Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2003., 00:51   #1
Muslimanski-krscanski dijalog

na engleskom http://www.al-sunnah.com/books/dialogue.htm

dosta dobar text, musliman sto poznaje bibliju opovrgava krscansko ucenje sa biblijom, da je isus bio Bog, trojstvo, da je isus bio razapeti, itd. Stvarno je interesantno kako ovaj covjek na logican nacin objasnjava sve ovo, sve se poklapa.



The Doctrine of the Trinity

M=musliman
C=krscanin

M. Do you still believe in the Trinity?

C. It is said in the First Epistle of John 5:7-8: "For there are three that bear record in heaven: the Father, the Word, and the Holy Ghost, and these three are one. And there are three that bear witness in earth: the spirit, and the water, and the blood, and these three agree in one."

M. That is in The King James Version, authorized in 1611, and formed the strongest evidence for the doctrine of the Trinity. But now this part, "the Father, the Word, and the Holy Ghost: and these three are one," has been expunged in The Revised Standard Version of 1952 and 1971 and in many other Bibles, as it was a gloss that had encroached on the Greek text.

I John 5:7-8 in The New American Standard Bible says: "And it is the Spirit who bears witness, because the Spirit is truth. For there are three that bear witness, the Spirit and the water, and the blood, and the three are in agreement." Also, in The New World Translation of the Holy Scriptures, used by the Jehovah's Witnesses, you will find: "For there are three witness bearers: the spirit, and the water, and the blood, and the three are in agreement." I can understand if you don't know that this important part has been removed, but I wonder why many ministers and preachers are not aware of this.

The Trinity is not biblical. The word "Trinity" is not even in the Bible or Bible dictionaries. It was never taught or mentioned by Jesus. There is no basis or proof in the Bible for its acceptance.

C. But in Matthew 28: 19 we still find: "... baptizing them in the name of the Father, and of the Son, and of the Holy Spirit." This part has not been removed yet. Is this not a proof of the Trinity?

M. No. If three persons are sitting or eating together, does it mean that they form one person? No. The formulation of the Trinity by Athanasius, an Egyptian deacon from Alexandria, was accepted by the Council of Nicaea in 325 AD‹more than three centuries after Jesus had left. No doubt Roman paganism had an influence on this doctrine of a triune god. The Sabbath was shifted to Sunday and December 25, the birthday of their sun god Mithra, was introduced as Jesus' birthday, although the Bible clearly predicted and forbade the decoration of Christmas trees in Jeremiah 10:2-5: "Thus saith the Lord: 'Learn not the way of the heathen, and be not dismayed at the signs of heaven; for the heathen are dismayed at them. For the customs of the people are vain: for one cutteth a tree out of the forest, the work of the hands of the workman with the axe. They deck it with silver and with gold, they fasten it with nails and with hammers, that it move not. They are upright as the palm tree, but speak not: they must needs be borne, because they cannot go. Be not afraid of them; for they cannot do evil, neither also is it in them to do good."

As Christianity deviated far from the original teachings of Jesus, Allah sent His last prophet, Muhammad, as a revivalist to undo changes made by man: the Roman Julian calendar was introduced as the Christian era; Pork was allowed; circumcision was abolished by Paul (Galatians 5:2: "Behold, I Paul say unto you, that if ye be circumcised, Christ shall profit you nothing."

The Qur'an warns in Surah 5:73: Surely they are disbelievers, those who said: 'Allah is one of the three in a Trinity.' But there is none who has the right to be worshipped but one God (Allah). And if they cease not from what they say, verily a painful torment will befall the disbelievers among them. Do you still believe in the Trinity, which was never taught by Jesus?

C. But God and Jesus are one (John 14: 11): "Believe me that I am in the Father, and the Father in me."

M. Read John 17:21.

C. "That they [the disciples] all may be one; as thou, Father, art in me, and I in thee, that they may also be one in us ..."

M. It is clear here that God and Jesus are one, and that the disciples are one in Jesus and God. If Jesus is God because he is in God, why are the disciples then not God, as they are like Jesus, who is in God? If God, Jesus, and the Holy Ghost form one unit‹the Trinity‹with the disciples included they should form a fifteen unit God.

