Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2012., 10:44   #5221
Quote:
ellyon kaže: Pogledaj post
posto se one na dohrani nisu udostojile ni rijech napisat na pitanje ...da iskusam srecu ovdje ...

kad ste poceli davat kravlje mlijeko i kako ste ga uvodili ...ja se bash ne zurim u tome i mislim da necu josh duze vrijeme jer smo sad na prijelaznom combiotic 2...ali me zanimaju iskustva ...
Mi smo sa godinu dana poceli uvodit mlijeko kroz cokolino. Mali mi ima sad 14 mjeseci i dalje mu dajem aptamil 2 a u ove obroke grizolino, cokolino... stavljam kravlje. Pedijatrica nam je preporucila da do druge godine dajemo adaptirano ali vidjet cu kako vrijeme bude prolazilo...
__________________
___________________________________________
Bubi28 is offline  
Old 07.01.2012., 10:51   #5222
jel moguce da mi mala od izbijanja zubica ima temperaturu u uhu do 38.5?
biankoneri is offline  
Old 07.01.2012., 11:48   #5223
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
a velim, podizali smo ga u sjed to za rukice ne zbog sjedenja nego zbog podrigivanja, nije išlo drukčije, nije bio u stanju odspavati 20min u komadu bilo danju bilo noću ako ne bi izbacio sav zrak, a više ni nosanja od po sat vremena ni okretanje na trbuh nisu pomagali. štoviše, čak su nam i pedijatrica i ortoped rekli da možemo bez problema.

a i da smo čekali da se sam posjedne, dohranu bismo počeli sa 8 i pol mjeseci - jer se sa naslona odignutog cca 20ak stupnjeva ili iz mog naručja podizao u sjed ionako sam i sjedio bez naslona tad kad smo ga počeli stavljati "iz visoka" da sjedi. samo se sa sasvim ravne podloge nije mogao odignuti sam. inače to ljuljanje, nije bilo nestabilno ljuljanje, nego je namjerno udarao leđima u naslon i smijao se i bacakao, to mu je bila zabava, i nije to činio od početka nego tek nakon nekog vremena
ma ok to podizanje za rukice da podrigne, ali ne bi se smjelo ostavljat djecu u sjedećem položaju ako se nisu posjela sama. hraniš ga u polusjedećem-on se digne-ti ga spustiš dolje.
jbg, nisi znala al eto za druge roditelje, preskakanje koraka u motoričkom razvoju može imati loše posljedice, to se ne smije raditi. mora se sam posjesti da bi sjedio, mora se sam podići na noge da bi stajao, mora sam krenuti hodati uz namještaj da bi mu mogli dati ruku itd.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Old 07.01.2012., 15:17   #5224
Prestanak dojenja

Ne znam točno gdje da postavim pitanje (nije mi za dohranu, nije mi za dojenje; tips, tricks and support)...?

Uglavnom, kroz nekih mjesec dana bi voljela prestati dojiti, beba će godinu dana, a ja počinjem raditi (i već mi se smiješi jedan poslovni put od 3 dana ). Trenutno cica 2 puta dnevno, prije noćnog spavanja i ranom zorom kad se probudi. Nikada nije naučila piti na bočicu i nikada nije popila više od 30 mL AD-a. Vodu pije iz obične čaše ili kljuna, a dohranu je odlično prihvatila i sad papa ko velika, a jelovnik joj je poprilično širok. Mliječne obroke zasad dobiva kroz žlicu (žitarice na AD-u) i ta dva cicanja.

