Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2016., 11:14   #1
Ovisnost o tabletama protiv bolova

Pozdrav forumaši
Imam problem koji bih zaista htjela riješiti, ali ne znam kako, stoga bih vas molila savjetete bih molila da me ne osuđujete.
Moj problem je počeo dok sam bila jako mala i to sa migrenama.One bi bile očajne, osim užasne boli tu su bili povraćanje, ne bi vidjela ne jedno oko, malaksalost i tako dalje da ne dužim.
Odlazila sam neurologu redovno no nikada ne bi dobila pravu dijagnozu, bila je tu epilepsija zbog poremećenog eeg-a, tenzijska glavobolja, no nekako nikada migrena jer su moje glavobolje trajale znatno duže od obilčne migrene, ponekad i po desetak dana ( ja smatram kako je to ipak bilo po 2-3 napada jedan iza drugog)
Jedina tableta koja bi mi donekle pomogla bila je plivadon/ caffetin. Počela sam samo s jednom tabletom dok me boli, kasnije je to prešlo na dvije, tri....
Danas sam u ovom krugu već 5 godina i ne mogu se dići iz kreveta ako ne popijem po par tih tabletica. One me prate kroz cijeli dan, ponekad je to manje od jedne kutije dnevno, no ponekad i više.
Naime, one u sebi sadrže čaroban sastojak kodein i o njemu možete pogledati više na internetu, on stvara ovisnost i on je opasan.
Moj problem je još i taj što mi je dijagnosticiran granični poremećaj ličnosti i ovakve ovisnosti su klasične za taj poremećaj.
Sada, već pola godine pijem beta blokatore i oni doista jesu smanjili moje migrene, one su većinom mnogo manje intenzivne, a i ako budu intenzivne ko prije to se događa jednom u dva mjeseca, dok sam ih prije imala puno češće.
Želim prestati pit caffetin/plivadon, no ne želim da itko za to sazna, želim to napraviti potpuno sama, ne želim u bolnicu niti da se itko u to upliće.
Ali strah me, strah me boli koja bi se mogla dogoditi zbog prekida uzimanja tih tableta. Ponekad mislim kako možda i nije najgora stvar da umrem od toliko tableta, ali opet nne želim povrijediti svoje najbliže, ljude koje me vole.
To je taj krug i želim prestati. Želim prestati zbog svih ljudi kojima je stalo do mene.
Ako itko zna bilo kakav način kako se riješiti ovisnosti sam, neka ga molim vas kaže.

I još jedna stvar, htjela bi skrenuti pažnju na to da je tabletomanija opasna i da je svuda oko nas. Caffetin se može jeftino nabaviti u ljekarni bez recepta, a zbog paracetamola koji uništava jetru i kodeina koji stvara ovisnost je opasan po život.
Osim tableta protiv bolova, ljudi oko nas ovisni su i o tabletama za smirenje, antidepresivima i tako unedogled.
Ako primijetite da iko od vaših bližnjih, ili daljih ima simptome ovisnosti, usmjerite ga na pravu stranu.
Možda se čini smješno jer tablete možemo nabaviti na svakom koraku, ali je opasno i tužno.
Hvala Vam svima unaprijed na odgovorima.
Susanna Kaysen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 11:28   #2
kako to da sama ne znaš što treba činiti, a na kraju savjetuješ ovo:

Quote:
Susanna Kaysen kaže: Pogledaj post
Ako primijetite da iko od vaših bližnjih, ili daljih ima simptome ovisnosti, usmjerite ga na pravu stranu.
znači da i ti samu sebe moraš usmjeriti na pravu stranu. javi se doktoru i reci o čemu se radi, te potraži pomoć na mjesto gdje će ti stručne osobe pomoći.