C. But Jesus is God according to John 14:9: "... he that hath seen me hath seen the Father."

M. Look at what comes before and after: (John 14:8): "Philip saith unto him: 'Lord, show us the Father, and it aufficeth us."' (John 14:9): "Jesus saith unto him: 'Have I been so long time with you, and yet hast thou not known me, Philip? He that hath seen me hast seen the Father; and how sayest thou then: Shew us the Father?"'

Jesus asked Philip how to show God to the disciples, which is impossible. You should believe in God by admiring His creation: the sun, the moon, all creation, and Jesus, who was created by God. He said in John 4:24: "God is a Spirit" and in John 5:37: "Ye have neither heard his voice at any time, nor seen his shape." How can you see a spirit? What they saw was Jesus, not God. Paul said in I Timothy 6: 16: "... whom no man hath seen, nor can see." So what you see is not God. The Qur'an says in Surah 5:103: "Vision comprehends Him not, but He comprehends (all) vision. He is the Subtle, the Aware."

C. It is hard to deny what has been taught to us since childhood.

M. Maybe the following questions will give you a better understanding of the Trinity: What is the Holy Spirit?

C. The Holy Spirit is the Holy Ghost and is also God. We are taught that the Father is God, the Son is God, the Holy Ghost is God. We are not allowed to say Three Gods, but One God.

M. Read Matthew 1:18.

C. "Now the birth of Jesus Christ was in this way: When as his mother Mary was espoused to Joseph, before they came together, she was found with child of the Holy Ghost."

M. Compare this with Luke 1:26-27.

C. "And in the sixth month the angel Gabriel was sent from God unto a city of Galilee, named Nazareth, to a virgin espoused to a man whose name was Joseph, of the house of David; and the virgin's name was Mary."

M. In Jesus' miraculous birth Matthew mentioned the Holy Ghost and Luke mentioned the angel Gabriel. What is the Holy Ghost?

C. That being the case, the Holy Ghost is the angel Gabriel.

M. Do you still believe in the Trinity now?

C. Then God is God and the Holy Ghost or the Holy Spirit is the angel Gabriel, and Jesus is ...

M. Let me help you: Jesus is a prophet, the son of Mary.

C. How can you solve what we call a divine mystery?

M. We use the Qur'an as the standard to correct man made changes in previously revealed scriptures
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2003., 01:27   #2
A jel može prijevod?

Znaš, ovdje nam (još) nije engleski obavezni drugi jezik...
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2003., 01:30   #3
.

Procitaj nekolko publikacija Jehovinih svjedoka pa ces mnogo bolje uvidjeti svu neistinitost ucenja crkava krscanstva. Istinsko krscanstvo ne poznaje te dogme.
__________________
okrovogdo
odgovorko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2003., 01:35   #4
Re: Muslimanski-krscanski dijalog

Quote:
Harun kaže:
dosta dobar text, musliman sto poznaje bibliju opovrgava krscansko ucenje sa biblijom, da je isus bio Bog, trojstvo, da je isus bio razapeti, itd. Stvarno je interesantno kako ovaj covjek na logican nacin objasnjava sve ovo, sve se poklapa.
Ovo razumijem, pa evo:
Još jedan koji misli da su muslimani otkrili toplu vodu.

Hoće li se jedamput pojaviti musliman koji će citirati kršćanske znalce koji su to isto otkrili. Kaj znalce? Obične forumaše koji o tom pišu od kad je ovog foruma...

I ti si samo jedan u nizu muslimana koji dođu ovdje ne smatraju da trebaju čitati što pišu nemuslimani...
Što se toliko bojite?


I gdje je ovdje dijalog? To je u svakom slučaju propovijed, a ne dijalog!
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2003., 01:40   #5
Re: .

Quote:
odgovorko kaže:
Procitaj nekolko publikacija Jehovinih svjedoka pa ces mnogo bolje uvidjeti svu neistinitost ucenja crkava krscanstva. Istinsko krscanstvo ne poznaje te dogme.
A nisu ni Jehovci bili prvi...samo su svoje isto pretvorili u dogmu i ne priznaju Muhameda za proroka.

Jehovci se ne smatraju kršćanima...inače bi se tako zvali, kaj ne?
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2003., 05:37   #6
Quote:
Simona kaže:
A jel može prijevod?

