Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2016., 16:42   #1201
Kakvih dugovanja, urednih? Ako da, probaj s PBZ.
.
bela87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 12:45   #1202
Ekipa,

molim vas za savjet i pomoć, ako je ikako moguće bez sarkazma i podbadanja.
Ukratko, treba mi nenamjenski novac da pokrijem goruće dugove(oko 20.000 - 25.000 kuna) hitno, a ne mogu ga dobit nigdje jer sam iscrpio već sve mogućnosti.

Zaposlen sam na neodređeno u stabilnoj velikoj firmi u Zg , netto plaća mi je 6550 kuna (bez prijevoza 6200), od toga mi se skidaju 2 partije kredita s nje u dvije različite banke, sve skupa 3500 kuna.... ˝na ruke˝ mi ostane 3000 kuna kad se pokriju ti troškovi.
5000kn mi je dozvoljeni minus i on je iskoriušten max...
Kredit više ne mogu nigdje dić, provjerio sam sve mogućnosti, a neki dan sam odbijen u banci gdje imam drugi manji kredit,a tražio sam reprogram... prvi kredit je na 225.000 kuna, a drugi na oko 50.000 kuna i oba sam počeo nedavno otplaćivat,

Trebam hitno novce, a nemam ideju gdje i kako s ovom teškom situacijom doći do njih.... moram zatvorit određene troškove da me ne blokiraju(ovrše)...
ima li tko savjet gdje mogu dobit pozajmicu na taj iznos, prihvatio bih bilo kakvu kamatu jer mi je trenutno takva situacija..
zanima me, gdje mogu dobit brzi manji kredit u ovakvoj situaciji, da li otići u kreditnu uniju - imaju li tamo manje kriterije?
Ne bih se htio petljat oko kredita sa stupova, a i nemam kreditne kartice..

Molim vas, ako je tko u tome, da me uputi, ima li način za doći do love?

Hvala unaprijed, možete me kontaktirat na pm, hvala!
sportski_fanatik_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 17:59   #1203
Prevelik je iznos za bilo kakav kredit... Sveukupno za reprogram svega bi ti trebalo 300.000 kn, a to jedino ide na hipotekarni kredit.

Jel se krediti skidaju od plaće ili se uplaćuju s tekućeg (ili uplatnicama)?
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 16:42   #1204
pozdrav ljudi,trebao bih savjet ako je netko upucen ili je imao slicnih iskustava,hvala puno,vec sam se izmorio od guglanja.
dakle dizao bih kredit od kojih 45000 kn (ne namjenski ili auto) na 3 godine,rata bi mi bila oko 1500 kuna.Moja primanja su oko 6-7 tisuća s tim da mi se na račun uplacuje 2650 svaki mjesec.Imam račun u Zabi i odbili su me.Nemam nikakvih kredita,nisam u minusu,ništa.Bitna stavka je ta da NE želim jamca a oni ga forsiraju i kao ne može drugačije.Pitanje je dali se to može izvesti sa ovako malom prijavom i gdje (a da je banka).Radim u d.o.o. firmi sa 5-6 zaposlenih za stalno skoro dvije godine,sumnjam da bi mi dizao prijavu i ako bi vjerovatno bi ja plačao tu razliku mirovinskog i toga a to naravno nebi htio.Hvala vam puno ako nešto nisam napisao upozorite me.
__________________
Hvala unaprijed :)
stevan8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 16:46   #1205
Nema sanse.ima zakonski minimum koji ti mora ostat za zivot.ti bi trebao povecat placu na min 4000neto za takvu ratu. Budi objektivan i shvati da banku zanima sam kaj pise na papiru i to kaj ti imas na crnjaka mos objesit macku na rep.ja ti prva ne bi dala toliki kredit.
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 16:49   #1206
hvala na odgovoru svakako,znaci ne moram se nadati nicemu ako se ta prijava ne poveća
__________________
Hvala unaprijed :)
stevan8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 18:20   #1207
Nazalost ne.i pitanje je a to pitaj bankara koliko bi ti trebala bit tocno neto za takav kredit
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 00:30   #1208
Za ratu od 1500 kn moraju primanja biti minimalno 4500 kn... Banka plijeni 1/3 primanja u slučaju neuredne otplate
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 11:13   #1209
za ratu od 300€ za stambeni kredit na 30g primanja moraju biti kolika? Kako ide ako primanja nisu dovoljna, sudužnik, osiguranje?
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 20:02   #1210
Quote:
sportski_fanatik_ kaže: Pogledaj post
Ekipa,

molim vas za savjet i pomoć, ako je ikako moguće bez sarkazma i podbadanja.
Ukratko, treba mi nenamjenski novac da pokrijem goruće dugove(oko 20.000 - 25.000 kuna) hitno, a ne mogu ga dobit nigdje jer sam iscrpio već sve mogućnosti.

Zaposlen sam na neodređeno u stabilnoj velikoj firmi u Zg , netto plaća mi je 6550 kuna (bez prijevoza 6200), od toga mi se skidaju 2 partije kredita s nje u dvije različite banke, sve skupa 3500 kuna.... ˝na ruke˝ mi ostane 3000 kuna kad se pokriju ti troškovi.
5000kn mi je dozvoljeni minus i on je iskoriušten max...
Kredit više ne mogu nigdje dić, provjerio sam sve mogućnosti, a neki dan sam odbijen u banci gdje imam drugi manji kredit,a tražio sam reprogram... prvi kredit je na 225.000 kuna, a drugi na oko 50.000 kuna i oba sam počeo nedavno otplaćivat,

Trebam hitno novce, a nemam ideju gdje i kako s ovom teškom situacijom doći do njih.... moram zatvorit određene troškove da me ne blokiraju(ovrše)...
ima li tko savjet gdje mogu dobit pozajmicu na taj iznos, prihvatio bih bilo kakvu kamatu jer mi je trenutno takva situacija..
zanima me, gdje mogu dobit brzi manji kredit u ovakvoj situaciji, da li otići u kreditnu uniju - imaju li tamo manje kriterije?
Ne bih se htio petljat oko kredita sa stupova, a i nemam kreditne kartice..