meni su 2 neurologa dijagnosticirala migrenu, a treći je rekao da to nemam jer mi inače ne bi s kafetinom prolazile. davali su mi i tablete baš za migrenu, no one mi nisu pomogle i uglavnom bi završila na hitnu gdje bi mi dali inekciju za bolove.
i meni je kafetin najdraži, a znam i zašto. on ima sastoja opijata u sebi koji mi posebno odgovara. no, ja ga ne pijem često, niti sam o njemu ovisna. možda u cijeloj godini popijem 10 tableta i to baš kad me uhvate glavobolje.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 11:32   #3
Ja sam znal nekad cukat do tri/četri plivadona, kodein stvara ovisnost, probaj se riješiti na način da sadašnje doze počneš polako smanjivat, znači ako sada cukaš tri komada dnevno, probaj piti dva tjedna dva i jednu polovicu, pa dva tjedna dva, pa dva tjedna jedan i jednu polovicu, dok ne dođeš do nule.. Znači moraš se vrlo postepeno skidat..
Gladius1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 11:42   #4
Svaki psihijatar kod kojeg sam bila bi mi savjetovao samo : jednostavno prestani!
Mislim teško je jednostavno prestati....
Isto tako ne bi rekla da su mi caffetini pomogli, više bi rekla da bi imala tu opijenost i neku euforiju koja me držala dok je glavobolja trajala.
Probala sam i tako postepeno, no nekako uvijek izgubim volju za prestajanjem... :/
Kako održati tu volju ?
Susanna Kaysen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 11:58   #5
a sušaj, doktori ti mogu savjetovati kako se skinuti, mogu ti dati i neke zamjenske lijekove dok ti se tijelo odvikava, ali ti ne mogu usaditi volju. po tome ispada da bi ti onda trebala kliniku za odvikavanje gdje ćete prisiliti na apstinenciju.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.

Zadnje uređivanje Azz : 21.04.2016. at 12:40.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 14:20   #6
Imala sam slican problem... Tocno se sjecam svoje prve migrene s 5 godina. Doslovno sam dubila na glavi u fotelji, a onda mi je tata dao 1/4 caffetina.
Cijeli zivot sam imala problema s glavoboljama, desavalo se da sam na poslu svaki dan krknula barem po 2 lekadola (naravno jedan vise nije djelovao) samo da prezivim jer to nije bilo normalno.

Da stvar bude bolja, za bolove u zglobovima sam dobila neke jake tablete pa uz njih neka pijem nesto, ne znam naziv sada da zastitim zeludac, a upravo te tablete kao nuspojavu imaju bolove u zglobovima! I tako sam bila u zacaranom krugu.

Onda sam samo jednog dana rekla: "Ma zajebi ti to" i bacila sve u smece.
Prestala sam piti tablete sto za alergiju, sto protiv bolova. Naravno da sam prvih par dana licila na nista (osip, suzne i krvave oci, nos...), a osjecala se jos i gore, ali nakon toga... Kao rukom odneseno...

Sjecam se kako smo se suprug i ja nedugo nakon te moje odluke razbolili u isto vrijeme, on je pio lekadole, cajeve, limunade, a ja sve to osim lekadola. Njemu se razvuklo na 3 tjedna, a ja nakon 3 dana kao nova (iako me ubijala glava, znojila sam se i sve, ali se isplatilo).


Sada me tu i tamo zaboli, imam neke stare ozljede pa osjetim promjene vremena itd, ali se suzdrzavam maksimalno. Dosla sam od svakodnevnog kljukanja do toga da se po nekoliko mjeseci i ne sjetim. Osjetim kao neku laganu glavoboljicu pa popijem vode i soli, mirisim etericno ulje od mente itd. Ali nema sanse da vise posezem za caffetinom, lekadlom i sl cim nesto osjetim, tek kad bas bude da ne mogu izdrzati, a ne mogu si priustiti lezati u krevetu i plakati od boli.

I da, naravno da je uzasno tesko skinuti se s toga, i da ce ti doci da lupas glavom o zid, ali nama organizam govori da nesto nije u redu kada nas boli glava ili imamo temperaturu, treba to osvjestiti i pokusati prirodno rijesiti problem, a ne samo peglati posljedice. Ove pocetne glavobolje koje ces osjetiti ce biti iskljucivo reakcija iz ovisnosti, samo za svaki slucaj prati temperaturu. I zaista nema smisla jednim tabletama mijenjati druge, niti ce ti neki dr carobnim stapicem napraviti da ti vise ne treba.