Znaš, ovdje nam (još) nije engleski obavezni drugi jezik...
A što će tebi prijevod?
Ta, dobro si ga pročitala i bez poznavanja engleskog jezika.
Satir I Kusch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2003., 21:27   #7
Quote:
Satir I Kusch kaže:
A što će tebi prijevod?
Ta, dobro si ga pročitala i bez poznavanja engleskog jezika.
Ma prešla sam se. To je (izgleda) stari znanac u novom ruhu.
Brža tipkovnica od pameti.



Koji me vrag više tjera da uopće zavirim već na takav naslov. Mogla sam već naučiti da je njima dijalog uvijek propovijed.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2003., 22:37   #8
mozda zato sto je ljeto pa se dobri stari forumasi ne ukljucuju ili su razlozi drukciji
kao recimo moji jer nema smisla raspravljati kada je u pitanju jednosmjerna komunikacija.

ovakvi dijalozi cesto jesu soljenje pameti, ja sam ih gledao nekoliko preko tv-a i ono sto je interesantno jst to da jos nisam vidio kako neki krscanski ucenjak pobija argumente muslimaskoga.
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2003., 23:47   #9
Quote:
Vojnik Gorčin kaže:
mozda zato sto je ljeto pa se dobri stari forumasi ne ukljucuju ili su razlozi drukciji
kao recimo moji jer nema smisla raspravljati kada je u pitanju jednosmjerna komunikacija.

ovakvi dijalozi cesto jesu soljenje pameti, ja sam ih gledao nekoliko preko tv-a i ono sto je interesantno jst to da jos nisam vidio kako neki krscanski ucenjak pobija argumente muslimaskoga.
Pa ne bih baš rekla, ali da nema smisla jednosmjerna komunikacija i da je to soljenje pameti...tu si, hvala Bogu, u pravu.

No drugi ti je zaključak potpuno pogrešan!
Ne znam gdje ti gledaš TV, ako u HR...onda si trebao razumjeti da u HR svatko tumači i ispovjeda svoju vjeru. Nema natjecanja u smislu koja je vjera ispravna.

Na Zapadu, pa i u Hrvatskoj je davno spoznato da je to uzaludan posao za baš svaku vjeru. Nema dokazivanja u vjeri, inače ne bi bila vjera već znanost.

Ali zato baš sve vjere imaju svoje učene ljude ili svećenike koji tumače svoje vjerske postulate...a na slušaocima/gledaocima je odluka...

To ti je demokracija...
A ne znam niti za jednu muslimansku zemlju u kojoj bi na isti način bilo dozvoljeno javno tumačenje drugih vjera, pa čak ni muslimanima drugačije prakse/ škole od domicilne. Jer svaki iskorak od prevladajućeg smatra se fitnom... u najmanju ruku.
Eto, kršćani različitih škola/učenja u HR na TV imaju tu mogućnost (makar je katolička prevladavajuća vjera), pa naravno i muslimani su zastupljeni...

Razmisli o tom što je bolje ili pametnije.

Ili ovako: Je si li ikad razmišljao da su kršćanski teolozi (svestrano obrazovani) itekako upoznati s islamom...pa baš i nije poznato da prihvaćaju "islamske argumente"?
Jednostavno...sve je soljenje pameti, ali si većina neda soliti.
Ni muslimani, ni kršćani, ni bilo koji drugi...
Slobodna volja i pamet, takva kakva je...od Boga je!

Zadnje uređivanje Dunj@ : 20.07.2003. at 01:06.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2003., 20:48   #10
Pobijanje krscanskog vjerovanja sa biblijom

necu da vrijedjam nikoga nego samo da ukazem na cinjenice, ovdje smo da se naucimo jedno od drugog

