Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2009., 22:53   #3301
Quote:
Emanuelle9 kaže: Pogledaj post
aha, znači nije u svim mullerima isto, thanx!!
koliko znam, različiti su vlasnici Müllera na Trgu i onog u CC1 (taj dobiva robu direktno iz Njemačke, dakle robu za zapadno tržište, a naši ostali dućani izgleda dobivaju robu za istočnu Europu i onda nemaju sve jednake proizvode, iako ne razumijem zašto)
__________________
[I think hell is something you carry around with you. Not somewhere you go.]
Achtung Baby is offline  
Old 04.09.2009., 21:58   #3302
Quote:
Achtung Baby kaže: Pogledaj post
koliko znam, različiti su vlasnici Müllera na Trgu i onog u CC1 (taj dobiva robu direktno iz Njemačke, dakle robu za zapadno tržište, a naši ostali dućani izgleda dobivaju robu za istočnu Europu i onda nemaju sve jednake proizvode, iako ne razumijem zašto)
eh to se i ja pitam

nadam se da ću naći..
__________________
Say Thank You Every Day
Emanuelle9 is offline  
Old 07.09.2009., 01:47   #3303
ne postam bas cesto, ali sam sad cijeli vikend jako tuzna jer su me unistili u frizerskom salonu. moram s nekim i negdje podijeliti svoju tugu :-( uglavnom odem u frizerski (kao probati novi sto inace ne radim) i kazem curi da hocu svjetlije pramenove i ona me pofarba u smedje - tj. u moju prirodnu boju. jos da joj nisam pet minuta objasnjavala kako sam se prije godinu dana pofarbala u prirodnu boju i bila jako nesretna. i jos nadjemo fotku u novinama i sve se dogovorimo. opet me glupaca ofarba u tamno smedju. meni stvarno nije jasno u cemu je problem :-( ako sam joj sve objasnila i pokazala sliku, pa zar je toliki problem zamijesati boje nakon sto to radi godinama???? i sto sad? ne znam koliko dugo moram cekati da se opet ofarbam? da li mogu odmah staviti svjetliji preljev? Najradije bih sad sama otisla i kupila preljev. grrrrrrrrr dobra vijest je u tome da mi niti malo nije unistila kosu. bar nesto... smrc :-(
Alaya is offline  
Old 07.09.2009., 10:00   #3304
Quote:
dinjo kaže: Pogledaj post
Profesionalac, molim te ako mi možeš preporučiti neke manje "agresivne" boje za kosu. Tek sam počela sa farbanjem i odmah sam dobila alergiju. Bojala sam se u salonu sa Matrix bojom i ujutro se probudila sa teškom alergijom u predjelu očiju. Vrijeme je da obnovim boju a ne mogu od straha.


Hm, bojim se da kod tebe nije problem u "agresivnosti" boje, nego u tome da si ti alergicna na neki od sastojaka farbi. A to znaci da ih ne mozes koristiti. Jesi li inace sklona alergijama? Kako su sada oci? Jako mi je cudno je to sto ti je alergija izbila na ocima... U pravilu trebala je izbiti na kozi vlasista...
profesionalac is offline  
Old 07.09.2009., 12:53   #3305
imam jednu zamolbu imam trenutno tamno smedu boju, no htjela bi natrag u svijetlo..dal mi netko može savjetovati koju boju da koristim
ja sam mislila nanjeti skidač boje, i pramenove sa blanšom, te obojati kosu u svijetlo smedu(al neznam koju da uzmem) i nanjeti preljev od keune 1517 (da nebudem žuta, i da nemam naranđasti/crveni odsjaj)
please help ako netko zna koju smedu da nanesem ili kako da dobijem tu svijetlu boju

evo slike moje trenutne boje (tamne) i kako bi htjela

http://
matea.os is offline  
Old 09.09.2009., 19:25   #3306
Exclamation treba mi pomoooć!! :D

ljudi! moja životna priča glasi ovako (i stvarno bih vas molila da mi netko priskoči u pomoć) - prije 9 mjeseci sam se ofarbala mahagoni kanom, boja se isprala, ali crvenkasti odsjaj je, naravno, ostao... zatim sam se počela farbati običnim bojama, nekim navodno prirodnim, bez amonijaka i tih stvari, ali pošto su one skupe, počela sam s ovim običnima.
cilj mi je prirodno crna kosa. bez ikakvih plavih (plava, a ne žuta boja :P) i umjetnih odsjaja. inače imam prirodno dosta šarenu kosu kad god bih se ofarbala, prednji pramenovi bi ostali crvenkasti i svijetli

