Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2012., 22:31   #81
Ja bi posao, ali koji nije stresan .

I btw. druga tema me potaknula...jel vama kao žao drugih nezaposlenih i tak? Jel empatirate s onima kaj se žale da rade, a nemaju novaca....da ih netko mobingira....da čekaju otkaz, ne znam kaj....ja ne. Nekako sam to izgubila u ovoj nezaposlenosti. Ono, baš me boli dupe za druge. Niti me zanimaju njihove bolesti, ni djeca, ni razvodi, ništa. Niti to kaj raste broj nezaposlenih - pa kaj. Meni to ništa ne znači u životu, ako meni nije dobro, zakaj bi me bilo briga kaj drugima nekima isto nije?

Dobri mi ovi kaj prolijevaju mlijeko...ja bi takve još i kaznila, a ne dignula cijene mlijeka. Kaj nek ja prolijem da mi netko da posel?
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...

Zadnje uređivanje Victora : 22.10.2012. at 23:38.
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 09:14   #82
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Ja bi posao, ali koji nije stresan .

I btw. druga tema me potaknula...jel vama kao žao drugih nezaposlenih i tak? Jel empatirate s onima kaj se žale da rade, a nemaju novaca....da ih netko mobingira....da čekaju otkaz, ne znam kaj....ja ne. Nekako sam to izgubila u ovoj nezaposlenosti. Ono, baš me boli dupe za druge. Niti me zanimaju njihove bolesti, ni djeca, ni razvodi, ništa. Niti to kaj raste broj nezaposlenih - pa kaj. Meni to ništa ne znači u životu, ako meni nije dobro, zakaj bi me bilo briga kaj drugima nekima isto nije?

Dobri mi ovi kaj prolijevaju mlijeko...ja bi takve još i kaznila, a ne dignula cijene mlijeka. Kaj nek ja prolijem da mi netko da posel?
slažem se s tobom....ja sam tolko nigdje isto..i kontam dal pregrmit sve i otić na kruzer iako mi je teško nosit 23 kg što je uvjet...a tu se svadjam sa svima oko sebe..samo sijem nezadovoljstvo..informiram se o podstanarstvu jer želim osamostaljenje...a sve je vezano...baš se osjećam bezveze...
redrose3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 09:43   #83
Quote:
redrose3 kaže: Pogledaj post
slažem se s tobom....ja sam tolko nigdje isto..i kontam dal pregrmit sve i otić na kruzer iako mi je teško nosit 23 kg što je uvjet...a tu se svadjam sa svima oko sebe..samo sijem nezadovoljstvo..informiram se o podstanarstvu jer želim osamostaljenje...a sve je vezano...baš se osjećam bezveze...
23 kile Što se nosi na tom kruzeru? Šljem i bazuka?
Meraxes is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 18:03   #84
Quote:
Meraxes kaže: Pogledaj post
23 kile Što se nosi na tom kruzeru? Šljem i bazuka?
To ni meni nije jasno. Baš to stoji u uvjetima zapošljavanja ili kaj?

Inače, danas je loš dan. Dvoje mojih kolega sa faxa je postalo glavni glavonje za nema veze što u svojim županijama. Jedan je ok dečko, ajde, iako je tip padao i najlakše ispite, a drugi je u životu radio sve samo ne to za što je sad glavni za cijelu županiju. Ako kažem da je svako malo otvarao i zatvarao dućane sa raznom robom - svima će biti jasno kakva osobnost je posrijedi. Da - snalažljiva . I tak ja svaki dan slušam o tuđim uspjesima. Sad će netko reći da sam loša, ljubomorna....jesam li? Drugi nezaposleni prije svega osjećaju zadovoljstvo kad čuju da drugi oko njih napreduju? Ako da, recite mi, da znam da imam još problema osim onih koje znam da imam, tak da psihijatru i o tome ispričam kad budem išla na slijedeći termin.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 21:10   #85
Ja sam se psihički i fizički oporavio kako ne radim, a patio sam od anksioznosti i paničnog poremećaja i bio gotovo anoreksičan. Prestao piti kavu, pušiti, sad vježbam, krećem se i zdravo se hranim. Našao prekrasnu djevojku, ljubav cvjeta, sex life +5. Čak sam nešto i uštedio za razliku dok sam radio, gdje sam vječno bio u minusu