Tada mu reče Isus: "Odlazi, Sotono! Ta pisano je: Gospodinu, Bogu svom se klanjaj i njemu jedinom služi!(Biblija)
/ isus kaze da se samo klanjamo jednom Bogu, a kome se sve krscani mole, isusu, mariji, svetcima itd kao da ovo ne stoji u bibliji "Bogu svom se klanjaj i njemu jedinom služi"
37 Pa i Otac koji me posla sam je svjedočio za mene(BIBlija)
/mi muslimani vjerujemo da je Bog poslao poslanika Isusa da izvede ljude na pravi put
"Koja je zapovijed prva od sviju?" 29 Isus odgovori: "Prva je: Slušaj, Izraele! Gospodin Bog naš Gospodin je jedini!(Biblija)
/vidi kako fino isus govori da je samo jedan Bog, ali opet se nadje neko tamo deseti i pocne govoriti da je i isus Bog, pa ako je isus Bog koje je onda Otac na nebesima, onda to bude dva boga, jel tako
Isus im nato reče: "Kad uzdignete Sina Čovječjega, tada ćete upoznati da Ja jesam i da sam od sebe ne činim ništa, nego da onako zborim kako me naučio Otac. 29 Onaj koji me posla sa mnom je i ne ostavi me sama jer ja uvijek činim što je njemu milo.!(Biblija)
/zamislite boga koji govori ovako "i da sam od sebe ne činim ništa" ovdi fino govori da je isus poslat od Boga a ne da je isus Bog.
3 Nemoj imati drugih bogova uz mene. 4 Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom. 5 Ne klanjaj im se niti im služi!(Biblija)
/ stvarno je smijesno koliko krscana se moli slikama i kipovima isusa i marije ili svetaca, jos jedan primjer ona statua marije sto ima u medjugorju u bibliji fino stoji "Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji" a krscani napravili kip u ljudskom obliku u medjugorju i mole mu se.
Kršćanski zakon usavršenje Mojsijeva 17 "Ne mislite da sam došao ukinuti Zakon ili Proroke. Nisam došao ukinuti, nego ispuniti. 18 Zaista, kažem vam, dok ne prođe nebo i zemlja, ne, ni jedno slovce, ni jedan potezić iz Zakona neće proći, dok se sve ne zbude. 19 Tko dakle ukine jednu od tih, pa i najmanjih zapovijedi i tako nauči ljude, najmanji će biti u kraljevstvu nebeskom.!(Biblija)
/isus nije dosao da ukine zakon Mojsija nego samo da ga upotpuni to znaci da se mora slijediti i stari i novi zavjet
10 A ovo je Savez moj s tobom i tvojim potomstvom poslije tebe koji ćeš vršiti: svako muško među vama neka bude obrezano. 11 Obrezujte se, i to neka bude znak Saveza između mene i vas!(Biblija)
/dali se svi krscani obrezuju? mi muslimani se obrezujemo jer slijedimo abarahama mojsija isusa i muhameda, svi su oni bili obrezati i mi muslimani smo duzni da ih slijedimo
Još reče Bog Abrahamu: "A ti Savez čuvaj moj - ti i tvoje potomstvo poslije tebe u sve vijeke. 10 A ovo je Savez moj s tobom i tvojim potomstvom poslije tebe koji ćeš vršiti: svako muško među vama neka bude obrezano. 11 Obrezujte se, i to neka bude znak Saveza između mene i vas.!(Biblija)
16 Neka se očevi ne osuđuju na smrt zbog sinova ni sinovi zbog očeva; neka svatko za svoj grijeh gine!(Biblija)
/isus ovdje kaze da je svako odgovoran za svoja djela , ovdje se odma pobija krscansko vjerovanje da je isus umro na krizu zbog nasi grijeha
a Isus dođe, stade u sredinu i reče: "Mir vama!" 27!(Biblija)
/mi muslimani se pozdravljamo selam alejkum sto znaci mir tebi ili mir vama, dali se i vi krscani isto dako pozdravljate po uzoru na isusa
Tada dođe Isus s njima u predio zvan Getsemani i kaže učenicima: "Sjednite ovdje dok ja odem onamo pomoliti se." 37 I povede sa sobom Petra i oba sina Zebedejeva. Spopade ga žalost i tjeskoba. 38 Tada im reče: "Duša mi je nasmrt žalosna. Ostanite ovdje i bdijte sa mnom!" 39 I ode malo dalje, pade ničice moleći: "Oče moj!!(Biblija)
/evo jos jednog dokaza da isus nije Bog jer Bog se ne klanja nikome, a ovde se isus klanjaao Bogu, ako je isus bio Bog jeli logicno da se klanja nekome drugo. "I ode malo dalje, pade ničice moleći" i mi se ovako klanjamo kako se isus klanjao Bogu, a dali vi padate nicice u crkvi, ne.
4 Ali ove, iako preživaju ili papke imaju, ne smijete jesti: 7 A svinja, iako ima papak, i to papak razdvojen, ne preživa - za vas je nečista!(Biblija)
/ eh koliko samo krscana jede svinju a u bibliji stoji da je se ne smije jesti svinja