To su činjenice, a pitanja su slijedeća:
1) Koliko bebi od godinu dana treba mlijeka i mliječnih obroka i mora li nužno nešto mliječno piti (biti tekućasto, a ne u obliku kašica!)?
2) Ima li smisla bebi od godinu dana pokušat uvoditi bočicu (ako ju nikad prihvatila nije, a probali smo 6 različitih proizvođača)? Ako NE, iz čega da joj dajem piti npr. kakao (koji još nismo uveli, ali mislim pokušati)?
3) Majke čije bebe ne znaju na bočicu ni ne vole dudu varalicu (ili one koje nemaju takve bebe, al znaju odgovor), kako ste im prilikom noćnih buđenja davali vodu/čaj ili smirivale i kada i kako je bio prvi obrok? (Npr. oko 6 ujutro kad se probudi strah me da je gladna, da miješam žitarice sa AD-om i hranim ju na žlicu? Ima li netko da uspije iz kljuna dati AD ili AD s nečim, jer žlica će je razbuditi umjesto dalje uspavati)?
4) Ima li tko iskustva sa izbivanjem od 3 dana te ukidanjem cice sa "bebom mrziteljom bočice"? Što može očekivati moj mm, na što da ga pripremim?
5) Je li bolje početi s ovim odvikavanjem (ukidanjem još ta dva cicanja) sada (mjesec dana ranije) ili doslovno čekati prvi dan posla i odlazak u jaslice?

Sigurno imam još pitanja, ali mi trenutno ne padaju na pamet. Pripremam se psihički za posao, odnosno najviše na odvajanje od nje.

Sve polemike oko "zašto prestajete dojiti, pa ima samo godinu dana" zanemarujem.

Hvala unaprijed svima na odgovorima
__________________
...sve pokriva, sve vjeruje, svemu se nada, sve podnosi, ljubav nikad ne prestaje...I. i J. <3
drea_zg is offline  
Old 07.01.2012., 15:26   #5225
casa s kljunom ili obicna casa, mislim oko litre mlijeka dnevno da treba, bolje jogurta dva i pol litre mlijeka. nek me ispravi netko ako sam premalo rekla.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Old 07.01.2012., 15:42   #5226
Quote:
biankoneri kaže: Pogledaj post
jel moguce da mi mala od izbijanja zubica ima temperaturu u uhu do 38.5?
Iako ce ti mnogi pedijatri reci da je to nemoguce i da nema temperature od izbijanja zuba - ja cu ti reci da je kod nas temperatura pravilo.
I penjala mu se cak do 39,5 u guzi kad su izbijala dva istovremeno. Pedijatrica bi svaki put rekla da to nije od zuba, nego da ima trodnevnu i da ce za 3 dana dobiti osip.
Hvala bogu, nikad nikakvog osipa, krvni nalazi uvijek savrseni, a temp. bi pala onog momenta kad bi zub probio.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 07.01.2012., 15:59   #5227
Quote:
drea_zg kaže: Pogledaj post
Ne znam točno gdje da postavim pitanje (nije mi za dohranu, nije mi za dojenje; tips, tricks and support)...?

Uglavnom, kroz nekih mjesec dana bi voljela prestati dojiti, beba će godinu dana, a ja počinjem raditi (i već mi se smiješi jedan poslovni put od 3 dana ). Trenutno cica 2 puta dnevno, prije noćnog spavanja i ranom zorom kad se probudi. Nikada nije naučila piti na bočicu i nikada nije popila više od 30 mL AD-a. Vodu pije iz obične čaše ili kljuna, a dohranu je odlično prihvatila i sad papa ko velika, a jelovnik joj je poprilično širok. Mliječne obroke zasad dobiva kroz žlicu (žitarice na AD-u) i ta dva cicanja.

