Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2006., 23:04   #1
križanje na ulasku/izlasku iz crkve

da li je potrebno ako se crkva koristi u nereligijske svrhe (npr. održavanje koncerta)? također, što se očekuje od nekršćana koji posjećuju crkvu po tom pitanju?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 23:16   #2
Mislim da se od nekrščana očekuje samo da ne rade buku i da se generalno učtivo ponašaju...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 01:00   #3
Zaboravio si na milodare. Oni se isto ocekuju.
Ambra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 22:04   #4
Ne, iako onaj koji ide u crkvu križanje na ulazu i izlasku osjeća kao prirodan poriv. Nekršćani se naravno ne moraju nigdje križati (znamenovati se znakom križa) jer im to ništa ne znači.

Na isti način se kršćanin neće prekrstiti u džamiji ili sinagogi kad je u turističkom ili nekom drugom posjetu.

Iz istog razloga nekršćanin ne bi trebao obilježavati i slaviti Božić, ali to je sad druga tema.

Ne trebaš se prekrstiti i to je to, čak i ako prisustvuješ sv. misi kao nekršćanin ne trebaš u njoj uopće sudjelovati, možeš sjediti i slušati, to je daleko poštenije prema nama koji tu dolazimo iz vjerskih razloga.
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 00:50   #5
Quote:
šuš kaže:
Na isti način se kršćanin neće prekrstiti u džamiji ili sinagogi kad je u turističkom ili nekom drugom posjetu.
Kolko sam ja upoznat nemuslimanima je u đamiju ulaz zabranjen. Za sinagogu ne znam.
__________________
Zašto je Vatikan među prvima priznao Hrvatsku klikni na link i saznaj
OneManArmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 07:44   #6
Ulaz nemuslimanima nije zabranjen, barem ne u Zagrebu. Očekuje se pristojno ponašanje u skladu s pravilima (marama i ostalo).
thinair is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 18:47   #7
Quote:
OneManArmy kaže:
Kolko sam ja upoznat nemuslimanima je u đamiju ulaz zabranjen. Za sinagogu ne znam.
Naglašen je turistički posjet
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 20:38   #8
Ma ja sam ulazila, ne znam zasto bi bio zabranjen....i sjedila i slusala, niko me nije ni pitao ko sam i sto sam...nisam se krstila, ni to me niko nije pitao sto nisam uradila...tako da mislim da nije potrebno, no ako vec vjerujes i dolazis unutra da se molis, ne znam zasto to ne bi i ucinio....
Gabiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 08:29   #9
Quote:
thinair kaže:
Ulaz nemuslimanima nije zabranjen, barem ne u Zagrebu. Očekuje se pristojno ponašanje u skladu s pravilima (marama i ostalo).

Nigdje nije zabranjen ulaz nemuslimanima u džamije jedino ako nije u tijeku molitva (to mi se dogodilo samo jednom u Plavoj džamiji). Možeš snimati kamerom koliko hoćeš i fotkati.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 09:01   #10
Quote:
OneManArmy kaže:
Kolko sam ja upoznat nemuslimanima je u đamiju ulaz zabranjen.
Nije točno. U zagrebačku amiju može svatko ući.
__________________
Minsc and Boo stand ready.
Minsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 13:30   #11
Dakle, svo možemo svugdje ući samo ne želimo. u tome je problem današnjice, držati do svoje vjere, ali poštivati i tuđu, držati do svog uvjerenja, ali poštivati i tuđe...
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 11:57   #12
ok, ali nitko nije odgovorio na prvi dio pitanja. dakle, ako se crkva koristi u nereligijske svrhe (npr. koncert) da li se očekuje prekrižiti se na ulazu/izlazu ili se ponaša kao u bilo kojoj koncertnoj dvorani?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 12:07   #13
Quote:
x-type kaže:
ok, ali nitko nije odgovorio na prvi dio pitanja. dakle, ako se crkva koristi u nereligijske svrhe (npr. koncert) da li se očekuje prekrižiti se na ulazu/izlazu ili se ponaša kao u bilo kojoj koncertnoj dvorani?
Ako nisi katolik ne moraš se križati.
Ja se ne križam, ne molim ni Očenaševe i slično (bilo u crkvi, na crkvenom koncertu, bilo na sprovodima i sl.), ali sam mirna i ne radim nerede
Koliko vidim, i ostali slični meni se tako ponašaju.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:33.