena Hamada kaže: Pogledaj post
Upravo tako. Neizlazak na izbore nije znak pasivnosti nego znak otpora. To je odraz neuvjerenja ljudi u regularnost cijelog procesa, sumnja u namještanje i odsustvo želje da se da legitimitet odlukama donesenima u netransparentnom i nedemokratskom procesu. To je sve.
onda se to radi kao što su Albanci bojkotirali izbore na Kosovu devedesetih. prazno,nigdje nikog... a ne ovako.

da ste htjeli to dokazat mogli ste svima reć da ne izlaze pa da imamo 30 posto izlaznost i 100 posto za...onda bi se imali za kaj uhvatit
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:54   #15
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
onda se to radi kao što su Albanci bojkotirali izbore na Kosovu devedesetih. prazno,nigdje nikog... a ne ovako.

da ste htjeli to dokazat mogli ste svima reć da ne izlaze pa da imamo 30 posto izlaznost i 100 posto za...onda bi se imali za kaj uhvatit
To bi već bilo drukanje za jednoumlje. Ja mislim da euroskeptici, uz ostale razloge, ne žele da preuzmu odgovornost za situaciju koja je nastala tako što se već godinama vodi politika kao da smo nacija debila koji ništa ne znaju sami uraditi nego im se sve treba naložiti s više instance. E pa sad kad je već stanje u zemlji takvo da su na djelu posljedice nesamostalne politike i mlitavog prihvatanja diktata iz Brisela, sad ta opcija jednostavno treba da se iživi. Hajde sad da vidimo što to znači, kako je to biti dijelom te EU. Taman bi sad bilo zgodno da se kaže eto, već bi tekao med i mlijeko, ali primitivni divlji euroskeptici to nisu dozvolili. Ne, neka sad bude pa vidjet ćemo. Euroskeptici će biti sretni budu li u krivu.
Crvena Hamada is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:27   #16
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Neodaziv na izbore je takodjer glas za nesto, a to nesto je uvjerenje velikog broja biraca da je demokratski izbor vlasti, kakav se danas primjenjuje, irelevantan za sudbinu naroda. Izbori u takvom sustavu su farsa koja mocnicima sluzi da dobiju legitimitet za svoje postupke. Ovaj puta dobar dio naroda im to nije dao.
Neodaziv na referendum nije glas za ništa. Izlazak, odnosno glas za ili protiv, povlači i odgovornost. Mogućnost odlučivanja nije samo na izborima, nego i neposredno na referendumu, izlazak na referendum je neposredna demokracija.

Slab odaziv, na ovako važnu odluku, mogao bi biti i pokazatelj kako ljudima u Hrvatskoj i nije do referenduma, ovog ili bilo kog drugog. Moglo bi se onda postaviti pitanje zašto bi onda o bilo kojem važnom političkom/javnom pitanju uopće raspisivali referendume? A to nije dobro.
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:33   #17
Quote:
castanea kaže: Pogledaj post
Moglo bi se onda postaviti pitanje zašto bi onda o bilo kojem važnom političkom/javnom pitanju uopće raspisivali referendume? A to nije dobro.
Ha čuj,pobijedila je politička opcija kojoj nije u interesu raspisivati referendume o važnim političkim pitanjima.Pa ih stoga niti nema,a legitimitet su toj opciji ili tim opcijama dali birači na izborima.To treba poštivati.
Po meni je to pogrešno i nazadovanje u demokratskom razvoju,ali to je tako.
Odgovornost je na biračima.
John Stooges is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:01   #18
Jel bilo izlaznih anketa?
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:05   #19
Thumbs up

pošteno ili ne ja sam za,ako se može i to namjestit ja sam opet za pa ako nebude dovoljan broj za neka namještaju daje zaaaaaaaaaaaaaaaaaa....
zgkreso is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:11   #20
Quote:
zgkreso kaže: Pogledaj post
pošteno ili ne ja sam za,ako se može i to namjestit ja sam opet za pa ako nebude dovoljan broj za neka namještaju daje zaaaaaaaaaaaaaaaaaa....
hrvatska pamet, možemo je izvozit
__________________
"It's not true I had nothing on. I had the radio on."
violet-blue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:52.