Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2006., 11:11   #1
Satja Sai Baba i ostale religije

Ja nisam pozvana da branim Sai Babu ali me zanima vaše mišljenje o tome zašto ostale religije a poglavito krščanstvo napadaju učenje Sai Babe koji ni jednom svojom riječi nije favorizirao nijednu vjeru i religiju, dapače pokušava ih ujediniti kao što je vidljivo iz simbola koji prikazuje sve religije objedinjene.
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 12:07   #2
Quote:
shakti9 kaže:
Ja nisam pozvana da branim Sai Babu ali me zanima vaše mišljenje o tome zašto ostale religije a poglavito krščanstvo napadaju učenje Sai Babe koji ni jednom svojom riječi nije favorizirao nijednu vjeru i religiju, dapače pokušava ih ujediniti kao što je vidljivo iz simbola koji prikazuje sve religije objedinjene.
Men' se čini da je on šarlatan ki favorizira pretakanje novcah svojih poklonikof vu vlastiti žep.
__________________
Minsc and Boo stand ready.
Minsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 12:26   #3
Quote:
Minsc kaže:
Men' se čini da je on šarlatan ki favorizira pretakanje novcah svojih poklonikof vu vlastiti žep.

LOVE ALL SERVE ALL

DUTY IS GOOD

WORK IS WORSHIP

HELP EVER HURT NEVER

prave su to šarlatanske devize
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 13:06   #4
Quote:
shakti9 kaže:
Ja nisam pozvana da branim Sai Babu ali me zanima vaše mišljenje o tome zašto ostale religije a poglavito krščanstvo napadaju učenje Sai Babe koji ni jednom svojom riječi nije favorizirao nijednu vjeru i religiju, dapače pokušava ih ujediniti kao što je vidljivo iz simbola koji prikazuje sve religije objedinjene.
A gdje si ti to pročitala da ga "napadaju" i da je to službeni stav bilo koje vjerske
organizacije. !!??
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 13:23   #5
ja sam imao prliku vidjeti snimljene kratke filmice gdje se moze vidjeti kako on fejka te neke stvari koje radi (tipa kako uspije ispovratiti ono jaje i sl)...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 13:37   #6
Cool

Quote:
shakti9 kaže:
Ja nisam pozvana da branim Sai Babu ali me zanima vaše mišljenje o tome zašto ostale religije a poglavito krščanstvo napadaju učenje Sai Babe
Istinu o Sai Babi iznose njegovi dugogodišnji razočarani bivši poklonici. Razlog je njegova pedofilija i mađioničarski trikovi, kao i banalnost njegovih poruka.

Kršćanska crkva se uopće ne bavi s tim prevarantom. Njima je dovoljno što on za sebe tvrdi da je nekakva sveznajuća i svemoguća inkarnacija boga...

Stoga otpada tvoja teza da ga "napadaju religije" iz valjda nekakve zlobe.

Zadnje uređivanje Nepoznati : 07.12.2006. at 14:07.
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 13:44   #7
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
LOVE ALL SERVE ALL
DUTY IS GOOD
WORK IS WORSHIP
HELP EVER HURT NEVER
prave su to šarlatanske devize
Aha, naročito kada su popraćene...ahem, maženjem penisa vjernih sljedbenika.

Inače - pričam ti priču. Zašto svi ti likovi koji tvrde da su Božji ili ne znam čiji sveznajući i svemoćni izaslanici na Zemlji ne reknu nešto korisno što bi zbilja doprinijelo popravljanju naše Zemlje, npr. tehničke karakteristike uporabljivog fuzijskog reaktora, način proizvodnje sigurnih nanostrojeva za razlaganje otpada, itd.
__________________
Minsc and Boo stand ready.
Minsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 13:53   #8
Quote:
shakti9 kaže:
Ja nisam pozvana da branim Sai Babu ali
Prava je sramota da iz Hrvatske odlazi Sai Pedofilu Babi toliko naivnih sljedbenika. SAD je izdala upozorenje, a u Velikoj Britaniji je upravo izbio skandal, jer je neki Lord (http://www.rickross.com/reference/sa...saibaba21.html) poslao 100 djece na proslavu pedofilovog rodjendana.

***
United States Department of State has a travel advisory against the Sathya Sai Organisation: “US citizens should be aware that there have been unconfirmed reports of inappropriate sexual behaviour by a prominent local religious leader at an ashram or religious retreat located in Andhra Pradesh.”

The Guardian says US state officials have confirmed that this is a direct reference to Sathya Sai Baba. There have been rumours for years that the spiritual guru, who calls himself an incarnation of god, molested young devotees during interviews. Both Indian and foreign visitors to the ashram have come on record to say how he has abused them.
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 14:03   #9
Quote:
Minsc kaže:
Aha, naročito kada su popraćene...ahem, maženjem penisa vjernih sljedbenika.

