Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2007., 21:54   #21
ako mogu pitati koliko dugo si pila zoloft? antidepresivi ne bi trebali utjecati na normalno funkcioniranje dok anksiolitici te mogu malo uspavati, zavisi od doze.
smemy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 21:38   #22
Vrlo normalno,zapravo.Kažu,ometa koncentraciju,a moja se popravila?Bila sam smušena ko kokoš...
__________________
lajf šouz no mrsi
back to black is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 21:59   #23
Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
Pitanje za sve vas koji pijete/ste pili anksiolitike i antidepresive.
U kojoj mjeri oni utječu na normalno funkcioniranje (rad, učenje....)?
Znam da na svakoga djeluje drugačije, ovisno o dozi itd., ali me zanimaju vaša iskustva/mišljenja.
Meni su bilo prepisani Zoloft i Moditen u kombinaciji (ne sjećam se doze) pa zatim Cipralex i Clopixel (takodjer se ne sjećam doze) s time da sam od tih lijekova pila samo Zoloft od kojega mi je bilo zlo, pa sam na kraju prestala i to piti.

Ispričavam se ako 'kradem' temu, ali povezano je, pa nisam htjela otvarati drugu.
Ako moderatori misle da je potrebno da ovo bude zasebna tema, molim da ju odvoje. Hvala.
Anksiolitik me smirivao u najtezim danima, tako da sam koliko-toliko mogla nesto obaviti, sada me i pola tablete uspava, pa ih izbjegavam. Uzmem mozda jednom tjedno prije spavanja.
AD me spasio, vratio u zivot! Sve mi se poboljsalo: koncentracija, energija, spavanje, cak mi se i apetit povecao, ali ne za puno.
ciganka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 03:59   #24
sad dok sam ovo sve čitala sam tek skužila kolko je ubiti meni lako bilo,pa curke,stvarno vam je tak loše bilo i došlo do te faze da ste toliku količinu i vrsta tableta morale piti??
ja pijem već par mjeseci samo u jutro 1 tabletu luxete i ništa više,to bum morala do kraja godine piti i gotovo...
pa dajte promjenite doktora il psihijatra,pa nije vam potrebna takva količina lijekova...
.tajana. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 16:07   #25
Quote:
.tajana. kaže: Pogledaj post
sad dok sam ovo sve čitala sam tek skužila kolko je ubiti meni lako bilo,pa curke,stvarno vam je tak loše bilo i došlo do te faze da ste toliku količinu i vrsta tableta morale piti??
ja pijem već par mjeseci samo u jutro 1 tabletu luxete i ništa više,to bum morala do kraja godine piti i gotovo...
pa dajte promjenite doktora il psihijatra,pa nije vam potrebna takva količina lijekova...
Ja mislim da je moj doktor o.p. u mom slucaju pogrijesio, ja sam se u biti trebala poceti lijeciti prije godinu dana, a ne prije 4 mjeseca. Zato sam, nazalost, dosla na samo dno poremecaja i cupala se mjesecima, ocajnicki.
Sto se prije pocnes lijeciti, to bolje!
ciganka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 17:48   #26
Quote:
.tajana. kaže: Pogledaj post
sad dok sam ovo sve čitala sam tek skužila kolko je ubiti meni lako bilo,pa curke,stvarno vam je tak loše bilo i došlo do te faze da ste toliku količinu i vrsta tableta morale piti??
ja pijem već par mjeseci samo u jutro 1 tabletu luxete i ništa više,to bum morala do kraja godine piti i gotovo...
pa dajte promjenite doktora il psihijatra,pa nije vam potrebna takva količina lijekova...
Ma,nema to veze s doktorima,samo s nama! Oni su često samo formalnost(šta će se neko puno zahebavat s mojim višegodišnjim strahovima,kad vide da ne ide,daju lijek,pa proba,pa opet)Mi,ovakvi smo živa frustracija njimaOno,ne ide iz prve,ne ide glatko,pa bi im se još miješal u terapiju... Oni znaju teoriju,a mi praksu-mogli bi skupa liječit...