To su činjenice, a pitanja su slijedeća:
1) Koliko bebi od godinu dana treba mlijeka i mliječnih obroka i mora li nužno nešto mliječno piti (biti tekućasto, a ne u obliku kašica!)?
2) Ima li smisla bebi od godinu dana pokušat uvoditi bočicu (ako ju nikad prihvatila nije, a probali smo 6 različitih proizvođača)? Ako NE, iz čega da joj dajem piti npr. kakao (koji još nismo uveli, ali mislim pokušati)?
3) Majke čije bebe ne znaju na bočicu ni ne vole dudu varalicu (ili one koje nemaju takve bebe, al znaju odgovor), kako ste im prilikom noćnih buđenja davali vodu/čaj ili smirivale i kada i kako je bio prvi obrok? (Npr. oko 6 ujutro kad se probudi strah me da je gladna, da miješam žitarice sa AD-om i hranim ju na žlicu? Ima li netko da uspije iz kljuna dati AD ili AD s nečim, jer žlica će je razbuditi umjesto dalje uspavati)?
4) Ima li tko iskustva sa izbivanjem od 3 dana te ukidanjem cice sa "bebom mrziteljom bočice"? Što može očekivati moj mm, na što da ga pripremim?
5) Je li bolje početi s ovim odvikavanjem (ukidanjem još ta dva cicanja) sada (mjesec dana ranije) ili doslovno čekati prvi dan posla i odlazak u jaslice?

Sigurno imam još pitanja, ali mi trenutno ne padaju na pamet. Pripremam se psihički za posao, odnosno najviše na odvajanje od nje.

Sve polemike oko "zašto prestajete dojiti, pa ima samo godinu dana" zanemarujem.

Hvala unaprijed svima na odgovorima

1) minimalno 0.5L mlijeka/mliječnih proizvoda dnevno u bilo kojem obliku
2) nema smisla bočica, bolje kljun ili obična čaša
3) po noći sam znala dati vodu iz kljuna, ali samo kad su bolesni, inače im ne dajem ništa, samo pomazim i nastave spavati (s tim da se stariji gotovo pa i ne budi po noći od negdje 18mj). prvi obrok ujutro nam je kašica od žitarica s AD mlijekom od 6mj., tih 5-6min dok se ugrije voda se igramo, a one 2min dok mućkam kašicu strpljivo čeka iako kad je bio manji je malo plakao, a što su veći to im je sve manje bitno jelo i morat ćeš trčati za njom da nešto pojede jedemo ga negdje između 7.30 i 8.30, zavisi kad se gospodin probudi. ako se probudi ranije, tipa 5, 6h, malo ga pomazim i opet zaspe. ako slučajno ne, onda imamo rani doručak i vratimo se u krevet
4) ja nemam iskustva s tim budući da su moja dva pišulinca sama okretala glavu od cike jedan s 8mj, drugi s 10mj, ali čula sam od drugih mama čije bebe su bile cikoljupci da je najbolje to riješiti tako da mama/cika negdje ode na 3 dana... pa možeš iskoristiti priliku neke bebe su bile tužne, ali to je valjda normalno bar malo kad mamica ode, neke su bile ljute, a nekima je bilo ono, whatever (mislim što se cike tiče)
5) možda bi mogla ukinuti jedno cikenje sad, a drugo kad kreneš na posao (ili kad odeš na službeni put), tako da tebi bude lakše i da nemaš problema s cikama

Zadnje uređivanje tisi : 07.01.2012. at 16:04.
tisi is offline  
Old 07.01.2012., 16:07   #5228
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Iako ce ti mnogi pedijatri reci da je to nemoguce i da nema temperature od izbijanja zuba - ja cu ti reci da je kod nas temperatura pravilo.
I penjala mu se cak do 39,5 u guzi kad su izbijala dva istovremeno. Pedijatrica bi svaki put rekla da to nije od zuba, nego da ima trodnevnu i da ce za 3 dana dobiti osip.
Hvala bogu, nikad nikakvog osipa, krvni nalazi uvijek savrseni, a temp. bi pala onog momenta kad bi zub probio.
tako je i nama,kod svakog izbijanja temperatura,ona je živahna,ne izgleda bolesno,jedino gura prste u usta i čačka meso.Sad joj izbiijaju gornje i donje trojke i kažu da su ti najgori.Mala ima u uhu do 39 temp i kažu da je to najtočnija i da pokazuje najvišu zbog blizine hipotalamusa jer je to centar za temp.
biankoneri is offline  
Old 07.01.2012., 16:11   #5229
Quote:
ellyon kaže: Pogledaj post
posto se one na dohrani nisu udostojile ni rijech napisat na pitanje ...da iskusam srecu ovdje ...