Nažalost, kao George Costanza morao se useliti natrag roditeljima i sad parazitiram. Radim u fušu i učim koliko mogu i sve bi bilo super da moji roditelji nisu moji roditelji. Oni su supernervozni nepodnošljivi kolerici koji se međusobno ne podnose, a zavidni su i bogu i vragu. Što sam sve čuo od njih i doživio mogao bih knjigu napisati. U zadnje vrijeme oduševljava me moja majka koja već 20 godina ne radi ali mi svaki dan priča tko se gdje zaposlio, tko ima kakav stan i čiji auto koliko košta i kako ništa ne valjam. Uglavnom, oni su jedni od onih ljudi koji imaju djecu da bi se njihovim uspjesima hvalili rodbini i susjedima, ako nisi uspješan, ne vrijediš.
Meraxes is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 21:39   #86
Quote:
Meraxes kaže: Pogledaj post
U zadnje vrijeme oduševljava me moja majka koja već 20 godina ne radi ali mi svaki dan priča tko se gdje zaposlio, tko ima kakav stan i čiji auto koliko košta i kako ništa ne valjam.
Velkam tu d klab. Baš sam i pisala na forumu o tome - nema veze čak i ako se radi o kriminalcu, kurvi, nije bitno - ako ima posao, bolji je od mene...uvijek mi govori: ah, uvijek si tak namrgođena dolazila s posla, zato si i ostala bez posla. Zanimljivo kak se ja nje sjećam kako je dolazila s posla dok sam ja još studirala (sad je u penziji) i pizdila kak ona jadna nema vremena ni za što, uvijek smo po jajima hodali oko nje, samo da ju ne razljutimo, tata ju je cijeli život vozio pred vrata firme na posao jer se njoj nije vozilo, iako imamo auto, nikad ni 5 minuta prekovremenih nije radila, a za radnog vremena je šetala po gradu, išla na kave i sl. I to se zvalo posao i ona jadna se tako naradila...e da, i nezaobilazno: da si bilo gdje pitala za posao, već bi ga dobila . I: tko zna kaj ti njima govoriš na tim razgovorima, da te baš nitko neće zaposliti. Bljuje mi se od nje i svega.

Quote:
Uglavnom, oni su jedni od onih ljudi koji imaju djecu da bi se njihovim uspjesima hvalili rodbini i susjedima, ako nisi uspješan, ne vrijediš.
Točno tako.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 01:58   #87
Quote:
Meraxes kaže: Pogledaj post
Uglavnom, oni su jedni od onih ljudi koji imaju djecu da bi se njihovim uspjesima hvalili rodbini i susjedima, ako nisi uspješan, ne vrijediš.
sličan slučaj i kod mene
pozitivna stvar je što se kod mene radi o samo jednom roditelju
a negativna što se od mene očekuje da ću ja sve financirati (dok ona hvata prvi uslov za mirovinu), mislim stvarno kako ja mogu biti tako glupa da uopće pomislim na to da bi možda za cca 3-4 godine muža i djete (ako bog bude milostiv dat će i prije samo da se maknem). Što je najgore nismo ni živjele zadnjih cca 9 godina uopće zajedno i sama sam se financirala (s dečkom), al ona si je baš lijepo zamislila svoj lagodan život uz mene i da stvar bude još bolja kad sam joj rekla da šta ona misli koliku ću plaću imati da sve to uspjevam pokrit + nedaj bože da odem živjet s dečkom (gdje očekuje da joj i onda pomažem) mi je rekla pa traži bogatog muža - yeah right svaki jedva čeka da rasipa višak svoje love na moje roditelje, ako već i ima viška će pomagati svojima.