Molim vas, ako je tko u tome, da me uputi, ima li način za doći do love?

Hvala unaprijed, možete me kontaktirat na pm, hvala!
ja bi na tvom mjestu uzeo jedan kredit sa kojim bi zatvorio postojeća dva i još bi ti ostalo dovoljno love. evo ti kalkulacija na 40.000 eura/15g/347 eura rata...u podravskoj do 30% kredita možeš nenamjenski potrošit
filmko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 15:10   #1211
Vlasnik sam j.d.o.o koji radi vise od godine dana i tamo sam zaposlen, isplacujem si placu od 2600 + putni trosak, firma je uredna.. Privatni i poslovni racuni su mi u RBA, imam dozvoljeni minus na privatnom racunu u hypo (1000 kn dozvoljen, u minusu sam 900kn) i reprogram amexa u PBZ sto je ostalo od studentskih dana (1500kn cca).. Hoce li mi koja banka odobriti kredit, ako podmirim sve dugove? Trazio sam minus u RBA i nisu mi odobrili zbog neurednosti po HROKu, koliko bih trebao cekati nakon sto podmirim dug?
Tigra17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 12:54   #1212
U principu ne jer imaš reprogram kredita, neurednost u HROKu i malu plaću. Bez obzira na urednost firme, tražiš kredit na minimalac,
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 17:13   #1213
Zatvorio bih sve dugove i reprogram kartice, koliko se u pravilu ceka da se maknem s crne liste? Na 2600 daju do 60000 kn, meni treba manje.. Al mogu i povecati placu par mjeseci zbog prosjeka
Tigra17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 08:25   #1214
Onda u banku i nek ti naprave reprogram svih dugovanja te vidi uvjete. S crne liste se potpuno brišeš 3 godine nakon zatvaranja dugovanja.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 11:00   #1215
Nadam se da nisam fulao temu
Dakle, zaposlen sam od 24.2. Ove godine u jednom obrtu ( 3 zaposlena) na neodređeno sa placom od 3200 kn. Placa mi je narasla u 4. Na 3200, 5. Na 4000. I trenutno je 4000 s tim da ce kako se blizi kraj godine jos rasti.

Pred mjesec i pol sam trazio kredit u pbz-u ( maticna banka ), nenamjenski u iznosu od 70 000 kn. Receno mi je da ga mogu dobiti uz suduznika, jer sam sam relativno frisko zaposlen i obrt ima malo zaposlenih. Ali, ako mi nije hitno da pricekam mjesec, dva te bih mogao dobiti kredit bez suduznika.
Par dana kasnije sam saznao da mi je poslodavac duzan nesto, te da je blokiran i da su zbog toga trazili suduznika.
Poslodavac je u ponedjeljak rijesio sva dugovanja pa bih ja opet zatrazio kredit i nadam se da ce mi dozvoliti bez suduznika.

Ako ima netko da je bio u slicnoj situaciji ili da zna mozda nesto vise, bio bih zahvalan
Da znam, ici sada ili pricekati jos mjesec dana.

Hvala
eauscar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 15:12   #1216
može li banka odbit dati kredit jamcu stambenog kredita koji se uredno plaća ?
valdore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 15:08   #1217
Pozdrav, evo iz ocaja pisem tu i trazim bilo kakav savjet.Zaposlen sam na stalno, imam staza 7 mj i potreban mi je kredit od 40 000 kn. E sad, problem je taj sta mi na racun sjeda crkavica od 2200 kn za sta mislim da mi nijesna banka nece odobrit. U Erste su me trazili da nadem jamca koji ima minimalno 3600 placu.Nemam nikakvog kredita niti minusa, moze li mi itko rec kome ili kojoj banci da se obratim, da eventualno umjewto jamca uplatim neko zivotno osiguranje
Duksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 18:16   #1218
Pozz imam jedno pitanje, pa ako mi moze netko strucniji i upuceniji pomoci da me u banci ne zeznu;

Naime, dizem kredit za stan u jednoj banci (ZABA) i kupujem nekretninu koja na sebi ima kredit u drugoj (PBZ) te će se s mojim kreditom zatvoriti taj kredit a razlika će biti prebacena na racun vlasnika, znaci oko 60,000 € za zatvaranje njihovog kredita i oko 20,000 € na njihov racun također u PBZ-u, sada mene zanima dali postoji neka provizija što se plača za prebacivanje novca ii jedne banke u drugu, i to na dva računa posebno, dakle jedan je bas od banke zbog zatvaranja kredita, i jedan je tekuci od prodavatelja?

Hvala puno!!
upitnik20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 13:20   #1219
Koje banke uzimaju i putni u obzir znaci ne samo netto
helena1605 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 14:09   #1220
Quote:
helena1605 kaže: Pogledaj post
Koje banke uzimaju i putni u obzir znaci ne samo netto
Zaba uzima i putne u kreditnu sposobnost, ali mislim samo ako si njihov klijent. Tako je bar bilo prije.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:00.