Moj zakljucak:
Ja vjerujem da mi muslimani imamo vise slicnosti sa Isaom(isusom) nego vi krscani i ja vjerujem da ga mi vise slijedimo nego vi. zar nije logicno ovo sto sam ja gore napisao?

http://www.bosna1.com/main/modules/i...&url=kuran.php kuran, ovdje se krije prava istina o isusu
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2003., 21:21   #11
Re: Pobijanje krscanskog vjerovanja sa biblijom

Quote:
Harun kaže:
necu da vrijedjam nikoga nego samo da ukazem na cinjenice, ovdje smo da se naucimo jedno od drugog
......
Moj zakljucak:
Ja vjerujem da mi muslimani imamo vise slicnosti sa Isaom(isusom) nego vi krscani i ja vjerujem da ga mi vise slijedimo nego vi. zar nije logicno ovo sto sam ja gore napisao?
A moj zaključak je:

1. Sve si to na brzaka naučio iz Biblije za koju si tražio link?
2. Opet si u kontradikciji: ukazivati na činjenice tvoje vjere i učiti jedni od drugih...nespojivo...Ti bi da samo učiš druge.
3. Više te ne zanima dijalog?
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2003., 22:00   #12
Josh jedan misionar.
dolma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2003., 22:05   #13
Dijalog linka na ovaj topic jer sam ih spojila zbog identicnog sadrzaja postova.
Kad pomislim da sam sama dala link na Bibliju.

Odoh ja u hipije. You are my brother, you are my sister.
Make love, not war! Peace!




Two, one two three four
Ev'rybody's talking about
Bagism, Shagism, Dragism, Madism, Ragism, Tagism
This-ism, that-ism, is-m, is-m, is-m.

All we are saying is give peace a chance
All we are saying is give peace a chance

C'mon
Ev'rybody's talking about Ministers,
Sinisters, Banisters and canisters
Bishops and Fishops and Rabbis and Pop eyes,
And bye bye, bye byes.

All we are saying is give peace a chance
All we are saying is give peace a chance

Let me tell you now
Ev'rybody's talking about
Revolution, evolution, masturbation,
flagellation, regulation, integrations,
meditations, United Nations,
Congratulations.

All we are saying is give peace a chance
All we are saying is give peace a chance

Ev'rybody's talking about
John and Yoko, Timmy Leary, Rosemary,
Tommy Smothers, Bobby Dylan, Tommy Cooper,
Derek Taylor, Norman Mailer,
Alan Ginsberg, Hare Krishna,
Hare, Hare Krishna

All we are saying is give peace a chance
All we are saying is give peace a chance

...

(John Lennon & Paul McCartney)
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2003., 22:33   #14
Re: .

Quote:
odgovorko kaže:
Procitaj nekolko publikacija Jehovinih svjedoka pa ces mnogo bolje uvidjeti svu neistinitost ucenja crkava krscanstva. Istinsko krscanstvo ne poznaje te dogme.
Bas si nasao na koga ces se pozvati!!!


A sto to ti poznajes???
__________________
Godot was here.
101st Airborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2003., 22:42   #15
Re: Pobijanje krscanskog vjerovanja sa biblijom

Quote:
Harun kaže:

Moj zakljucak:
Ja vjerujem da mi muslimani imamo vise slicnosti sa Isaom(isusom) nego vi krscani i ja vjerujem da ga mi vise slijedimo nego vi. zar nije logicno ovo sto sam ja gore napisao?
Kada vec pises ime Isusovo, il bilo koje drugo napisi ga velikim slovom jer se u vecini meni poznatih jezika ime pise velikim slovom.
Ali, veca je vjerojatnost da tvoje pisanjem malim slovom znaci zapravo omalovazavanje tog imena i onoga sto ono nosi sa sobom.
I sam topic ti ide u tome smjeru!