kad ste poceli davat kravlje mlijeko i kako ste ga uvodili ...ja se bash ne zurim u tome i mislim da necu josh duze vrijeme jer smo sad na prijelaznom combiotic 2...ali me zanimaju iskustva ...

mi smo s 12mj počeli davati kravlje mlijeko, ujutro s keksolinom, navečer sa čokolinom, s tim da smo ga učili i da pije mlijeko na kljun uz to. kroz koji mjesec je htio jesti druge stvari, kruh s namazom, šunku, sir i sl, i onda je uz to popio po 4, 5dcl mlijeka i ujutro i navečer. i sad s 2g i 3mj još uvijek obožava "meko"
na sistematskom s 12mj pitali pedijatricu jel ok da sad uvedemo kravlje mlijeko, rekla da da.
tisi is offline  
Old 07.01.2012., 17:02   #5230
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
ma ok to podizanje za rukice da podrigne, ali ne bi se smjelo ostavljat djecu u sjedećem položaju ako se nisu posjela sama. hraniš ga u polusjedećem-on se digne-ti ga spustiš dolje.
jbg, nisi znala al eto za druge roditelje, preskakanje koraka u motoričkom razvoju može imati loše posljedice, to se ne smije raditi. mora se sam posjesti da bi sjedio, mora se sam podići na noge da bi stajao, mora sam krenuti hodati uz namještaj da bi mu mogli dati ruku itd.
ali stvarno nisam znala mislim, još me pedijatrica kao i špotala da ga pustim, da mu je dosadno ležati stalno u toj dobi i ako mi se u viperu ili kolicima posjeda iz polusjedećeg položaja da ne sputavam dijete jer dijete zna bolje od mene što može a što ne može

i još sam je tražila uputnicu za fizijatra par puta jer paničarim oko tih stvari, ja sam imala distoni (između ostalih sranja - neurorizično dijete, tortikolis, displazija kukova, valgus, ravna stopala, skolioza, lordoza) kao dijete i jbg, strah me.. ma ništa, kaže, nikakav fizijatar, njemu sve štima i ide kako treba, da pustim dijete samo mislim da je vrijeme da potražimo drugog pedijatra

zna li itko dobrog pedijatra a da prima pacijente?
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Old 07.01.2012., 18:40   #5231
Drea, prestala sam dojiti prije 10ak dana, za 2 tjedna se vraćam na posao...

Prvo smo ukinuli noćne podoje, 10 dana sam ga držala samo na jutarnjem (čim se probudi) a onda je on lagano prestao tražiti a ja bi se digla čim se probudi i spremila mu jesti! Išlo je bolje nego sam očekivala!

Što se tiče vode, moj pije iz Jane junior, i samo iz nje! I noću kad se probudi žedan (od grijanja nam je zrak stvarno suh) dan mu vodu.
AD odbija, niti u kašicama ih ne želi pa dnevnu potrebu za kalcijem nadoknadimo s 2 Bioaktiva, malo sira ABC i kruha sa sezamom... Danas sam mu dala malo kravljeg mlijeka, počela bi mu uvoditi mada ga ne mislim svakodnevno koristiti.