Inače - pričam ti priču. Zašto svi ti likovi koji tvrde da su Božji ili ne znam čiji sveznajući i svemoćni izaslanici na Zemlji ne reknu nešto korisno što bi zbilja doprinijelo popravljanju naše Zemlje, npr. tehničke karakteristike uporabljivog fuzijskog reaktora, način proizvodnje sigurnih nanostrojeva za razlaganje otpada, itd.

A tebe to penisiranje osobno naročito zabrinjava

Pa nisu svi avatari pronalazači i izumitelji, nešto mora ostati i za likove tipa Billy Gates.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 14:11   #10
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
A tebe to penisiranje osobno naročito zabrinjava

Pa nisu svi avatari pronalazači i izumitelji, nešto mora ostati i za likove tipa Billy Gates.
Nemoj ti meni Billa.
Lik i njegova žene dijele šakom i kapom stotine milijuna $ na korist:
  • siromašnim Amerikancima
  • jadu i bijedi po Africi i Aziji
Bilo bi dobro kada bi ga oponašali raznorazni pravovjernici, gurui, proroci i slična ekipa.
O kvaliteti proizvoda njegove firme možemo misliti što hoćemo, ali je činjenica da su korisni.

Što se tiče penisiranja, ne zabrinjava me, ali se pitam za mentalno zdravlje muškaraca koji imaju pik na to te mogu li takvi likovi bit vjerodostojni u svojim proukama o ljubavi, miru, zdravlju, istraživanju ruda i gubljenju vremena.
__________________
Minsc and Boo stand ready.
Minsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 14:21   #11
Quote:
Minsc kaže:
Nemoj ti meni Billa.
Lik i njegova žene dijele šakom i kapom stotine milijuna $ na korist:
  • siromašnim Amerikancima
  • jadu i bijedi po Africi i Aziji
Bilo bi dobro kada bi ga oponašali raznorazni pravovjernici, gurui, proroci i slična ekipa.
O kvaliteti proizvoda njegove firme možemo misliti što hoćemo, ali je činjenica da su korisni.

Što se tiče penisiranja, ne zabrinjava me, ali se pitam za mentalno zdravlje muškaraca koji imaju pik na to te mogu li takvi likovi bit vjerodostojni u svojim proukama o ljubavi, miru, zdravlju, istraživanju ruda i gubljenju vremena.
Billy dijeli i odbija mu se to od poreza
kad umre nazvat će ga Saint Billy of Low Tax

Slažem se s tobom ... najbolje bi bilo da Billy boya sluša najmoćnija religijska bezgrešna ustanova ili koja plaća penale djeci koju penisiraju njeni djelatnici.
Za svaki sudski donirani penisiran dolar nek se uplaću je 10 centi za siromašne.
Cijela južna Amerika bi se nahranila taj dan barem friškim kruhom.


Mentalno zdravlje niti u ovom slučaju ne isključuje sam izvor ljubavi i mira.
imaju dakle nešto zajedničko; ljubav prema dječici.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 14:46   #12
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Billy dijeli i odbija mu se to od poreza
kad umre nazvat će ga Saint Billy of Low Tax
Joj, srećo, znal sam da bu netko kak papagaj ispripovedal tu floskulu o "odbitku od poreza". Naravno, vjerujem da možeš objasniti slijedeće:
  1. Što točno znači ta floskula? Što se odbija od poreza na što? Ha?
  2. Zašto misliš da "odbijanje od poreza" nekako mistično smanjuje filantropsku i svaku drugu vrijednost "odbijajućih" donacija?
Možeš to objasniti, jel'da?

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Slažem se s tobom ... najbolje bi bilo da Billy boya sluša najmoćnija religijska bezgrešna ustanova ili koja plaća penale djeci koju penisiraju njeni djelatnici.
Za svaki sudski donirani penisiran dolar nek se uplaću je 10 centi za siromašne.
Cijela južna Amerika bi se nahranila taj dan barem friškim kruhom.
Mentalno zdravlje niti u ovom slučaju ne isključuje sam izvor ljubavi i mira.
imaju dakle nešto zajedničko; ljubav prema dječici.
Naravno, imaš dokaz da je pedofilija među katoličkim svećenstvom učestalija nego među drugim svećenstvom ili ostalim ljudima , jel'da?