__________________
lajf šouz no mrsi
back to black is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 18:03   #27
Quote:
back to black kaže: Pogledaj post
Ma,nema to veze s doktorima,samo s nama! Oni su često samo formalnost(šta će se neko puno zahebavat s mojim višegodišnjim strahovima,kad vide da ne ide,daju lijek,pa proba,pa opet)Mi,ovakvi smo živa frustracija njimaOno,ne ide iz prve,ne ide glatko,pa bi im se još miješal u terapiju... Oni znaju teoriju,a mi praksu-mogli bi skupa liječit...

ali nije samo stvar u nama,kod paničnoga se nemožeš sam prisiliti da ne razmišljaš o strahovima,tj.da te nije strah,tako da je pomoć doktora velika i jako ovisi o lijeku koji ti pripiše...
mogli bi se skupa lječiti,možda bi nam onda bolje bilo kad bi si međusobno pomagali...
.tajana. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 18:32   #28
Quote:
.tajana. kaže: Pogledaj post
ali nije samo stvar u nama,kod paničnoga se nemožeš sam prisiliti da ne razmišljaš o strahovima,tj.da te nije strah,tako da je pomoć doktora velika i jako ovisi o lijeku koji ti pripiše...
mogli bi se skupa lječiti,možda bi nam onda bolje bilo kad bi si međusobno pomagali...
Ma ne osporavam ja njihovu korist,božesačuvaj,al'me često ljuti njihov pristup.Nekako bi sve generalizirali,trpali u isti koš...Baš me i ljuti ta površnost,ipak barataju ljudskim sudbinama,na jedan način, a često se prave da slušaju,jer uvijek imaju nekog važnijeg posla...Sistem je sje...,broji im se norma,rečeno mi je...ukua ,kad tako s ljudima postupa većina,jer su potplaćeni,pretrpani,štaliveć...Interakcija zero.
__________________
lajf šouz no mrsi
back to black is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 12:12   #29
Da,da. Xanax. Pio sam ga 6 mjeseci i to više od preporučene doze (3 puta po 0,5), a najtežim danima sam dva puta popio i po 40 tableta, što je liječnica definirala kao pokušaj samoubojstva, ali meni se jednostavno spavalo. Zapravo se i ne sjećam ničega baš bistro iz tog razdoblja. Uglavnom, patim i od depresije (Seroxat, Zoloft). Nakon 6 mj. shvatio sam da sam se navukao i da više ne upravljam mislima i tjedan dana sam prolazio kroz pravu apstinencijsku krizu. Danas pijem samo antidepresiv, ali da mi sedativ treba to sam Bog zna. U posljednje vrijeme sam socijalno većim dijelom izoliran pa se ne bojim toliko paničnog napada, ali uskoro ću morat to prekinut pa me zanima zna li itko nekakvu alternativu? I molim vas bez biljnih preparata jer mi ni kutija Persena nije dovoljna da išta osjetim..Postoji nešto na šta se nije tako lako navuć? Pretpostavljam da bi trebalo biti bez alpralozama (Xanax)??? Help!
poboznidjavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 12:18   #30
jbga,prseni ništa ne valjaju.
meni samo xanax pomaže.
možda probaj promjeniti sa normabelom.
nikakve biljne pizdarije nisu dovoljno jake da te smire kad se panika desi
andreina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 12:31   #31
jel se vi cujete?

znam da panika nije mala stvar kad ti se dogodi...ali svi mi zvucite kao ovisnici o tabletama!
Jel tko od vas probao malo razmisliti zbog cega se javljaju napadaji panike?
I mozda otkloniti uzrok?
Psihijatri samo daju tablete ocito.....
A da probate s nekim dobrim psihologom?
Btw...panika se moze javiti kad razmisljas o njoj i da ce se dogoditi...dogodi se
Jednostavno imate sposobnost raditi sto drugi nemaju(ali to niste ni svjesne)
Isto se tako javlja kad imas vise nagomilanih stvari ili problema pa ne znas kako s tim...i eto panike,kao,onace to rjesiti.