Ne brini se za glad, noćni obroci im nisu potrebni, moj večera oko 20-21h a doručkuje oko 8-9h, između samo voda...
ivana0906 is offline  
Old 07.01.2012., 19:06   #5232
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
ali stvarno nisam znala mislim, još me pedijatrica kao i špotala da ga pustim, da mu je dosadno ležati stalno u toj dobi i ako mi se u viperu ili kolicima posjeda iz polusjedećeg položaja da ne sputavam dijete jer dijete zna bolje od mene što može a što ne može

i još sam je tražila uputnicu za fizijatra par puta jer paničarim oko tih stvari, ja sam imala distoni (između ostalih sranja - neurorizično dijete, tortikolis, displazija kukova, valgus, ravna stopala, skolioza, lordoza) kao dijete i jbg, strah me.. ma ništa, kaže, nikakav fizijatar, njemu sve štima i ide kako treba, da pustim dijete samo mislim da je vrijeme da potražimo drugog pedijatra

zna li itko dobrog pedijatra a da prima pacijente?
Podijeljena su misljenja oko posjedanja djeteta.

Kod mene na Novom Zelandu, i u Australiji, se isto ne smatra nicim losim (tj ne smatra se da ce to i na koji nacin utjecati na razvoj kraljesnice) posjedanje djeteta koje se samo ne posjeda a ima obrane POD UVJETOM da to dijete provodi dovoljno "tummy time".

Tako da ti tu nema cvrstog stajalista i ne znaci da ti je pedijatar los.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Old 07.01.2012., 20:27   #5233
ženske molim jednu info..gdje u Arena Centru ima za kupiti marame, sling,mei tai i sl.... u kojim trgovinama???
ako tko zna, hvala puno!!

edit: jel postoji i marama i sling marama ili je to jedno te isto?! nemam dume, sramotaaaaaaaa znam
htjela bi za bebu od mj i pol uzet nekaj za nsoit, ne znam sto je najbolje.
__________________
neću potpis

Zadnje uređivanje m@m@ : 07.01.2012. at 20:57.
m@m@ is offline  
Old 07.01.2012., 22:07   #5234
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Podijeljena su misljenja oko posjedanja djeteta.

Kod mene na Novom Zelandu, i u Australiji, se isto ne smatra nicim losim (tj ne smatra se da ce to i na koji nacin utjecati na razvoj kraljesnice) posjedanje djeteta koje se samo ne posjeda a ima obrane POD UVJETOM da to dijete provodi dovoljno "tummy time".

Tako da ti tu nema cvrstog stajalista i ne znaci da ti je pedijatar los.
stvarno ne znam kak je drugdje, al ja sam provela puno vremena iščitavajući razne stranice o motorici i na temi o motorici ovdje jer sam sumnjala da je Eli hipertoničan i znam da su uvijek tupili ovo kaj sam napisala..

a pedijatar uvijek tupi svak svoje, moja je meni govorila isto ovo kaj sam napisala.
a istina, ameri imaju one stolce u koje stavljaju djecu od par mj, pa eto to mi nije palo na pamet. očito su mišljenja jako podjeljena
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Old 07.01.2012., 22:11   #5235
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Podijeljena su misljenja oko posjedanja djeteta.

Kod mene na Novom Zelandu, i u Australiji, se isto ne smatra nicim losim (tj ne smatra se da ce to i na koji nacin utjecati na razvoj kraljesnice) posjedanje djeteta koje se samo ne posjeda a ima obrane POD UVJETOM da to dijete provodi dovoljno "tummy time".

Tako da ti tu nema cvrstog stajalista i ne znaci da ti je pedijatar los.
ma mi smo čudni s tom krupnom motorikom.

malo kaskamo za onim u tablicama, kojih tjedan-dva, jedino što je glavicu držao dosta rano. općenito bebi ne voli biti na trbuhu ("jel to tummy time"?), uvijek se okretao natrag na leđa a kad se trebalo okrenuti na trbuh izbjegavao je to i izvijao se u luk, i zato me između ostalog bilo strah da nije distoni u pitanju. doduše, frajer bi se okrenuo kad bih mu stavila daljinski od tv-a ili telefon na tu udaljenost da se mora okrenuti na trbuh, za to mu se dalo potruditi a sad se okreće dobrovoljno ali tek unatrag nekih mjesec dana.