Što se tiče "nagodbi" o penalima koje Katolička crkva plaća po Americi zbog optužbe njenih djelatnika za pedofiliju, aposlutno se slažem da je u pitanju odvratna praksa...ali, ako mene ne bi trebalo brinuti indijsko penisoljupstvo, zašto tebe brine anglosasko pravo?
__________________
Minsc and Boo stand ready.
Minsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 15:01   #13
nije upitno da li je Sai Baba pedofil... jer mu to nije do sada dokazano..

ali bi ja osobno prije rekao da je upitno - što će nam Sai Baba??

ono, zasto ljudi uopce moraju imati nekog tko radi cuda da bi vjerovali u njega? zar vjerovanje ne bi trebalo proizaci iz nas samih? zar npr. u postenje ne bi trebao vjerovati jer jednostavno vjerujem u taj princip?

ja nisam 'poklonik' nikoga specijalno...
ali npr. papa kada se zazeli vjernika iz Kolumbije, on ode u kolumbiju... a ne da ostaje u vatikanu..
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 15:10   #14
Quote:
Taroth kaže:
ali npr. papa kada se zazeli vjernika iz Kolumbije, on ode u kolumbiju... a ne da ostaje u vatikanu..
Tako i "sai baban " kada se zaželi vjernika on lijepo odabranima pošalje poruku putem univerzalne kozmičke energije, a @Nemruth Dagi skokne do BABE putem astralne projekcije.

Štaš, viš kolko su ONI napredniji

Kaki, Billy Gates i internet, astral je zakon
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 15:15   #15
Quote:
Taroth kaže:
ono, zasto ljudi uopce moraju imati nekog tko radi cuda da bi vjerovali u njega? zar vjerovanje ne bi trebalo proizaci iz nas samih? zar npr. u postenje ne bi trebao vjerovati jer jednostavno vjerujem u taj princip?
Zato što je to ljudima prirođeno, odnosno tako je u ljudskoj psihi.
Maloj bebi bog je njegova majka, koja mu može dati mlijeko kad to ona zaželi.
Takva fiksacija ostaje u svijesti, pa treba naći nekoga dovoljno uvjerljivog i naizgled močnog da bi postao predmet obožavanja.

Zašto razmišljati o kompliciranim principima kad netko misli umjesto tebe?
__________________
Stari mačor
Mačak Fritz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 15:19   #16
[QUOTE=Minsc]
Quote:
Joj, srećo, znal sam da bu netko kak papagaj ispripovedal tu floskulu o "odbitku od poreza". Naravno, vjerujem da možeš objasniti slijedeće:
Možeš to objasniti, jel'da?
Obrazuj se prvo na osnovama hrvatskog poreznog sistema www.rrif.hr
A onda skreni u američki sistem taksa....

Quote:
Naravno, imaš dokaz da je pedofilija među katoličkim svećenstvom učestalija nego među drugim svećenstvom ili ostalim ljudima , jel'da? :misli
Matematika govori o svotama koje su isplaćenje za proživljene duševne boli.
Kud ćeš tvrđeg i konvertibilnijeg dokaza.
Quote:
Što se tiče "nagodbi" o penalima koje Katolička crkva plaća po Americi zbog optužbe njenih djelatnika za pedofiliju, aposlutno se slažem da je u pitanju odvratna praksa...ali, ako mene ne bi trebalo brinuti indijsko penisoljupstvo, zašto tebe brine anglosasko pravo?
Nije stvar prava već gentlemenskog začepljivanja ustiju koje bi kad progovore svašta rekle i napisale bestsellere.
Kad bu Sai isplatio 498088089475375309578375 miljarde rupija za začepljivanje ustiju vjerovati ću u vladavinu prava i krpanje odvoda tajni.


namaste
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 15:22   #17
Quote:
normall kaže:
@Nemruth Dagi skokne do BABE putem astralne projekcije.

Štaš, viš kolko su ONI napredniji

Kaki, Billy Gates i internet, astral je zakon
Evo tebi jedan

namaskar i voli te SAi Baba
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 15:41   #18
A zato je Hrvoje hrlijo Sai Dedi, ovaj Babi...
Da se...khm...moli...
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 20:46   #19
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Obrazuj se prvo na osnovama hrvatskog poreznog sistema www.rrif.hr
A onda skreni u američki sistem taksa....
WOW! Drugim riječima, blage dume nemaš o floskuli koju prosipaš! Tipično rvacki.
__________________
Minsc and Boo stand ready.
Minsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 09:13   #20
Quote:
Minsc kaže:
WOW! Drugim riječima, blage dume nemaš o floskuli koju prosipaš! Tipično rvacki.
Bitno je tebi koji još manje znaš da pokažeš da znaš više od mene.


Pa onda ma svojom snagom spoznaje uputi
da ne ostanem na krivoj ruti



Možeš početi od porezne prijave Sai Babca i sudskih presuda za maltretiranje njemu na štetu.
Možda se samo tebi čini na svijetu da sudske oštete te vrste idu u porezne olakšice.
O, blaženo neznanje
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:41.