ne znam dal da stavim lol smajlić ili rolleyes
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 08:41   #88
joj ekipa...vezano za kruz-posao u shopu al kad je ukrcaj robe treba nosit kutije/palete teške 23 kg..to stoji u ugovoru i treba potpisat da se to može kao i brdo prekovremenih sati, da si total zdrav.nikakvih napadaja panike i sl....a s druge strane mi se čini kao prilika za maknut od tu..samo zdravlje mi nije top tako da nisam pametna dal riskirat i otić...budna sam od nekih 7...otišla sam kod dečka par dana...a treba mi da se maknem od svega komplet par mjeseci jer on je divan i sve to stoji ali ja sam nezadovoljna..ne osjećam da je to to.postali smo frendovi..il jednostavno nisam našla sebe i onda nikako da budem sretna...tako da sam u zapetljanoj situaciji.i sve se nadam da će mi upalit neki posao da se maknem i od mojih i od dečka neko vrijeme..jučer sam išla do mojih i fale mi al kad se manje vidimo kao da bolje funkcioniramo..niš nisam bolje.čak ne vidim pomaka ni otkako idem psihologici.opušta me i relaksira ples..tome se jako veselim..ove dane sam jako uznemirena.pms djeluje ful..proći će...samo to nezadovoljstvo društva i okoline, te negativne vibre..nije ni čudno da se osjećamo ovako
redrose3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 10:06   #89
Redrose držim fige da otploviš i uskoro nam pošalješ nekudivnu fotku s krstarenja!!!
Ja sam danima loše,jako loše.
Iskočila bi iz vlastite kože.Tako grčevito pokušavam otkrit toplu vodu.
Sad sam u fazi razmišljanja o samozapošljavanju.
biscotto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 11:43   #90
Quote:
biscotto kaže: Pogledaj post
Redrose držim fige da otploviš i uskoro nam pošalješ nekudivnu fotku s krstarenja!!!
Ja sam danima loše,jako loše.
Iskočila bi iz vlastite kože.Tako grčevito pokušavam otkrit toplu vodu.
Sad sam u fazi razmišljanja o samozapošljavanju.
sve više razmišljam o tom ali me paralelno brine činjenica dal ću to moć izdržat.bez free daya, nekad se radi cijelu noć i dan valda...ug.je na 6 mjeseci.i ono glavno da su pretežno ful mladi od 21-28 cca.nije sve tako bajkovito.trošak odlaska je dosta a zarada na kruzu nije neka..zato sve važem..ali možda bi mi se otvorila neka prilika.nemam pojma....i ja bih iskočila iz kože...i ja pretražujem teme.samozapošljavanje..ali sve više što vrtim i čačkam-uvidjam da treba pobjeć iz ove zemlje...pms me drma plus...ali neopisivo sam nezadovoljna..baš me to ždere iznutra..trese..nastojim pozitivno razmišljat..frend predao papire za otvaranje obrta za masažu..ni on ne zna što više ni kuda..
redrose3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 14:41   #91
Jel i vi izbjegavate odlazak u javnost nakon 15h?

Ja naime, ne izlazim iz kuće nakon 15h, osim ako baš moram ili ako sam sa dečkom. Jer znam da ću sresti "radne" ljude koji će jedva čekati da me pitaju "I? Si se zaposlila?"...ne treba mi to...gledam da sve porješavam prijepodne, ali naravno da me takvo ponašanje ograničava. Vikednom pak nastojim uopće ne izaći.
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 15:37   #92
Ja znam da hitno moram ispast iz ovog stanja u koje sam upala!Ovo ne vodi ničemu!
biscotto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 15:45   #93
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Jel i vi izbjegavate odlazak u javnost nakon 15h?

Ja naime, ne izlazim iz kuće nakon 15h, osim ako baš moram ili ako sam sa dečkom. Jer znam da ću sresti "radne" ljude koji će jedva čekati da me pitaju "I? Si se zaposlila?"...ne treba mi to...gledam da sve porješavam prijepodne, ali naravno da me takvo ponašanje ograničava. Vikednom pak nastojim uopće ne izaći.
mene jučer od jedne frendice brat onako finjaka...šta odonda ne radiš?????tako dugo????.kao da sma ratni zločinac il neznam što..svi se čude al nitko ne pomaže...ma pitam se ma što sam uopće pričala s njim...danas sam jako depresivna i plačem..i pokušavam objasnit dečku dami je potreban mir i od mojih i od njegovih(koji danas non stop me nešto pitaju i dolaze u njegov stan tu a dečko to ne razumije i pitam se kamo to sve vodi...hoćemo li i prekinut kad sma u ovakvoj lošoj fazi i krizi..fali mi privatnosti..ja više neznam što je uzrok što posljedica ovog mog stanja...dal gubitak posla il nekvalitetni obiteljski odnosi il nekomunikacija u vezi...i onda naravno reagiram i kažem nešto na ružan način jer me ljudi ne razumiju kad im pričam na lijep način-molim za mir i da me pustite na miru--sama sebi idem na živce a plus još neko glupo pitanje i ja ću eksplodirat..danas mi se ne izlazi nikud...nervozna san ful..izadjem ja samo slažem se s tobom nemam više živaca zbog ove agonije..baš mi treba velika promjena-da prodišem punim plućima..gušim se i osjećam sputano
redrose3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 09:39   #94
Za mene je već kasno. Samo duboko udahnem kad naletim na bilješke s predavanja,... doba puna entuzijazma kad mi nije na pamet padalo da će jednog dana i gola egzistencija biti upitna

A donekle sam si sam kriv jer sve sve odužilo, svi iz moje generacije su se odavno skrasili.