ljulja se u puz-pozi dva i pol mjeseca skoro i još ne puzi, ali se propinje kao medo na sve četiri, ali i to propinjanje nije na način da se oslanja na dio stopala kojim hodamo nego na prednju stranu nožnih prstiju. ne stoji, ne pokazuje naznake da bi stao na noge uskoro.

ali dosta je živahan generalno gledano, stalno se migolji, gmiže, prebacuje amo-tamo, igra se nogicama i cucla nožne prste od pet mjeseci još. a i fina motorika nam je super, lupa kockicama i plješće rukicama od nepunih 6 mjeseci, pincetni hvat ima već neko vrijeme okej i tako da zbilja ne znam cijeli mi je nekako nepovezan, zna A, B i D, a ne zna C, tako nekako.
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Old 07.01.2012., 22:17   #5236
Quote:
m@m@ kaže: Pogledaj post
ženske molim jednu info..gdje u Arena Centru ima za kupiti marame, sling,mei tai i sl.... u kojim trgovinama???
ako tko zna, hvala puno!!

edit: jel postoji i marama i sling marama ili je to jedno te isto?! nemam dume, sramotaaaaaaaa znam
htjela bi za bebu od mj i pol uzet nekaj za nsoit, ne znam sto je najbolje.
Imas elasticnu maramu i sling, nije isto.
Ja imam sling i malac se nikad nije htio nositi u njemu, kao ni u klokanici. Poslije sam skuzila da mi se elasticna marama nekako najvise svidja, ali je bilo prekasno za navikavanje.
Ne znam gdje ih ima u Areni, jel ima tamo Mama nova ducan?
(Znam da u tom ducanu u West gateu drze slingove)
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 07.01.2012., 22:44   #5237
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
ali stvarno nisam znala mislim, još me pedijatrica kao i špotala da ga pustim, da mu je dosadno ležati stalno u toj dobi i ako mi se u viperu ili kolicima posjeda iz polusjedećeg položaja da ne sputavam dijete jer dijete zna bolje od mene što može a što ne može

i još sam je tražila uputnicu za fizijatra par puta jer paničarim oko tih stvari, ja sam imala distoni (između ostalih sranja - neurorizično dijete, tortikolis, displazija kukova, valgus, ravna stopala, skolioza, lordoza) kao dijete i jbg, strah me.. ma ništa, kaže, nikakav fizijatar, njemu sve štima i ide kako treba, da pustim dijete samo mislim da je vrijeme da potražimo drugog pedijatra

zna li itko dobrog pedijatra a da prima pacijente?

ma nema ti ona šta braniti da ideš kod fizijatra, ako ti tako želiš.
evo npr, ja sam mojoj pedijatrici govorila kako mi je još dok sam bila na pregledima za kukove ortopd rekao da mali nema dobar pogled u desno(da mu glavica pada), i tražila sam onda da mi pripiše fizijatra za vježbe, jer ja to nisam sama uspjela riješiti.
ona je tvrdila da je s glavicom sve u redu, al ja nisam odustajala i inzistirala sam na fizijatru, i onda mi je pripisala, i otad jednom mjesečno posjećujem fizijatricu, i ona tamo napravi par vježbica sa bebačom i ona me savjetuje kako nositi bebu, kako ju presvlačiti, kako ju hraniti itd.