Mijenjaj okolinu, idi u prirodu, druzi se samo s ugodnim ljudima i nekako ces sve to rijesiti...
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 18:21   #7
Cafetin sadrži kodein, koji je opioid, dakle blagi rodjak heroina....
Sindromi ustezanja (kod prestanka uzimanja) se najcesce ocituju migrenom i bolnoscu kostiju, u to vrijeme je najbolje uzimati brufen od 800 mg 3x1 dok ne prodju simptomi...Za one osjetljiva zeluca tu su Movalis ili Nalgesin Forte, a za one s gastritisom Lupocet/paracetamol.
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 13:05   #8
Aspirin je navodno koristan, ja sam ga puno pio, sad popijem Zaldiar kad je ovakvo koma vrijeme ili kad me nešto boli, on utječe i na raspoloženje.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 16:23   #9
Quote:
Susanna Kaysen kaže: Pogledaj post
Svaki psihijatar kod kojeg sam bila bi mi savjetovao samo : jednostavno prestani!
Mislim teško je jednostavno prestati....
Isto tako ne bi rekla da su mi caffetini pomogli, više bi rekla da bi imala tu opijenost i neku euforiju koja me držala dok je glavobolja trajala.
Probala sam i tako postepeno, no nekako uvijek izgubim volju za prestajanjem... :/
Kako održati tu volju ?
Caffetin je zajeban pravo.
Jedan od razloga zbog kojeg sam zavrsio na psihijatriji,
imao Deluziju i Slom.
Meni u Urinu nadzen Morfij kada sam ga uzimao
navodno po doktorici moze imitirati ga na testu.

Uglavnom Jedan od razloga ne Jedini sto sam puku
i sad sto sam pod AP, apaurinu i metotenu.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 17:18   #10
Analgin je majka. Ovo je moj moto kada me nešto boli. Onaj osjećaj kada ga popiješ i kada žestoka glavobolja ili zubobolja nestanu, neprocjenjivo.
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 19:40   #11
Moj ti je iskreni savjet ici na psihijatriju. Kafetin je lijek koji unistava rad srca i povecava sanse za srcani arest, i mozdane udare. Nije bas za zajebanciju pa bih ti preporucio strucnu pomoc.

zapravo svi lijekovi za bolove su opasni za zdravlje http://www.theguardian.com/society/2...atients-stroke
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 20:21   #12
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Moj ti je iskreni savjet ici na psihijatriju. Kafetin je lijek koji unistava rad srca i povecava sanse za srcani arest, i mozdane udare. Nije bas za zajebanciju pa bih ti preporucio strucnu pomoc.

zapravo svi lijekovi za bolove su opasni za zdravlje http://www.theguardian.com/society/2...atients-stroke
Aspirin preporučaju piti svaki dan po jedan.

http://www.ladylike.hr/vise/iznutra/...e-aspirin-1275
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 15:14   #13
Quote:
Winston Smith kaže: Pogledaj post
Analgin je majka. Ovo je moj moto kada me nešto boli. Onaj osjećaj kada ga popiješ i kada žestoka glavobolja ili zubobolja nestanu, neprocjenjivo.
Pa sad to i uzimam kad me glova boli neizdrzljivo.
Pozdrav sugradzane.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 15:21   #14
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Aspirin preporučaju piti svaki dan po jedan.

http://www.ladylike.hr/vise/iznutra/...e-aspirin-1275
Ja ga ne smijem. Mozda.
Tako objasnjeno u apoteci kad su mi htjeli Andol kupit
a valjda su to slicni lijekovi.
Al ga ne bi uzeo jer imam i drugih tegoba.
Jetra i jos nest.

Znaci ne samo ga ne bi uzeo zbog toga sto ne smijem
nego i zbog ovih tegoba ostalih.

Samo nikad mi niko nije reko bil smio pit bejbi aspirin.
Onaj mali.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 12:32   #15
Quote:
Austrheim kaže: Pogledaj post
Cafetin sadrži kodein, koji je opioid, dakle blagi rodjak heroina....
Sindromi ustezanja (kod prestanka uzimanja) se najcesce ocituju migrenom i bolnoscu kostiju, u to vrijeme je najbolje uzimati brufen od 800 mg 3x1 dok ne prodju simptomi...Za one osjetljiva zeluca tu su Movalis ili Nalgesin Forte, a za one s gastritisom Lupocet/paracetamol.
Ja sam u potrazi za nekim ljekom protiv bolova imam isto migrene dosta jake.Kupila sam Naglesin ali piše unutra da ga ne smiju uzimati osobe koje imaju čir.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 22:03   #16
Ma u Caffetinu ima toliko malo kodeina da je to nis, ne bi bio u slobodnoj prodaji. I da popijes cijelu kutiju vjerojatno bi nastao prolijev i tresnja ruku od kofeina.
Ja sam gost Ambulante za bol i znam da se pravi kodein izdaje samo na takozvani dupli recept, biljeskom u knjigu narkotika i osobnom.
Ne dao bog da zatreba, a ni onda ne ubija sve.


Skickat från min iPhone med Tapatalk
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:23.