Najbolje je ipak da se vi rjesite nje.
Za pocetak probajte raditi bar jednu stvar gdje nema panike...
Sretno svima!
I ovo je bilo u najboljoj namjeri
mgx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 12:39   #32
Ma slažem se ja. Odlazim na psihoterapiju već duže vremena. Ali mislim da su panični bolesnici pre inhibirani u početku liječenja za svjesno rješavanje problema. Lijekovi su potrebni kako bi se krenulo, međutim problem nastaje kada lijek uzmeš kao jedino rješenje. Ja se definitivno ne želim vratit na stare doze, ali ponekad mi je stvarno potrebno...
poboznidjavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 12:42   #33
znam da je ali i ovo je u najboljoj namjeri-očito nisi nikada doživio panični napad pa ne znaš da u tom trenutku se nemožeš smiriti sam od sebe.treba ti nešto što brzo djeluje.
svatko ima svoju taktiku.....netko već ima predosjaćaj kada će se to desiti pa ode doma i legne se i čeka da prođe.
a šta ako si vani među ljudima?gdje češ legnuti?
komplicirano ti je to,kod svakoga je drugačije a vjeruj mi toliko puta sam htjela odustati od tableta i muka mi je kad moram sav taj koktel popiti ali gledaj-nakon dvije godine uzimanja terapije-godinu i pol nisam imala panični napad!
šta ti to govori?da smo mi ovisnici?
ne,nego slušamo one koji su u to upućeniji i znaju više o tome od nas a to su doktori.
i jebe mi se oču li piti koktel tableta ili koktel govana,samo se želim do kraja izliječiti a to ču i uspjeti
andreina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 12:51   #34
Panični poremećaj je stvarno nešto u čemu laik ne može davati savjete, jer prije nego što mi se sve to počelo događati mislio sam da znam o čemu se radi, ali tek sam tada shvatio koliko je to grozna stvar. Jebote, u početku sam mislio da mi treba egzorcizam. Ozbiljne su to stvari. Nekako vjerujem da je stvarno potrebno pit lijekove neko vrijeme kako bi sistem regulirao, ali kasnije opet sve ostaje na nama i na samokontroli, a to je tek najteži dio...
poboznidjavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 13:11   #35
ne bih vam ni napisala sve ono da ne znam sto je panika.
radije bi da ne znam,ali...eto
uglavnom,tablete nisu rjesenje!
to ti suzbije posljedicu,ali ne i uzrok napada.
trebate razmisljati da do panicnog napada ni ne dodje...
to ni malo nije lako...i vrlo cudno ide u pocetku,ali može se!!!
mgx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 17:38   #36
Quote:
mgx kaže: Pogledaj post
ne bih vam ni napisala sve ono da ne znam sto je panika.
radije bi da ne znam,ali...eto
uglavnom,tablete nisu rjesenje!
to ti suzbije posljedicu,ali ne i uzrok napada.
trebate razmisljati da do panicnog napada ni ne dodje...
to ni malo nije lako...i vrlo cudno ide u pocetku,ali može se!!!
Tablete su privremeno rješenje,a možda i stalno-iz svog iskustva govorim.Istina,sve zavisi o težini problema,i osobi kako to prima.Ne zagovaram lijekove,ali ako ćeš u protivnom bit disfunkcionalan,definitivno im dajem prednost.Danas se masa okreće alternativnim načinima liječenja,i možda ovo zvuči kao staromodan savjet,ali i farmakologija napreduje,tako da razvija lijekove,s visokom učinkovitošću,i minimalnom štetnošću...nekome autosugestija i sl. ne pomaže,pa nema drugog izbora.
__________________
lajf šouz no mrsi
back to black is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 20:32   #37
Quote:
mgx kaže: Pogledaj post
znam da panika nije mala stvar kad ti se dogodi...ali svi mi zvucite kao ovisnici o tabletama!
Jel tko od vas probao malo razmisliti zbog cega se javljaju napadaji panike?
I mozda otkloniti uzrok?
Psihijatri samo daju tablete ocito.....
A da probate s nekim dobrim psihologom?