ali dobro to... nego mene zanima osnova svih osnova... kako se ofarbati bez četkice (pošto je se ne dobije u većini pakiranja!), a da uspijem obuhvatiti cijelu kosu? do nekih pramenova uopće ne dopre boja i ostanu suhi. uvijek mi ispadne šarena kosa, a to je nešto što definitivno želim izbjeći pošto mi je prirodno šarena i toga mi je dosta... ja ŽELIM obojanu kacigu!
imam kosu do ramena i kupila sam Garnier Nutrisse Creme - prirodno crna boja br. 10...

PLEASE HELP!!!
ocaponthas is offline  
Old 09.09.2009., 23:25   #3307
ja se oduvijek farbam tako da se nagnem nad kadu, kao da npr. perem kosu, boju malo po malo istiskujem u ruku i utrljavam, masiram u vlasište i niz vrhove

zapravo, ja ni ne znam drugačije , hi hi

jednostavno i praktično - nema kapanja boje uokolo, uprljanih ručnika itd., a kadu opereš u roku - keks
***arwen*** is offline  
Old 09.09.2009., 23:33   #3308
Quote:
ocaponthas kaže: Pogledaj post
ja ŽELIM obojanu kacigu!
imam kosu do ramena i kupila sam Garnier Nutrisse Creme - prirodno crna boja br. 10...

PLEASE HELP!!!
To bi trebalo bit jednostavno.
Prvo, ak imas guscu kosu uzmi jos jednu boju, ziher je ziher.
Drugo, kupi vrazju cetkicu, 10 kn u dm i imas je zauvijek
Trece, angaziraj mamu ili frendicu - nek istrese farbu u zdjelicu i polako ti pofarba pramen po pramen.
Voila
Zmijica is offline  
Old 10.09.2009., 10:00   #3309
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Drugo, kupi vrazju cetkicu, 10 kn u dm i imas je zauvijek
Voila
a ima i u offertissimi komplet četkica i zdjelica, za pet-šest kuna
RabidXPanic is offline  
Old 11.09.2009., 20:31   #3310
molim pomoć Profija
kupila sam 2 pakovanja schwartzkopf brillance boje(kričavo crvena ne znam točno koja)ali sam zaključila da mi je malo prejaka pa sam kupila i jedno pakovanje PALLETE deluxe(dark brown nijansu).vidim da je to u stvari ista firma i sve...znači isto kaka samo drugo pakovanje :Đ
jeli smijem miješat te boje ili da bolje koristim samo jednu?
kako da ih pomješam,tj u kojemu omjeru da nebude ni pre smeđe ni precrveno.
inače imam smeđu boju narančastog odsjaja.
NAPOMENA:Neka rađe bude neka smeđa s jakim crvenim odsjajem,ili blagocrvena boja..hvala
nešto ovako-->

slike boja:



TNX A LOT :*

Zadnje uređivanje L@l!na D gUsT : 11.09.2009. at 20:37.
L@l!na D gUsT is offline  
Old 13.09.2009., 02:08   #3311
molim vas gdje u splitu ima za kupit one kape za napravit si pramenove?

i radi li to netko doma, dal je bolja gumena il su ok i one neke jednokratne
malizia is offline  
Old 13.09.2009., 16:51   #3312
mislim da ti se gumena puno vise isplati jer dugo traje. a ja sam ju nasla u samshopu, ne znam imate li to u splitu...
__________________
samo tvoja sam...♥
jorgovan is offline  
Old 13.09.2009., 18:33   #3313
Profesionalac, pitanjce

kako iz ove boje doci do ove u sto kracem i bezbolnijem periodu
Malice is offline  
Old 14.09.2009., 00:06   #3314
da i vas priupitam kako dobiti ovu boju?http://imagecache.asos.com/inv/T/23/...t/image1xl.jpg
chrystal9 is offline  
Old 14.09.2009., 09:26   #3315
Quote:
L@l!na D gUsT kaže: Pogledaj post
molim pomoć Profija
kupila sam 2 pakovanja schwartzkopf brillance boje(kričavo crvena ne znam točno koja)ali sam zaključila da mi je malo prejaka pa sam kupila i jedno pakovanje PALLETE deluxe(dark brown nijansu).vidim da je to u stvari ista firma i sve...znači isto kaka samo drugo pakovanje :Đ
jeli smijem miješat te boje ili da bolje koristim samo jednu?
kako da ih pomješam,tj u kojemu omjeru da nebude ni pre smeđe ni precrveno.
inače imam smeđu boju narančastog odsjaja.
NAPOMENA:Neka rađe bude neka smeđa s jakim crvenim odsjajem,ili blagocrvena boja..hvala
nešto ovako-->

slike boja:



TNX A LOT :*
Radije nemoj mijesati te dvije. Ova crvena ima u sebi posvjetljivace, da jace primi na tamnu kosu. E a kak bi to reagiralo na ovu tamno smedju, ne znam... Ja to ne bih radio...
profesionalac is offline  
Old 14.09.2009., 09:35   #3316
Quote:
Malice kaže: Pogledaj post
Profesionalac, pitanjce

kako iz ove boje doci do ove u sto kracem i bezbolnijem periodu
Auuu...

Jako tesko... Ako je nesto komplicirano ubiti, to je ljubicasta...
U teoriji, trebalo bi prvo skidacem boje maknuti tu ljubicastu (npr. RemoveColor od Artecolora), a zatim posvijetliti podlogu s blajhom do dubine tona 10. NA to staviti preljev od Keune 9.13 (ili smjese 9.0 i 9.3 u omjeru pola/pola) s 3 % peroksidom...

Ukratko, kao sto vidis, nije bezbolno i nisam 100% siguran da bi se ova ljubicasta dala samo tako maknuti. Sigurno bi trebalo stavljati skidac boje barem 2 puta. Zatim je pitanje kako bi izgledala boja kose nakon toga...

A da se 2-3 mjeseca ne sisas, pa zatim odrezes sve ljubicasto (dakle sisanje na kratko)? S time da predpostavljam da ti je prirodna boja kose dosta tamna i da za postizanje ovako svijetlog tona ce ti trebati blajh... Jesi li sigurna da to zelis?
profesionalac is offline  
Old 14.09.2009., 10:17   #3317
Malice, kosa ti je prekrasna
Ja je takla ne bih...
Zmijica is offline  
Old 14.09.2009., 16:07   #3318
Quote:
profesionalac kaže: Pogledaj post
Auuu...

Jako tesko... Ako je nesto komplicirano ubiti, to je ljubicasta...
U teoriji, trebalo bi prvo skidacem boje maknuti tu ljubicastu (npr. RemoveColor od Artecolora), a zatim posvijetliti podlogu s blajhom do dubine tona 10. NA to staviti preljev od Keune 9.13 (ili smjese 9.0 i 9.3 u omjeru pola/pola) s 3 % peroksidom...

Ukratko, kao sto vidis, nije bezbolno i nisam 100% siguran da bi se ova ljubicasta dala samo tako maknuti. Sigurno bi trebalo stavljati skidac boje barem 2 puta. Zatim je pitanje kako bi izgledala boja kose nakon toga...

A da se 2-3 mjeseca ne sisas, pa zatim odrezes sve ljubicasto (dakle sisanje na kratko)? S time da predpostavljam da ti je prirodna boja kose dosta tamna i da za postizanje ovako svijetlog tona ce ti trebati blajh... Jesi li sigurna da to zelis?
hjoj
primjetila sam vec da svaki put kad dodjem do zeljene nijanse ili priblizne ja mjenjam boju
i uvijek idem iz krajnosti u krajnost
vec sam isla iz ljubicaste u plavu..
postupak je bio izvlacenje pramenova na kapu,, jaako gusto, dakle mislim da je bila svaka rupica.. pa na zo blajh i 12% hidrogen .. pa sam opet ponovila posttupak.. xD
i onda jos bojanje sa annyerovom 11.1 (mislim) i 12 % hidrogen opet
sve u istom danu, da
i nakon toga sisanje jedno bar 7 cm

onda se nisam sjetila ovih skidaca boje
znam da je dosta tesko.. ali mi je najveci problem to sto mi je kosa kratka a nakon tog tretiranja koje si mi objasnio bi ju trebala odrezat
znaci trebam cekati jos da malo poraste pa onda..
sto da radim u medjuvremenu? da se ne bojam u ljubicasto,, samo izrast? kako ce se onda skidac boje ponasati?
i da, prirodna kosa mi nie tamna.. nesto pepeljasto svijetlo smeđe xD
i hvaaala ti puno na odvojenom vremenu


Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Malice, kosa ti je prekrasna
Ja je takla ne bih...
hehe.. premisljam se jos
hvala
Malice is offline  
Old 14.09.2009., 18:57   #3319
Quote:
Malice kaže: Pogledaj post
hjoj
primjetila sam vec da svaki put kad dodjem do zeljene nijanse ili priblizne ja mjenjam boju
i uvijek idem iz krajnosti u krajnost
vec sam isla iz ljubicaste u plavu..
postupak je bio izvlacenje pramenova na kapu,, jaako gusto, dakle mislim da je bila svaka rupica.. pa na zo blajh i 12% hidrogen .. pa sam opet ponovila posttupak.. xD
i onda jos bojanje sa annyerovom 11.1 (mislim) i 12 % hidrogen opet
sve u istom danu, da
i nakon toga sisanje jedno bar 7 cm

onda se nisam sjetila ovih skidaca boje
znam da je dosta tesko.. ali mi je najveci problem to sto mi je kosa kratka a nakon tog tretiranja koje si mi objasnio bi ju trebala odrezat
znaci trebam cekati jos da malo poraste pa onda..
sto da radim u medjuvremenu? da se ne bojam u ljubicasto,, samo izrast? kako ce se onda skidac boje ponasati?
i da, prirodna kosa mi nie tamna.. nesto pepeljasto svijetlo smeđe xD
i hvaaala ti puno na odvojenom vremenu




hehe.. premisljam se jos
hvala
ja nikako ne bih preporucio ovo s pramenovima. svakako upotrijebi skidac boje, a onda posvijetli kosu s blajhom i 3% hidroksidom. I pri tome pazi, najteze se otici boja sa sredine vlasi, dakle, namazi blajh (nakon skidaca) 3 cm od izrasta pa sve do kraja, ostavi nek djeluje nekih 20 minuta i tek tada namazi korijen (tu zbog topline glave hvata brze) te drzi slijedecih 30-40 min. Uzmi dobar blajh (nek bude plavi i ne nis drugo nego 3 % hidrogen). ZAtim napravi preljev s nekom lijepom plavom bojom i 3% hidrogenom.
A nakon toga, mozda ces uspjeti dobiti tu boju tako da pomijesas recimo Keune 9.2 i 1012 i 9% hidrogen... No sumnjam da ce ti to dati zeljenu nijansu odmah nakon skidaca... Jooj, ovo sam ti zbilja strucno objasnil... (malo sam u zurbi). Ak imas jos pitanja, pucaj...

I ubuduce, nemoj raditi ovako drasticne promjene ako ti je tvoja kosa stvarno draga...
profesionalac is offline  
Old 14.09.2009., 19:26   #3320
Quote:
profesionalac kaže: Pogledaj post
ja nikako ne bih preporucio ovo s pramenovima. svakako upotrijebi skidac boje, a onda posvijetli kosu s blajhom i 3% hidroksidom. I pri tome pazi, najteze se otici boja sa sredine vlasi, dakle, namazi blajh (nakon skidaca) 3 cm od izrasta pa sve do kraja, ostavi nek djeluje nekih 20 minuta i tek tada namazi korijen (tu zbog topline glave hvata brze) te drzi slijedecih 30-40 min. Uzmi dobar blajh (nek bude plavi i ne nis drugo nego 3 % hidrogen). ZAtim napravi preljev s nekom lijepom plavom bojom i 3% hidrogenom.
A nakon toga, mozda ces uspjeti dobiti tu boju tako da pomijesas recimo Keune 9.2 i 1012 i 9% hidrogen... No sumnjam da ce ti to dati zeljenu nijansu odmah nakon skidaca... Jooj, ovo sam ti zbilja strucno objasnil... (malo sam u zurbi). Ak imas jos pitanja, pucaj...

I ubuduce, nemoj raditi ovako drasticne promjene ako ti je tvoja kosa stvarno draga...

hvala puno, razumijem sve
sad cu jos pricekat da malo naraste pa da ju nakon tog tretiranja mogu odrezat
Malice is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:13.