Trenutno mi je toliko poljuljana vjera da se na javljam ni na oglase koji u potpunosti odgovaraju mojoj struci i profilu jer znam da je konkurencija prevelika.
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 09:52   #95
Quote:
babunovich kaže: Pogledaj post
Za mene je već kasno. Samo duboko udahnem kad naletim na bilješke s predavanja,... doba puna entuzijazma kad mi nije na pamet padalo da će jednog dana i gola egzistencija biti upitna

A donekle sam si sam kriv jer sve sve odužilo, svi iz moje generacije su se odavno skrasili.

Trenutno mi je toliko poljuljana vjera da se na javljam ni na oglase koji u potpunosti odgovaraju mojoj struci i profilu jer znam da je konkurencija prevelika.
za što je kasno? koliko imaš godina?ja danas idem u jedan butik javit se za posao..a onda ostaje mi probat krenut skupljat papire za kruzer.na prekretnici se osjećam..bezveze kao da se ful raspadam jer veza ni si m ni tam..zato mi se čini da mi je najbolje maknut se na neko vrijeme..treba pokušavat..meni se isto čini da mi je sve prošlo i prekasno jer ulazim u 35.od posla niš. djece nemam, sa svima dolazim u konflikte..danas idem psihologici .baš joj mislim reć da uopće ne vidim pomaka..u biti kakav je rezultat kad će bit vidljiv?baš sam ono očajna i nezadovoljna..a još kad ti netko kaže-ma nemaš razloga bit
redrose3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 10:01   #96
Quote:
redrose3 kaže: Pogledaj post
za što je kasno? koliko imaš godina?ja danas idem u jedan butik javit se za posao..a onda ostaje mi probat krenut skupljat papire za kruzer.na prekretnici se osjećam..bezveze kao da se ful raspadam jer veza ni si m ni tam..zato mi se čini da mi je najbolje maknut se na neko vrijeme..treba pokušavat..meni se isto čini da mi je sve prošlo i prekasno jer ulazim u 35.od posla niš. djece nemam, sa svima dolazim u konflikte..danas idem psihologici .baš joj mislim reć da uopće ne vidim pomaka..u biti kakav je rezultat kad će bit vidljiv?baš sam ono očajna i nezadovoljna..a još kad ti netko kaže-ma nemaš razloga bit
38

kasno za stvaranje obitelji jer sam i tu dno dna .
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 10:21   #97
Sa 38 (a ni s 35) nije kasno za obitelj.Imam nekoliko ljepih primjera oko sebe.
biscotto is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 10:48   #98
Potpisujem redrose3. ja bi se maknula,osjećam se jadno, samo ne bi na kruzer, rađe Kanada.
*hope* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 13:52   #99
Osjecaj sugav do boli, ovisim o drugima al to im pokusavam nadoknaditi (Pospremanje, kuhanje, odlazak u nabavku), ove godine sam upisala prekvalifikaciju jer za moju struku vise uopce nema potraznje i to me diglo do neba. Pa ako ste u depri, probajte neko doskolovanje, ili barem tecaj. Cini cuda. Naravno treba imati i nesto para za to ali skoro svi daju na rate na 12 mjeseci a cijene stalno spustaju jer znaju da ljudi nemaju a i navala je velika.
Ako uleti neki posao u medjuvremenu, uz malo planiranja moci cete i jedno i drugo.
__________________
You can not control what other people think of you. Once you truly accept the truth that you have no control over other people's thoughts about who you are or how you should live your life; you will be free to design your own life from the inside out.
SoothSay is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 14:02   #100
Quote:
sstudenticaaa kaže: Pogledaj post
Toliko dobro da svaki dan pjevušim "užas je moja furka"
Ja sam nezaposlena već 3 godine i ludim ali kao studiram izvanredno( upisala kasnije faks, prije toga radila nekoliko godina) i sada kad vidim kakva je situacija pitam se isplati li se uopće studirati i mučiti bez - veze?! Ionako sam stalno doma i učim, i u tome jednostavno više ne pronalazim smisao. A ne mogu ni natrag ni naprijed. A već sam u kasnim dvadesetima
Nikad mi nije bilo teže nego svo ovo vrijeme bez posla, već sam napola za ludnicu.Tražim posao već neko vrijeme ali uzalud, i svi kao govore lako je tebi, nemaš obaveza, ovo ono... nadam se onda da će i njima biti ovako "lako"... u tolikoj depresiji zbog svega toga,bez svog novca,samostalnosti i nitko me ne razumije.
Kao imaš stan i hranu,studiraš... šta se žališ
Ovo je slično mojoj situaciji.

Najgore mi je kada se ujutro ustanem i vidim posvuda ljude kako idu sa nekom svrhom, a ja tek trebam smisliti što da radim sa sobom. Sram me kada me netko pita čime se bavim.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:51.