Btw...panika se moze javiti kad razmisljas o njoj i da ce se dogoditi...dogodi se
Jednostavno imate sposobnost raditi sto drugi nemaju(ali to niste ni svjesne)
Isto se tako javlja kad imas vise nagomilanih stvari ili problema pa ne znas kako s tim...i eto panike,kao,onace to rjesiti.
Najbolje je ipak da se vi rjesite nje.
Za pocetak probajte raditi bar jednu stvar gdje nema panike...
Sretno svima!
I ovo je bilo u najboljoj namjeri
se je to ok,ali ajd se malo zainteresiraj o paničnom poremećaju pa onda tu nešto piši ,jer očito nisi doživio/la panični,stvar je u mozgu i centru za strah kojeg ti ne možeš svojom voljom kontrolirati,ajd odi malo čitaj okolo,pa budeš vidio/la da to nije nimalo lako
.tajana. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 21:01   #38
Quote:
.tajana. kaže: Pogledaj post
se je to ok,ali ajd se malo zainteresiraj o paničnom poremećaju pa onda tu nešto piši ,jer očito nisi doživio/la panični,stvar je u mozgu i centru za strah kojeg ti ne možeš svojom voljom kontrolirati,ajd odi malo čitaj okolo,pa budeš vidio/la da to nije nimalo lako

ocito ti nisi procitala sto je doticni/a napisao/la u slijedecem postu, odnosno da ima iskustva s panicnim napadima.
a buduci da imam i ja duuuugogodisnje iskustvo reci cu ti da je stvar bas u tome da ih ne kontroliras, nego da se prepustis. to je na pocetku stravicno ali onda postaje sve lakse... panicni napad traje tim duze sto se duze opires i pokusavas ga kontrolirati.
nemoj se ljutiti ako netko napise nesto sto ces i ti jednom shvatiti i sama.
clarity is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 22:11   #39
Quote:
clarity kaže: Pogledaj post
ocito ti nisi procitala sto je doticni/a napisao/la u slijedecem postu, odnosno da ima iskustva s panicnim napadima.
a buduci da imam i ja duuuugogodisnje iskustvo reci cu ti da je stvar bas u tome da ih ne kontroliras, nego da se prepustis. to je na pocetku stravicno ali onda postaje sve lakse... panicni napad traje tim duze sto se duze opires i pokusavas ga kontrolirati.
nemoj se ljutiti ako netko napise nesto sto ces i ti jednom shvatiti i sama.
Nekima ni to prosvjetljujuće iskustvo neće iskazat svoju naklonost,jer su sazdani od otpora... tako nekako...strašno,ali,nažalost,moguće,i nema puno veze sa slobodnom voljom.Ne da želim ubit u pojam,ali teorija stoji i slažem se,ali Sizifov je to posao...kao"neću se buniti,pustit ću da ode",a njegova mi se ružna faca krevelji ...i vrti ko derviš,i jednostavno neće da ode...iscrpljujuće za pop....Neki put,živim čudom i upali,šta me još više zbuni tj.preplaši...koji izgubljeni potencijal
__________________
lajf šouz no mrsi
back to black is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 00:02   #40
Quote:
clarity kaže: Pogledaj post
ocito ti nisi procitala sto je doticni/a napisao/la u slijedecem postu, odnosno da ima iskustva s panicnim napadima.
a buduci da imam i ja duuuugogodisnje iskustvo reci cu ti da je stvar bas u tome da ih ne kontroliras, nego da se prepustis. to je na pocetku stravicno ali onda postaje sve lakse... panicni napad traje tim duze sto se duze opires i pokusavas ga kontrolirati.
nemoj se ljutiti ako netko napise nesto sto ces i ti jednom shvatiti i sama.
Hvala ti!
Točno i je tako....moraš se prepustiti i poslije ide lako.
A objašnjenje je...zašto se opirati onome što tijelo želi.
Ionako je to energija koju izbacuješ,a kad se opireš sve je teže.
Uostalom,i ovako je teško....ali s vremenom panika nestane.
mgx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:19.