Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2006., 10:17   #61
Quote:
cp.tar kaže:
Oh, ako je tako, onda je uistinu moguće dokazati i nepostojanje svemogućeg boga - jer može li svemogući bog stvoriti kamen koji je toliko težak da ga on sam više ne može podići?

Trivijalna kontradikcija na kraju ne znači ništa.
A ja sam lingvist - meni ni rečenica "Bezbojne zelene ideje bijesno spavaju." nije ni kontradiktorna ni besmislena, ma što Chomsky pričao.
A da ovu raspravu prebacimo na filozofiju? Naime, za tvog nevidljivog ružičastog kućnog ljubimca dao sam ti fizikalno objašnjenje o njegovom nepostojanju, a ti meni kao odgovor o nepostojanju Boga daješ filozofsko objašnjenje....
Quote:
Dakle, malo se bolje potrudi u dokazivanju.
(I uzmi u obzir sve što je The_Equilibrist napisao, da ne bih sad morao i njegove argumente ponavljati.)
A da probaš svojim, a ne Equijevim riječima.... Možda bi to dalo izvjesnu dozu ozbiljnosti ovoj našoj raspravi...
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 11:17   #62
Quote:
The_Equilibrist kaže:
Ne pada mi na pamet spustati se na tvoj nivo. Stay well
Ti već jesi na tom nivou ....
ja sam ta koja se spustila na tvoj ......
xara is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 14:21   #63
Dosta vas dvoje s tim ego-triperašenjem, već se držite teme , inače ću vam dati svakom po bananu
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 14:26   #64
Quote:
normall kaže:
Dosta vas dvoje s tim ego-triperašenjem, već se držite teme , inače ću vam dati svakom po bananu
Baš obojima?
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 14:39   #65
Quote:
Ri§ kaže:
dal bi ste se krstili ako vam to nudi neke benificije u životu?
Biste li išli na mise da obnašateneku javnu ili političku funkciju?
To ne nudi nikakve beneficije u zivotu. I krsten sam (u zloj Jugoslaviji, uuuuuuuuuuu, nije bilo ni poskrivecki, uuuuuuu) i pricescen i krizman. I kad se budem zenio, obavit cu to u crkvi. Na misu odem u prosjeku 4-5 puta godisnje. Po nicemu se ne razlikuju crkveni fanatici od anti-crkvenih fanatika. Pazi ovu, bole je noge od stajanja...majko mila kakvi ljudi postoje i kakve ih gluposti nije sram javno izgovarati...
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 15:55   #66
Quote:
gea55 kaže:
Misliti pozitivno i duboko vjerovati u pozitivno, donosi pozitivno.
Kad bi to bilo tako, ne bi postoja pojam "razočaranje".
__________________
Kako oblikovati potpise
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 17:25   #67
Kad bi imao neke velike beneficije,krstio bi se,zašto si ne bi olakšao život jednim laganim i beznačajnim(osobno mišljenje) činom?

Odgovor na drugo pitanje:ne,nikako.
Kumpir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 23:35   #68
Quote:
damned_2_eternal_lie kaže:
ja sam krštena, imala sam Prvu Pričest i krizmu... išla sam na krizmu kao ateistica samo da roditelji nebi pričali svakakvih sranja i na kraju me se odrekli... jesam ateistica, ne sramim se reći... Vjera u Boga nikada mi nije pomogla, te je to glavni razlog zašto sam uopće ateistica. - prema tome, kršćanstvo mi ne nudi nikakve benificije. U crkvi nisam bila već godinama, jer zaista nemam što raditi tamo.... misu shvaćam samo kao 2 sata bola u nogama, ništa više...
rekla sam puno puta, reći ću još neznam koliko puta: Kada mi Bog dokaže da je živ i da je tamo negdje, onda ću vjerovati u Njega... do tada, ja sam ateistica...

welcome to the club.
__________________
Živit zdravo je moja (nova) furka! :P
Huggy-Bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 00:48   #69
Quote:
Ri§ kaže:
dal bi ste se krstili ako vam to nudi neke benificije u životu?
Biste li išli na mise da obnašateneku javnu ili političku funkciju?
nisam krstena
ne bi se krstila
ne bi nikad htjela 'obnasati'
ni javnu
a bome ni politicku funkciju
jer to je jedna
velika misa
sa svojim oltarima
i 'higijenskim igrokazima'
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 12:22   #70
Ja imam u biti protupitanje za vjernike.
Da dođe neki lik koji je obučen kao znanstvenik i traži od vas dosta vremena i novaca, a za uzvrat će nakon što umrete vas staviti u veliko računalo gdje ćete do kraja postojanja igrat quake (recimo u ime rasprave da vas tako nešto privlači).
Ne želi vam pokazat računalo, nemate nikakav ugovor i sve što imate je njegovu riječ i njegovu mega korporaciju iza njega.
Isto tako vam kaže da ako ne prihvatite da će te do kraja vječnosti se užasno patiti (isto bez dokaza naravno, samo to kaže).
Njegova korporacija je, naravno, kriva za mnogo patnji u svijetu, i direktno odgovorna za smrt puno ljudi u svojoj povjesti.