i ona mi rekla da ne posjedam bebu ako ona to sama ne radi, dok moja pedijatrica na pregledu sa 7 mj prije desetak dana me pita da li mali sjedi samostalno, ja joj kažem ne i ona ga stavi u sjedeći položaj i kaže- kako ne-vidite da sjedi.
eto šta njoj znači sjedenje, po toj spiki, moja beba sjedi od 2 mj, ako će mo tako, a jadan sav je nestabilan, i zato se nesmije forsirati stavljat bebe u vipere, sjedalice za hranjenje, bla bla, sve dok dijete samo ne shvati kako se posjeda.
mi možemo samo ga usmjeravati, a to će ti pokazati fizijatar kako, pa najbolje ti je da posjetiš nekog, pitaj pedijatricu da ti da preporuči fizijatra, neka ne kenjka
pastirica007 is offline  
Old 07.01.2012., 22:59   #5238
pa može mi odbiti napisati uputnicu, kao što i radi nama je uzv kukova i pregled kod ortopeda bio super, velim, ja sam tražila zbog motorike baš da nas pošalje u fizijatra razmišljam sad o privatnom ali jebemu miša nemam para baš previše da svako malo idemo privatno. a ja se ne volim svaditi, posebno ne s nekim tko je u poziciji da brine o zdravlju mog djeteta, zato sad i razmišljam da je promjenim.

a to za motoriku, mislim pazi, ja znam da se ne smije dijete forsirati da sjedi, mi smo bili u situaciji u kojoj smo očito trebali forsirati da ne sjedi - jer ne možeš dijete držati do 8 i pol mjeseci isključivo da leži i provoditi cijeli dan na krevetu u sobi s njim - kad se dizao u kolicima i u viperu, sa možda kosine od 20ak stupnjeva.
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Old 07.01.2012., 23:02   #5239
Quote:
ivana0906 kaže: Pogledaj post
Drea, prestala sam dojiti prije 10ak dana, za 2 tjedna se vraćam na posao...

Prvo smo ukinuli noćne podoje, 10 dana sam ga držala samo na jutarnjem (čim se probudi) a onda je on lagano prestao tražiti a ja bi se digla čim se probudi i spremila mu jesti! Išlo je bolje nego sam očekivala!

Što se tiče vode, moj pije iz Jane junior, i samo iz nje! I noću kad se probudi žedan (od grijanja nam je zrak stvarno suh) dan mu vodu.
AD odbija, niti u kašicama ih ne želi pa dnevnu potrebu za kalcijem nadoknadimo s 2 Bioaktiva, malo sira ABC i kruha sa sezamom... Danas sam mu dala malo kravljeg mlijeka, počela bi mu uvoditi mada ga ne mislim svakodnevno koristiti.


Ne brini se za glad, noćni obroci im nisu potrebni, moj večera oko 20-21h a doručkuje oko 8-9h, između samo voda...
znaci uceli ste vec kravlje m?mi jos nismo,nekako se ne osudim josjesi mu cisto dala ili mjesala sa vodom?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Old 07.01.2012., 23:09   #5240
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
pa može mi odbiti napisati uputnicu, kao što i radi nama je uzv kukova i pregled kod ortopeda bio super, velim, ja sam tražila zbog motorike baš da nas pošalje u fizijatra razmišljam sad o privatnom ali jebemu miša nemam para baš previše da svako malo idemo privatno. a ja se ne volim svaditi, posebno ne s nekim tko je u poziciji da brine o zdravlju mog djeteta, zato sad i razmišljam da je promjenim.

a to za motoriku, mislim pazi, ja znam da se ne smije dijete forsirati da sjedi, mi smo bili u situaciji u kojoj smo očito trebali forsirati da ne sjedi - jer ne možeš dijete držati do 8 i pol mjeseci isključivo da leži i provoditi cijeli dan na krevetu u sobi s njim - kad se dizao u kolicima i u viperu, sa možda kosine od 20ak stupnjeva.
lako to za dizane u viperu iz neke kosine, ili kad ga držiš na koljenima da se on diže, to je drugi par pastoli.
iako i tu treba paziti, i ima način na koj se smije dizati, bla bla, da sad ne solim pamet i ne mudrujem...
sve u svemu bezveze mi je da dr ne želi dat uputnicu za fizijatra, sad da li ju zbog toga mijenjati, hm, možda da još jednom pitaš, ne znam, il ju mijenjaj.
pastirica007 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:15.