Drzi se ti svoje vjere, svojim zivotom i djelima privuci krscane svojoj vjeri a na soli nikome pamet na ovaj nacin.......ovo ti je jadno i bolesno......cisto fundamentalisticki......jednoumlje......
__________________
Godot was here.
101st Airborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2003., 23:52   #16
majka mu stara necemo se biti ovdje po forumu, ja sam samo napisao tekst a vi procitajte pa poslije fino komentarisite. ja jos cekam odgovor na ona pitanja iz zadnjeg teksta.
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 00:43   #17
Slusaj Harun. Pises da se krscani mole Isusu,Mariji;svecima itd... Ja sam krscanka pa cu ti to malo razjasnit. Molim se Isusu jer je on sam Bog. Jesi cuo za Sveto Trojstvo. To bi znacilo: jedan Bog,tri Bozanske osobe. Znaci da kad se molim Isusu se automatski molim i Bogu jer su oni jedno. Isto tako se molim i Mariji i svecima. Postoje tri vrste stovanja. 1.Bogu dugujemo poklonstveno stovanje,svecima sluzbenicko a Mariji stovanje koje nadilazi svetacko. Razlika je velika:dok svece stujemo kao bracu i sestre u Kristu,Mariju stujemo kao Kristovu i nasu Majku.Dakle ne stujemo je niposto kao bozicu,nego kao nadsveticu.
noxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 00:52   #18
P.S
Moj savjet? Prvo se upoznaj s glavim krscanskim istinama (kao sto je Tajna Presvetog Trojstva) pa onda pokusavaj pobiti krscansko vjerovanje Biblijom.
noxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 01:24   #19
Jos nekoliko stvari cu razjasnit(bas mi se pise)
-kod krscanstva vazi i stari i novi zavjet.
-mi se isto pozdravljamo s "mir s tobom"(u jednom dijelu mise se ljudi rukuju i pozdravljaju tim pozdravom) ili "hvaljen Isus i Marija"
-Odkud ti to da mi ne padamo nicice u crkvi?Kad se ulazi u crkvu se blagoslovljenom vodom prekrizi i pokloni. Isto tako se i preko mise stoji na koljenima a da ne govorim o kriznom putu i klanjanju presvetom Otajstvu...
-ne klanjamo se kipovima i slikama kao sto su se oni u Starom zavjetu klanjali svetom teletu(mislim da je bilo tele).Klanjam se PRED kipom ili slikom zbog onog sto ona predstavlja.
-Isus je umro na krizu za otkup nasih grijeha kao krvna zrtva. Svojom smrcu je otvorio vrata raja.Jos uvijek je svatko od nas odgovoran za svoje grijehe
-Za obrezivanje ti ne mogu sa sigurnoscu objasnit jer ne znam zasto opce sluzi obrezivanje. Mislim da se mi ne obrezujemo zbog Isusove krvne zrtve na krizu(tako nekako,nisam sigurna)
-U prijasnjem postu sam ti objasnila Sveto Trojstvo.Znas ono:Otac,Sin i Duh Sveti...Kada je Marija rekla:"Evo sluzbenice Gospodnje!Neka mi bude po rijeci tvojoj" Duh Sveti je sišao nad nju i Rijec je tijelom postala.Kazemo za Isusa da je pravi Bog i pravi covjek.
noxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 01:26   #20
Quote:
noxy kaže:
Isto tako se molim i Mariji i svecima. Postoje tri vrste stovanja. 1.Bogu dugujemo poklonstveno stovanje,svecima sluzbenicko a Mariji stovanje koje nadilazi svetacko. Razlika je velika:dok svece stujemo kao bracu i sestre u Kristu,Mariju stujemo kao Kristovu i nasu Majku.Dakle ne stujemo je niposto kao bozicu,nego kao nadsveticu.
Khm, khm...

Ja sam kršćanka, ali ne potpisujem sve ovo gore citirano jer toga NEMA u Bibliji.

Priznajem samo ono sto je u Bibliji jer je ona Bozja Rijec i ne moze se mjeriti ni sa kakvom ljudskom doktrinom.

Samo da znas, Harune, kršćanstvo je ono što piše u Bibliji, a sve dodano na to su ljudske tradicije... Zato nemoj to brkati, please.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:23.