Bi li prihvatili?
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2006., 00:01   #71
Quote:
Ri§ kaže:
dal bi ste se krstili ako vam to nudi neke benificije u životu?
Biste li išli na mise da obnašateneku javnu ili političku funkciju?
Kakva su ovo debilna pitanja?Šta provijeravaš da li su ateisti i vijernici zapravo isti?Ateista sam a tvoja pitanja su uvredljiva i za "nas" ali i za vijernike jer misu stavljš u kontekst nekakve kazne(što bi meni vjerovatno i bila).
Imam i ja pitanjea li biste se vi veliki vjernici spustili malo na zemlju i prestali držati nešto boljima od nas ateista,držali se svojih 10 zapovijedi i pustili nas na miru božijem?
Za biti većina u društvu ste jaaako agresivni,homofobni i netolerantni što je inače zadaća manjine.Aleluja
__________________
-183 No Limits
b.a.s.o. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2006., 00:07   #72
Smile

Quote:
dobrimag kaže:
Ja imam u biti protupitanje za vjernike.
Da dođe neki lik koji je obučen kao znanstvenik i traži od vas dosta vremena i novaca, a za uzvrat će nakon što umrete vas staviti u veliko računalo gdje ćete do kraja postojanja igrat quake (recimo u ime rasprave da vas tako nešto privlači).
Ne želi vam pokazat računalo, nemate nikakav ugovor i sve što imate je njegovu riječ i njegovu mega korporaciju iza njega.
Isto tako vam kaže da ako ne prihvatite da će te do kraja vječnosti se užasno patiti (isto bez dokaza naravno, samo to kaže).
Njegova korporacija je, naravno, kriva za mnogo patnji u svijetu, i direktno odgovorna za smrt puno ljudi u svojoj povjesti.

Bi li prihvatili?
Pa dobrimag nemoj tako,mislim da si ih stavio u položaj da traže crack za quake
__________________
-183 No Limits
b.a.s.o. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2006., 01:11   #73
ljudi moji meni je opcenito glupo raspravljat o takvim stvarima. vjera je opcenito pitanje pojedinca. mislim da je tolerancija bitnija od vjere. mozes ti bit najveci vjernik bilo koje vjere ali ako me pocnes pilat sa svojim sranjima morat cu ti rec da odjebes.
mene osobno nije briga ko u sta vjeruje, koje je nacionalnosti i boje. nije me briga postoji li bog ili nesto trece.
briga me je da se prema svakom covjeku odnosim s postovanjem i da ga ne osudujem zato sta je drugaciji od mene.
uci li koja sveta knjig to?
iskreno nije me ni briga jer ja svoju djecu namjeravam.
zbunjoz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 20:15   #74
Quote:
b.a.s.o. kaže:
Imam i ja pitanjea li biste se vi veliki vjernici spustili malo na zemlju i prestali držati nešto boljima od nas ateista,držali se svojih 10 zapovijedi i pustili nas na miru božijem?
Za biti većina u društvu ste jaaako agresivni,homofobni i netolerantni što je inače zadaća manjine.Aleluja
__________________
All around me are familiar faces
worn out places, worn out faces Bight and early for the daily races
going nowhere, going nowhere
Their tears are filling up their faces
no expression, no expression
Hide my head I wanna drown my sorrow no tomorrow, no tomorrow
damned_2_eternal_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 00:27   #75
Quote:
Ri§ kaže:
dal bi ste se krstili ako vam to nudi neke benificije u životu?
Biste li išli na mise da obnašateneku javnu ili političku funkciju?
mama kupi mi auto. meni tata ima zlatni avijon... joj djce po forumima... da bi, i obrijao bi ga ako treba
dobaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 01:02   #76
Najsmiješnije od svega je kad vjernik počne ateistu iznosit činjenice...
__________________
Our greatest glory is not in never falling, but in rising every time we fall.
Confucius
Incorporated is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 03:45   #77
dajte, nemojte mi reći da biti vjernik ne donosi beneficije u Hrvatskoj
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 02:51   #78
Quote:
Incorporated kaže:
Najsmiješnije od svega je kad vjernik počne ateistu iznosit činjenice...
__________________
-183 No Limits
b.a.s.o. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 08:15   #79
[QUOTE=Krvnik][COLOR="Navy"]


a ja mislio da je glavni razlog da se ateistom postane to jer se ne vjeruje u Boga.
vidiš, vidiš...


A ja pak oduvijek mislila da su ateisti ljudi koji ne vjeruju NI U JEDNOG BOGA,

Od Allaha do svetog teleta......
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 08:30   #80
Quote:
Ri§ kaže:
dajte, nemojte mi reći da biti vjernik ne donosi beneficije u Hrvatskoj
Ma koje to?
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:58.